Hlavní pletené dětské věciPletací dětské ponožky - pletací návod pro začátečníky

Pletací dětské ponožky - pletací návod pro začátečníky

obsah

 • Pletací návod pro dětské ponožky
  • 1. manžety a dřík
  • 2. Pata
  • 3. stehy od paty
  • 4. Klín
  • 5. Špička ponožky

Malé dětské ponožky vyrobené z nádherné měkké vlny udržují vaše nohy v teple a útulnosti a jsou pletené během několika hodin podle našich pokynů. Jsou skvělým dárkem pro čekající maminky a uspějí i nezkušené pletařky.

Snadné spuštění a okamžitá připravenost

Pro přepracování ponožek postačuje, pokud ovládáte stehy i pravé a levé stehy. Díky podrobným pracovním krokům je přepracování dětskou hrou, i když jste nikdy předtím pletené ponožky nepletli. Podrobnosti najdete v podrobné tabulce velikostí, takže si můžete přizpůsobit velikost dětských ponožek tak, aby odpovídala věku a velikosti dítěte.

Požadovaný materiál:

 • 15 až 25 gramů ponožkové příze, v závislosti na velikosti
  Použili jsme ponožkovou přízi o délce 425 metrů na 100 gramů koule. Tato příze je k dispozici v mnoha skvělých barvách za asi 10 eur za míč v obchodech. Materiál je barevně stálý a lze jej v pračce bezpečně prát při 40 stupních. I malé kousky ponožkové vlny mohou být v tomto pletacím projektu rozumně použity pro ty nejmenší. Aby vám nedocházelo příze, uvedli jsme přibližnou spotřebu materiálu v tabulce velikostí.
 • Velikost jehel 2, 5
  Protože ponožky jsou velmi malé, práce s rukavicemi usnadňuje práci. Je pouze 15 centimetrů dlouhý, a proto je ovladatelnější než běžné 20 centimetrové ponožkové jehly. V závislosti na materiálu (bambus, dřevo, kov) stojí taková hra s jehlou, která obsahuje 5 jehel, asi 5 €. Pokud pletete velmi těsně nebo volně, měli byste použít trochu silnější nebo tenčí jehlu.
 • Silná odvážná jehla pro šití počátečních a koncových nití
 • svinovací metr
 • Tabulka velikostí pro dětské ponožky
Ponožkový stůl s informacemi o velikosti a věku (klikněte pro zvětšení)

Zde najdete také podrobný graf ponožek včetně PDF ke stažení.

Poznámka: Protože děti mají různé velikosti nohou, velikostní tabulka může být pouze vodítkem.

Pletací návod pro dětské ponožky

1. manžety a dřík

Nejprve udeřte požadovaný počet stehů na jehlu. Aby se dětské ponožky snadno oblékly, měli byste zvolit co nejpružnější možnou techniku ​​připevnění.

Tip: U přízí, kde vzor pochází přímo z míče, se doporučuje začít sešívání s jasně viditelnou změnou barvy. To vám dá dvě naprosto identické dětské ponožky.

Pleteme první řadu v manžetovém vzoru (1 steh vpravo, 1 steh vlevo) a rovnoměrně rozložte stehy přes čtyři jehly. Ve 2. řadě jsou stehy pro kolo uzavřeny. Chcete-li se vyhnout mezeře, velmi dobře utáhněte nit při přechodu.

Pokračujte kolem manžet a plette 1 steh vpravo, plette 1 steh vlevo, dokud nedosáhnete požadované výšky pasu podle tabulky velikostí. Hřídel je pak správně zpracována.

Tip: Alternativně můžete šachtu zpracovat zcela ve vzoru manžety. To dává dříku trochu větší elasticitu.

2. Pata

Když populace dosáhne délky uvedené v tabulce velikostí, je pata pletená. Tato část dětských ponožek vede k jemné křivce díky pletení. Pro dosažení tohoto cíle jsou stehy 2. a 3. jehly uzavřeny a pletete v řadách přes stehy 1. a 4. jehly. Jedná se o jehly před a po změně kola.

Plette stehy těchto dvou jehel na hladkou jehlu vpravo. Otočte práci a opracujte zadní řádek vlevo. Práce 12/14/16/18 řádků, v závislosti na velikosti, dokud pata stěna nedosáhla požadované výšky.

Tip: Vždy používejte stehy na začátku a na konci každé řady vpravo. Tím se vytvoří hrana uzlu, která usnadňuje absorpci sítě po patě.

Navazuje na Herzchenferse, který sedí obzvláště dobře s dětmi. Také tato část dětských ponožek se pracuje v řadách.

1. řada: Svlékněte polovinu stehů paty (= 7/8/9/10 sts), plette 1 steh na pravé straně, sundejte další steh, pak plette jeden steh na pravé straně a přes prošívaný steh. 1 steh vpravo.
Obraťte se do práce.
2. řada: Sundejte první steh vlevo. Plette 3 stehy vlevo, plette další 2 stehy vlevo, 1 steh vlevo.
Obraťte se do práce.
3. řada: Sundejte první steh vpravo. Plette 4 stehy doprava. Sundejte 1 steh, 1 steh vpravo, zakryjte zvednutý steh. 1 steh doprava, otočte se.
4. řada: 1 steh vlevo, pletené 5 stehů vlevo, pletené 2 stehy vlevo, 1 steh vlevo.
Obraťte se do práce.

Pokračujte podle tohoto vzoru, dokud nebudou vyčerpány všechny stehy na jehelách. V případě lichého počtu stehů se steh pletený vpravo nebo vlevo po poklesu nezobrazí v poslední řadě.

Tip: Rozeznáváte místo, kde musí být pleteny dva stehy dohromady, při malé mezeře v tkanině.

3. stehy od paty

Pokračuje punčochou, která je opět pletená v kolech. Postupujte takto:

Rozdělte počet stehů na patě a plette první polovinu stehů na jehlu. Druhá polovina stehů je pletena na nové jehle. Nyní vezměte velikost paty stěny uvedené v tabulce velikostí. Každý uzel okrajové sítě má za následek nový steh. Vezměte si další steh po posledním uzlu z hladké pravé pletené tkaniny šachty. Tím se zabrání často se vyskytující díře mezi stěnou paty a dříku.

Očka druhé a třetí jehly jsou pleteny vpravo. Před sešitím na druhé stěně paty nejprve plette pravý steh mezi stehem okraje uzlu a třetí jehlou. Potom sebereme stehy na stěně paty jako u první jehly a zbylé stehy na špičce vpravo upleteme. Na první a čtvrté jehle je nyní výrazně větší množství ok než na druhé a třetí jehle.

4. Klín

Tvar klínku zapadá do dětské ponožky přes nárt a zužuje se směrem k prstům podle tvaru chodidla. Klín pracuje takto:

1. kolo: hladká doprava
2. kolo: pravý steh. Plette druhý a třetí poslední steh první jehly na pravé straně. U 4. jehly nadzvedněte druhý steh a táhněte jej přes třetí steh (kryté zmenšení).

1. a 2. kolo opakujte, dokud na všech čtyřech jehlách nebude stejný počet stehů.

Pracujte plynule v kolech vpravo, dokud není dosaženo požadované délky chodidla.

5. Špička ponožky

Nyní je to téměř hotové a Babysöckchen je téměř připraven. Závěr je pásová krajka.

Za tímto účelem je druhý a třetí poslední steh 1. a 3. jehly spolu pleten na pravé straně. Poslední steh z těchto jehel plést správně. Rovněž plette první steh 2. a 4. jehly na pravé straně, zvedněte druhý steh na pravé straně, plette 3. steh a přetáhněte zvednutý steh přes něj. Po prvním kole akceptační práce kolo hladké vpravo. Ve třetím kole se opět snižuje.

Tyto poklesy opakujte tak často, jak je uvedeno v tabulce velikostí. Koncový nit protáhněte dvakrát zbývajícími stehy a přišijte stejně dobře jako počáteční nit.

Tip: Když dítě začne chodit, ponožky na kluzkém povrchu jsou velmi kluzké. Pokud na chodidlo namalujete vzor nebo puntíky barvou Pluster, získáte tak nezbytnou podporu pro první kroky.

Jednoduše plette dětskou přikrývku a pletený klobouk, který odpovídá ponožkám - jsou k dispozici tyto dva pokyny:

 • Pletená přikrývka - //www.zhonyingli.com/babydecke-stricken-strickanleitung/
 • Pletený dětský klobouk - //www.zhonyingli.com/babymuetze-stricken/
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy