Hlavní šití dětské oblečeníSew Baby Hat - bezplatný návod pro kutily pro začátečníky

Sew Baby Hat - bezplatný návod pro kutily pro začátečníky

obsah

  • Materiál a příprava
  • Šijte dětský klobouk
  • Stručný návod

Dnes vám chci ukázat, jak můžete ušima mazlit dětský klobouk i jako začátečník. Nemělo by se jednat o čepici 08/15, ale o „jiný“ model, než je typická čepice, která je v současné době vidět na každém rohu.
V této příručce vám dám střih pro dětský klobouk, který také chrání uši vašeho malého miláčku. Ve variantách dole najdete také odkazy na to, jak z něj vyrobit oboustrannou čepici nebo oboustrannou čepičku. Již jsem poskytl odpovídající vzor šití pro soustružení kousnutí v tutoriálu se stejným názvem.

Takže si prostě ušiješ roztomilý chlapeček

Obtížnost 1, 5 / 5
(vhodné i pro začátečníky s tímto průvodcem krok za krokem)
Náklady na materiál 2/5
(kus látky o rozměrech nejméně 40x40cm a Dekokram - v závislosti na výběru přibližně o 5 EUR, -)
Požadovaný čas 1.5 / 5
(včetně stahování a lepení řezu v závislosti na cvičení 1, 5 hodiny)

Materiál a příprava

Výběr materiálu

Tento střih je navržen pro pružné tkaniny, takže klobouk nebude rozdrtit vaše dítě. V zásadě můžete také použít tkanou látku, ale alespoň manžety by měly být pružné, aby čepice dobře seděla a řezané části byly trochu velkorysejší. Řez v této příručce je upraven pro obvod hlavy asi 42 až 43 cm. Můžete přibližovat nebo oddalovat kdykoli, dokud podmínky zůstanou stejné. Vypočítáte tedy procentuální rozdíl v obvodu hlavy a potom v tomto procentu tisknete, abyste získali jinou velikost, která vyhovuje vašemu dítěti.

Množství materiálu

Pro velikost v mém střihu (vhodné pro obvod hlavy 42 až 43 cm) vyjdete s kusem látky o velikosti nejméně 40 × 40 cm. K dispozici je také stuha, kterou můžete chtít šít, o délce 50-60 cm v závislosti na vašich přáních a ozdobách podle vašeho výběru. Rozhodl jsem se pro žlutý dres. To lze kdykoli nahradit proužky textilie s válcovanými švy, krajkou, pompom lemováním nebo cokoli, co se vám líbí. Tuto výzdobu můžete také jednoduše vynechat. Pro oboustrannou čepičku budete potřebovat trochu více látky, protože trojúhelníky ze vzoru budou mnohem delší.

Na řezu uvidíte také červený kruh s nápisem „DEKO jednostranně volitelný“. Zde můžete například připojit aplikaci nebo šít na přídi. Nechci nic z toho použít, ale pro ilustraci jsem složil pruh látky a připevnil ji špendlíkem.

Vzorek

Moje šablona je navržena pro obvod hlavy 42-43 cm. Jak již bylo popsáno výše, mělo by být možné zvýšit nebo snížit o procentuální změnu velikosti tisku. Kdo to chce přesně, změří obvod hlavy dítěte a odečte 10%. To je velikost dětské čepice. Výukový program Beanie také podrobně popisuje, jak udělat řez pro oboustranný klobouk sami. Vzhledem k tomu, že spodní část je přerušena, rozdělte ji na polovinu. Pak můžete vidět, kolik palců musí klobouk zúžit nebo zúžit, aby se vešly. Nezapomeňte také přidat nebo odebrat 1/8 horní části.

Řez je velmi jednoduchý. Skládá se pouze ze dvou částí. Velká část řezu se stane límcem čepice, dvakrát seřízne a dvakrát se rozdělí švy. Malá řezaná část je řezána (také s přídavky na švy, které se ještě přidávají) 4x a tvoří tak horní část víčka.

Tip: Při řezání věnujte pozornost niti. U velké části by horní část měla být dolů a malé části směrem nahoru. Tím je zajištěno, že objekt není „vzhůru nohama“.

Na velké části uvidíte také červený kruh s nápisem „DEKO jednostranně volitelný“. To znamená, že v tomto bodě můžete na spodní stranu víčka připojit ozdoby. Jsou to v podstatě všude možné, ale toto místo je zvláště vhodné pro smyčky, aplikace nebo kamínky.

Šijte dětský klobouk

Vystřihněte všechny kousky a aplikujte požadované dekorace.
Umístěte dva zaoblené trojúhelníky zprava doprava („pěkné“ strany proti sobě) a přišijte je k sobě na jednu stranu listu. Složte kousky látky od sebe a položte další trojúhelník na jeden okraj a přišijte jej také. Opakujte to se čtvrtým trojúhelníkem a uzavřete kolo.

Tip: Případně přišijte dva trojúhelníky k sobě a připojte dva nově vytvořené švy kusy, abyste je spojili a upevnili. Tím zajistíte, že všechny trojúhelníky se budou shodovat přesně uprostřed.

S kapucí čepice dáte také obě části dohromady zprava doprava. Pokud chcete přišít pásku dole, umístěte ji mezi oba kusy tak, aby konec pásky směřoval nahoru.

Tip: Pás může projít na druhou stranu nebo mohou být připojeny dva otevřené pásy. Jersey Bias vázání je nejlepší pro to. Jak si můžete sami vytvořit předpínací pásku, jsem již podrobně popsal ve stejném tutoriálu.

Nechci připevňovat stuhu, protože moje dítě z ní ráda odtrhlo víčko, takže jsem nakreslil malou křivku. Jednoduše zavřu klapky do uší.

Sešijte všechno dohromady. Šijte na začátku a na konci. Poté rozložte textilní vrstvy a protilehlé strany položte k sobě. Zavřete také tuto stránku. Mírně snižte přídavky na švy a tento kus textilie naneste. Make všechny rohy a křivky krásné.

Tip: Pro tvarování je lepší nepoužívat nůžky nebo dělicí pomůcky, protože by to mohlo poškodit tkaninu.

Chtěl bych připojit potrubí, a tak jsem nejprve položil obě vrstvy spodního švu na šev a označil (stejně jako u šípu manžety) moje čtyři kontrolní body. Ořízněte pásek o šířce 2, 5 cm v délce obvodu hlavy plus přídavek na šev a uzavřete jej v kruhu. Sklopil jsem jej doprostřed a položil otevřené konce od okraje k okraji na otevřenou stranu obojku. Opravím všechny vrstvy pomocí Wonderclips.

Tip: U tenkých tkanin a několika vrstev textilu dávám přednost práci s kolíky. S tímto potem, který v tomto případě již zpracovávám ve čtyřech vrstvách, jsou Wonderclips lepší, protože tkanině neodpouštíte.

Nyní tyto čtyři vrstvy přišiji v úzkém okrajovém švu. Pak jsem nasadil horní část víčka se čtyřmi kontrolními body. Pokud se tak již nestalo (například švem s overlockem), mohou se nyní povolit švy.

Dětský klobouk je již připraven!

varianty:

Jak již bylo zmíněno, víčko může být také přiváděno v horní části, a tím může být vyrobeno jako vratné víčko. Kromě toho lze horní trojúhelníky libovolně rozšířit, aby se dosáhlo efektu špičaté čepičky. Pokud chcete, můžete také použít jiný motiv pro každý trojúhelník.

Máte zájem o odpovídající, sešité dětské kombinéze "> Sew On Romper

Stručný návod

1. Vytiskněte vzorek, slepte jej a vystřihněte
2. Možná přizpůsobte SM velikosti vašeho dítěte
3. Řezejte pomocí švů
4. V případě potřeby použijte ozdoby
5. Ušijte trojúhelníky k horní části víčka
6. Položte dna vpravo napravo a případně nasuňte na diagonální žebrování
7. Sešít spodní stranu
8. Otevřete a tvarujte kroužek, přišijte k sobě
9. Soustružení a tváření
10. Našijte potrubí
11. Přišijte horní a dolní část k sobě

A hotovo!

Zkroucený pirát

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál