Hlavní Háčkování dětské oblečeníHáčkované dětské šaty - Pokyny pro dětské šaty

Háčkované dětské šaty - Pokyny pro dětské šaty

obsah

 • Upravte velikost
 • Materiál a příprava
  • Model 1
  • Model 2
 • Základní vzorec pro oblast hrudníku
 • Základní vzor pro sukni
 • Zastavte se a průduch
 • Háčkování dětské šaty
  • Háčkované dětské šaty - model 1
  • Háčkované dětské šaty - model 2

Háčkování dětských šatů je jednou z nejoblíbenějších zábav mamink, omis a kamarádek. Jednoduše proto, že na takové malé šaty je velmi krásné se podívat. Je také rychle háčkovaný a malý Wonneproppen vypadá v něm prostě roztomilý. Taková řemesla již neopouštějí školku. Většina dívek vezme své první malé šaty do manželství a později je ukáže svým vlastním dětem. Dětské šaty mají proto velmi emotivní hodnotu.

Dnes vám představujeme dětské šaty, které se snadno háčkují. Je pro nás důležité, že i začátečníci umění háčkování mohou snadno háčkovat naše doporučené dílo. Proto jsme si vybrali tento oděv znovu jako jednoduchý vzor, ​​který přijímá jeho charisma pouze vlnou nebo přízí.

Dejte dítěti vlastní kouzlo

Do těchto dětských šatů můžete začlenit svou vlastní fantazii. Ukážeme vám zde pouze základní vzorec. A tento základní průvodce lze snadno změnit. Například:

Použijte speciální přízi nebo jemnou vlnu. Sukně na dětské šaty mohou být zpracovány v různých háčkovaných vzorech. Může být háčkovaný těsně nebo s velkým otvorem. V závislosti na ročním období pak letní šaty nebo šaty pro chladné období. Pokud chcete, můžete háčkovat nebo šít různé drobné doplňky. Květina, motýl, luk, existuje mnoho způsobů, jak si individuálně přizpůsobit dětské šaty.

A samozřejmě můžete vždy vytvořit nové šaty s barvami.

Upravte velikost

Víte, naše dětské šaty se od modelu velmi liší. To platí také pro velikost šatů. Pracovali jsme dva modely.

Jedná se o velmi malé dětské šaty. Mysleli jsme také na předčasně narozené děti. Dětské šaty pro kojence do doby asi 3 měsíců. Je vždy velmi obtížné pojmenovat správnou velikost pro nejmladší s přesným počtem stehů. Zejména u kojenců se velikost velmi liší. Nyní jsou zde velmi malá miminka a kromě toho již existují velmi velká miminka ve stejném věku.

Velikost dětských šatů si můžete velmi dobře měnit sami. Informace o mřížce považujte pouze za vodítko, které se může měnit z dítěte na dítě.

Tip: Aby byly dětské šaty trochu větší, stačí často pracovat se silnějším háčkem na háčkování.

To platí také v případě, že zpracováváte silnější vlnu nebo silnější přízi.
Důležité je háčkování vzorku stehu. Na ní můžete přesně vidět, jak bude její háčkování vypadat a kolik stehů je na šířce 10 centimetrů. To vám pomůže zjistit počet stehů, které potřebujete.

Materiál a příprava

Při nákupu dětské vlny nebo dětské příze věnujte pozornost vysoké kvalitě. Měl by být zvláště měkký a něžný a v zimě nadýchaný. Nyní existuje velmi velký výběr zvláště měkkých a měkkých přízí. Dětská vlna může být vyrobena z přírodních vláken, ale existují také vysoce kvalitní syntetická vlákna, která jsou skvělá pro zpracování dětského oblečení. Je důležité, aby příze nebo vlna byla vhodná pro citlivou pokožku malého dítěte.

Model 1

Dětské šaty model 1 máme zpracovanou směsí bambusu a viskózy. Bambusová příze je velmi měkká a velmi vhodná pro jemnou dětskou pokožku. Naše příze má běžeckou délku 230 metrů / 100 gramů.

Potřebujete:

 • 50 gramů bambusové příze
 • Háčkový háček 3, 5 mm
 • Háčkový háček 4, 5 mm

Model 2

Pro dětské šaty model 2 jsme se rozhodli použít směs příze z polyakrylu a polyamidu. Rico Design Baby Classic od Wolle Roedel je pro to ideální.

Potřebujete:

 • 50 gramů směsi příze
 • Háčkový háček 4, 5 mm
 • Háčkový háček 6, 0 mm

Pak ještě budete potřebovat oba Babykleidchen 1 Stopfnadel pro šití nití
a tlačítka pro zámek.

Základní vzorec pro oblast hrudníku

Oblast hrudníku je háčkovaná půlky.

Půlky:

Na háčkovaný háček položte obálku jako obyčejnou hůl.
Prorazit do smyčky předběžného kola, získat vlákno a protáhnout všechny tři smyčky současně.

V zásadě platí následující:

Každá řada končí polopůlkou, která je zpracována do druhé vzestupné vzduchové sítě předběžného kola.

Po posledním háčkování na půl hůlky opět dvě stoupající vzduchové sítě,
otočte práci a pokračujte v práci v následujícím stehu předběžného kola.

Základní vzor pro sukni

příčné hůlky

Křížová hůl je háčkovaná z jednoduchých tyčinek. Při propíchnutí z první tyče je vynechán steh z předběžného kola. Háčky na háčkování. Druhá hůl je nyní háčkovaná ve vynechaném stehu z předběžného kola. Dvě tyče jsou nyní zpracovány napříč.

Háčkování - pevné stehy

Háčkujeme model 2 na výstřihu a sukni pevnými stehy.

Zastavte se a průduch

Zastavili jsme bez řetízkového stehu. To znamená, že síťovina a polovina tyčinek 1. řady jsou zpracovány najednou.

Funguje to takto:

 • 3 vzduchové oky
 • 1 obálka

Prorazit do první vzduchové sítě, přivést vlákno, protáhnout první dvě smyčky, vrátit vlákno zpět a protáhnout zbývající dvě smyčky. Nyní jsou vidět dva stehy. První steh je o něco větší, druhý steh, který je stále u jehly, se více smršťuje, a je proto o něco menší. Opět nasaďte na jehlu obálku do prvního ze dvou stehů, které byly háčkované, propíchněte. Načíst vlákno a protáhnout první dvě smyčky, získat vlákno znovu a protáhnout poslední dvě smyčky. Už můžete vidět základnu řetězu.

Na konci, háčkování dva kusy vzduchu a práce je obrácena. Háčkování na straně s půlky hole, které jsou mírně ohnuté.

Háčkování dětské šaty

Dětské šaty jsou háčkované z výstřihu. Je provedeno několik zvýšení, takže na konci horní části hrudníku je vytvořen pěkný otevřený kruh. Tento háčkovaný kruh je uzavřen těsně před sukní. Otvor se používá pro snazší oblékání šatů. Na konci háčkování jsou pracovní tlačítka našita a smyčka je pro tlačítka uzlována.

Háčkované dětské šaty - model 1

přestat

 • Obsazení 52 ok + 2 stoupací stehy = 54 stehů
  nebo
 • Obsazení na vzduchový řetěz, včetně 1 řady polovičních tyčí.

1. řada

V každém stehu řetězu zapracujte 1 polovinu hůlky. Každý, kdo pracoval na řetězu článků, včetně polovičních tyčinek, může pokračovat ve háčkování ve druhé řadě.

2. řada

Háčkujte půl hůlky v každém stehu předběžného kola.

3. řada

Pracujte 2 poloviční tyčinky v každém druhém stehu předběžného kola.

4. + 5. řádek

Háčkování půl hůlky v každém stehu. Nebyly přidány žádné stehy.

6. řada

Háčkování 2 poloviční tyčinky v každém 3. stehu.

7. řada

V tomto řádku jsou nastaveny značky. Otvory jsou háčkované. Vložte značku do 40. stehu zleva a zprava.

Háčkování 15 hůlek a 5 vzduchových stehů nebo 5 vzduchových stehů včetně hůlek. Háčkování těchto 5 stehů s půl hůl do steh, který byl označen.

Háčkujte poloviny prutů až do dalšího markeru. Háčkujte znovu 5 vzduchových stehů nebo vzduchových stehů včetně půl hůlky. Háčkování řetězu s půl hůl v druhé značky.

Zbývající stehy zpracujte napůl holemi. Nyní jsou nastaveny dvě průlezy.

8. řádek

V každém stehu, dokonce i v stehu děr, fungují poloviční tyče. Otevřený kruh je háčkován pevnou smyčkou. Nyní bude háčkována v kolech. Aby sukně padla vzdušně, pracovali jsme sukni háčkem 4, 5 mm. Nyní začíná vzor křížových tyčinek. Pracujete, jak je popsáno v základním vzoru, pokračujte v celé kolečce pomocí křížových tyčí.

O délce sukně rozhodujete sami. Náš model 1 má délku sukně 13 centimetrů. Háčkování je ukončeno řetízkovým stehem. Šít všechna vlákna. Nyní můžete háčkovat po stranách robustními stehy.

Pro tlačítka jsme vybrali plochá tlačítka. Neměli by být nutně tlustí, aby dítě ještě pohodlně leželo na zádech. Pro smyčky háčkujte letecký řetěz naproti tlačítkům.

Háčkované dětské šaty - model 2

přestat

Tyto dětské šaty jsme pracovali větší. Udeřilo se pouze 6 stehů. Ale háčkovali jsme ji o něco silnější vlnu a silnější jehly. Oblast hrudníku byla zpracována jehlou o velikosti 4, 5 mm. Vlna však byla vynikající pouze pro velikost jehly 3, 5 - 4 mm.

 • Obsazení na 58 kusů vzduchu + 2 stoupačky

Opět můžete pracovat se vzduchovým řetězem s integrovanými hůlkami.

1. + 2. řada

Háčkování poloviční tyčinky ve všech stehů

3. řada

Pracujte 2 poloviční tyčinky v každém druhém stehu předběžného kola.

4. + 5. řádek

Háčkování půl hůlky v každém stehu - bez zvýšení

6. řada

Háčkujte dvě poloviny tyčinky v každém třetím stehu.

7. řada

Práce v každém stehu půl hůl - bez zvýšení

8. řádek

Háčkování 2 poloviční tyčinky v každém čtvrtém stehu

9. řada

Je to řada, ve které se pracuje s průvrtem. Postupujte podle popisu pro model 1. Umístěte značky do 43. stehu zleva a zprava.
17 půl hůlky práce. Háčkování 10 kusů vzduchu a háčkování s půl tyčinky do označeného stehu. Háčkujte poloviny prutů až do dalšího markeru. Opět pracujte 10 vzduchových stehů a háčkujte tento pás ve vyznačeném stehu s půl hůlkou.

10. řada

Háčkujte půl hůlky v každém stehu předběžného kola. Otevřený kruh uzavřete pevnou smyčkou. Nyní začíná sukně. Pro větší vzdušnost jsme dále háčkovali jehlou o velikosti 6 mm. V každé řadě jsou nyní zpracovány křížové tyče. Už žádné zvýšení neexistuje. Délka dětských šatů si můžete vybrat sami. Naše sukně je vysoká 15 palců.

Také u tohoto modelu jsme našili na zadní straně knoflíky výstřihu.
Lem a výstřih jsme háčkovali silnými stehy.

Druhé dětské šaty jsou připraveny.

Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²