Hlavní Háčkování dětské oblečeníTie Adventní věnec - Pokyny krok za krokem

Tie Adventní věnec - Pokyny krok za krokem

obsah

 • Make adventní věnec sám
  • Materiály: klasický adventní věnec
  • Správně uvázat adventní věnec
  • Upevněte svíčky na věnec
  • Slavnostně ozdobte adventní věnec
 • Vytvořte si moderní adventní věnec sám

V domě vyzdobeném vánočními svátky nesmí tradičně chybět adventní věnec. Jeho pohled zvyšuje očekávání Štědrého dne a ponoří každou jednu ze čtyř nedělí před představením v atmosférickém, romantickém světle svíček - nádherném symbolu nej kontemplativnější doby roku. S nezbytnou vůlí, trochou kreativity a správnými materiály budete moci svázat adventní věnec sami. Ukážeme vám krok za krokem, jak dokonale zvládnout tento magický úkol!

Myšlenka je lákavá: Stačí jít do dalšího supermarketu, jet do obchodu s nábytkem nebo se zastavit u květinářství za rohem a koupit si hotový a zdobený adventní věnec. Pokud si však trochu pečlivěji pomyslíte, rychle se projeví dvě nevýhody této zdánlivě pohodlné varianty: U větších věnců vám rádi položí 20 až 30 eur. Navíc vidíme mnoho verzí jejich mechanické, neosobní výroby - kromě skutečnosti, že návrhy někdy nesplňují jejich vlastní přání.

Cenná alternativa mnoha způsoby: uvázat a ozdobit samotný adventní věnec. Takže můžete tradiční prvek předvánočního období zcela přizpůsobit individuálním myšlenkám, pracovat kreativně a často dokonce ušetřit peníze. Nejprve vám představíme základní logický průvodce, který vám pomůže vytvořit si vlastní adventní věnec. Pak dostanete jednu nebo druhou další inspiraci pro konkrétní návrhy - jako je Nordic-fresh a modern. Mimochodem: Svázat a ozdobit adventní věnec je jednodušší, než si většina lidí myslí. V tomto smyslu: Pojďme!

Vytvoření individuálního adventního věnce je ideální zábava pro dlouhé, ponuré podzimní večery. S tvorbou jsou však spojeny některé otázky: které větve se nejlépe hodí ">

Make adventní věnec sám

Materiály: klasický adventní věnec

K vytvoření klasického adventního věnce jsou potřebné následující materiály a nástroje:

 • Prázdné slámy, polystyrenu nebo vrby
 • možná zelený krepový papír
 • zelený květinový drát
 • kleště
 • zahradnické nůžky
 • možná horká lepicí pistole
 • Větve borovice, smrku a jedle
 • možná falešný cypřiš, thuja, jalovec nebo zimostráz, cesmína, větvičky břečťanu
 • 4 svíčkové talíře
 • 4 svíčky
 • Dekorační prvky (např. Stuha, plátky pomeranče, tyčinky skořice atd.)

Které pobočky jsou nejvhodnější? Jehličnany, jako je borovice, smrk nebo jedle, se zvláště doporučují pro adventní věnec vytvořený vlastními silami. Je třeba poznamenat, že tyto větve ztratí své jehly po nějaké době. Pokud větve nebyly při sběru čerstvé, bude tento proces pravděpodobně zahájen velmi brzy.

větve Thuja

Proto je vhodné zvážit dobré doplňky nebo alternativy ve formě cypřišů, jako je cypřiš, thuja nebo jalovec. Ačkoli tyto větve také v průběhu času vysychají, není nutné jehlit.

Kromě toho stálezelené listnaté stromy jsou vhodným materiálem pro výrobu adventního věnce. Mezi evergreeny patří například kniha, cesmína a břečťan.

Mimochodem, kombinace různých jehličnatých a listnatých stromů vypadá obzvlášť živě a svěží. Proč ">

Tip: Chcete-li prodloužit životnost adventního věnce, můžete mu každý den dát malé množství vody ze stříkací láhve.

Správně uvázat adventní věnec

polystyrenové ring

Pokud používáte jasný polystyrénový blank, měli byste ho předem zabalit zeleným krepovým papírem. Tím se zabrání tomu, aby se blank objevil skrz tmavé větve později. U polotovaru ze slámy nebo vrbových větviček je tento průchod mnohem méně dramatický nebo vůbec ne dramatický: Přírodní vlákna mohou zůstat částečně neviditelná - zpravidla se do celkového vzhledu vlévají úspěšným způsobem. Stručně řečeno, potřebujete zelený krepový papír pro polystyrénový blank, ale ne pro slaměnou nebo vrbovou blank.

V závislosti na tom, jak velký je vánoční věnec, odřízněte větve zahradními nůžkami na délku asi 15 až 20 centimetrů. Poté položte řezané větve do svazků na blank. Větve fixujte dvakrát až třikrát zeleným květinovým drátem.

Tip: Věnec se zdá být obzvláště hojný, pokud větve spojíte předem s malou kyticí a poté se připojíte k blanku.

Abychom dosáhli pěkného celkového obrazu, je velmi důležité uspořádat větve nebo mít rády rybí šupiny nebo střešní tašky vždy trochu posunuté. Blank je tedy všude kolem rovnoměrně zakrytý.

Poznámka: Na vnější straně byste měli pracovat v delších větvích, ale uvnitř kratších.

Konce drátu ukotvte do blanku. Toto opatření slouží na jedné straně optice. Na druhé straně to také minimalizuje riziko zranění.

Tip: Chcete-li si vyrobit stolní věnec, pak vynechejte dno, aby adventní věnec mohl jen odpočívat. Na druhou stranu, pokud chcete vytvořit věšák, měli byste také naplnit dno větvičkami - zvláště pokud chcete věnec adventu volně viset a můžete vidět obě strany.

Upevněte svíčky na věnec

Můžete to vidět znovu a znovu: svíčky, které jsou připevněny k věnec pouze drátem. Toto omezené instalaci byste se měli vyhnout - z dobrého důvodu: Riziko požáru v důsledku nebezpečného stavu spojeného s tímto způsobem připevnění je příliš velké. Pro vaše svíčky je nejlepší použít tzv. Poháry na svíčky, které mají velký hrot nahoře i dole. Takže se ujistěte, že držáky svíček jsou pevně a stabilně ukotveny v adventním věnci a čtyři svíčky mají dobrý, relativně bezpečný stojan. Svíčky umístěte rovnoměrně na věnec a poté přidejte svíčky.

Tip: Důrazně doporučujeme používat samozhášecí svíčky. Obsahují speciální patent, který zabraňuje úniku horkého vosku a jeho následnému vznícení. Kromě toho plamen vychází v takové samozhášecí svíčce sám, což samozřejmě výrazně snižuje riziko požáru.

Pokud stále chcete používat pouze komerčně dostupné svíčky, neměli byste je foukat. Místo toho duste plameny hasicí svíčkou. Jiskry by mohly spadnout na větve nebo dokonce na ozdobné prvky a zapálit adventní věnec.

V zásadě je třeba poznamenat:

a) Nikdy nenechávejte svíčky bez dozoru.
b) Neumísťujte věnec do blízkosti hořlavých materiálů.
c) Umístěte věnec tak, aby byl mimo dosah kojenců.
d) Umístěte adventní věnec na nehořlavou podložku.

Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, pravděpodobně si užijete adventní věnec bez nehod.

Slavnostně ozdobte adventní věnec

Jakmile jsou větve svázány kolem blanku a jsou upevněny svíčkové talíře a svíčky, je věnec konečně ozdoben. Zde máte nespočet možností - téměř neexistují žádné limity. Například můžete udělat svůj adventní věnec velmi symetrickým nebo velmi svobodným a divokým zdobením. Připravte požadované dekorativní prvky v konkrétním případě v dostatečném počtu. Několik tipů:

 • Vytvářejte barevné stuhy s elegantními stuhami.
 • Vydělejte roztomilé kytice z různých vánočních koulí.
 • Vylévejte hvězdy a andělé z papíru nebo látky.
 • Pro věnec používejte pomerančové plátky nebo tyčinky skořice.

V každém případě byste měli připojit požadované příslušenství drátem a / nebo horkým lepidlem. Takže můžete věnec posunout později bez problémů nebo neublíží, pokud se (visí) houpe ve větru: Neztrácí svoji ozdobu.

Výběr použitelných materiálů a barev, jakož i jejich kombinace kombinací jsou velmi rozmanité. Máte tedy možnost zahrát si různé adventní věnce. Na závěr našeho průvodce pro kutily vám poskytneme dva krátké, svěží nápady, jak vytvořit věnec jako alternativu k velmi klasické variantě, kterou jsme vám podrobně představili.

Vytvořte si moderní adventní věnec sám

Potřebujete toto:

 • bílé větve nebo koupený věnec
 • velké a malé, červené vánoční koule
 • Látková stuha a provázek
 • vázací drát
 • Hot lepicí pistole
 • červené řemeslo cítil
 • star šablony
 • nůžky
 • kolík

Jak postupovat:

Krok 1: Sbalte větve přírody a změňte je na věnec. Pracujte opatrně!

Krok 2: V pravidelných intervalech ovíjejte vázací drát kolem větví, abyste je opravili.

Tip: Ve vybraných řemeslných a hobby obchodech najdete již vázané přírodní věnce za málo peněz. Pokud použijete takový, můžete si ušetřit vazbu.

Krok 3: Malé červené vánoční koule nalepte rovnoměrně na adventní věnec. K tomuto účelu použijte horkou lepicí pistoli. V průměru 30 cm jsme potřebovali 17 míčků. Samozřejmě můžete použít více či méně koulí.

Krok 4: Nyní můžete připevnit vánoční prvky uprostřed věnce - vybrali jsme hvězdy. Pokud dokážete čerpat hvězdy z volné ruky, nepotřebujete žádnou šablonu. Jinak jednoduše vytiskněte naši hvězdnou šablonu:

Klikněte zde: Pro stažení šablony řemesla

Krok 5: Jakmile vytisknete hvězdy a rozhodnete se pro motiv, budou vyříznuty.

Krok 6: Poté přeneste obrysy hvězd přímo na arch řemeslné plsti nebo, stejně jako my, vytvořte pevný základ z tlustého papíru. K tomu nakreslíme obrysy tří hvězd na kus zvukové karty. Pak jsou vyříznuty.

Krok 7: Nyní jsou hvězdy také přeneseny na kus plsti - s každou hvězdou dvakrát. Potom vystřihněte všech šest hvězd.

Krok 8: Hvězda z hliněných karet je nyní pokryta horkým lepidlem a dvěma plstěnými hvězdami. To je to, co děláte pro všechny tři hvězdy.

Tip: Pokud si přejete, můžete postřikovat hvězdy sněhovým postřikem - to dodá celé věci přirozený vzhled.

Krok 9: Pomocí silné vlněné jehly a vlny nebo jiné silné pásky upevněte hvězdy uprostřed věnce.

Pokud se vám líbí trochu více rustikální, můžete snadno zabalit hvězdy kouskem provázku a poté je připevnit k věnec.

Tip: Hvězdy vypadají zvlášť dobře, když všichni visí v různých výškách.

10. krok: Nyní musí být věnec připevněn ke dveřím pouze silnou látkovou páskou.

Pokud chcete zakrýt věnec na stůl, jednoduše nechte hvězdy uprostřed a vložte do něj čtyři adventní svíčky.

Tipy pro rychlé čtenáře:

Stačí si svázat klasický adventní věnec sami

 • S borovým, smrkovým a / nebo jedle větvemi
 • A / nebo: falešný cypřiš, thuja, jalovcové větve
 • A / nebo: zimostráz, holly, břečťanské větve
 • Svažte větve a připevněte je pomocí zeleného drátu
 • Naneste svíčky se svíčkami
 • Ozdobte věnec ozdobnými prvky (tyčinky skořice atd.)
 • Alternativně: Vytvořte moderní nebo nordický věnec
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma