Hlavní Háčkování dětské oblečeníPoužijte nažehlovací fólii - tipy a triky

Použijte nažehlovací fólii - tipy a triky

obsah

 • Nažehlovací fólie | typy
  • Přenosová fólie
  • Flexfolie
  • Flockfolie
 • Materiály a nádobí
  • příprava
  • Použijte žehlicí fólii Tipy

Nažehlovací fólie je ideálním řešením, pokud hledáte způsob, jak přizpůsobit oblečení a látky. Díky žehlící fólii je snadné prezentovat různé motivy, nápisy a dokonce i celé obrázky na trička, tašky nebo jiné textilní předměty. K tomu potřebujete při používání filmu jen správné nádobí, tipy a triky.

Chcete si obléci trička nebo implementovat svůj vlastní styl pomocí nápisů "> Nažehlovací fólie | Typy

V první řadě při používání žehlicích fólií jsou různé typy, které jsou nabízeny ve specializovaných prodejnách, řemeslných obchodech nebo na internetu. Každý z nich má jiné vlastnosti, které silně ovlivňují konečný výsledek projektu, jakož i samotný proces. Z tohoto důvodu je tak důležité, abyste věděli o různých typech, abyste si mohli objednat nebo zakoupit správnou nažehlovací fólii . Celkově existují tři typy se zvláštními vlastnostmi.

Bügelfolie

Přenosová fólie

Přenosová fólie nebo přenosový papír je nažehlovací fólie, kterou si můžete sami vytisknout. Jsou k dispozici v různých velikostech DIN, nejčastěji DIN A4 a A3. Jsou vhodné pouze pro inkoustové tiskárny, protože laserové tiskárny nemohou tisknout na film. V závislosti na výrobci mohou být buď průhledné, nebo neprůhledné. Během používání je třeba dbát na to, aby se při nesprávném použití zlomil. Navíc ve srovnání s ostatními snímky rychleji mizí, ale je snadno roztažitelný. Náklady na deset listů A4 jsou asi deset až 15 eur.

Přenosová fólie

Flexfolie

Tyto fólie jsou velmi tenké a díky pružnosti je lze snadno na látku upevnit. Jsou vyrobeny ze silikonu a jsou velmi populární pro nápisy, protože jsou velmi barevné a jsou nabízeny také s různými efekty, jako je třpyt. Nelze tisknout, a proto je třeba si objednat vzory u služby. Je docela měkký a na těle se cítí příjemně. Oproti převáděcí fólii je k dispozici pouze v neprůhledných, ale kromě formátů DIN také v mnoha délkách rolí. Deset ohebných fólií ve formátu DIN A4 je nabízeno za přibližně osm až deset eur.

Pružná fólie v barvě zlato

Flockfolie

Flock film je vyroben ze veluru a na rozdíl od ostatních filmových materiálů není hladký, ale měkký a se sametovým povrchem . Mohou tedy být provedeny úplně jiné návrhy, ale nelze je tisknout. Je mimořádně odolný jako ohebná fólie a nejodolnější ze všech typů, což je obzvlášť populární, pokud chcete trvale implementovat návrhy, které drží i po mnoha praním.

Musíte však být opatrní s použitím vločkového filmu na roztažitelnosti, protože jej nelze protáhnout. Pokud byste jej příliš natáhli, poškodili byste film. Cena za hejnový film je 8 až 10 eur za deset filmů ve formátu DIN A4.

Flock film v různých barvách

Různé snímky

Nyní máte malý přehled různých přijatých snímků. Pokud stále přemýšlíte, který projekt je pro který film lepší, je třeba porovnat vlastnosti. Pokud byste tedy chtěli použít vysoce odolný žehlicí film, měli byste se přestat přenášet. Je normální, že přenosový film je rychlejší než vločkový nebo ohebný film .

Pokud máte na mysli složité motivy, doporučujeme buď transferový film, nebo flockový film. Přenosovou fólii lze jednoduše vytisknout a vlokovat. To u Flexfolie není možné. V závislosti na výrobci má flex fólie vlastnosti, které ostatní dva nemají. Příkladem toho je prodyšnost. Věnujte čas výběru snímku.

Tip: Při výběru nažehlovací fólie je nezbytné věnovat pozornost pokynům výrobce ohledně vhodných textilií, které mají sloužit jako podkladová vrstva. Ne každý film ulpívá na syntetických vláknech nebo jemných vláknech, jako je hedvábí, a může je nenapravitelně poškodit.

Materiály a nádobí

Kromě vhodné žehlicí fólie jsou stejně důležité i další nádobí. S nimi je projekt realizován efektivně a bez velkých překážek a je vidět. Naštěstí nepotřebujete příliš mnoho a pravděpodobně už budete mít většinu z následujícího seznamu doma.

 • Tkanina nebo oděv na žehlení
 • film
 • železo
 • nůžky
 • francouzský křída
 • pečící papír
Použijte křídu na míru

V závislosti na žehlícím filmu, který chcete použít, je kromě výše uvedených materiálů zapotřebí další vybavení. Například v případě přenosové fólie potřebujete počítač a tiskárnu k tisku na film. Při výběru látky nebo oděvů je důležité mít předem plán. Jakmile si budete jisti, co a v jaké velikosti chcete na tkanině žehlit, jde vše z ruky mnohem rychleji.

Kromě toho to usnadňuje proces objednání filmu, který vám také ušetří peníze. Pokud plánujete dostatečně předem, neutrácejte příliš mnoho peněz na příliš mnoho žehlicího filmu, který vám ušetří peněženku.

Poznámka: Pokud nemáte tiskárnu, můžete tisknout na žehlicí fólii buď v prodejně kopií, nebo v mnoha knihovnách. Tato metoda je však vhodná pouze jako alternativa pro několik diapozitivů, protože velké množství v obchodech přirozeně způsobuje vyšší náklady a v knihovně zařízení používá mnoho lidí.

příprava

Než si přečtete tipy pro používání žehlicí fólie, měli byste projekt připravit. To se týká především přípravy materiálu, takže nabízí ideální podmínky pro žehlení. Pokud právě používáte žehlicí film, pravděpodobně se jednoduše znovu odloupne, což není žádoucí.

To může také vést ke ztrátě filmu, což zase vede k vyšším nákladům, protože musíte přeskupit více. Chcete-li těmto problémům zabránit , postupujte podle následujících kroků v přípravě.

mytí

Před vyžehlením textilií je musíte prát. Chcete-li to provést, vyhledejte teplotu na štítku nebo materiálu, abyste ji nepoškodili dříve. Čím je tkanina starší, tím těžší je použití žehlicího papíru. Pokud jsou vlákna poškozena, je to ještě obtížnější.

změkčovač

Při praní nepoužívejte aviváž. Tím se zabrání tomu, aby vlákna absorbovala dostatečné množství lepidla, což je důležité pro podporu žehlicí fólie. Prací prostředek je na druhé straně důležitý pro udržení čistoty vláken, což je důležité pro přilnavost filmů.

bez změkčovače

sucho

Po praní nechte textilie značně zaschnout. Pro nejlepší účinek dáváte přednost sušení na vzduchu, ale proti sušičce nic nehraje. Po tomto procesu nesmí být v tkanině žádná vlhkost, jinak se adhezivum ve filmu obtížně přilne. To je obzvláště důležité pro velmi velké kusy, jinak není distribuce tepla ve skutečnosti dostatečná, aby byla účinná.

Oříznutí nebo tisk

Posledním bodem přípravy je řezání nebo potisk žehlicí fólie. Při tisku nezapomeňte před tiskem objekt zrcadlit, protože jinak bude na tkanině zrcadlen . Obzvláště s nápisy se opravdu nedoporučuje. Složité nebo ohebné fólie byste již měli vystřihnout složité tvary, protože to může trvat dlouho.

S těmito body jste připraveni jít a můžete použít žehlicí fólii.

Použijte žehlicí fólii Tipy

Při použití nažehlovacího filmu může dojít k chybě, zejména pokud jste v této oblasti nikdy nic nezkoušeli. Proces je podobný klasickému nažehlování, ale filmy jsou obvykle mnohem větší, což přináší zcela jiné potíže. Následující tipy usnadňují žehlení vybraných skluzavek na textilie nebo oděvy a pak se těšíme na nový styl nebo použití.

podzemí

Podzemí je mnohem důležitější, jak si možná myslíte. To má vliv na konečný tvar fólie a může také vést k tomu, že výsledek nebude požadovaný. Nepoužívejte klasické žehlicí prkno. Protože jsou opatřeny tkaninou a polstrováním, může rychle dojít k vráskám, které na některých místech efektivně nepřilnou k žehlícímu filmu.

Během žehlení musí fólie po celou dobu spočívat na tkanině. Nezapomeňte vybrat dostatečně tvrdou základnu, jako je například pracovní deska nebo stůl.

parní

Pokud vás zajímá, zda byste měli žehlit s párou nebo bez páry, odpověď je zjevně ne. Čím je tkanina vlhčí, tím horší je přilnavost fólie a projekt funguje jen nepatrně. Při používání fólie proto vždy žehlte bez páry. Chcete-li zkontrolovat, zda vaše žehlička kouří, položte ji na pečicí papír a zapněte jej. Pokud se jednotka pohybuje sama, funkce páry je zapnutá nebo je v žehličce voda.

teplota

Požadovaná teplota železa se volí na základě žehlené textilie. V ideálním případě je váš oděv nebo tkanina z bavlny bez syntetického obsahu. V tomto případě postačuje teplota 150 ° C až 170 ° C. Používáte-li film, který je vhodný pro jiné materiály, měli byste se řídit výše uvedenými pokyny výrobce. To usnadňuje výběr správné teploty.

Umístěte žehlicí fólii

Před vložením žehličky musíte umístit žehlicí fólii. K tomu je nejlepší označit krajkou křídou buď rohové body, nebo celý tvar fólie nebo sekcí. To vám umožní umístit je bez problémů.

pečící papír

Pečicí papír je vždy umístěn na žehlicí fólii poté, co byla fólie položena na látku. Pečicí papír chrání před náhodným nalepením žehlicí fólie během použití, což by ji mohlo nenapravitelně poškodit.

žehlení

Při žehlení dávejte pozor, abyste žehličku nechali běžet pomalu po povrchu. Čím více času odejdete, tím lepší bude výsledek. Z tohoto důvodu byste měli „řídit“ každou část tkaniny po dobu asi 25 až 30 sekund pomocí žehličky . Více není potřeba na jednu práci a může dokonce poškodit film nebo látku. Nezapomeňte žehlit na odkazy.

Použijte železo a papír na pečení

Nech to vychladnout

Nakonec je důležité nechat film úplně vychladnout . Po ochlazení lepidla posílí ještě lépe a přežijí nošení a praní oděvu.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma