Hlavní Háčkování dětské oblečeníTvorba s korky - 6 řemeslných nápadů pro víno zátky

Tvorba s korky - 6 řemeslných nápadů pro víno zátky

obsah

 • Vytváření známek z korku
 • Výroba stolních dekorací z korku
  • Tischkartenhalter
  • vázy
  • tácek
 • Vytváření objednávek s korky
  • Vytvořte nástěnku s korky
  • Klíčenka

Nevyhazujte staré víno zátky! Cork se dokonale hodí pro další zpracování jako řemeslný materiál. Nemáte ponětí, co dělat s korky ">

Cork je pro mnoho univerzální materiál, ale často jen odpad. Víno nebo šampaňské zátky končí ve většině nevyžádaných krabic nebo přímo v popelnici. Robustní uzávěry jsou vyrobeny z kůry korkového dubu. Přírodní produkt je velmi lehký, lze jej velmi dobře zpracovat a je tedy vyroben jako recyklační materiál. Nevyhazujte zátky, ale zpracovávejte!

Projděte si a objevte chytré a dekorativní řemeslné nápady pro další zpracování zátek. Ať už stolní dekorace, nástěnky nebo dokonce známky - Cork je robustní, ale tvárný přírodní produkt všestranný talent.

Než začnete s tvorbou, máme pro vás tip: Vaříme korek asi 10 minut před drcením. Ty se stávají tak pružnými a lze je snáze zpracovávat bez rozbití.

Vytváření známek z korku

Chcete upgradovat staré zátky a nevyhodit je. Máte také přání navrhnout pohlednice, látkové tašky nebo dárky individuálně nebo si jen chcete pohrávat se svými dětmi ">

Tip: Pokud je korek na obou koncích velmi kulatý, odřízněte jeho část řezačkou - získáte tak rovný povrch.

Krok 2: Teď to vyžaduje nějakou dovednost. Pomocí nože odřízněte okraje motivu razítka tak, aby zůstal pouze povrch razítka. V tomto kroku buďte velmi opatrní.

Tip: Máte-li doma svěrák, můžete korek upnout a lépe řezat.

Krok 3: Když je návrh oříznut a hrany jsou pěkné a rovnoměrné, může začít lisování. V závislosti na povrchu používejte různé barvy - na papír a lepenku je nejlepší razítkovat jednoduchou akrylovou nebo barevnou barvou. Pro ražení textilií existují také speciální textilní barviva, která se během praní nevymyjí, aby se daly koupit v obchodech.

Naneste nátěr štětcem na korek a stiskněte motiv na list papíru nebo látky. Krátce stiskněte a korek může být trhaně vytažen - abyste se vyhnuli rozmazání barvy.

Pomocí těchto jednoduchých známek můžete zdobit nejrůznější věci, ať už jde o nábytek, karty, nápisy, trička nebo dokonce stěny vašeho pokoje - zátky lze použít kdekoli.

Výroba stolních dekorací z korku

Rustikální vzhled zátek je ideální pro dekorace na stůl - u slavnostně položených stolů, jako je například svatba nebo Vánoce, se hnědý přírodní materiál dokonale hodí. Pokud chcete své hosty překvapit individuálním a dekorativním stolem, jednoduše použijte zátky - ty se shromažďují, jako by samy o sobě a snadno se s nimi pracuje.

Tischkartenhalter

Tito malí pomocníci by neměli nechat ujít mnoho oslav. Obvykle takové karty na svatbách potřebujete, abyste mohli rychle třídit hosty. Levnou a ušlechtilou variantou jsou držáky karet z korku. K dispozici jsou tyto dvě možnosti:

Korek se štěrbinou - pečlivě odřízněte jednu hranu shora dolů řemeslným nožem v korku z měkkého korku. K tomu použijte základnu odolnou proti proříznutí. Vytištěné karty místa lze poté do tohoto slotu zasunout kolmo. Pokud chcete, korek může být stále ozdoben všemi malými věcmi - květinami, třpytkami nebo drahokamy. Hotovo!

Zátky s sponkami - pro tuto variantu potřebujete kancelářské sponky na zátky. Pořiďte klip a ohněte jej tak, aby jedna strana byla přímo dolů. Dejte tento konec nějakým tlakem do horní části korku. Samozřejmě, že to funguje zase lépe, máte korek uvařený předtím. Nyní ohněte druhý konec klipu tak, aby v něm byly malé karty nebo kousky papíru. Se správnými závorkami (možná v bílé nebo zlaté), to je určitě pěkná varianta pro dekorace svatební stůl. Ale i v kanceláři jako držitele bankovek je tento řemeslný nápad velmi praktický.

vázy

Jako váza nebo opláštění skleněných váz jsou ideální i malé zátky. V kombinaci s držáky stolních karet vypadají korkové vázy ve středu vašeho stolu velmi elegantní.

Kromě některých zátek také potřebujete horké lepidlo. Pokud si chcete vytvořit vlastní vázu bez šablony, začněte jen spodním řádkem. Pro tuto první řadu potřebujete 12 zátek. Vzhledem k tomu, že v tomto případě stačí slepit zátky k sobě, nemusí se nejprve vařit jemně.

Krok 1: Uspořádejte korky následujícím způsobem a přilepte je spolu do čtverce.

Krok 2: Pokračujte se všemi horními řadami. To funguje nejlépe, přilepte řadu 12 zátek k sobě a počkejte, až všechno zaschne. Pak můžete dát dohromady vázu s tolika řadami, kolik chcete, a všechno lepit dohromady.

Vzhledem k tomu, zátky tak přirozeně nedrží vodu, lze do této vázy umístit pouze sušené nebo falešné květiny.

Samozřejmě, pokud máte skleněnou vázu jako šablonu, kterou chcete pokrýt zátky, budete muset sledovat, kolik zátek použijete v řadě. Korkový kabát se samozřejmě perfektně hodí kolem skla a nezpůsobuje, že vypadal ztraceně. Se skleněnou vázou uprostřed najdete skutečné květiny zde.

Tip: Korkové vázy lze také použít jako úložiště pro tužky nebo jiné řemeslné náčiní.

tácek

Pivní tácky jsou často zapomenuté, ale jsou důležitou součástí jakékoli dekorace stolu. Brýle mohou často zanechávat prsteny a skvrny na stole. Otravné zbytky na ušlechtilém dřevěném stole nemusí být. Takže, aby podložky snadno od korky a celkový obraz je stále jednotnější.

Krok 1: Na začátku vařte zátky ve vodě, dokud nezměknou. Potom pomocí řemeslného nože nebo ostrého nože odstřihněte z korku kroužky stejné tloušťky (1, 5 cm - 2 cm) na povrchu odolném proti proříznutí. Věnujte pozornost uniformitě, jinak by se brýle mohly kývat později.

Krok 2: Kruhy přilepte k sobě, ležet naplocho na stole, vedle sebe horkou lepicí pistolí. Uspořádejte zátky buď do pravidelného kruhu, nebo trochu chaotičtěji - přesně podle vašich představ. V závislosti na tvaru potřebujete pro dráhu 15 - 20 prstenů.

Vytváření objednávek s korky

Měkká textura korku je vyrobena tak, aby do ní vložila věci. Jakmile jsou připnuti, lze je snadno znovu najít. Vezměte si staré víno, zátky a zároveň vytvořte pořádek.

Vytvořte nástěnku s korky

Nejlepší způsob čištění je pomocí nástěnky. Jednoduchá stěna z korku, kde si můžete udržet své létající tóny, je praktická, ale ne opravdu dekorativní. Proto si můžete jen udělat pěknou nástěnku, která odpovídá vašemu dekoru.

Potřebujete:

 • dekorativní rámeček obrázku
 • měřicí páska
 • dostatek zátek
 • Akrylové barvy a štětce
 • horké lepidlo
 • dekomaterial
 • Cuttermesser

Krok 1: Zpočátku jsou korky zpracovány - namalujte je v požadované barvě nebo v různých barvách stínu a nechte je chvíli uschnout.

Krok 2: Nyní vyzvedněte rámeček obrázku a vyjměte sklo, je potřeba pouze rám a zadní stěna. Znovu nainstalujte zadní stěnu do rámu. Nyní vezměte zátky a rozložte vzor na zadní stěně a uvnitř rámu. Naplňte celou oblast zátkami. Určitě musí být zátky vyříznuty.

Krok 3: Jakmile se rozhodnete pro vzor, ​​bude přilepen. Nyní nalepte každý korek horkým lepidlem na své místo. Jednoduše vytáhněte malou linii podél korku.

Krok 4: Lepené zátky nechte zaschnout - poté můžete ozdobit to, co potřebujete. Jste spokojeni, že vývěska může být na svém místě a naskladněna.

K ukládání šperků, pohlednic, lístků, fotografií použijte nástěnku vyrobenou z korku, bez ohledu na to, co chcete. Dokonce i malý šmouh má dekorativní účinek na tuto nástěnku.

Klíčenka

Vyhledávání klíčů již není - u těchto korkových přívěsů vždy najdete své klíče. Kromě toho můžete nechat svou kreativitu při návrhu řetězce klíčů běžet. Tento jedinečný nemá nic jiného.

Potřebujete:

 • korek
 • šrouby s okem
 • kleště
 • Dekorační materiál, jako je barva, peří, třpytky, kolísavé oči, drahokamy, čističe potrubí atd.

Krok 1: Malování a zdobení toho, co to znamená. Ať už námořník, zvířata nebo sladká víla - můžete nechat svou fantazii poběhat divoce. Malování korku dle přání akrylovou barvou. Před použitím horkého lepidla k připevnění malých prvků nechte vše dobře uschnout.

Krok 2: Nyní prstem zatlačte šroubové oko do horní části korku. Otočte smyčku pomocí kleští na konec závitu.

Již můžete k očku připevnit klíčenka s klíčem. Jako individuální dárek budou mít narozeninové děti radost s takovým přívěskem.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Nevyhazujte víno a šampaňské zátky
 • Cork před cinkáním po dobu 10 minut
 • Pro řezání použijte nůž
 • Akrylová barva pro malování zátek
 • Cork je poddajný, je snadné ho probodnout
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²