Hlavní Háčkování dětské oblečeníHáčkované dětské boty - bezplatné pokyny

Háčkované dětské boty - bezplatné pokyny

obsah

 • Háčkované dětské boty
  • Materiál pro 1 pár dětské obuvi
  • Malé háčkování
  • podrážka
  • top
  • řeménka obuvi
  • absolvování
  • varianty

Abychom udrželi dětské nohy pohodlně zabalené, položíme na ně měkké dětské boty. Háčkujte elegantní boty sami - to není skvělé umění se správnými pokyny. A se správným příslušenstvím budou háčkované boty perfektním doplňkem módní výbavy našich nejmenších. Domácí dětská obuv jako dárek dosahuje obrovského účinku s malým množstvím času a nízkými náklady.

Háčkované dětské boty

Tato příručka je o háčkované dětské obuvi. Nejprve je podešev opracována, následuje skořápku. Aby boty neklouzaly z nohou tak snadno, přichází do hry další pás. Tlačítko slouží jako spona a zároveň pozitivní příslušenství.

Pokyny obsahují informace o třech různých velikostech obuvi:

 • Velikost 1: asi 0 - 3 měsíce
 • Velikost 2: asi 3 - 6 měsíců
 • Velikost 3: asi 6 - 9 měsíců

Pokud je v příručce pouze jeden údaj, platí to pro všechny tři velikosti. Jinak jsou velikost1 / size2 / size3 oddělena lomítkem. Pro nejmenší velikost obuvi používejte vždy první označení číselné řady, velikost 2 je mezi lomítky a požadovaná velikost ok pro velikost 3 je poslední číslo, které se má přečíst.

Tip: Před zvednutím háčkovacího háčku si přečtěte pokyny a nejprve proveďte barevně odlišený výběr velikostí, které musíte dodržovat. Potom bude háčkování snazší poté, aniž byste vklouzli do čísel.

Materiál pro 1 pár dětské obuvi

 • 1 vlněná koule s délkou běhu přibližně 110 m / 50 g
 • 1 háčkovací háček: 4 mm
 • 2 tlačítka

Také: Svinovací metr, tupá jehla pro šití, nůžky

Která vlna je vhodná pro háčkované dětské boty ">

Pohodlně měkké, ale trvanlivé - tyto požadavky by měla splňovat vlna, když jsou dětské boty háčkované. Vynikající jsou smíšené příze, které jsou

a) dobře zpracovat,
b) jako hotová bota pohodlně a jemně hnízdící na dětských nohou,
c) zůstat ve formě i při malých výkopech a
d) v případě potřeby jednou povoleno v pračce.

Dvojice vzorů byla háčkována z následující směsi: 35% bavlna, 35% akrylát, 30% viskóza. Vzhledem k obsahu bavlny je tato varianta velmi oblíbená pro letní a halové boty.

Kvality Merino se doporučují pro chladnější období. I zde je nyní velký výběr přízí, které se nepoškrábají a lze prát v pračce.

Malé háčkování

Řetězec vzduchových sítí: Jak můžete vidět z názvu, na vzduchové síti je zavěšena síťovina. Nejprve vytvořte počáteční mřížku. Na háčkovém háčku je tedy smyčka, ve které je nyní zatažena jedna za druhou novou smyčku.

Přesné pokyny pro háčkovací sítě najdete zde: //www.zhonyingli.com/luftmaschen-haekeln/

Sešívání: Háčkujte háčkovací háček již existujícím stehem, zvedněte nit a protáhněte ji (na jehle jsou nyní dvě smyčky), znovu ji zvedněte a protáhněte obě smyčky.

Pokud byste chtěli vědět podrobně, jak vyrobit háčkované smyčky, přečtěte si zde: //www.zhonyingli.com/feste-maschen-haekeln/

Kettmasche: Pomocí háčkovacího háčku provlékněte nit přes požadované místo vpichu a okamžitě jej protáhněte přes smyčku na jehle.

Také pro háčkování Kettmaschen máme pro vás podrobného průvodce: //www.zhonyingli.com/kettmaschen-haekeln/

Hůlky: Zvedněte nit a dejte ji kolem smyčky jako smyčku (možná ji přidržte palcem pravé ruky, vpíchněte háčkovací háček přes již existující steh, provlékněte nit a protáhněte ji smyčkou (nyní jsou na jehle 3 smyčky)) Protáhněte 2 smyčky (na jehle jsou 2 smyčky), znovu vytáhněte nit a protáhněte zbývající dvě smyčky.

Chtěli byste se dozvědět více o háčkování polovičních a celých tyček? Pokud ano, klikněte zde: //www.zhonyingli.com/halund-und-ganze-staebchen-haekeln/

podrážka

Připojte vzduchový řetěz

Velikost 1 = 11 vzduchových sítí /
Velikost 2 = 13 vzdušných ok /
Velikost 3 = 15 vzdušných ok

Podešev se tvoří kolem výsledného řetězce ok. To provedete spirálovým vzduchovým stehem a háčkováním podél řetězu zprava doleva nejprve řadou fixních stehů 10/12/14. Místo vpichu pro první pevné oko je na obrázku vyznačeno šipkou. V posledním stehu řetězu pletete celkem 4 stehy (propíchněte 4x do stejné díry). Tato stránka se později stane špičkou.

Zpět na spodní stranu řetězu: háčkování 9/11/13 sts, dokončit 3 stehy v posledním stehu a dokončit první kolo štěrbinovým stehem.

Rovný, čistý přechod kola: Při uzavírání kola řetězovým stehem nepronikněte poslední článek oka, ale přímo do přechodového oka předběžného kola (viz šipka).

Potom háčkujte příslušný počet ok pro nový přechod (pevné stehy: 1 ok, poloviční kolíky: 2 oky, pruty: 3 oky).

Nyní začněte kolo a propíchněte první kruhovou síť znovu do stejné díry.

2. kolo: Háčkování 1 letecký steh. Háčkování 11/13/15 pevné stehy. Háčkování 2 ok na špičce každé boty (2 x každý ve stejném stehu), háčkování 11/13/15 stů, háčkování 2 stky na zadní straně paty v každém ze 2 následujících stehů a pletené na zadní straně paty Dokončete kolo opět řetízkovým stehem.

3. kolo: Háčkování 1 letecký steh. Háčkované těsné stehy, háčkování 2 stky v každém ze 4 následujících stehů, háčkování 11/13/15 stů v zádech, háčkování 2 stky v zadní části každé paty v každém ze 4 následujících stehů. Kulatý závěr opět tvoří Kettsmasche.

4. kolo: háčkování 1 kus vzduchu, háčkování 13/15/17 pletené stehy, háčkování 2 pevné stehy na každém ze 4 následujících stehů, háčkování 16/18/20 stehů na špičce, 2 sady vzadu na každé patě Háčkování 2 následující stehy, háčkování 3 st, kulatý konec: Kettmasche.

top

Vrchol pokračuje v kolech: První kolo se skládá z 44/48/52 hůlky. Prorážejte pouze do předního síťového prvku předběžného kola. Tyče se tak ohýbají nahoru a na podrážce je malá hrana.

Začátek kola: 3 kola vzduchu jako kruhový kříž (bod vpichu pro první tyč je opět stejný otvor jako pro kola vzduchu). Po 44. / 48. / 52 Hůlky uzavírají kolo řetízkovým stehem.

2. kolo: Háčkování 1 kolo vzduchu jako kruhový přechod, háčkování 44/48/52 stehů, kolo uzavřete štěrbinovým stehem.

3. kolo: jako 2. kolo.

4. kolo: Háčkování 1 kolo vzduchu jako kruhový kříž, práce 12/14/16 stehů, odříznutí 2 stehů dohromady.

Tip: Plette 2 stehy dohromady: steh prošijte stehem předběžného kola, provlékněte nit (nyní jsou na očce 2 smyčky), propíchněte další steh předběžného kola a provlékněte nit (nyní na jehle jsou 3 smyčky) získejte vlákno a protáhněte jej přes všechny 3 smyčky. Ze 2 pevných stehů předběžného kola se stává 1 pevný steh (pokles).

Háčkování 3 stehy - zde je přední střed boty. Pokud máte potíže s počítáním stehů, můžete použít jinou barevnou nití, která vám pomůže identifikovat špičku - háčkování 3 další sts, pletené 2 sts dohromady, háčkování 22/24/26 sts a dokončení štěrbinovým stehem.

5. kolo: háčkování 1 kolo vzduchu, háčkování 12/14/16 stehů, pletené 2 stehy dohromady 4 háčkování 4 stehy, odříznutí 2 stehů dohromady, háčkování 22/24/26 stehů a zakončení štěrbinovým stehem.

6. kolo: Háčkování 1 kus vzduchu, háčkování 12/14/16 stů, pletené 2 stehy dohromady, háčkování 2 stusy, pletené 2 stehy dohromady, háčkování 22/24/26 stehů a zakončení štěrbinovým stehem.

7. kolo: Háčkování 1 kus vzduchu, háčkování 12/14/16 stů, pletené 2 x 2 stehy dohromady, háčkování 22/24/26 stehů a zakončení štěrbinovým stehem.

Kolo 8: Háčkování 1 kus vzduchu, háčkování 12/14/16 stehů, háčkování 2 stehů dohromady, háčkování 22/24/26 stehů a zakončení štěrbinovým stehem. Odřízněte nit a protáhněte ji.

Háčkujte také druhou botu. Fotografie ukazuje, jak se stehy sbíhají na špičce.

řeménka obuvi

U řemínku na boty nakrájejte na 5. steh počítaný shora a upevněte nit řetízkovým stehem. Potom háčkujte těsný steh ve stejném stehu a podél okraje směrem k patě dalších pět stehů.

Otočte botu a háčkování o 8 řad dozadu a dopředu pro Riehen, každý s 1 krouceným vzduchovým stehem a 6 pevnými stehy.

Tip: Začněte každou řadu pevnými stehy zpětným vzduchovým stehem a na konci se ujistěte, že správně pracujete až do posledního stehu.

V 9. řadě se zapíná knoflíková dírka: háčkování 1 kroucený vzduchový kus a 2 pevné stehy, háčkování 2 vzduchové stehy a tím projdou 2 stehy předchozí řady, háčkování 2 stehy (šipka označuje bod propíchnutí). Otočte to znovu, háčkujte řadu se 6 pevnými smyčkami (3. a 4. stehy obíhají dva stehy před řadou). Poslední řádek: 6 stehů každý v stehu předchozí řady.

POZOR: druhý pás postupujte stejným způsobem, tj. Na druhé straně obuvi v 11. stehu, počítejte od vrcholu, zapadněte, zvedněte robustní steh a háčkujte celkem 6 stehů podél okraje směrem nahoru.

absolvování

Tlačítka doplňují háčkované dětské boty. Malé dámy, například, jsou rádi, že jsou přivítáni květinovými knoflíky nebo srdíčky. A skvělí kluci se šít na teniskách. Ať už se jedná o kočky, medvídky nebo traktory - klika na knoflíkové polici nenechává nic, co by bylo žádoucí.

varianty

K tomu, aby tyto základní pokyny vytvořily zcela odlišnou vzhled obuvi nebo balerín, je třeba provést jen několik malých změn. Pokud pouze podešev získá jinou barvu, je okamžitě odhalena postava boty. S užšími popruhy vypadají háčkované boty více letní. Pro malý Prima-Ballerina je bota řemínek místo levého a pravého okraje právě připojena k zadní části paty a tam je zavřená.

To rychle vytvoří celou kolekci bot pro naše nejmenší. Bavte se!

Krátké pokyny pro háčkované dětské boty:

 • Materiál: 1 přadeno bavlněné směsi nebo merino vlny (délka cca 110 m / 50 g), háčkovací háček č. 4, 2 knoflíky
 • Jediná: Obsazení na 11 smyček vzduchu a háčkování ovál jako podlaha v kolech se zvýšením chodidla a paty
 • Nahoru: pokračujte v práci v kolech, sundávejte prst na špici
 • Háčkem na knoflíkovou dírku háčkujte řemínek na boty
 • Šít na tlačítko
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál