Hlavní Háčkování dětské oblečeníHáčkované dětské ponožky sami - návod

Háčkované dětské ponožky sami - návod

obsah

 • Materiál a příprava
  • Tabulka velikostí pro háčkované dětské ponožky
  • Háčkovací techniky pro dětské ponožky
 • Háčkování vzor pro dětské ponožky
  • Část 1: špička ponožky
  • Část 2: Oblast nohou, pata a nárt
  • Část 3: Cap
  • Část 4: Stopka

Když mají děti studené nohy, nejsou šťastné. Ale s teplými vlněnými ponožkami to můžete změnit velmi rychle. Takže, nemyslete dvakrát a dostat se k jehlu. Háčkované dětské ponožky sami - to funguje lépe a rychleji, než si myslíte, se správným vedením.

Materiál a příprava

Potřebujete toto:

 • 25 gramů dětské vlny, z. B. „Baby Merino“ od firmy SCHOELLER + STAHL (100% čistá nová vlna na praní) s délkou běhu 95 m / 25 g (Množství kuličky postačuje pro několik malých ponožek, pouze pokud chcete do hry přinést trochu více barvy do hry), potřebujete několik míčků nebo možná nějaké zbytky vlny)
 • 1 háčkový háček č. 2, 5
 • případně jako ozdobný doplněk k ozdobě: 2 knoflíky

Tabulka velikostí pro háčkované dětské ponožky

Háčkovací techniky pro dětské ponožky

Tyto háčkovací techniky byste měli vědět nebo poznat, pokud chcete háčkovat dětské ponožky. Zde je přehled odpovídajících vzorů háčkování:

 • poloviční tyčinky //www.zhonyingli.com/halund-und-ganze-staebchen-haekeln
 • pevná síť //www.zhonyingli.com/feste-maschen-haekeln
 • Závitový kroužek //www.zhonyingli.com/fadenring-haekeln
 • Kettmaschen //www.zhonyingli.com/kettmaschen-haekeln

Háčkování vzor pro dětské ponožky

Pokud jsou v příručce uvedeny další podrobnosti, platí následující: 1. Číslo pro velikost 20/21, (2. Počet v závorkách pro velikost 22/23), 3. Číslo pro velikost 24/25.

Dětské ponožky jsou háčkované po celé délce, s výjimkou oblasti paty, s polovičními tyčkami. Podpatky jsou nejvhodnější pro pevné stehy. Háčkování start je špička. Odtud procházíš nohou a vklouzneš přes patu k hřídeli. Každá z těchto oblastí je podrobně vysvětlena v příručce.

Na začátku kola háčkujte 2 přechodná oka před 1. poločasem. Konec kola tvoří řetězový steh v horní části těchto dvou přechodných vzduchových sítí. Při výpočtu ok neberu v úvahu tato přechodová oka.

POZOR Zatímco jsem stále pracoval na špici v nepřetržitých kolech, ponožky se před každým kolem otočily z oblasti chodidla. Takže máte prakticky v jednom kole venku před sebou a v dalším kole uvnitř, pak znovu nás venku. Nejlepší je nevytahovat jehlu ze smyčky po osnovním stehu, otáčet ponožku ve směru hodinových ručiček (ani nemusí odstraňovat nit z prstu), háčkovat dvě přechodná oka a pokračovat v opačném směru pro další kolo před. To se provádí tak, aby se přechod kola na chodidlu neposunul, ale vždy probíhal uprostřed.

Část 1: špička ponožky

Špička ponožky začíná závitovým kroužkem, ve kterém je zpracováno 8 polovičních tyčí. Dokončete toto první kolo řetízkovým stehem v mřížce první poloviční tyčinky.

Závitový kroužek jako začátek pro háčkované dětské ponožky

Ve druhém kole zdvojnásobte počet stehů na 16 dvojím bodnutím v každém stehu předběžného kola. Nezapomeňte: Na začátku kola háčkujte dva kusy vzduchu jako náhradní stehy. Od 3. kola budete mít 4 stehy v každém kole, před a za pravým a levým prostředním stehem. Tyto dva střední stehy označuji jinou barevnou nití. Jako středový steh jsem označil 5. stehovou hlavu a 13. stehovou hlavu kola.

Očka před a po barevné nitě jsou každá zdvojnásobena. Nezdvojujte označený steh sám, takže háčkování napůl hůlkou. Vrchní část dětských ponožek získá celkem 4 (5) 5 kol, což v konečném důsledku vede k počtu stehů 24 (28) 28. V případě potřeby lze barevné nitky značek stehů znovu umístit do každé řady. Vytáhl jsem něco z obrázku, aby byly snadno rozpoznatelné.

Část 2: Oblast nohou, pata a nárt

V oblasti chodidel je háčkování v rovných kolech, takže bez zvýšení nebo snížení. Od teď zase práce po každém kole! Obrázky ukazují pouze konec kola a poté se soustruženou prací nový začátek kola.

Pro oblast chodidel háčkujte tolik kol, dokud nedosáhnete celkové délky od vrcholu 7 (8) 9, 5 cm.

Nyní je třeba zvýšit stehy, opět na obou stranách středních stehů původně označených nahoře. Celkem se přidají 4 stehy na 4 kola, podle stejného principu, jaký je popsán v příštím bodě 3 (3). Pokud je pro vás obtížné počítat stehy, můžete znovu použít značku stehu nebo jiné barevné vlákno. Položte ponožku s budoucí podrážkou pod byt na stůl a označte dva stehy vlevo a vpravo v uzlu. Háčkujte kola otočením manévrů „zpět“ a „vpřed“. Na konci těchto zvýšení je řada 36 (40) 42 ok.

Část 3: Cap

Zvládání je háčkováno přes 9 (9) 11 řádků tam a zpět podél budoucí chodidla chodidla. Příslušná počáteční síť těchto řad je 4 (4) 5 stehů vpravo od aktuálního konce kola. Chcete-li se tam dostat, háčkování stehy jsou háčkované podél horního okraje kola. Položte ponožku dolů tak, aby jediná strana směřovala nahoru. Z tohoto pohledu je čtvrtý steh označen vpravo. Háčkování zpět s plochými osnovy-pletené stehy (otočte ponožku znovu, háčkování podél uvnitř, otočte ponožku znovu a zvládání může začít).

Háčkování zvládání v úzkých stehů. K tomu, aby se čepice mohla pěkně uhýbat kolem chodidel, je třeba zaoblení. Chcete-li to provést, při háčkování sem a tam vytvořte 2 stehy k sobě (vždy 1 steh řady čepic a jeden steh boční hrany paty). V první řadě čepic jsou již odehrány dva stehy vpravo a vlevo (začátek a konec). V následujících řádcích jsou na konci odříznuty pouze dva stehy. Chcete-li to provést, nakrájejte na poslední smyčku víčka, zvedněte nit a protáhněte ji, poté propíchněte další steh (další steh na okraji boční paty), ještě jednou zvedněte pracovní nit a protáhněte ji přes všechny 3 smyčky na jehle. Na konci takové háčkované řady otočte ponožku, háčkujte těsný steh přímo do posledního háčkovacího stehu předchozí řady, na konci - jako obvykle - háčkujte poslední šipkový steh s dalším stehem na boční patě atd. Po 9 (9) 11 Řádky jsou ukončeny.

Část 4: Stopka

Pro hřídel je v základním vzoru, tj. Poloviční tyče, pokračoval. Výchozím bodem pro ovčí kola je střed zadní paty. K tomuto bodu je háčkování v Kettmaschenu. Nyní pokračujte v háčkování v kolech. V následujícím kole si vezměte 2 stehy a vraťte se na původní počet stehů v oblasti chodidel: 24 (28) 28. K tomu odřízněte 2 stehy při přechodu od paty k patě. Na obrázku jsou následující bílá (čepice) a další zelený steh (nárt).

Nasaďte nit, propíchněte (zde: bílou) síťovou hlavu, znovu ji zvedněte a nechte ji na jehle, získejte další nit, nakrájejte na další (zde: zelená) síťovou hlavu, znovu ji zvedněte. Nyní je na háčkovém háčku 5 smyček. Získejte další nit a protáhněte ji všemi 5 stehy. Háčkování podél nártu a na druhé straně také, jak bylo právě popsáno, odřízl 2 stehy dohromady.

Pokud chcete pracovat uvolněněji, můžete tuto hubicí linku jednoduše položit pod stůl a háčkovat 26 (30) 30 stehů.

Od této chvíle pracujte tolik kol, dokud nedosáhnete požadované výšky hřídele.
Pokud je vyšší hřídel háčkovaná, může být složena později a případně může být připojeno ozdobné tlačítko.

Nice vypadá také poslední kolo s Mäusezähnchenem.

Háčkování zubů myši: Háčkování 1 háčkování, háčkování 3 smyčky, pak 1 další sts na stejném místě jako háčkování pletené. Přeskočte 1 steh, háčkujte 1 háčkovací steh, háčkujte 3 stehy, pak 1 další steh ve stejné oblasti stehu jako háčkovaný pletený steh atd.

Háčkování myši pro sladký okraj

Nyní je připravena první ponožka. Druhá ponožka je zpracovaná stejným způsobem.

Krátké instrukce háčkování dětských ponožek:

1. Tip: Do polozávitového kroužku zapracujte 8 polovičních tyčí, uzavřete štěrbinovým stehem. V dalším kole zdvojnásobte počet stehů a poté práci v každém kole podle tabulky.

2. Pata, pata a nárt: háčkování poloviční délky v kolech bez zvětšování, ale nepracují všude kolem, ale po každém kole se háčkují a háčkují sem a tam. V posledním kole stehů, jak je popsáno, zvýšit.

3. Čepice: Háčkování tam a zpět v řadách robustních stehů, z nichž každá spojuje poslední steh řady spolu s pleteným stehem.

4. Hřídel: Háčkované poloviny tyčí v kolech a kolech. V prvním kole, jak je popsáno, odstraňte stehy. Nyní háčkování hřídele v požadované výšce.

Zajímáte se také o pletené dětské ponožky "> // www.zhonyingli.com/babysocken-stricken/

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma