Hlavní VšeobecnéPokyny: Šijte tlačítko - tak snadné, tak rychlé, tak to funguje!

Pokyny: Šijte tlačítko - tak snadné, tak rychlé, tak to funguje!

obsah

 • závit
 • knoflík
 • jehla
 • instrukce

Typická každodenní situace: Musí jít znovu rychle, je pozdě, návštěva je hned za rohem a vy jste zaspali schůzku a nyní si musíte pospíšit. Pak všechno musí jít velmi rychle: rychle skočil do sprchy, vlasy ležel a nyní rychle skočit do oblečení a můžete začít - a pak najednou: tlačítko neodolá stresu a slzy.

Co teď ">

Potřebujete toto:

 • knoflíkový oděv
 • odpovídající tlačítko
 • odpovídající příze
 • jehla
 • nůžky
 • volitelně navlékač
 • možná náprstek

Tip: Pokud tlačítko úplně zmizí a je vadné, podívejte se blíže na svůj oděv: Většina oděvů, které mají knoflík na knoflíky nebo ozdobné knoflíky, má na štítku odpovídající náhradní tlačítko. To lze snadno oddělit ostrými nůžkami od štítku a použít jako náhradu.

Pokud není k dispozici stejné tlačítko, existují dvě varianty:

 1. Zvolíte podobné tlačítko, které má podobnou velikost, barvu a tvar.
 2. Uvidíte, zda můžete v případě potřeby přesunout další tlačítko na oděvu. Například spodní knoflík košile může být v kalhotách stejně. V takovém případě tlačítko opatrně oddělte ostrými nůžkami a odstraňte zbývající přízi.

závit

Nejlepší je vlákno, které se podobá vláknu ostatních tlačítek. Pokud jde o jediné tlačítko, máte na výběr: Buď nit odpovídá barvě knoflíku nebo látce, nebo se stane poutačem s kontrastní barvou.
Ujistěte se, že příze je co možná nejtrvanlivější, aby nedošlo ke ztrátě knoflíku přímo.

knoflík

Bez ohledu na barvu a velikost tlačítka existují další rozdíly: Existují tlačítka se 2 nebo 4 otvory. Zde jsou tlačítka se 4 otvory: Nikdy prosím nepřekračujte knoflíky, jinak je nahoře a dole hustá korálek příze, která může rychle vypadat velmi ošklivě. Správná technika pro šití čtyřvrstvých tlačítek bude vysvětlena níže.

jehla

Jehly jsou k dispozici v různých velikostech a tloušťkách. Větší a tlustší jsou samozřejmě lepší pro hrubší materiál a menší a užší jsou samozřejmě nejlepšími nástroji pro klasické a jemné tkaniny. Oko jehly, takže malý protáhlý otvor na konci každé jehly může být velmi odlišný.

instrukce

1. Nejprve musíme připravit látku nebo oděv odstraněním zbývající příze. Můžete to udělat pomocí nůžek. Pokud jsou k dispozici, můžete také použít speciální nůžky pro stříhání švů.

Opatrně najeďte bodem nůžek pod zbývající závity a začněte řezat. Nejprve prořízněte pouze přední závity a pečlivě je proveďte. Pokud by to bylo trochu obtížné, zkuste to samé z druhé strany. Tento postup opakujte, dokud si prsty nebudete moci zcela vytáhnout nit z tkaniny. Dávejte pozor, abyste neprorezali látku.

2. Nyní potřebujeme vlákno. Chcete-li zkrátit dobrou délku, ovinte přízi 4x kolem prstu, znovu ji naviňte a vezměte další polovinu. To je dobrá délka pro šití na knoflík. Nezapomeňte na ořezávání.

3. Následně provlékněte nit jehlou. Pokud to pro vás není tak snadné, můžete použít navlékač jehly. Pravděpodobně jste tuto část viděli už mnohokrát a nyní se naučíte, jak ji používat: Protáhněte úzkou drátěnou trubici přes oko jehly, jak jen můžete. Nyní protlačte dříve řezanou nit přes drátěné ucho vyčnívající přes očko a trochu ji protáhněte. Nyní můžete navléknout nit z jehly. Nyní je příze na svém místě. Dávejte pozor, abyste vlákno nevytahovali příliš daleko.

4. Vytvořte uzel na jednom z konců vlákna. Chcete-li to provést, umístěte smyčku na konec niti a provlékněte jehlu smyčkou. Několikrát to opakujte, dokud není uzel dostatečně silný, aby neproklouzl skrz látku a knoflík.

5. Nyní se dostáváme k hlavní části práce: Šijte na skutečné tlačítko. Začneme tlačítkem se 2 otvory. Nejprve propíchněte jehlou zespodu do požadované polohy na oděvu a nit protáhněte úplně. Samozřejmě pouze do uzlu. Protože položte knoflík na jehlu a nechte jej klouzat po oděvu. Nyní mohou tlačítko trochu optimalizovat ve své poloze. Nejprve propíchněte pouze druhou díru tlačítka a zarovnejte tlačítko. Nyní, když je to na správném místě, můžete prošít látku pod knoflíkem.

Tip: (Pokud se jedná o opravu knoflíku, můžete použít již existující body vpichu předchozího tlačítka.) Nyní bodněte znovu zespodu skrz látku a první díru a od shora zpět do druhé díry s látkou. Opakujte to čtyřikrát až pětkrát, aby tlačítko sedělo co nejpevněji na oděvu a zůstal tam prozatím.

6. Když je tlačítko pevně na svém místě, zašijeme jej. Za tímto účelem otočíme látku nebo oděv a bodneme tam do již existujících vláken. Netahejte vlákno úplně a nechte zavěsit malou smyčku. Vložte jehlu do této smyčky a utáhněte nit.

Tento postup opakujte dvakrát až třikrát a odřízněte nit.

7. U tlačítka se čtyřmi otvory samozřejmě funguje stejným způsobem. Stejně jako u tlačítka se dvěma otvory je nit nejprve navlečena do jehly, uzel je vyroben a vložen do tkaniny. Potom bodnete sem do první díry tlačítka. Zhora nyní propíchněte otvor nad nebo pod a skrz látku. Prosím, nepronikejte do křížové díry, jinak na konci silné velmi ošklivé boule. Nyní je tlačítko šité jako Zweichlöchriger, takže pouze skrz dva již použité otvory. Tím se vytvoří tzv. Lávka. Tuto lištu také zašijte 4 až 5krát. Pak se dostaneme k dalším dvěma otvorům a opakujeme to samé.

A také zde jsme našili vlákno, jak je popsáno výše.

Nyní by tlačítko mělo sedět pevně a můžete si obléci oblečení jako obvykle.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Odstraňte zbývající přízi z předchozího tlačítka z tkaniny
 • Prořízněte přízi na odpovídající délku a provlékněte ji jehlou
 • Na konci vlákna zpracovejte několik uzlů
 • Vložte látku na požadované místo a umístěte knoflík
 • Několikrát protáhněte otvory a poznamenejte si počet otvorů. (Nikdy nepřecházet přes tlačítka se čtyřmi tlačítky)
 • Na spodní stranu našijte nit a odřízněte ji

Šití knoflíku není tak obtížné. Doufáme, že jste se nyní stali odborníky na knoflíky a udržujte chladnou hlavu i v těch nejstresnějších situacích, protože jste nyní dobře informováni.

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma