Hlavní šití dětské oblečeníDětská onesie / hráči šití sami - bezplatný návod pro kutily

Dětská onesie / hráči šití sami - bezplatný návod pro kutily

obsah

  • Materiál a řez
  • Šicí dětské kombinézu
  • varianty
  • Stručný návod

Miluji šít pro své dítě. Považuji dětské hráče za zvláště praktické. Jde v podstatě o dětské kombinézu, kromě toho, že je šitá nohama. Baby player zavírá kotníky manžetami. Výhodou je, že ty nejmenší můžete přilákat protiskluzovými ponožkami nebo botami, které vám usnadní procházení. Samozřejmě můžete dokonce šít i pro velmi malé trpasličí hráče, pokud neprocházíte. Pak to prostě vypadá roztomilé!

V dnešním průvodci vám chci ukázat, jak i jako začátečník můžete ušít hráče pro vaše dítě. Samozřejmě na některých místech je vyžadována velká trpělivost, ale s mými osvědčenými tipy se téměř nic nepovede. Obdržíte zdarma šicí vzor ve velikosti 62.

Úroveň obtížnosti 2.5 / 5
(vhodné i pro začátečníky s tímto průvodcem krok za krokem)
Náklady na materiál 2/5
(až do výšky těla asi 74 cm, můžete také získat polovinu šířky na 1 m)
Požadovaný čas 2.5 / 5
(včetně stažení a vložení vzoru 1-2, 5 h v závislosti na cvičení)

Materiál a řez

Výběr materiálu

Tento střih jsem navrhl pro pružné tkaniny. V zásadě je to možné také u neroztažných tkanin, ale pak by měl být šitý o velikost větší, než je požadovaná velikost. V tomto tutoriálu obdržíte vzor pro velikost 62. Z tohoto důvodu byste jej měli šít pouze pro děti s výškou přibližně 56 cm. Pokud to přišijete z pružných materiálů a mírně natáhnete manžety tak, abyste je mohli přehnout, můžete také nosit dětského hráče (nebo variantu dětského šmrnc - pokud si ho přišijete nohama) až do velikosti 68. Použil jsem tenkou, zdrsněnou a pružnou letní mikinu v tmavě šedé barvě pro můj dětský hráč. Zdrsněný vnitřek je světle šedý.

Množství materiálu

Jak již bylo uvedeno v přehledu, lze vyrobit z 1 m na poloviční šířku tohoto dětského obleku (nebo Romper) ve velikosti 74 s dlouhými rukávy a dlouhými nohama. Pokud použijete náš vzor ve velikosti 62 a vyříznuté části chytře položíte, můžete použít i zbytky k vykouzlení dětské kapoty.

Kromě toho vám poskytuji aplikaci, pro kterou jste vítáni ke zpracování vašich zápisků. Jak vytvořit a připojit aplikace, najdete podrobně v mém tutoriálu. Aplikace se skládá ze dvou motivů: houbový dům a slunce se slunečními paprsky. Pro oba jsem použil bavlněnou vazbu, ale vycházel jsem s kousky textilie maximálně 10 x 10 cm na barvu / motiv.

Porozumění dělení

V cukrovince jsou dětské velikosti uvedeny ve velikosti těla. Každá velikost pokrývá 6 cm. Normální velikosti začínají na asi 50 nebo 56 cm, protože většina dětí je mezi těmito rozměry nebo je o něco nižší. Výška je vždy zaokrouhlena nahoru na další velikost. Pokud má vaše dítě výšku 59 cm, ušijte oblečení o velikosti 62. Kromě toho můžete pomocí měřicí pásky odstranit obvod hrudníku, pasu a kyčle a podle toho upravit šířku vzoru, protože ne všechny děti mají stejnou postavu. K obvodu přidejte asi 2 cm volnosti tak, aby hráč (nebo rompers, pokud ho ušijete nohama), nebyl příliš těsný a vaše dítě se stále mohlo pohybovat dobře.

Vzorek

Tentokrát vám poskytnu hotový šicí vzor ve velikosti 62 pro tisk. Můžete také použít přiložené aplikace. Chcete-li se naučit, jak z tohoto vzoru vytvořit začátečníky, přečtěte si níže uvedené variace v tomto tutoriálu.

Tip: Pokud potřebujete větší velikost oděvu, můžete tento vzorec rozšířit ve výšce pasu o požadovanou velikost, protože děti zpočátku rostou spíše na výšku než na šířku. Až do velikosti 80 by to mělo fungovat dobře.

Zde si můžete vytisknout vzor pro velikost 62:

Download: Vzorek pro dětské kombinézu velikosti 62

Protože rozměry přesahují formát DIN A4, je vzor rozdělen na několik stránek. Při řezání a vkládání vzoru byste na něj měli položit papír, abyste mohli jednotlivé prvky slepit dohromady, jako je zde:

V průměru neexistují žádné povolenky na švy, proto je při řezání látky nezapomeňte přidat! Pokud ovinujete výstřih pásem pásky, jak vysvětluji v této příručce, nebudete potřebovat švy podél oblouku krku.

Nakreslete sekci

Přeneste všechna označení ze vzoru na látku. Nakreslete je buď na látku, nebo zaklapněte (malé trojúhelníkové řezy v rámci švu). Jako další příklad jsem našil značky na tkanině sešitím stehů na fotografiích pro tohoto průvodce.

Šicí dětské kombinézu

Vyřízněte všechny potřebné součásti na:

  • 1x vpředu
  • 1x zadní strana
  • 2x klín
  • 2x rukávy proti stejnému

(Obdélníky ohraničující 2x tlačítko, pokud ohraničujete krční oblouk u Streifenversäuberung)

Připojte všechny požadované dekorativní prvky. Rozhodl jsem se pro dvě aplikace na přední straně.

Nyní připevněte styčníky na přední a zadní stranu. Chcete-li to provést, nejprve dejte středy dohromady a opatrně točte konce při šití tak, aby začátek a konec byly přesně na značení. Udělejte to stejným způsobem s přední a zadní částí.

Tip: Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl pro mírně tlustší látku, všechny řezané části jsou předem obloženy overlockem, takže švy nejsou příliš silné a aplikují se.

Položte přední a zadní stranu dětského hráče zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany proti sobě) tak, aby okraje ramen byly zarovnány. Šijte ramenní šev na jedné straně a vyžehlte švy.

Tip: U tenkých tkanin jsou švy ramen obzvláště namáhány. Zde je vhodné připevnit žehlicí vložky k oběma řezaným kusům na levé straně textilie, aby se látka stabilizovala.

Pokud chcete výstřih opatřit manžetou, vložte ji nyní složenou do středu přeložené hrany a zašijte ji lehkým tahem. Pro čištění proužků ji ušijte v jedné vrstvě zprava doprava. Přeložte šitý pás nahoru a kolem okraje látky. Krok znovu ve stínu švu (přesně v bodě, kde se tyto dvě látky setkávají).

Tip: U elastických tkanin vždy používejte lehký cik-cak steh, aby se švy neroztrhaly pod napínáním tkaniny, ale měly také určitou volnost.

U knoflíkové límce na druhém rameni změřte šířku ramenní části a dvakrát ořízněte příslušnou velikost netkané textilie. Oba obdélníky žehlte 2 cm od sebe na levé straně textilie dostatečně velkého kusu látky a ořízněte je asi 1 cm přímým přístupem.

Žehlete oba obdélníky svisle nahoru. Otevřete znovu a žehlte 1 cm nahoru. Poté složte kus zprava doprava a ušijte jeden z obdélníků vpravo a druhý vlevo. Odřízněte rohy povolenek na švy a aplikujte. Nyní položte uzavřenou hranu na úroveň s manžetou a zašijte je pevně. Tento krok opakujte v opačném směru na druhé straně výstřihu.

Podrobné pokyny k vytvoření těchto proužků naleznete také v mém tutoriálu.

Překlopte okraj a prošijte proužek všemi vrstvami tkaniny.

Chcete-li se ujistit, že to funguje a pak vypadat krásně, připněte lištu jehlou a ručně si udělejte správné místo. I když se jedná o něco navíc, ale máte zaručený výsledek. U textilií, které jsou tuhé jako ta, kterou zde používám, žehlení nepomáhá s tolika vrstvami textilie a stává se obtížným přišít a proklouznout. Zde se může vyplatit kombinace s tenkou bavlněnou tkaninou.

Nyní položte přední část proužku přes tyč zad a steh je spojte do švu. Nyní můžete použít rukávy na obou stranách. Připojené značky se shodují se značkami na přední a střední části ramenního lemu leží na ramenním švu. Na tato místa a na začátek a konec vložte několik kolíků (nebo zázraků). Při šití společně se ujistěte, že je na tkaninách dostatečné napětí, aby se zabránilo vráskám.

V dalším kroku zašijte manžetou na knoflík na knoflík na detailu nohy. Je to jako normální okraj manžety sešívaný v rozbití pod lehkým tahem, jakmile je všitý kolem celé lýtka.

Tip: Pokud používáte plastové lisovací knoflíky KamSnap, nastřihněte do složené manžety pruh bavlněné široké 1-2 cm. Ačkoli to vyžaduje trochu více dovedností prošít manžety nyní s mírným natahováním, ale později tkanina nepřetahuje při otevírání tlačítek často a není trhat. Celkově lze tlačítka snadněji otevřít.

Nyní položte přední a zadní část zprava na sebe. Obě vrstvy textilie podle potřeby upevněte pomocí kolíků nebo svorek Wonderclips a na obou stranách šijte od konce rukávu k konci chodidla.

Nasaďte manžety na rukávy a nohy. Použil jsem krátké manžety s výškou 9 cm včetně švů. Obvod by měl být asi 0, 7 až 0, 8 cm obvodu rukávu nebo krku nohy.

Změřte 2 cm od prostředního tlačítka ve spodní části tlačítka a 2 cm od spodního konce štítku a tyto dva body označte uprostřed. Rozdělte více bodů rovnoměrně po zbývající délce. Pro mě je to každý 4 cm. Přeneste tyto body také na druhou stranu nohy. Toto jsou označení tlačítek. Jak připojit KamSnaps, si můžete přečíst v mém tutoriálu podrobně.

U knoflíku na krku změřte jeden centimetr od každého konce a připojte značky. Další značka je přesně uprostřed. Nyní připojte všechna tlačítka.

A nyní je váš nový dětský oblek (nebo romper, pokud si ušíte přehrávač nohama) hotový!

varianty

Jak již bylo zmíněno výše, může být hráč ve středu snadno rozšířen o více velikostí. To doporučuji, ale do velikosti 74/80. Kromě toho se u mnoha dětí mění tvar těla, když se začnou procházet a běhat. Jiné velikosti by musely být odstupňovány.

Přehrávač můžete ušít nohama, abyste z něj udělali románek. Například pro střih nohou můžete místo manžet ušit šípy TippyToes z mého tutoriálu se stejným názvem. K nohám hráče však přidejte 2–3 cm, aby nebyly příliš krátké. V ideálním případě změřte délku nohy a délku nohy přímo proti vašemu dítěti a podle toho upravte střih.

Také léto je zajímavá verze s krátkými nohama a krátkými rukávy.

Pokud to přišijete bez rukávů, můžete manžety připevnit přímo na průlezy.

Vzor lze rozdělit podle potřeby, a dokonce i při zdobení můžete být kreativní s lemováním, aplikacemi, obrázky plotru, nápisy, výšivkou, krajkou, stuhami, hranicemi a mnohem více.

Stručný návod

1. Vytiskněte vzorek, slepte jej a vystřihněte
2. Možná přizpůsobte SM velikosti vašeho dítěte
3. Střih s povolením švu (pro čištění proužku na krku bez NZ)
4. Naneste ozdoby a přišijte na oba styčníky
5. Zavřete jeden ramenní šev a lem nebo výstřih
6. Připravte si knoflíkovou pásku (střih, žehlička, šít, šít, skládat)
7. Proužky předšijte ručně a přišijte
8. Položte přední lištu tak, aby lícovala přes zadní lištu a přišijte k sobě v NZ
9. Připevněte a zašijte rukávy
10. Připevněte límec tlačítka (s „tkaným jádrem“) k přídi nohou vpředu a vzadu
11. Zavřete strany od zápěstí po kotník na obou stranách
12. Připevněte zákruty a manžety k otvorům pro paže a nohy
13. Změřte označení tlačítek
14. Připojte tlačítka

A hotovo!

Zkroucený pirát

Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné