Hlavní Háčkování dětské oblečeníŘemesla pro Den matek pro děti - Nápady pro Dny matek

Řemesla pro Den matek pro děti - Nápady pro Dny matek

obsah

 • Řemesla pro den matek
  • Jednoduchá záložka srdce
  • Upřímný mini notebook
  • Otisky rukou osobní omítky
 • Další nápady pro děti na Den matek

Co se týče domácích dárků, každá maminka se těší na maximum. Takové osobní dary nemusí být těžké - a nestojí to moc peněz. Ideální pro děti, které chtějí poděkovat matce v den matek!

Muttertagsgeschenke se velmi snadno vytvoří

Nejkrásnější dárek pro Den matek nemusí být materiálně cenný - ale musí ukázat hodně srdce. To je důvod, proč se naše nápady pro kutily velmi snadno kopírují a jsou navrženy v pěkném tvaru srdce. Větší děti mohou snadno začít sami. V opačném případě pomozte tatínkům, sourozencům nebo drazeným dospělým přátelům jen s, a pak si vytvoří dvakrát více zábavy. Poté existuje ještě více inspirací pro mnoho dalších skvělých dárkových nápadů pro kutily pro Den matek!

Řemesla pro den matek

Jednoduchá záložka srdce

Pro všechny maminky, které si rádi čtou: Praktická záložka, která se umístí na příslušnou stránku knihy - samozřejmě ve tvaru srdce. Tento malý dárek je skvělý dárek na mapě. Stačí zatáhnout za spodní otevřený okraj, jako na stránce knihy. Blahopřání nejlépe navrhnete i vy sami - u nás najdete řadu pokynů pro jednoduché motivy s grandiózním efektem. Možná přiložte kupón, pokud to může být trochu víc ...

Obtížnost: snadná
Potřebný čas: absolutní začátečníci potřebují maximálně půl hodiny
Náklady na materiál: téměř darované (do 2 EUR)

materiál:

 • Robustní papír v červené barvě, oblíbený barevný nebo vzorový papír vaší matky
 • Nůžky a případně pravítko
 • Pera, washi pásky nebo jiné ozdobné prvky pro následnou dekoraci

pokyny:

Krok 1: Na začátku ořízněte papír do formátu 1: 2 - to je 7 cm x 14 cm.

Krok 2: Vložte obdélníkový papír podélně před sebe, s krásnou vnější stranou dolů. Složte spodní rohy nahoru, papírový obdélník na polovinu. Vytáhněte ohnutou hranu dobře prstem!

Krok 3: Nyní papír složte k sobě podél svislé čáry. Otevřete tento záhyb znovu.

Krok 4: Nyní složte levý dolní roh nahoru podél osy. Tento postup opakujte v pravém dolním rohu.

Krok 5: Otočte papír na zadní straně.

Krok 6: Nyní ohněte obdélníky vzhůru nohama přibližně do středu ve směru těla.

Krok 7: Potom ohněte vnější a vnitřní rohy diagonálně dolů.

Tvar srdce je již hotový! Srdce lze nyní položit do každého rohu knihy nebo do rohu přání. Pokud se vám líbí čisté, necháte všechno tak.

V opačném případě můžete srdce stabilizovat pomocí nějaké pásky nebo pásky Washi zevnitř ven. Je také možné ozdobit roztomilou záložku svými malými kresbami, nálepkami nebo lepenými kameny - podle vašich představ.

Upřímný mini notebook

Není tento malý notebook sladký! ">

Obtížnost: snadná
Potřebný čas: v závislosti na řemeslné zkušenosti asi 20 až 40 minut
Náklady na materiál: do 2 EUR

materiál:

 • bílý list papíru ve formátu DIN A4
 • list origami papíru 15 x 15 cm se vzorem srdce (k dispozici ve velkých sadách)
 • nůžky
 • lepidlo

pokyny:

Krok 1: Nejprve si vezměte svůj origami papír a složte kryt knihy. Řez čtverec jednou přesně uprostřed.

Krok 2: Pás papíru položte podélně a pěkně venku na stůl. Přeložte spodní polovinu na horní. Otevřete tento záhyb znovu.

Krok 3: Poté spodní okraj ohněte směrem k této linii ohybu. Podobně pokračujte s horním okrajem. Neohýbejte je však až do středu, ale ponechte mezeru asi 2 až 3 mm.

4. krok: Poté složte levou stranu na pravou stranu. Tento záhyb se pak znovu otevře.

5. krok: Nyní je levá strana složena směrem ke středové ose, ale ne zcela blízko k ní, ale s odstupem několika milimetrů.

Krok 6: Opakujte krok 5 s pravou stranou. Obal knihy je nyní připraven.

Krok 7: Nyní připravte stránky knihy. Přeložte podélně pruh bílého papíru tak, aby jeho výška přesně zapadla do knihy, přičemž nahoře a dole zůstane mezera asi 2 až 3 mm. Odřízněte tento proužek z listu A4.

Krok 8: Pomocí hotového proužku ořízněte další dva proužky.

Krok 9: Nyní klikatá každý proužek vytvoříte stránky knihy. Umístěte koncovou hranu prvního proužku na obálku. Přeložte proužek ještě jednou v této přesné délce a opakujte, dokud nevytvoří jakýsi akordeon. Kratší zbývající ocas právě uříznutý.

Krok 10: Opakujte krok 9 s dalšími dvěma proužky.

Krok 11: Poté přilepte tři proužky k sobě na jednom z vnějších čtverců, abyste je spojili do jediného velkého klikatého proužku.

Poté by měl mít každý připojený pás dva koncové části směřující dopředu, takže se vždy podívejte na jeho konec jako V otevřený dopředu. Pokud tomu tak není a uzavřená špička V směřuje dopředu, odřízněte poslední stránku.

Krok 12: Tento otevřený tvar V umožňuje snadno zasunout obě koncové stránky do připravené obálky. Výsledkem je, že jsou v něm dokonale upevněny.

Krok 13: Blízko a téměř hotovo: nyní chybí jen malá páteř. Složenou knihu pevně držte v ruce a jemně zatlačte uzavřenou hranu na stůl. Tak vyhladí. Zatlačte okraj do tvaru a vytvořte obdélníkovou páteř.

Teď už v něm můžete vložit malé zprávy pro vaši matku, přísloví nebo citát nebo dokonce malá srdce.

Otisky rukou osobní omítky

Trochu těžší, ale trochu osobnější je sádra. Děti by to určitě měly dělat s dospělým (s tátou, prarodiči nebo staršími sourozenci). I když se úchyty zdají docela jednoduché, s rozlitou omítkou si můžete udělat velmi pěkný nepořádek. Také zde potřebujete trochu více času, protože omítka a barvy musí dobře vyschnout. Práce však stojí za to - dětský otisk je skvělý a dojemný dárek pro každou matku!

Obtížnost: střední
Potřebný čas: 60 minut (+1 denní doba sušení)
Náklady na materiál: 10 EUR

materiál:

 • sádra
 • voda
 • Kuchyňská váha a odměrka
 • staré plastové misky
 • metla
 • silná lepenka (Schukarton s víkem)
 • páska
 • nůžky
 • Potravinová fólie
 • Akrylové barvy a štětce
 • špachtle

pokyny:

Krok 1: Na začátku potřebujete všechny výše uvedené materiály. Z kartonu můžete nyní vytvořit formu, do které můžete nalít omítku. Potřebujete základnu a čtyři strany. Ořízněte čtyři lepenkové proužky, které tvoří čtverec naskládaný do sebe, do kterého zapadá celá dlaň dítěte. Poté tyto proužky přilepte na povrch lepicí páskou. Ujistěte se, že boční panely jsou dobře drženy a stojí vzpřímeně. Jakmile se do ní nalije omítka, tento tlak působí po stranách. Také rohy dobře spojte - několik vrstev pásky zabraňuje, aby náplast protékala trhlinami. Nakonec rozložte celý formulář pomocí přilnavé fólie.

Tip: Pokud máte doma Schukartondeckel, který již nepotřebujete, můžete také použít. Ten již má tři dokončené stránky - na čtvrtou pak stačí nalepit.

2. krok: Nyní promíchejte omítku. Množství sádry smíchejte s vodou ve staré mísicí misce podle pokynů výrobce. Hmotu rovnoměrně promíchejte starým míchadlem po dobu několika minut, dokud všechny hrudky nezmizí. Udeřte rukou do dlaně nebo trochu zatřeste dlaní - rozpouští se vzduchové bubliny. Nechte hmotu odpočívat po dobu 20 sekund a poté znovu důkladně promíchejte.

3. krok: Nyní je to na obsazení. Nyní vložte omítku do formy. Nalijte, dokud hladina nedosáhne asi 2 - 3 cm.

Krok 4: Sádru několikrát rozložte do formy rovnoměrným rozetřením. Počkejte další minutu, než omítka mírně zaschne. Během této doby si již můžete připravit ruku, která by nyní měla udělat stejný dojem - to znamená, že si svléknete rukávy nebo si obléknete tričko s krátkým rukávem. Poté je ruka stlačena přesně svisle shora, roztáhnutými prsty a rovnoměrně dolů do mše, dokud strany prstů nezmizí do poloviny. Ruka nemusí být zcela ponořena! Udržujte ruku v rozměrech bez kolísání, dokud již nebude tekutá a již mírně suchá. Počkejte několik minut déle, aby se dojem opravdu znovu nezhroutil. Potom opatrně vytáhněte ruku.

5. krok: Nyní musí dojem vyschnout. Po 6 hodinách si již můžete dovolit první pokus. Prstem vyzkoušejte, zda je hmota dostatečně silná. Pokud tomu tak je, vyjměte otisk z formy a odstraňte lepicí fólii. Špachtlí nebo nožem jsou nyní hrany a hrany vyhlazeny.

6. krok. Nakonec se zbarví. Malování tisku, jak se vám líbí barevné a barevné - samozřejmě nesmí chybět oblíbená barva matky. Dokončete sladký pozdrav, pár srdcí nebo to, co jste vždy chtěli říct mámě. Samotný dojem je dokončen. Pokud chcete, můžete omítku nastrčit bezbarvým lakem - to slouží jako ochrana barvy a omítky.

Další nápady pro děti na Den matek

 • barevné papírové květiny, které jsou věčně čerstvé
 • roztomilá perla zvíře jako klíčenka
 • Držák pro kutily pro kutily
 • dokonce i malovaný pohár s porcelánovou barvou
 • přátelství náramek
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy