Hlavní Háčkování dětské oblečeníPokyny pro pěstování svíček - vyrobte si včelí voskové svíčky sami

Pokyny pro pěstování svíček - vyrobte si včelí voskové svíčky sami

obsah

 • Připravte si včelí voskové svíčky sami
  • Vytáhněte svíčky: přípravek
  • Vyrobte si svíčky z včelího vosku sami
   • Tavný vosk
   • Připravte knoty
   • Vytáhněte svíčky
   • Znovu zpracovejte svíčku

Dlouhé a tenké svíčky jsou nutností pro každý podzim a Štědrý den. Ať už jako podzimní dekorace nebo jako součást adventního věnce - svíčky darují teplo a pohodu. Už jste někdy mysleli na výrobu svíček sami?

Připravte si včelí voskové svíčky sami

Chtěli byste dát tyto žluto-hnědé a ušlechtilé svíčky na stůl na Vánoce? Žádný problém, v následujících pokynech, které vám ukážeme, od přípravy po dokončení domácí svíčky, co musíte vzít v úvahu při pěstování svíček včelím voskem.

Pokud máte rádi jednodušší způsob výroby svíček, doporučujeme nalít svíčky. Podrobné pokyny naleznete zde: //www.zhonyingli.com/kerzen-selber-machen/

Vytáhněte svíčky: přípravek

Sběr svíček nebo máčení svíček je samo o sobě snadný úkol, pokud máte všechny materiály:

 • Vosková tavicí nádoba z kovu (stará plechovka)
 • hrnec
 • včelí vosk
 • Plochý knot o tloušťce 3 × 7
 • 5 cm široký dřevěný pás a dvě cihly nebo babky
 • Nůžky a nože
 • teploměr
 • Dva šrouby
 • novinový papír

Ve srovnání s odléváním svíček, které vyžaduje pouze jednu formu, budete při namáčení svíčkových tyčinek potřebovat podlouhlý tvar. V nejlepším případě by to mělo být vyrobeno z kovu tak, aby bylo správně zahříváno ve vodní lázni. Online najdete takové potápěčské tanky již od 6 EUR, zejména proto, že je nepotřebujete. To znamená, že můžete také najít užitečné kontejnery doma - například staré plechovky.

Nejdražší položkou těchto DIY svíček je včelí vosk. To je k dispozici od 5 do 6 EUR za 100 g na nákup online. Máte včelaře v kruhu známých, je to určitě ještě lepší adresa. Jako přirozený vedlejší produkt při výrobě medu je včelí vosk všestranným přírodním produktem. Pyl dává vosku jeho typickou, žlutou barvu - ideální pro milovníky přírody. S včelím voskem můžete připravovat žluté až hnědé svíčky bez jakýchkoli barevných přísad. Kromě toho se včelí vosk vyznačuje dlouhou dobou hoření - ideální pro adventní věnec.

Správný výběr knotu hraje velkou roli při svíčkách. Ve specializovaném obchodu se rozlišuje mezi kulatým a plochým knotem. Při použití kulatého otvoru věnujte pozornost směru chodu vláken - kulatý knot lze zapálit pouze na jednom konci. Pro svíčkovou koupel doporučujeme plochý knot. Protože později chceme vytáhnout dvě svíčky na knot současně, je plochý knot jedinou správnou volbou.

Tloušťka knotu je stejně důležitá. Závisí to na průměru požadované svíčky. S svíčkou o průměru 15 až 25 mm, normální velikosti tyčinek, doporučujeme plochý knot 3 × 7. Tato indikace znamená, že knot se skládá ze 3 vláken, z nichž každé je vyrobeno z 21 vláken. Knot je proto docela tenký a ideální pro tenkou svíčku.

Vyrobte si svíčky z včelího vosku sami

Krok 1: Na začátku máte dostatek prostoru a zakrytý povrch. Novinový tisk je za tím účelem. Vosk lze rychle odstranit, ale to nemusí nutně být. Konečně, potápění svíčkami je už o něco dražší. Pokud se něco pokazí, zde jsou všechny důležité tipy, jak odstranit svíčkový vosk: //www.zhonyingli.com/kerzenwachs-entfernen/

Tavný vosk

Krok 2: Umístěte máčací nádobu naplněnou voskem do vodní lázně na sporáku. S množstvím vody můžete být ekonomičtí. Kovová nádoba distribuuje teplo rovnoměrně. Při asi 78 ° C převládá optimální teplota pro tání včelího vosku.

Poznámka: včelí vosk jako celek musí být před roztavením samozřejmě rozdrcen. Toto funguje obzvláště dobře s robustním šroubovákem. Částečně rozbijte včelí vosk pomocí šroubováku.

Připravte knoty

Krok 3: Ponořovací knoty se připravují během procesu tavení. Vystřihněte knot o dvou délkách, kterého chcete dosáhnout, a to lze provést v nádrži, a ořízněte pár centimetrů navíc.

Kreslíme svíčky o délce 10 cm - to znamená, že knot má délku 20 cm a další 4 cm pro uzlování.

Uzel na knot na obou koncích šroub. Knot v ponořovací nádrži tak vždy visí rovně.

Vytáhněte svíčky

Krok 4: Nyní umístěte knot přes šířku dřevěného pruhu - šrouby a konce slínu by se neměly dotýkat. Pokud ano, budete potřebovat širší dřevěný pás. Dřevěný pás by měl mít buď zářezy, ve kterých se knoty dobře drží, nebo knot jednoduše připojíte kouskem pásky.

Jakmile se včelí vosk roztaví, může být teplota snížena na minimum.

Poté ponořte oba knoty do sklenice. Držte je v nádobě asi 1 minutu. Při prvním ponoru musí být knot úplně nasáklý voskem.

Potom vytáhněte knoty ven a počkejte 30 sekund. Vosk pomalu schne.

Po uplynutí 30 sekund ponořte oba knoty zpět do kontejneru. Tentokrát můžete svíčky vytáhnout hned zpět.

Opakujte máčení po 30 sekundách sušení po každém běhu až 15krát, získejte 1 cm včelí voskové svíčky. Pro tyčovou svíčku o průměru 2 cm potřebujete asi 22 ponorů. Tyto informace se samozřejmě mohou lišit v závislosti na kvalitě vosku.

Čím častěji svíčku namočíte, tím silnější je.

Tip: Během máčení svíčky se kolem šroubů na konci vytvoří malá hrudka. Po několika ponorech ji odřízněte spolu se šroubem. Svíčka má potom rovný tvar a šroub již nepotřebuje.

Krok 5: Pokud DIY svíčky mají požadovaný průměr, položte dřevěný proužek, aby uschl na dvou kamenech nebo kozách. Poté musí včelí vosk úplně ztvrdnout.

Znovu zpracovejte svíčku

Krok 6: Nyní přichází jemné doladění. Nyní oddělte dvě svíčky od knotu. Základna svíčky, odkapávací špička je konečně zpracována nožem, takže žádné hrany nebo hrudky nejsou vidět a hotová je domácí svíčka včelího vosku!

Varování: I když výroba svíček spojuje rodinu, měli byste být stále opatrní. Pokud se potápíte se svými dětskými svíčkami, věnujte zvláštní pozornost. Horký vosk může způsobit drobná popálení kůže, a proto by se s ním mělo zacházet opatrně. Obzvláště při neustálém potápění se svíčkami dochází k malým potřísněním nebo velkým kapkám. Proto nechte své děti manipulovat s voskem pouze pod dohledem. Vyvarujte se tání přímo v pánvi - teplo varné desky je obtížné regulovat. Od 180 ° C zapálí vosk, který může rychle vést k popálení vosku. Použití vodní lázně je proto třeba zvážit okamžitě!

Přes všechno, co byste si měli užít při svíčkách. Včelí vosk vám poskytne spoustu radosti v chladných podzimních a zimních večerech. Vaše děti budou milovat nalít svíčky. Pojďme tedy toto tradiční řemeslo změnit na rodinnou tradici.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Včelí vosk má dlouhou dobu vypalování
 • pozorovat směr otáčení v Runddochtu
 • Dochtstäke závisí na průměru svíčky
 • Pracovní povrch dobře zakryjte novinami
 • Nezapomeňte zahřát vosk v tavicí nádobě na vosk a vodní lázni
 • vytáhněte dvě svíčky na knot
 • Šrouby na koncích knotu drží knot přímo ve včelím vosku
 • Pravidelně odřízněte odkapávací špičku
 • Jako police použijte cihly nebo bloky
Stick boty sám a opravit boty
Pokyny: Jak odstranit staré silikonové spoje