Hlavní Háčkování dětské oblečeníVyrobte z bascetty hvězdu instrukce pro skládání papíru

Vyrobte z bascetty hvězdu instrukce pro skládání papíru

obsah

 • Materiál a příprava
 • Pokyny krok za krokem
 • instruktážní videa

Hvězda Christmassy Bascetta je jedním z propracovaných řemesel, které vám dávají hodně tvůrčí svobody. Hvězda v jednom nebo vícebarevném provedení se světlem nebo bez něj vyvolává příjemné a teplé prostředí. Pro řemesla potřebujete především papír, který se podle následujících pokynů složíte a zpracujete do trojrozměrné hvězdy Bascetta.

Bascetta hvězdy jsou založeny na matematických faktech a jsou modulární origami. Tato hvězda, kterou vynalezl matematik Paolo Bascetta, dostala jméno vývojáře s jasně kreativními myšlenkami. Ilustrované pokyny k tvorbě usnadňují skládání samotné hvězdy a její design jako dekorace v požadované velikosti a barevné kombinaci. Chcete-li navrhnout hvězdu, postupujte podle uvedených tipů a pohrávejte si s každým krokem, kousek po kousku. Má-li hvězda získat integrované osvětlení, je vhodné použít průhledný papír. Každá hvězda má celkem 20 bodů, které jsou spojeny v jednotném uspořádání a sestaveny tak, aby vytvořily předmět kruhového základního tvaru.

Materiál a příprava

Než začnete s tvorbou, potřebujete následující materiály:
- 30 skládaných papírů čtvercového tvaru v požadované velikosti a barvě

Jako leták jsou notebooky o rozměrech 9 × 9 centimetrů, nebo na vyžádání v jiné velikosti. Při nákupu čtvercových letáků nepotřebujete nůžky, pravítka ani jiné nástroje. Hvězdy Bascetta jsou upevněny pouze složitou spojkou, takže lepidlo nebo podobný lepicí produkt není jedním z nezbytných materiálů. Nyní začněte s přípravou a složte první list, který se při úpravě všech ostatních listů orientujete a který slouží jako šablona. Správné skládání je zde zvláště důležité, takže můžete zpracovat jako výsledek přípravy všech ostatních letáků podle pokynů a vaší vlastní šablony.

Tip: Pokud jste ještě neudělali hvězdu Bascetta, připravte si v přípravě dva až tři další listy a procvičte správný záhyb, protože to je zásadní pro budoucí optiku hvězdy.

Pokyny krok za krokem

1. Vezměte první list a složte jej přesně uprostřed. Protilehlé okraje musí být na sobě přesné.

2. Otevřete přeložený papír a položte jej před sebe tak, aby přehyb probíhal vodorovně. Nyní sklopte horní levý a pravý dolní roh k linii přehybu. Tipy se musí dotknout.

3. Nasaďte list. Přeložené rohy musí zůstat ohnuté.

4. Obě rovnoběžné, nejdelší strany jsou nyní přehnuty směrem k podél ohnuté hrany v kroku 1.

5. Otočte skluzu znovu. Pokud jste papír složili správně, papír se podobá rovnoběžníku.

6. Vyrovnejte ohnutý a obrácený skluz vodorovně s zorným polem.

7. Nyní sklopte pravou horní špičku dolů tak, aby směřovala svisle dolů. Tento postup opakujte tak, že levá pod špičkou směřuje nahoru. Složte oba hroty tak, aby střední okraje byly rovnoběžné.

8. Otočte skluzu. Vizuálně nyní připomíná kosočtverec.

9. Dva vyčnívající z prvků diamantového tvaru jsou složeny kolem, což vytváří přesný kosočtverec. Dva konce kosočtverce jsou nyní složeny na sebe - vytváří trojúhelník.

Uvedených 9 kroků nyní platí pro zbývajících 29 listů.

Tip: Pro začínající řemeslníky je vhodné tvarovat hvězdu z robustnějšího papíru a navíc si vybrat různé barvy. I když při skládání nezáleží na samotné barvě, zjednodušuje to následné sestavení hvězdy Bascetta.

Nyní sestavte tři položky, dvě zelené a jednu oranžovou. Z tohoto důvodu musí být otevřeny na jedné straně. Vložte rozvinuté strany do sebe a vytvořte hvězdu se třemi špičkami.

Ujistěte se, že třetí prvek má konstrukci zcela uzavřenou. Takto to vypadá:

Nyní k této struktuře přidejte dalších sedm prvků v kruhu. Nechte vše ležet na stole se špičkami vyčnívajícími nahoru - získáte tak představu, kam umístit prvky. Znovu a znovu přidejte prvek, který nakonec tipy vždy sestávají buď ze dvou pomerančů a jedné zelené části nebo jedné oranžové a dvou zelených částí. Jakmile to uděláte, figurka by měla mít pět bodů, které vyčnívají a leží naplocho na stole před vámi:

Nyní dokončte plochých pět konců na stole, každý se dvěma dalšími prvky.

Jakmile to provedete, pokračujte následujícím způsobem: nyní připojte dva sousední konce, které nepatří ke stejnému modulu, a přidejte třetí. Výsledkem je opět špička hvězdy. Opakujte se všemi ostatními konci. Hvězda by pak měla vypadat zespodu takto:

Nyní máte pět dalších cílů. Ty musí být nyní uzavřeny. Na jeden z těchto konců přidejte dva prvky - vytvoří se bod. Nyní jdete kolem kruhu - propojte poslední prvek, co jste připojili k sousednímu prvku. Přidejte ještě jednu věc - nyní máte tip. Nyní pokračujte zbývajícími konci.

Tip: Chcete osvětlit svoji vánoční hvězdu světelným zdrojem a použít ji jako světelný zdroj ">

instruktážní videa

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Upravte 30 barevných letáků.
 • Přeložte list přesně uprostřed.
 • Otevřete papír a složte ho vlevo nahoře a dole vpravo doprostřed.
 • Otočte papír a nechte rohy ohnuté.
 • Zalomte rohy nad záhybem podél linie záhybu.
 • Otočte list. Tvar odpovídá rovnoběžníku.
 • Přeložený papír vodorovně otočte ve směru pohledu.
 • Pravá polovina záhybu horní levá polovina spodní přímky.
 • Vyčnívající prvky rozložte diagonálně doprostřed.
 • Sloučte úhly špiček, dokud se nevytvoří trojúhelník.
 • Složte tři moduly do pyramidy.
 • Přidejte 7 prvků v kruhu s 5 body směřujícími nahoru
 • Ke každému z pěti konců přidejte dva prvky = 5 nových bodů
 • spojte sousední konce a přidejte jeden prvek = 5 nových bodů
 • Zavřít hvězda = 5 nových bodů
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma