Hlavní VšeobecnéSew Balloon Sukně - Výukový program zdarma + šicí vzor

Sew Balloon Sukně - Výukový program zdarma + šicí vzor

obsah

  • Výběr vzoru a materiálu
  • Pokyny k šití - balónová sukně
  • variace
  • Stručný návod

Balónkové sukně jsou vždy okouzlující - ať už v létě se sladkými sandály nebo v chladnějších měsících s punčochami pod nimi. A to nejde jen o malé holčičky, i když na ně vypadá zvlášť rozkošný.

Jak si sami vytvoříte vzor pro sukni s balónky podle vašich potřebných měření a také jak ji šít, dozvíte se dnes v této příručce kompatibilní s začátečníky. Proto ve skutečnosti neexistuje skutečný vzorec. Jako vždy, zkusím to tentokrát, abych vám dal níže uvedené možnosti.

Obtížnost 1/5
(tato příručka pro začátečníky)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(v závislosti na výběru tkaniny a velikosti asi 5-20 eur)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na zkušenostech a přesnosti 30-60 min na sukni balónu)

Výběr vzoru a materiálu

Skutečný vzorec ve smyslu balónkových balónků neexistuje. V tomto tutoriálu se pracuje na látkové ploše, jejíž šířka je stanovena takto: změřený obvod kyčle se zaokrouhlí nahoru o 5 až 10 cm na nejbližší 10 cm. Pokud je obvod kyčle 92 cm, vezměte 100 cm na šířku, pokud je 86 cm, na 90 cm na šířku. U kojenců a dětí stačí zaokrouhlit nahoru v krocích po 5 cm. Délka je věcí vkusu, ale u dám se prokázala délka 30 - 40 cm . Pro batolata bych použil asi polovinu, pro dívky asi 25 cm . Požadovanou délku můžete také změřit přímo, pokud potom přidáte povolenky pro šev nahoře a dole.

Protože nejužší tkanina je tedy mnohem širší než nejširší část těla (kyčle), můžete při výběru materiálů uvolnit páru téměř neurčitě. Vyloučil bych pouze pevnější, bláznivější látky, protože tak pěkně nespadají. U balónových sukní raději nosím bavlnu (na léto), dresinkové tkaniny (na přechodnou sezónu) nebo mírně tlustší, ale jemně padající textilie, například různé mikiny (na chladnější měsíce). Nezáleží tedy na tom, zda jsou tkaniny natahovatelné nebo ne!

Budete také potřebovat nějaký manžetový pás a spodní lem namísto lemu. Moje břišní manžety jsou obvykle vysoké 12 cm, takže potřebuji řeznou výšku 24 cm +1, 5 cm švu (pro kojence a děti odpovídajícím způsobem nižší). Pro šířku obvodu pasu se odebere a poté se vypočítá podle chuti x 0, 7 nebo x 0, 8. Spodní manžeta se měří přímo na spodním okraji tkaniny a vypočítá se x 0, 7. Rád to dělám pro dámy vysoké 3-4 cm (dvojitě položené, takže 6-8 cm vč. Příspěvků na švy) a 2-3 cm v batole .

Rád bych našel sukni pro svou dceru. Má obvod kyčle 55 cm (s plenkou) a obvod pasu 48 cm. Balónková sukně by měla být 15 cm dlouhá, takže potřebuji asi 12 cm na délku, protože i okraj manžety přichází na okraj.

Moje pracovní rozměry jsou tedy:

  • Z hlavní tkaniny: W 60 cm, H 13, 5 cm
  • Pro břišní manžetu: W 48 x 0, 8 = 38, 4 + 1, 5 cm NZ = 39, 4 -> zaoblený B 40 cm, H 14 cm
  • Pro lemovou manžetu: B 60 cm x 0, 7 = 42 cm +1, 5 cm N = B 43, 5 cm, H 5 cm
    K tomu používám Season Colors od Cat Wienett v barevném prostředí Summer by Twisted Pirates (Fabrics), měkký dres z organické bavlny. Manžetová tkanina používá tmavou lila.

Tip: Pokud se chystáte ušít ženskou balonovou sukni na zimu a použít látku, která je uvnitř zdrsněná, může se balonová sukně později na tlustších punčochách „pověsit“ nebo „vylézt“. Pokud ano, proste vyřízněte nějakou podšívku hlavní látkou a přišijte ji jako druhou vrstvu. Jen si vzpomeňte na obložení!

Pokyny k šití - balónová sukně

Nejprve jsem složil hlavní látku v přídi zprava doprava (tj. S „krásnými stranami textilie“ k sobě) a šil jsem spolu na otevřené hraně s minimálně roztažitelným stehem. Totéž dělám s dvěma manžetovými proužky.

Zejména u tenčích tkanin je lepší zadní šev, pokud rozložíte povolenky na švy a přišijete je na každou stranu. Ujistěte se, že délka stehu je nastavena o něco větší. Pokud se látka stále zvrásní, žehlíte ji znovu rovně.

Nyní označuji čtyři stopy v horní a dolní části hlavní tkaniny, jako vždy při šití manžet: jeden přímo u zadního švu, druhý vpředu uprostřed naproti a dva uprostřed mezi nimi. Polovinu obou manžetových proužků jsem zkrátil na polovinu tak, aby „pěkná“ strana textilie byla na vnější straně a obě tyto vrstvy spojila dohromady do těchto čtyř stop.

Nyní je sukně balónku téměř hotová. Nejprve jsem dal břišní manžetu dohromady na značkovacích bodech. V bodě se švy se snažím zvlášť tvrdě, že jsou přesně na sobě. Pak už šiji pevně: šiju několika stehy a všechny tři vrstvy textilie položíme na sebe. Současně natahuji manžetu natolik, že už se nevrčí. Hlavní látka není natažená.

Takže jsem šít od značky k značce a zarovnat mezi všechny vrstvy textilie od okraje k okraji.

Se spodní manžetou dělám to samé: dejte tečky dohromady, přišijte, zarovnejte vrstvy tkaniny (s mírným roztažením manžety) pod stejným úhlem. Protože se mnou je spodní lem mnohem užší a mohl by se snadno složit až ven, já jsem znovu vyšel ven na šev.

Tip: Mnozí to nechtějí slyšet / číst, ale sukni znovu vyžehlili, zejména okraje manžety, pak požadované záhyby vypadají hezčí a manžety jsou hladší.

A sukně balónku je připravena na mou princeznu!

Bavte se šití!

variace

Takové balonové sukně jsou také ideální pro zbytkové použití, protože tento „vzor“ je vhodný pro všechny typy tkanin. Vytvořte patchwork pruh a udělejte ho jedinečným pro sebe nebo pro vaši dívku!

Dokonce i ozdobu lze vyrobit zcela podle vaší nálady: Při šití lemové manžety jednoduše ušijte pompom lem nebo krajkové lemování a sukně balónu bude vypadat úplně jinak.

Na tkaninu můžete také položit ozdobnou stuhu a před šitím ji sešít. Poté pokračujte v práci podle popisu v této příručce a nechte se překvapit, jak to funguje.

V mém tutoriálu o 3D aplikacích jsem také ukázal, jak si vyrobit květinu látky sami. Zde si můžete připravit květiny v různých barvách a velikostech, abyste je mohli šít. Mezi nimi jsem si dobře dokázal představit výšivku jako květní stonek s listy. Takže najednou ožívají i obyčejné látky. Nebo můžete své oblíbené motivy aplikovat plstí na utěrku.

V mém příkladu jsem použil stejnou barvu pro břišní a lemové manžety, ale není to povinné. Už předem se oblékněte různými manžetami a tkaninami a vyzkoušejte různé kombinace.

Stručný návod

1. Vylomte části tkaniny a manžety pro sukni balónku ve zlomenině
2. Umístěte každou z nich na pravou stranu na pravou stranu („pěkné“ strany)
3. Zavřete otevřené okraje
4. Označte čtyři orientační body kolíky
5. Orientační body také na manžetách po skládání zleva doleva
6. Připevněte břišní manžetu k horním značkám a přišijte
7. Nasaďte lemové manžety na spodní značky a také je přišijte
8. Pro manžety s dolním lemem znovu přidejte švy.
9. A máte hotovo! (v případě potřeby vše znovu žehlit)

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy