Hlavní Všeobecné25 pokojových rostlin milujících slunce - rostliny pro jižní / jižní okno

25 pokojových rostlin milujících slunce - rostliny pro jižní / jižní okno

obsah

 • Pokojové rostliny milující slunce
  • výběr pokojové rostliny
  • Alternativy rostlinné

Pokojové rostliny milující slunce jsou ve vašich čtyřech stěnách ideální zelení, pokud se můžete těšit na okna nebo zimní zahrady orientované na jih. Mnoho hodin slunečního svitu prospívá velkému počtu pokojových rostlin a zajišťuje vysokou úroveň vitality. Chcete-li zkrášlit své pokoje slunci, můžete si vybrat ze široké nabídky rostlin.

Co jsou pokojové rostliny milující slunce ? >> Pokojové rostliny milující slunce

Prezentováno 25 pokojových rostlin milujících slunce

Co dělá klasického opalovače? Tato otázka je položena mnoha, kteří hledají vhodné rostliny pro místo na jižní straně. Nejprve je zde samozřejmě třeba zmínit potřebu dostatečného slunečního světla . Úplné slunce musí rostlině poskytovat každý den nejméně čtyři hodiny přímého slunečního světla.

Liší se ve dvou skupinách:

 • přes slunce
 • žádné polední slunce

Při výběru pokojových rostlin si musíte být jisti, že se jedná o rostlinu, která musí být v poledne umístěna mimo přímé sluneční světlo. Pokud tak neučiníte, může to mít za následek spálení sluncem, což má negativní vliv na zdraví pokojových rostlin. Případně můžete rostlinám opatřit opalovací krém, jako je například slepý, pro uzavření poledního slunce.

Kromě toho v níže uvedeném seznamu jsou rostliny, které můžete v létě umístit na čerstvý vzduch na několik hodin denně, protože čerstvý vzduch a nefiltrované světlo jim to udělá dobře. V závislosti na místě bydliště můžete v zahradě nebo na balkóně v noci nechat některé z 25 pokojových pokojových rostlin . To samozřejmě závisí na nočních teplotách, protože zejména tropické rostliny vyžadují konstantní teplo.

výběr pokojové rostliny

Sloní noha (nabízená Beaucarnea recurvata)

Sloní noha v místnosti nadšená tvarem kmene, který může být velmi tlustý. Pokud se rozhodnete pěstovat, je povinné okno orientované na jih, protože rostlina, známá také jako strom lahví, vyžaduje výrazně více slunce než jiné druhy. V zimě je dokonce nutné použít rostlinné lampy, pokud žijete dále na sever nebo v alpských oblastech.

Sloní noha, Beaucarnea recurvata

Spurge Family (nabízené Euphorbiaceae)

Klasické pokojové rostliny milující slunce jsou četnými druhy čeledi spurge. Patří mezi ně trní keř (nabízený Euphorbia), strom tužky (nabízený Euphorbia tirucalli), trojúhelníkový výhonek (nabízený Euphorbia trigona), kaktus mléčného řepy plného těla (nabízený Euphorbia ingens) a jedna z nejpopulárnějších rostlin v adventu, poinsettie ( nabízeno: Euphorbia pulcherrima).

Tyto výhonky si užívají co nejvíce slunce a jsou nadšeni stagnujícím teplem za jižním oknem. Z tohoto důvodu jsou rostliny velmi snadno ošetřitelné, dekorativní a dostupné v mnoha odrůdách. Pokud máte děti nebo domácí zvířata, věnujte pozornost tomuto postoji, protože mléčná šťáva je jedovatá.

Milkweed, Euphorbia

Zimní Ascenders (bot. Chrysanthemum)

Winterastern patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, které se kvůli barevným květům rádi koupají na slunci. Jsou prezentovány v široké škále barev, které můžete snadno kombinovat. Vezměte prosím na vědomí, že závod potřebuje hibernaci, aby mohl každý rok vyjet.

Winteraster, Hortorum

Calla (bot. Zantedeschia aethiopica)

S Callou získáte jednoho z nejpopulárnějších věřících slunce v domě, který okamžitě upoutá pozornost jeho prominentním rozkvětem. Jsou bílé a připomínají vzestupný pohár. Během poledne zajistěte ochranu Cally před přímým slunečním světlem.

Calla, Zantedeschia

Palmlilie (bot. Yucca)

Přitažlivá zelená poskytuje Yucca, která přitahuje pozornost velkými, čerstvými zelenými listy. Z hlediska péče je to docela nenáročné, ale roste velmi široko, a proto vyžaduje dostatek místa a velký kbelík.

Yucca palma, palma

Číňan růžový (nabízený Hibiscus rosa sinensis)

Šikovný ibišek, který vypadá atraktivně díky ozdobným květům, zejména ve velkých obývacích pokojích a dalších místnostech. Okamžitě poznáte, zda tesař dostane dostatek slunce, protože pokud je místo příliš tmavé, květiny se buď vůbec nezobrazí, nebo jen jejich malá část.

Čínská růže marshmallow, Hibiscus rosa sinensis

Lustrový květ (bot. Ceropegia woodii)

Tato rostlina má dlouhé výhonky, které inspirují jedinečnými květinami. Jsou nasměrovány vzhůru a jasně vystupují ze zeleně, což je zvláště přitažlivé na vyvýšeném prostoru. Nepoužívejte přímé polední slunce, ale v létě můžete závod přivést ven.

Lustrový květ, Ceropegia woodii

Madagaskar Palm (nabízený Pachypodium lamerei)

Pachypodium lamerei se prezentuje jako velmi pěkná rostlina palmy. Ujistěte se, že máte slunné místo, aby rostlina mohla dostat dostatek světla.

Madagaskarská palma, Pachypodium lamerei

Strelitzia (Strelitzia)

Strelitzia jsou klasičtí věřící, kteří jsou ideální pro větší prostory, protože jsou vysoké asi dva metry. U rodu rodu jsou jedinečné také květiny, které připomínají ptáky, a proto se také nazývají rajský květ. Nejmalebnějším druhem je královská Strelitzia (nabízená Strelitzia reginae).

Květ ráje, Strelitzia reginae

Hrách (bot. Senecio rowleyanus)

Hráchová rostlina má podobný růst jako květina svícnů, až na to, že se jedná o stálezelenou rostlinu hladovou po slunci, jejíž listy jsou zahuštěny do sfér, které rostou na dlouhých výhoncích. Extrémně dekorativní jako závěsná rostlina.

Hrachová rostlina, Senecio rowleyanus

List růžový (bot. Aeonium arboreum)

Jeden z nejpopulárnějších sukulentů pro váš domov. Důvodem jsou květiny, které jsou v zřetelných rozetách a stále mají masité stonky. Obzvláště intenzivní barvy jsou velmi populární a vytvářejí ve vašem prostředí vynikající přízvuk.

Hustá listová rostlina, Aeonium undulatum

Kopřivy kopřivy (bot. Solenostemon scutellarioides)

Odolné vůči suchu, teplu a slunci milujícím pokojovým rostlinám jsou kopřivy. Harfové keře (bot. Plectranthus) jsou známé svou barvou, zesílenou slunečním svitem. Z tohoto důvodu se pro tyto rostliny doporučuje co nejvíce slunce, pokud chcete zapálit plný barevný potenciál rostlin.

Buntness, Solenostemon scutellarioides

Bandbusch (bot. Homalocladium platycladum)

Unikátní zelená rostlina s jemnými květinami, která má ráda hodně slunce, ale musí se jí trochu přizpůsobit. Intenzivní zelená listy fungují skvěle v místnostech, které jsou převážně udržovány v jedné barvě.

Bandbusch, Homalocladium platycladum

Greisenhaupt (bot. Cephalocereus senilis)

Kaktus, který rád stojí na slunci a cítí se jako doma. Zrnitá hlava je také známá jako kaktus Lint, který označuje měkké jehly, které jsou velmi dlouhé a působí jako šedivé vlasy nebo jasné chmýří. Vrchol pro milovníky kaktusu nebo pro lidi, kteří mají ve svých místnostech hodně kamene.

Greisenhaupt, Cephalocereus senilis

Brutové listy (bot. Bryophyllum)

Líhněcí listy jsou příbuznými Flaming Katy a tedy sukulentů, které jsou kvůli masitým listům často umístěny za jižním oknem. Unikátní jsou zde pupeny plodů, které v průběhu času odpadnou a umožňují snadné množení.

Šlechtitelské listy, Bryophyllum

Penny (bot. Crassula arborescens)

Peníze strom je klasika, která má také masité listy. Sukulenti dávají přednost hodně slunce, a to je také případ tohoto druhu. Listy jsou tvarovány tak, aby vám připomněly, odkud název pochází.

Penny, Crassula arborescens

Marvelous keř (bot. Codiaeum variegatum)

Pro kroton doporučujeme slunné místo na jižní straně. Přesto by měl být chráněn před hořícím sluncem v poledne, aby netrpěl spálením. Stávkující je intenzivní zbarvení listů, díky čemuž je úžasný keř velmi dekorativní.

Wonder-bush, Codiaeum variegatum

Canary Date Palm (bot. Phoenix canariensis)

Další dlaň, kterou lze perfektně umístit na jižní okno. Na tom jsou uloženy palmové listy, které jsou velké a jemné. Ujistěte se, že máte dostatek místa pro rostlinu, protože může růst docela velká.

Kanárská datlová palma, Phoenix canariensis

Agave (bot. Agave)

Agávy jsou pokojové rostliny milující slunce, které můžete dokonce použít pro vaše zdraví a péči o tělo.

Agáve, agáve

Hemp konopí (bot. Sansevieria)

Luk konopí lze také umístit dobře na jižní stranu, ale v poledne by mělo být chráněno před sluncem. Zelené listy rostou strmě a v bytě vytvářejí tropický nádech.

Luční konopí, Sansevieria trifasciata

Krásný Mallow (bot. Abutilon)

Schönmalven je známý pro své dlouhé kvetení od poloviny března do konce listopadu. Javor má listy připomínající původní javor, ale představuje tropické květy.

Krásný sléz, abutilon

Biskupský klobouk (bot. Astrophytum myriostigma)

Klasický kaktus, který okamžitě zaujme svým tvarem.

Biskupská čepice, Astrophytum myriostigma

Edelgeranien (bot. Pelargonium grandiflorum)

Pokud jste fanouškem pelargónie, měli byste nastavit tuto cestu, pokud máte slunné jižní okno.

Ušlechtilý pelargónie, Pelargonium randiflorum

Flaming Katie (bot. Kalanchoe)

Käthchen je ideální pro jižní stranu a zvýraznění díky hezkým květům.

Planoucí Katy, Kalanchoe

Peníze strom (bot. Pachira aquatica)

Pokud jste o šťastném kaštanu neslyšeli, nemusíte být překvapeni. Rostlina je nabízena v obchodě s pleteným kmenem a může tvořit květiny a jedlé ovoce s dostatečným sluncem a trochou štěstí.

S pomocí tohoto seznamu máte dobrý přehled o přitažlivých rostlinách rostlin, které se prezentují v nejrůznějších odstínech zelených a květových tvarů, a tak vytvářejí dobrou postavu na jižní straně.

Peníze strom, Pachira aquatica

Tip: Pokud jste si vybrali jeden nebo více z těchto druhů, měli byste se vždy ujistit, že mají v létě k dispozici dostatek čerstvého vzduchu. Mnoho majitelů pokojových rostlin často zapomíná na teplo, které se může hromadit za sklem, což rychle dehydratuje rostlinu, což jim umožňuje infikovat škůdce, jako jsou roztoči.

Alternativy rostlinné

Alternativa: jižní strana pro ovoce a zeleninu

Nejen pokojové rostliny milující slunce jsou vhodné pro místo na parapetu nebo na jižní zahradu orientovanou na jih. Pokud si chcete zajistit příjemné ovoce a zeleninu, můžete si vybrat různé druhy přímo ve svém vlastním obývacím pokoji.

Mnoho z těchto druhů upřednostňuje plné slunce nebo, stejně jako dříve zmiňovaní sunbathers, místo s utlumeným světlem přes poledne, aby nedošlo k úplnému vyschnutí nebo spálení za skleněnou deskou. Následující seznam poskytuje přehled, které rostliny jsou pro tento účel vhodné.

Citroník, citrusová limonka
 • Tamarillo (Solanum betaceum)
 • brambory
 • chilis
 • okurky
 • zázvor
 • Keňa banán (Musa velutina)
 • arašídy
 • paprika
 • citrusové plody
 • máta peprná
 • ananas

I když potřebujete trochu více místa za sklem pro některé druhy, budete milovat, jak snadné může být chov. Jen mějte na paměti, že tyto aromatické rostliny potřebují výrazně více vody než venku, protože na vaně je k dispozici pouze malé množství vlhkosti.

Ananas, ananasový komos

Kromě toho jsou přímo na slunci, což samozřejmě umožňuje, aby se většina vlhkosti rychle odpařovala, a proto musíte vždy věnovat pozornost vodní rovnováze rostlin. To nejlepší: Existuje velké množství odrůd, z nichž si můžete vybrat, a tím přizpůsobit sklizeň vašemu vkusu.

Tip: Kromě výše uvedených rostlin nabízejí klasické středomořské byliny, protože dávají přednost jižnímu oknu a zůstávají zdraví na slunci. Patří mezi ně klasická italská bazalka, pikantní, majoránka, oregano, šalvěj, tymián, rozmarýn, koriandr a meduňka.

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²