Hlavní Háčkování dětské oblečeníHáčkování dětský klobouk - zdarma pokyny s obrázky

Háčkování dětský klobouk - zdarma pokyny s obrázky

obsah

 • příprava
 • Háčkování vzor pro dětský klobouk
  • Ušní klapky na dětskou čepici
  • Háčkování květina pro dekorace
  • Uši pro medvědí čepici

Háčkovaná čepice je samozřejmě základním vybavením pro dítě: ať už jako lehký bavlněný plášť na ochranu před slunečním zářením nebo jako oteplovací prvek v zimě. Pokud jde o formu a barvu, neexistují téměř žádná omezení, a tak je jednoduchý pokrývka hlavy jen opravdovým poutačem.

Tento tutoriál nejprve vysvětluje, jak háčkovat jednoduchý dětský klobouk. Pokud chcete, můžete také udělat klapky do uší a konečně je zde několik skvělých tipů a triků.

příprava

Správná vlna pro háčkovaný dětský klobouk

Kdo to neví ">

Spotřeba materiálu pro háčkovanou dětskou čepičku: 1 míč v hlavní barvě a případně další barvy pro barevné variace.

Vlněná síla: návod může být použit různě pro několik velikostí jehly. Ale pro háčkovaný dětský klobouk existují spíše tenčí příze.

Velikost háčkovaného uzávěru

V žádném případě by neměla být dětská čepice příliš těsná a pokud je příliš velkorysá, hotová čepice bude stále vklouznout do očí dítěte. Pokud je to možné, doporučujeme před začátkem háčkování změřit obvod hlavy. Jinak je zde tabulka měření pro dětské čepice jako vodítko:

věkobvod hlavyvýška cap
1 měsíc35 - 37 cm12, 5 cm
2 - 4 měsíce38 - 40 cm13 cm
5 - 6 měsíců42 - 44 cm14 cm
6 - 11 měsíců44 - 46 cm15 cm
1 rok46 - 48 cm16 cm
2 roky48 - 50 cm17 cm
3 roky50 - 54 cm18 cm

Háčkování vzor pro dětský klobouk

Potřebujete:

 • Dětská směs Schoeller + ocel, 1 přadeno barva 19 béžová a barva 20 hnědá, vlněný zbytek v růžovém
 • Háčkovací háček č. 4

Dětská čepice je háčkovaná shora dolů. Začátek je stejný pro každý klobouk, bez ohledu na to, jaká velikost vlny se používá a pro jakou velikost je navržena. Háčkování stehy v niti prsten, pak pokračovat v práci v kolech. Zvýšení se provádí nebo se stehy zdvojnásobí, dokud kolo nekryje požadovaný obvod hlavy. Potom pokračuje v kolech bez zvětšení, dokud není dosaženo potřebné výšky čepice.

Tento průvodce ukazuje čepici, která je háčkovaná pevnými stehy. Pokyny k háčkování pevného pletiva najdete také zde: www.zhonyingli.com/feste-maschen-haekeln

Háčkování vzor základní čepice

1. kolo: Na začátku je háčkováno 8 háčků v počátečním niti. Podrobné pokyny k tématu závitových kroužků naleznete na: www.zhonyingli.com/fadenring-haekeln

Kolo je uzavřeno řetízkovým stehem. Více informací o Kettmaschen naleznete zde: www.zhonyingli.com/kettmaschen-haekeln

2. kolo: Háčkujte vzduchovou komoru jako přechodný steh, poté v tomto kole zdvojnásobte všechny stehy. Je vložen do každého místa vpichu dvakrát a každý háčkovaný ze dvou stehů = 16 stehů. První místo vpichu se rovná první hlavě oka počátečního kola. Toto kolo bude opět uzavřeno řetízkovým stehem.

Kolo 3: Zdvojnásobení každého dalšího stehu (háčkování 1 steh jako obvykle, propíchněte dvakrát v dalším bodě stehu) = 24 stehů. Základní princip „háčkování vzduchové mřížky jako přechodové mřížky“ a „uzavření mřížky osnovní mřížkou“ zůstává

V následujících kolech se zvýšení zvyšuje: zdvojnásobit další kolo každé třetí steh, pak zdvojnásobit každý čtvrtý steh, pak zdvojnásobit každý pátý steh, a tak dále, jakmile je dosaženo požadovaného obvodu hlavy, pokračujte v háčkování v krocích bez zvýšení:

4. kolo: každý třetí steh je zdvojnásoben = 32 stehů

5. kolo: každý čtvrtý steh se zdvojnásobí = 40 stehů

Kolo 6: Každý pátý steh je zdvojnásoben = 48 stehů

Tip: pro krásně tvarovanou čepici: Zejména při háčkování pevnými stehy by měly být normální řady háčkovány znovu a znovu, aniž by se mezi zvyšujícími se řadami zvyšovaly. Pokud dáte čepici před sebe, můžete pěkně vidět, zda je čepice stále klenutá nebo již zvlněná. U háčkované varianty s pevnými stehy a malou velikostí jehly jsem dal kolo bez zdvojnásobení po 6. kole a poté znovu v 9. kole.

7. kolo: práce bez zvýšení

Kolo 8: Každý šestý steh je zdvojnásoben = 56 stehů

9. kolo: práce bez zvýšení

10. kolo: dvakrát každých 7 stehů = 64 stehů

Od 10. kola: práce bez zvýšení

Po 10. kole jsem dosáhl obvodu hlavy 35 cm. Od nynějška budu pokračovat v jednoduchých kolech. Pro větší čepice pokračujte v kolech s menším a menším nárůstem a mezi koly bez zvyšování háčkování.

Pozor: Doposud bylo každé kolo zahájeno přechodnou vzduchovou sítí a uzavřeno řetízkovým stehem. Od této chvíle můžete pracovat na kloboukové variantě s pevnými stehy ve spirálovitých kolech, takže jednoduše háčkujte kolo po kole, bez stehů. Poslední steh kola již není háčkován jako pramen, ale jako těsný úplet.

Ve výšce čepičky asi 8 cm měním barvu.

Při výšce asi 12, 5 cm je základní rám vzorníku zakončen háčkováním. Poslední steh je řetězový steh. To relativizuje offset kola, který je výsledkem spirálových kol.

Již se pro dítě stalo plným uzávěrem a jakmile jsou všity všechny nitě, mohli už dětskou hlavu zahřát.

Následuje pěkné malé věci, které mohou vykouzlit originální jedinečný kousek z velmi jednoduchého dětského klobouku.

Ušní klapky na dětskou čepici

Díky klapkám do uší se každý dětský klobouk ještě lépe přizpůsobí a malé uši jsou dobře chráněny před větrem a počasím.

Kde jsou háčky na ušním háčku "> vzorek

64 stehů: 12 = 5 333 (zaokrouhleno na 5 stehů)

Proto pro oblast krku: 2 x 5 = 10 stehů

Volný prostor pro obličej je 5 x 5 333 = 26 stehů

Pokud nyní odečtete tyto dvě hodnoty od celkového počtu stehů (64 stehů - 36 stehů = 28), získáte počet stehů pro oba klapky do uší. Ušní klapka měří polovinu této hodnoty = 14 stehů.

Může to být tak, že zaokrouhlování ve výpočtu má za následek rozdíl od počátečních stehů celého kola. Proto provádíme test zpětného vzorku:

28 stehů (oba ušní klapky) + 26 stehů (plocha na obličej) + 10 stehů (stehů na krku) = 64 stehů. Pokud tato velikost ok neodpovídá původnímu stehu, oblast krku bude zaokrouhlena nahoru nebo dolů o 1-2 stehy.

Značení klapek na víčku

Se 4 krátkými kontrastními nitěmi můžete dobře označit, kde jsou klapky do uší háčkované. Počínaje od středu zad se 1/12 počtu stehů (= 5 stehů) počítá vlevo a vpravo. Šestý steh ze zadní části je označen. Tam začínají klapky do uší. Další dva body jsou 14 stehů dále doleva a doprava. Opět jsou vlákna zatažena a okamžitě uvidíte, kde začínají klapky do uší a kde se zastavují.

Ušní klapky jsou háčkované mezi dvěma značkovacími závity na každé straně:

1. řada: Postavte se do jednoho ze dvou levých značkovacích vláken a protáhněte smyčkou. Háčkování počáteční smyčka vzduchu a háčkování 14 sekund na levé značce. Chcete-li to provést, vpíchněte první steh ještě jednou do stejné sešívané hlavy, ze které byla smyčka právě vytažena.

2. řada: Otočte práci a háčkování zpět na vnitřní straně klobouku. Háčkujte přechodný vzduchový steh a pro první pevný steh rozřízněte rovnou do hlavy druhého stehu předchozí řady. Háčkujte celkem 11 stehů a potom steh dohromady k 12. a 13. stehům. Tím se zmenší velikost ok a ušní klapky získají kulatý tvar.

Háčkování 3 řady bez poklesů: 1 přechodový vzduchový steh + 12 pevných stehů

4. řada: Háčkujte přechodný vzduchový steh a pro první pevný steh řezejte rovnou zpět do hlavy druhého stehu předchozí řady. Háčkujte celkem 9 st. A poté odřízněte 10. a 11. steh dohromady.

Háčkování 5 řádků bez úbytků: 1 přechodový vzduch Mesh + 10 stehů

6. řada: Háčkujte přechodnou vzduchovou síť a pro první fixní vpich vpichu ihned do hlavy 2. stehu předchozí řady. Háčkujte celkem 7 pevných smyček a poté odřízněte 8. a 9. steh.

7. Háčkovací řádek bez poklesů: 1 přechodný vzduchový steh + 8 pevných stehů

8. řada: Háčkujte přechodný vzduchový steh a okamžitě se vrhněte zpět do hlavy druhého stehu předchozí řady pro první pevný steh. Háčkujte celkem 5 silných smyček a poté odřízněte 6. a 7. steh.

Háčkování 9 řádků bez poklesu: 1 přechodný vzduchový steh + 6 pevných stehů

10. řada: Háčkujte přechodný vzduchový steh a v případě prvního pevného stehu se okamžitě vraťte zpět do hlavy druhého stehu předchozí řady. Háčkujte celkem 3 stehy a poté spojte 4. a 5. steh.

11. řada: Háčkujte přechodný vzduchový steh a pro první pevný steh okamžitě vrhněte zpět do hlavy druhého stehu předchozí řady. Háčkujte 1 steh a poté odřízněte 2. a 3. steh dohromady.

Háčkujte také druhou klapku do ucha mezi zbývajícími dvěma značkovacími závity.

Potom je spodní okraj čepice háčkována řadou silných stehů.

Pro vázací pásky odřízněte 6 nití, každý o délce cca 60 cm. Vlákna protáhněte do poloviny spodní části klapek do uší. Rozdělte vlákna na 3 prameny po 4 vláknech a prokládejte je do copu. Konec lana upevněte pevným uzlem.

Háčkování květina pro dekorace

Malé dámy jsou šťastné, když je jejich čepice okořeněná květinou.

Pokud jde o květ, háčkujte 12 těsných stehů v provázku, uzavřete štěrbinovým stehem a pokračujte v následujících kolech:

1. kolo: Pierce v prvním stehu, háčkování jedna háčkování, háčkování tři smyčky vzduchu, háčkování jedna háčkování do dalšího stehu původní; háčkujte 3 stehy a háčkujte jednu smyčku do dalšího stehu počátečního kruhu; Opakujte třikrát a háčkujte štěrbinový steh do prvního místa vpichu kola, abyste kolo dokončili. Toto kolo představuje kostru pro 5 květů, z nichž každá je háčkovaná v obloucích.

Kolo 2: Háčkujte následující stehy v každé smyčce vzduchu, 1. jednu háčkování, 2. polovinu hůlky, 3. a 4. dvě celé hůlky, 5. polovinu hůlky, 6. jednu háčkování. Dokončete kolo osnovním stehem mezi poslední a první květinou a existuje jednoduchý, ale krásný háčkování květin.

Uši pro medvědí čepici

Uši pro čepici jsou háčkované ve spirálových kruzích (bez přechodových a osnovních stehů) podle Amigurumiho principu. Další podrobnosti naleznete zde: //www.zhonyingli.com/amigurumi-haekeln

1. kolo: Háčkování 6 stehů do provázku (bez posledního stehu)

2. kolo: háčkování 2 stehy do každé hlavy stehu, zdvojnásobení každého stehu = 12 stehů (to samé v prvním kulatém stehu)

3. kolo: háčkování každý druhý steh dvakrát = 18 stehů

4. - 7. kolo: háčkování bez zdvojení, každé s 18 pevnými stehy

Háčkujte také druhé ucho. Výsledkem jsou dvě malé obvazy a komprimované ratzfatz, dvě uši háčkované pro dětský klobouk. Nejprve uši uši v požadované poloze a poté je zašijte pevně.

Háčkovaný dětský klobouk Quick Start pro novorozence:

 • Háčkování 8 stů v řetězci (1. řada)
 • Pokračujte v háčkování v kolech s pevnými stehy a zdvojnásobte stehy ve druhé řadě
 • Ve třetím kole háčkování zdvojnásobte
 • Háčkování 3. steh dvakrát ve 4. kole
 • Háčkování 4. steh dvakrát kolo
 • Háčkování 5. steh dvakrát kolo
 • Háčkování kolo 7 bez zdvojnásobení
 • Háčkování 6. steh dvakrát kolem 8. kola
 • Háčkování kolo 9 bez zdvojnásobení
 • Háčkování 7. steh dvakrát kolo
 • Háčkování 11. a následující kola ve spirálových smyčkách bez zdvojnásobení, dokud klobouk nedosáhne výšky přibližně 12, 5 cm
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma