Hlavní pletené dětské věciPletací dětský klobouk - zdarma vzor + pletací vzor

Pletací dětský klobouk - zdarma vzor + pletací vzor

obsah

 • požadavky na materiály
 • Pletený dětský klobouk
  • klapky na uši
  • Pletený vzor pro čepici

V tomto pletacím vzoru vysvětlujeme, jak snadno plést pěkný dětský klobouk. Tento roztomilý doplněk je vyroben v žádném okamžiku a zahřeje dětskou hlavu od prvního dne. Pevné a jednoduše pletené, můžete si udělat perfektní klobouk pro každou bundu na několika televizních večerech. Také při narození malého občana Země je naše roztomilá dětská čepice příjemnou pozorností, o které je nově maminka určitě velmi šťastná.

Pletací vzor pro roztomilé dětské čepice s klapkami do uší: Perfektní projekt pletení pro nováčky

Dokonce i nezkušení pletařky dělají tuto čepici na několik televizních nocí. Stačí, když ovládáte stehy i pravé a levé stehy. Na požádání můžete zkrášlit čepici malým háčkovacím rámečkem nebo připevnit popruhy na uši. Barevné vzorované příze jsou stejně malé pro malé dívky a chlapce, jako jsou, a lze je perfektně kombinovat se stávajícím šatníkem.

Zde popsaná velikost je ideální pro první obvod klobouku a hlavy 35 až 40 centimetrů. Pro pět až devět měsíců staré děti s obvodem hlavy asi 38 až 44 centimetrů musíte udeřit o několik stehů více. Požadovaná velikost ok pro tuto druhou velikost lze nalézt také v pokynech pro pletení. Návrh jsme napsali tak podrobně, že pro začátečníky není problém přepracovat čepici v individuálně požadované velikosti a odpovídajícím způsobem přizpůsobit poklesky.

požadavky na materiály

 • 1 kulička ponožkové vlny nebo
  zbytek asi 25 gramů s yardáží 420 metrů / 100 gramů
 • 1 jehla 2, 25 nebo 2, 5 gauge

Tip: Použili jsme plyšové měkké vlněné ponožky s vysokým procentem bavlny. Případně můžete zamotat speciální dětskou vlnu, kterou můžete také snadno vyčistit v pračce. Ponožková vlna s vysokým procentem vlny je velmi vhodná pro chladnější období, protože vás udržuje v teple díky vlastnostem přírodního vlákna bez přehřátí.

Nezapomeňte: Šití pro dobré uchycení: Aby čepice dobře seděla, měli byste provést test stehu. 28 ok na šířku a 36 řádků na výšku musí být 10 x 10 centimetrů čtverečních. Pokud vaše síť neodpovídá těmto informacím, použijte silnější nebo tenčí jehly.

Pletený dětský klobouk

klapky na uši

Nejprve jsou zapnuty ušní klapky. Udělejte 3 stehy, udělejte práci a plette zpět na levé straně. První a poslední steh každé řady je na pravé straně pleten, což vytváří pevný a rovnoměrný okraj uzlu.

Na pravé straně práce se na začátek a na konci každé řady přidá steh. Po okrajovém stehu zvětšete steh, který je pravoúhlý z příčného niti, pletený před okrajovým stehem, a naopak zvyšujte steh z příčného niti, steh pracovní hrany.

Tip: Úplet zkroutený doprava: zvedněte křížový nit mezi dvěma stehy na levé jehle. Prorazte zprava doleva pravou jehlou a zachytte nit (pravostranně prošitý steh). Toto zvýšení vypadá obzvlášť čistě.

Pokračujte v práci, dokud na jehle nebude 21 stehů. Knit 2 další řádky a odříznout vlákno.

Po této instrukci pletení pletete druhou klapku na ucho. V posledním řádku není pracovní závit odříznut. Zasažte dalších 10 stehů na konec poslední levé řady.

Tip: Protože máte pouze pracovní nit pro připevnění stehů, musíte je zasáhnout jednoduchou zarážkou palce nebo je jinak pletit.

Pletený vzor pro čepici

Práce, pletené 10 stehů a 17 stehů na pravé ušní klapce. Použijte druhou jehlu, plette poslední 4 stehy napravo a vhoďte na 23 stehů. Na třetí jehlici plete 23 stehů a vpravo 4 pletete 4 stehy druhé klapky do uší. Na 4. jehle je zbývajících 17 stehů klapky na uši pleteno vpravo a 10 stehů je znovu zasaženo.

(2. velikost: v zadní řadě vyrobte 12 stehů a plette je vpravo, plette 17 stehů z ušních klapek napravo, 2. použijte jehlu, plette 4 stehy na pravou klapku, přemístěte 26 stehů, 3. použijte jehlu, 25 stehů Vrhněte na 4 stehy ušní klapky 4. Jehla: 17 stehů do ušní klapky, vrhněte na 12 stehů.
Aby bylo možné získat počet stehů pro 9 poklesů, je nutné na rozdíl od nejmenší velikosti čepice přidat dopředu ještě jeden steh.)

Na každé jehle je nyní 27 (29 a jednou 30) stehů, které jsou pro kolo uzavřeny.

Tip: Velikost čepice můžete libovolně měnit. Jednoduše plette jeden nebo dva další na ušní klapky nebo, jako v našem příkladu, vezměte několik dalších stehů mezi ušní klapky. Čepici lze snadno přizpůsobit obvodu hlavy dítěte. Počet poklesů závisí na počtu stehů. To by mělo být dělitelné o 8 nebo 9, takže tvar víčka je pěkně kulatý při poklesu.

Nyní plést 32 řad obyčejné pravice. Pokud zkusíte na víčko jemně, hlava by měla být pokryta nejméně ¾. Pokud tomu tak není, pak plést několik řádků hladké vpravo.

Následuje snížení, které zakrývá víčko v horní hlavě a přizpůsobuje tvar hlavy.

Nejprve pleteme 11. a 12. (12. a 13.) steh k sobě. Před každým vyjmutím vložte značku stehu. Usnadní vám to znovu najít správné místo pro přijetí.

Tip: V specializovaném obchodě obdržíte stehovací značky v mnoha různých verzích. Alternativně můžete použít jednoduché smyčky nití v kontrastní barvě.

Snižte 4krát v každé čtvrté řadě. V každém případě je přijímací kapsa pletena spolu s následujícím stehem na pravé straně.

Poté se odstraní v každé 2. řadě, dokud na jehle nezůstane 8 stehů.

Varianční varianty: Pokud má dítě velmi kulatou hlavu, můžete v každé třetí říši také zhubnout 4krát. Pokud potřebujete mírně delší tvar víčka, můžete vzít 4krát v každé 4. řadě, jednou ve 3. řadě a poté v každé 2. řadě.

Odřízněte počáteční nit a protáhněte ji zbývajícími stehy. Konec niti dobře zašijte.

S háčkovacím háčkem číslo 2 je nyní čepice háčkovaná řadou těsných stehů. Vypadá to také velmi pěkně, pokud pak háčkujete řadu rakovinových sítí nebo jinou krajkovou střechu.

Na ušní klapky můžete z příze čepice připojit velmi pevně zkroucený kabel. Odřekli jsme si to, protože z různých důvodů je v dětském oblečení téměř vždy vynecháno uzavírací řešení s pásky. Díky pevné hraně háčkování sedí klobouk dobře i bez vázací pásky.

Pokud byste chtěli svůj malý pletený úplet sladit s dětským kloboukem, přikrývkou a ponožkami, máme pro vás tyto dva pokyny:

 • Pletená přikrývka - //www.zhonyingli.com/babydecke-stricken-strickanleitung/
 • Pletené dětské ponožky - //www.zhonyingli.com/babysocken-stricken/

Krátké pokyny - pletený dětský klobouk:

 • Materiál: dětská vlna nebo 4-vláknová ponožková vlna
 • Velikost jehly: 2, 25 nebo 2, 5
 • Pletené klapky do uší se třemi stehy.
 • Obsazení dalších stehů a uzavření kola.
 • Po asi 30 řádcích se zaokrouhlování rovnoměrně sníží.
 • Malý háčkovací okraj tvoří krásný a stabilní povrch.
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál