Hlavní VšeobecnéCrochet Banju Polštář - zdarma háčkování polštáře instrukce

Crochet Banju Polštář - zdarma háčkování polštáře instrukce

obsah

 • Materiál a příprava
  • Häkelgarn
  • plnivo
  • informovanost
 • Háčkování Banju Polštář | instrukce
  • Háčkování po stranách

Co je banju polštář ">

Nejdůležitější věcí při výrobě polštáře Banju je volba barvy. Rozhodněte se sami, zda má být váš háčkovací polštář barevný nebo spíše tón podle tónu. Stejně tak je úžasné možné prosít skrz vaše zásuvky a použít různé kousky vlny. Na konci si můžete vzít hvězdu a přišít ji na větší kulatý polštář. K tomu se hodí například jógový polštář . Alternativně háčkujte dvě strany a spojte je do samostatného hvězdného polštáře.

Materiál a příprava

materiál:

 • Háčkovaná příze v mnoha barvách (podle našeho modelu pět různých)
 • odpovídající háčkový háček
 • šicí jehla
 • kulatý polštář / výplňový materiál

Häkelgarn

Ujistěte se, že háčkovaná příze má přibližně stejnou délku běhu. Jinak je vzor zkreslený. Ať už dáváte přednost bavlně, akrylu nebo směsi vláken, záleží na vás.

plnivo

Máte také mnoho možností pro výplňový materiál pro váš polštář Banju . Můžete snížit kus pěny, aby se vešly, což může být trochu složitější. Stejně jako konvenční výplňová vlna . Kdo to má ekologicky rád, například bere ovčí vlnu, konopné vlákno nebo proužky starých triček.

informovanost

 • stehy
 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • hůlky
 • dvojité hůlky
 • Háčkujte stehy dohromady

Háčkování Banju Polštář | instrukce

Vezměte háčkovanou přízi v první barvě po ruce (v našem případě: bílá). Háčkování 8 ok a zavřít je osnovním stehem, aby vytvořil prsten.

1. kolo:

Začněte 3 vzduchovými oky představujícími první hůlku. Potom háčkujte dalších 21 tyčinek do prstenu.

Uzavřete kolo štěrbinovým stehem ve třetí smyčce od začátku.

2. kolo:

Začněte znovu se 3 vzduchovými oky. Háčkujte další hůl ve stejném stehu. Vytvořte 2 vzduchové oky. Vezměte jeden steh a háčkujte 2 tyčinky ve druhém stehu. Práce po celém kole střídavě 2 vzduchové stehy a 2 tyčinky v každém dalším stehu.

Nakonec byste měli mít v kruhu 11 párů hůlek. Kolo opět uzavřete řetízkovým stehem ve třetí smyčce od začátku.

3. kolo:

Změňte na další barvu háčkovaného polštáře (v našem případě světle modrá). Na začátku háčkování 3 kousky vzduchu jako první hůlky. Nyní háčkujte hůlku do každé hůlky předběžného kola. V meziprostorech háčkujete kolem dvou vzduchových ok každé 3 tyčinky. Uzavřete kolo jako obvykle řetízkovým stehem. Nyní je v kole 55 tyčinek.

4. kolo:

Háčkování v další barvě (v našem případě: tmavě modrá) celkem 7 dvojitých tyčinek ve třetím stehu předběžného kola. Utáhněte příď opracováním osnovního stehu v šestém stehu předběžného kola.

Je to vždy stejný postup: Vždy háčkujte 7 dvojitých tyčinek ve třetím stehu. Znovu vytvořte 2 stehy a ve třetím stehu vytvořte štěrbinový steh. Na konci obdržíte celkem 9 listů.

5. kolo:

Vezměte si další barvu (v našem případě bílá). Začněte toto kolo pevným stehem v prvním stehu prvního přídě. V každém z následujících dvou stehů udělejte vždy jednu hůl. Háčkování 5 dvojitých tyčinek v horní části přídě. Poté následují hůlky v dalších dvou stehech přídě. Nakonec háčkujte poslední steh přídě spolu s prvním stehem příštího luku, abyste vytvořili těsný steh.

Poznámka: Pro háčkování nejprve protáhněte nitě přes poslední steh přídě a poté přes první příští luk. Teprve nyní protáhněte pracovní nit přes všechny 3 stehy na jehle.

Nyní to jde znovu s 2 krát holí, 5 dvojitými holemi a 2 krát holí přes další luk.

Vždy háčkujte poslední a první příďový steh k sobě a vytvořte pevný steh. Udělejte to na konci posledního luku.

6. kolo:

Toto kolo je velmi podobné 5. kolu. S další barvou (oranžová) začněte hůlkou ve druhém stehu první mašle. (První smyčcový steh, který jste použili na konci 5. kola.) Následovali další 2 hůlky v následujících dvou smyčcových stehech. V horní části pracuje 5 dvojitých tyčinek. Háčkujte hůl v každém ze 3 stehů na zadní straně přídě.

Udělejte poslední steh přídě, střední steh a první steh další přídě do těsného stehu. Pak to začíná znovu od začátku: 3 x 1 tyčinky, 5 dvojitých tyčinek, 3 x 1 tyčinky, 3 stehy do souhrnného stehu.

7. kolo:

V další barvě (Červená: háčkujeme) 7. kolo. Má stejné schéma jako 6. kolo. Jediný rozdíl je v tom, že háčkujete vždy 4 tyčinky po stranách listu. Kola vždy dokončete spojením 3 stehů do jediné háčkování.

8. kolo:

Začněte (bíle) třikrát holí. Háčkování 2 hole ve čtvrtém stehu. V přídi tip přicházejí 3 dvojité tyčinky. Pak to jde zpět: 2 tyčinky ve smyčce, 3krát každá jedna tyčinka na steh. Stejně jako v předchozích kolech jste do úzkého stehu vložili i poslední steh luku, střední steh a první steh luku.

9. (poslední) kolo:

Podle schématu 8. kola můžete nyní háčkovat téměř libovolný počet dalších kol. Změní pouze počet jednotlivých tyčí na obou stranách oblouku o 1. Takže v 9. kole čtyřikrát hůl na steh, v 10. kole 5 atd. Příď se stává stále ostřejší. Proto je háčkovací polštář s několika koly spíše jako květinový tvar a s mnoha koly spíše jako hvězdný tvar. Pro náš polštář Banju jsme háčkovali celkem 10 kol.

Tip: Na konci navlhčete svou hvězdu a upněte ji kolíky na matraci nebo podobně. Takže se dostane pěkně a hladce přes noc.

Nyní máte na výběr: buď vezměte hotový háčkovaný kus a ušijte jej na kulatý polštář nebo háčkujte druhou stranu a ušijte si vlastní polštář Banju. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, musíte na konci ještě udělat stranu háčkovaného polštáře.

Tip: Ozdobte svůj polštář Banju malými háčkovanými květinami, pompomami nebo háčkovanými hvězdami!

Háčkování po stranách

Pro strany, háčkování kolem banju polštář ok pro steh celé hůlky. V prvním kole vkládejte pouze do spodní části síťoviny. Výsledkem je příjemná hrana. Kola vždy vyplňte osnovním stehem a začněte další kolo se 3 vzduchovými stehy, které představují první hůl.

Čím více kol háčkujete, tím silnější bude váš polštář. Vždy začněte z obou povrchů nebo hvězd. Například, protože každá hvězda má dvě kola boční stěny háčkované.

Tato stránka je tedy na konci celkem 4 celé tyčinky.

Nakonec je třeba obě strany ještě sešit. Použijte vlněnou jehlu a přízi, kterou jste háčkovali. Sešít steh pro steh dohromady. Před úplným zavřením háčkovacího polštáře ho naplňte náplňovým materiálem .

Poznámka: Pokud používáte jemné plnivo, doporučujeme šití malého kusu látky zevnitř přes mezery ve středu hvězdy.

Nyní je váš banju polštář připraven!

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma