Hlavní šití dětské oblečeníŠijte dětský spací pytel - instrukce zdarma + šicí vzor

Šijte dětský spací pytel - instrukce zdarma + šicí vzor

obsah

  • Materiál a příprava
  • Pokyny k šití - dětský spací pytel
  • Rychlý start - šít spací pytel

Po mém tutoriálu pro spací pytel pro soustružení bych vám dnes rád představil unline verzi, ale tohle je propracovanější. Vytvoření vzoru bylo výzvou, výsledek je ještě krásnější!

V této příručce najdete vzor pro dětský spací pytel o velikosti 62. U ostatních velikostí by se opravdu upravovala pouze délka a šířka, protože spací pytel nemusí být vyroben na míru. Jak na to "> Materiál a příprava

Výběr materiálu a množství materiálu pro dětský spací pytel

Pro spací pytel můžete vždy použít jakýkoli druh tkaniny. Materiál nemusí být nutně pružný, ale pokud je pružný, může být dětský spací pytel jistě používán déle. Zejména u svých dětí věnuji pozornost bezpečným materiálům, proto doporučuji alespoň materiály ÖKOTEX k certifikovaným materiálům GOTS. V německy mluvících zemích je to již v obchodě vyžadováno, ale věnujte pozornost materiálům ze zbytku světa.

Pro tento tutoriál používám černý bavlněný dres s barevným motivem jednorožce z www.zwirnpiraten.at. Pro tuto látku existuje také pěkná varianta s mraky a duhy bez jednorožců. Myslím, že tato látka je vhodná pro chlapce a dívky. Velikost vzoru, který jsem si vybral, aby byl spacák vhodný jako dárek pro děti. Ve výšce jsem spotřeboval jen něco přes 60 cm včetně příspěvků na švy. Kromě toho jsem zpracoval hodně Kam-Snaps 8krát na základní stranu a 6krát na nýtovou stranu.

Šicí vzor pro dětský spací pytel

Pro vzorek nakreslete moji šablonu s odpovídajícími rozměry 1: 1 a přidejte obvyklý přídavek na šev (kdekoli kromě roztržení). Obvyklé přídavky na švy jsou 0, 7 až 1 cm .

Klikněte zde: Pro stažení vzoru

Řezejte všechny části včetně povolených švů. Pro švy apod. Nejsou nutné žádné další doplňky. Potřebujete následující řezané díly:

  • Přední část (1x v přestávce)
  • Poukaz na přední část (1x za přestávku)
  • Zadní část (1x v přestávce)
  • Poukaz na zadní část (1x za přestávku)
  • Nosič (2x)

Kromě toho doporučuji žehlicí vložku jako výztuž pro okraje a stabilizátor pro západky.

Zde je žehlící vložka z důvodů lepší viditelnosti na pravé straně tkaniny

Žehlete ji přímo na levou stranu tkaniny.

Pokyny k šití - dětský spací pytel

Ramenní popruhy pro dětský spací pytel žehlte podélně zprava doprava (tj. „Krásné“ strany textilie k sobě) a jednu dlouhou a jednu krátkou stranu ušijte.

Krátká strana sevřená spolu s nositelem bude později pod přední částí dětského spacáku. Odřízněte roh švem pod úhlem, po vytvoření rohů a hran otočte oba popruhy a žehlte je.

Zatažené části dokumentu na spodním okraji. Umístěte přední skluzu zprava doprava na přední část a obě vrstvy spojte dohromady. Šijte podél okraje.

Skládejte dokument směrem ven, pěkně ořízněte všechny okraje a vyžehlte je pro příjemnější tvar.

Umístěte oba nosiče tak, aby jejich uzavřené strany směřovaly dolů na ramena zadních končetin. Lepil jsem oba popruhy na místo pomocí diamantové pásky. Můžete je také zabezpečit pomocí kolíků nebo Wonderclips. Umístěte účtenku doprava na rump. Všimnete si, že dokument je užší než rump, ale je to tak záměrně. V prvním kroku připojte pouze boční hrany a přišijte je k sobě.

Tip: Nyní můžete stránky složit dovnitř, aby byl dokument uprostřed. Nově vytvořené boční hrany lze krátce žehlit nebo přilepit.

Umístěte dokument stejným způsobem jako zbytek zadního dílu, zafixujte vrstvy na místech, zejména na bedrech, kde se čtyři vrstvy setkávají s popruhy, a šijte jednou ze strany na stranu.

Tip: Na krku dětského spacáku jsem místo šicího stroje našil pouze šicí stroj, takže korálek látky se v Halsrundungu nevztahuje.

Malý kus můžete také přišít na spodní stranu skluzu na pravé a levé straně společně se šicím strojem (dobře sešít na začátku a na konci) nebo několika stehy důkladně rukou.

Nyní otočte dokument směrem ven a opatrně zatáhněte za popruhy. Tvarujte všechny rohy a hrany pěkně a žehlte na ně, abyste dosáhli lepších výsledků.

Přední část dětského spacáku je nyní umístěna na pravé straně na pravé straně zad. Zajistěte, aby rohy přesně odpovídaly tak, aby po otočení úplně zmizely švy dokumentu. Držte toto místo velmi dobře. Nyní dejte dohromady na zaoblení obou vrstev dohromady. Přední část spacáku je o něco širší, takže si dítě může užít více prostoru pro nohy. To pro vás znamená, že při sestavování a šití musíte trochu protáhnout spodní tkaninu.

Tip: Nejlepší je dát dohromady spodní středy (přerušovací čáry) a poté více značkovacích bodů - podobně jako manžeta.

Při šití s ​​overlockem začněte křivku mírně pod postranními body. Šicí stroj můžete použít k našití posledního kusu tak, aby byl přesný - nebo dokonce ručně, pokud chcete. Vidíte, že přední část se nyní trochu krouží, takže výše uvedený prostor pro nohy je lepší.

Dětský spací pytel je nyní připraven všitý. Nyní připevněte lisovací kolíky, dva vlevo a jeden vpravo, jeden nahoře a dva na popruhy, takže můžete měnit délku popruhů. Ujistěte se, že správné části tlačítek jsou umístěny na správných místech. Pokud chcete více informací o tlačítcích, přečtěte si téma v mém tutoriálu.

A baby spacák je připraven!

Zipper style:

Pokud si chcete usnadnit oblékání a sundání dětského spacáku, můžete si ve spodní části ušít také zip. V tomto případě je vhodné krimpovat přední část již předem. Chcete-li to provést, přikrývka stroj v dlouhém basting steh, který jste šít pouze na začátku, ale ne na konci. Potom lehce zatáhnete za jeden ze dvou vláken, takže se látka kroutí až na požadovanou délku a pak uzly zakončí. Alternativou je upravit velikost přední části spacáku na velikost zadního dílu a jednoduše ušit zip na celý otvor nebo jeho část. Průvodce šicími zipy najdete také na zhonyingli.com v mém tutoriálu se stejným názvem.

Upravit velikost:

Pro správnou šířku změřte své dítě, rozdělte hrudník a přidejte 1 cm. Poté změřte přední část vzoru nahoře a získejte rozdíl (od několika milimetrů do centimetrů). Chcete-li tento rozdíl učinit, umístěte vzor při řezání od zlomku materiálu. Pro délku rozdělte vzor vpředu A za postranní tlačítka a přidejte požadovaný rozdíl délky.

uzávěry:

Místo zacvaknutí lze samozřejmě použít i všechny ostatní typy uzávěrů. Pokud chcete uzavřít kravatu, nezapomeňte stříhat o něco delší popruhy vpředu a při šití na přední skluzu je zapracovat. Tlačítka jsou zde také velmi pěkná.

Rychlý start - šít spací pytel

1. Proveďte řez podle specifikace
2. Oříznutí s povolenkami na švy
3. Vyřízněte vložku (nažehlovací rouno) a nažehlte ji
4. Železné pásky podélně napravo, přišijte jednu dlouhou stranu a jednu krátkou stranu
5. Odříznuté rohy, zatáčky, tvar, železo
6. Zakryjte níže uvedené dokumenty
7. Přišijte přední panel a pravou přední stranu k sobě, otočte, žehlte
8. Přišijte zadní stranu k sobě, zarovnejte, žehlte, fixujte, popruhy by měly být mezi nimi se zavřenou stranou dolů), sešít k sobě - ​​vyříznout krk a šít pouze pomocí šicího stroje
9. Šijte, otočte, tvarujte, žehlte na krátkých bočních švech
10. Přišijte přední a zadní stranu pravou stranou k sobě, otočte, žehlte
11. Připojte tlačítka - připraven!

Zkroucený pirát

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady