Hlavní Všeobecné30 ideálních balkónových rostlin pro nejasná místa

30 ideálních balkónových rostlin pro nejasná místa

obsah

 • Balkonové rostliny pro stín
  • Rostliny od B do D
  • Rostliny od E po G
  • Rostliny od K do P
  • Rostliny od S do Z
 • Bylinné rostliny pro stín

Balkonové rostliny jsou přínosem pro městské prostředí. Umožňují trochu přírody, i když nejste majitelem zahrady, což je činí tak populární zejména v bytových domech. Ne každý balkon je v příznivé poloze pro udržování klasických rostlin, což vyžaduje použití balkónových rostlin pro stinná místa.

Při hledání vhodných balkónových rostlin pro nejasná místa přichází v úvahu mnohem více druhů, jak si můžete myslet. Mnoho rostlin žilo po staletí na temných místech a rychle trpělo příliš velkým slunečním světlem. Přesně tyto vlastnosti lze použít, pokud je váš balkon orientován na sever nebo je umístěn na nepříznivém místě, a proto dostává malé sluneční záření . Kromě zelených rostlin, které jsou stále zelené, existují na balkóně také druhy s malebnými květinami, které vytvářejí barevné nuance.

Balkonové rostliny pro stín

30 stinných balkónových rostlin

Výběr balkónových rostlin je velký a dokonce i pro nejtmavší místa je tu správná rostlina. Udržování těchto druhů na balkóně způsobí, že tmavé rohy budou mnohem přátelštější. Vždy byste měli věnovat pozornost třem různým typům stínů.

 • jasný stín: mírné, rozptýlené světlo zasahuje rostliny po celý den
 • Částečný stín: asi čtyři hodiny slunce denně
 • plný stínů: trvale pod čtyřmi hodinami slunce denně

Zatímco definice polotónů a plného stínu jsou jasně rozeznatelné, mnoho lidí má problémy s pochopením světelného stínu . Rozptýlené světlo je tvořeno stromy nebo jinými překážkami, které světlo úplně nezastírají jako střecha nebo zeď, ale nechávají ho projít znovu a znovu. Rostliny tak stále dostávají hodně slunečního světla, pouze to se přímo nezdá. Rozlišení na typy stínů je důležité, protože každá z následujících 30 balkónových rostlin upřednostňuje jinou intenzitu odstínu.

Rostliny od B do D

Begonias (bot. Begonia)

Klasika pro stinné balkony par excellence. Begonie lze dokonale uchovat v květináči a snadno vydrží světlo až do úplného stínu. Konečné množství slunečního světla určuje růst, a tak jsou begonie viditelně důležitější v částečném stínu. Jsou tak oblíbené díky širokému výběru barev. Tyto sahají od bílé k fialové a žluté až měkké růžové. Nutnost pro váš balkon.

Eisbegonie

Olovo (bot. Plumbago)

Rostliny tohoto rodu dávají přednost slunným a částečně stínovaným místům a dosahují ve Wuchshöhe a šířce asi 30 centimetrů. Rostliny vysazené ve vanách vypadají dobře s jejich světlem až hořce modrým, stárnutím květenství.

Čínský plumbago

Boxwood (nabízený Buxus sempervirens)

Boxwood je řezaný, dokáže snadno vydržet temná místa a díky pomalému růstu lze snadno udržovat i na menších balkonech. Je to jedna z mála tolerantních stínových rostlin, která nemusí v zimě chodit do domu a je nadšená stále zelenými listy.

zimostráz

Chryzantémy (bot. Chryzantémy)

Pokud jste fanouškem Chrysanthemum nebo chcete zažít mnoho odrůd tohoto rodu, můžete to snadno udělat zastíněným balkonem. Balkonové rostliny jsou obzvláště pohodlné v částečném stínu a v závislosti na vybrané odrůdě se můžete těšit na dlouhé období kvetení do zimy.

chryzantémy

Dahlias (nabízené Dahlia)

Ano, dahlias můžete dokonce nechat v kbelíku jako balkónové rostliny v částečném stínu. S dobrou péčí dokonce udržují plný stín.

jiřiny

Fialky (bot. Viola odorata)

Vůně fialová, ideální pro světlo, se vyznačuje fascinující vůní a atraktivními květy v hluboké fialové. Při výběru místa dávejte pozor, abyste nenechali příliš tmavý prostor pro vůni fialové.

Sladké fialová

Rostliny od E po G

Ivy (nabízí Hedera helix)

Ivy patří k nekomplikovaným rostlinám ve stínu, které můžete držet na balkóně. Můžete umístit samotnou rostlinu do nejtemnějších koutů a být potěšen rychlým rozšířením rostliny.

břečťan

Angel Trumpet (bot. Brugmansia)

Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejotrávnějších balkónových rostlin, který toleruje penumbru. Pokud je to možné, měli byste ji ošetřit o něco více slunce, jinak bude květina trochu mizerná. Nezapomeňte také držet andělskou trumpetu, pokud máte velký balkon. Vůně andělské trumpety mohou vést k nepohodlí.

anděla Trumpet

Fan květ (nabízený Scavola saligna)

Květy květu ventilátoru padají okamžitě do očí. Od určitého věku dosahují výhonky rostliny pro penumbru za okrajem kbelíku.

Modrý ventilátor květ

Fire Sage (nabízený Salvia splendens)

Zajímavou alternativou ke známému mudrci je Salvia splendens. Tato bylina okamžitě upoutá oko během květu od května do začátku září díky barevným květům. Ty mohou svítit buď v ohnivě červené, krásné růžové nebo fialové. Požární mudrc upřednostňuje světlo před částečným stínem.

Salvia splendens

Diligent Lieschen (bot. Impatiens walleriana)

Pečlivá Lieschen žije až do svého jména v kbelíku na balkóně. Balzám (Bot. Impatiens) má mimořádně rychlý růst a bohatý květ v mnoha odstínech. Díky malé výšce 30 centimetrů můžete na balkon snadno umístit více kopií. Preferován je částečný odstín a plný odstín.

Pracovitý Lieschen

Fuchsie (nabízeno Fuchsií)

Fuchsie jsou stejně populární balkónové rostliny jako begonie. Fuchsie jsou známé pro svůj závěsný růst, vysokou stínovou toleranci a mnoho různých odrůd, které potěší svými vlastními barevnými variacemi.

fuchsie

Žonglérské květiny (nabízené Mimulus)

Malé, pěkné květiny a svěží zelená dělají z této balkónové rostliny penumbru.

Gauklerblume

Skvrnitá mrtvola (bot. Lamium maculatum)

Na částečně zastíněných místech je tato mrtvá síť doma. Okouzlí svými krásnými květinami a hustým listím, které se v závislosti na odrůdě prezentuje v jiné barvě.

Strakatý Deadnettle

Bellflower (nabízený Campanula)

Díky zvonkům na balkoně se můžete těšit na atraktivní květovou nádheru v mnoha variantách. Jednotlivé odrůdy tolerují světlo do plného stínu, ale nesmí mít mokré nohy, protože Campanula netoleruje žádné zamokření. Vzhledem k praktické velikosti některých odrůd a druhů mohou být i balkony vybaveny malým prostorem. Příkladem je trpasličí zvonek (nabízený Campanula cochleariifolia) s maximální výškou 15 centimetrů.

Campanula carpatica

Rostliny od K do P

Nasturtium (bot. Tropaelum majus)

Léčivá rostlina může být udržována dobře na stinných balkonech kvůli růstovým charakteristikám, protože hojnost květů nezávisí na počtu hodin slunečního svitu. S maximální výškou až 30 centimetrů lze použít k úspoře místa mezi ostatními rostlinami.

lichořeřišnice

Lezecká hydrangea (bot. Hydrangea petiolaris)

Ani hortenzie na balkóně není problém, pokud si vyberete styl lezení. To lze výborně zasadit do květináčů a držet jako jiné taxony rodu snadno libovolné množství slunečního svitu. Horolezectví Hydrangeas se doporučuje zejména, pokud žijete v městských centrech, protože jsou odolná vůči typickému městskému klimatu.

šplhání

Globulární prvosenka (bot. Primula denticulata)

Jedna z nejoblíbenějších petrklíčů vůbec, které lze snadno udržovat na balkóně kvůli vysoké úrovni stínové tolerance. Velká rozmanitost druhů a časné kvetení od března do května činí z Kugelprimeln vynikající balkónové rostliny.

míč Primrose

Muž loajální (nabízený Lobelia erinus)

Männertreu je další rostlina, která je oblíbená díky květovým barvám. Udržuje poloviční stín, ale má co nejvíce slunce. Pokud chcete zavěšenou variantu, měli byste jako alternativu zvolit zavěšenou Lobelii (bot Lobelia richardii).

Männertreu

Oranžový květ (bot. Choysia ternata)

Atraktivní kvetoucí keř, jehož květy voní nádherně jako pomeranče. Cítí se zvláště pohodlně v částečném stínu.

pomerančového květu

Pennywort (bot. Lysimachia nummularia)

Přízemní polostín se žlutými květy a atraktivní pro včely. Pennywort se šíří po celém substrátu během krátké doby a potěší se hojností listů a květů. Obzvláště lákavé jsou delší výhonky, které mohou růst přes okraj hrnce.

moneywort

Rostliny od S do Z

Sněhová vločka (bot. Sutera diffusus)

Krásná květina, která vypadá skvěle v závěsném paprsku nebo přes zábradlí. Nekvete bíle, ale navzdory svému názvu fialově, světle modrou nebo jemně růžovou. Částečný stín je dost pro květ sněhové vločky.

sněhové vločky flower

Star Jasmine (bot. Trachelospermum jasminoides)

Hvězdná jasmín je horolezecká rostlina pro balkón, která se navzdory své rodné zemi Středomoří používá k částečnému stínu. Podobné vůni rodu Jasminum.

hvězda jasmín

Pruhovaný kapradina (nabízené asplenium trichomanes)

Kapradina zde samozřejmě nemusí chybět, protože jsou zvyklá na stinná místa. Pruhované kapradí lze použít pro různé balkony v závislosti na typu stínu. V plném stínu rostliny zůstává malý a je vhodný pro stejně malé nároky na prostor. Ve světlém nebo částečném stínu však dosahuje své plné velikosti až 30 centimetrů.

sleziník

Krvácející srdce (nabízeno Lamprocapnos spectabilis)

Jedna z nejkrásnějších jedovatých rostlin, okamžitě rozpoznatelná svými charakteristickými růžovými nebo bílými květy. Krvácející srdce úplně vzdává slunce a cítí se po celý rok ve stínu pohodlně. Nezapomeňte věnovat pozornost toxicitě mák (bot. Papaveraceae).

Krvácející srdce

Vanilkový květ (bot. Heliotropium arborescens)

Známý pro svou vůni připomínající vanilku, je slunovrat estetickým pohledem na balkon. Balkónové rostliny by měly být umístěny ve světlém nebo částečném stínu.

vanilkový květ

Fialový keř (nabízený Iochroma cyaneum)

Fialový keř tvoří dekorativní trubkovité květy, které svítí v různých odstínech i v částečném odstínu.

fialky Bush

Zapomeň na mě (nabízí Myosotis sylvatica)

Nezapomeňte na balkon není jen pro milovníky. Malebná kvetoucí rostlina vydrží všechny typy stínů.

Pomněnka

Okrasný chřest (nabízený chřest densiflorus)

Tuto jedlou verzi chřestu lze snadno udržovat ve světlém nebo částečném stínu. Hustá zelená poskytuje na balkoně svěží vzhled.

chřest kapradina

Okrasný tabák (bot. Nicotiana)

Noční stín preferuje polotín a v květináčích se umí dobře. Rostlina nemůže být kouřena.

okrasné tabák

Všichni mají jednu společnou věc: všichni jsou drženi v květináčích . Kbelíky na balkóně umožňují nejen postoj rostlin daleko od záhonů, ale i snazší hibernaci. Balkony jsou stěží izolovány az tohoto důvodu dochází rychle k zamrznutí hrnce, když je v zimě přes zimu. Díky kbelíku můžete rostliny v zimě zima bez větších problémů v domě bez rizika poškození mrazem.

Tip: Nezapomeňte hnojit kvetoucí balkónové rostliny dostatečně a v pravidelných intervalech. Pouze tak získáte kvetení rostlin, které se na balkoně ozdobně projeví.

Bylinné rostliny pro stín

Alternativa: stínové byliny pro balkon

Pokud nechcete jen udržovat květiny, keře a vinnou révu na balkóně, ale chcete zasadit byliny, jste na správném místě. Je známo, že mnoho z nejpopulárnějších bylin Němců pochází ze Středomoří, a proto dávají přednost hodně slunce. Nejasná místa pro ně nejsou ideální, ale existují i ​​jiné druhy, které jsou pro takové balkony ideální.

Jsou to byliny, které pocházejí buď ze středoevropských lesů, nebo z východní Asie. Ty mají mnohem vyšší adaptabilitu na stinné balkony, a proto je lze snadno pěstovat. Mezi ně patří následující.

 • Woodruff (bot. Galium odoratum): Stín
 • Divoký česnek (bot. Allium ursinum): stín
 • Wasabi (bot. Wasabia japonica): částečný stín
 • Řeřicha řeřichová (bot. Nasturtium officinale): částečný stín
 • Japonská petržel (bot. Cryptotaenia japonica): částečný stín
 • Mincovny (nabízené Menthou): Částečný stín
divoký česnek

Woodruff a divoký česnek jsou dobře známé byliny, které se v Německu používají po staletí a prospívají také na balkoně. Řeřicha je také známá, japonská petržel na druhé straně, skutečný nováček, který lze také udržet bez větších problémů. Pokud se rozhodnete pěstovat wasabi, musíte být trpěliví. Pokud jste tak šťastní a rostlina roste i přes vysoké nároky na balkon, může trvat až 18 měsíců, než budete moci sklízet první oddenky.

Tip: Pokud chcete namísto bylin pěstovat ovoce, je to možné také se stinným balkonem. K tomu vyberte malé sloupcovité jablko (bot malus), protože jabloně velmi dobře snášejí částečně zastíněné oblasti, a proto je možné je uchovávat na balkoně.

Kategorie:
Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné