Hlavní VšeobecnéSew Beanie Hat - Pokyny pro kutily a vzory

Sew Beanie Hat - Pokyny pro kutily a vzory

obsah

 • materiál
  • množství materiálu
 • vzory
  • Nakreslete sekci
  • Luky
  • Zavěste řez
 • Šicí návod pro čepičku
  • Oboustranná čepice bez manžety
  • Oboustranná čepice s čepičkami s manžetami
   • manžety
   • Šití čepice k sobě
 • Stručný návod

Podzim je tady as ním bouřlivé, chladné dny. To je nejlepší čas na čepici. V této příručce vám ukážeme, jak snadno ušit klobouk čepice pro sebe nebo vaše dítě.

Rychlý a snadno sešívatelný čepič

Obzvláště pro začátečníky jsou vhodné jednoduché střihy. Samozřejmě je ideální, pokud si také můžete vytvořit ten pravý vzor pro sebe. S čepicí čepice to opravdu není velká čarodějnictví a jako čepice čepice s čepičkou budete mít dvě pokrývky hlavy v jednom.

Často potřebujete určitý nápad, když potřebujete nový klobouk. Abychom se zachránili před chvěním mnoha obchodů, dokud nenajdete ten správný design, má smysl jednoduše si ušít klobouk. Obzvláště když je to tak rychlé a snadné jako u klobouků s čepičkami.

Obtížnost 1/5
(vhodné pro začátečníky)
Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 25, - EUR)
Časové výdaje 1/5
(včetně vzoru pro každé cvičení 30 minut až 1 h)

materiál

Pro čepičku z beanie se obvykle zpracovává tkanina dresu. Pokud se vám líbí trochu teplejší, můžete také vytvořit jednu ze dvou vrstev rouna nebo potu. Měla by se však přišít větší velikost, protože tyto typy tkanin nejsou tak snadno roztažitelné.

množství materiálu

Množství materiálu se počítá podle obvodu hlavy. Kromě toho je výška / délka čepice čepice volně volitelná. Minimální rozměry jsou však pro vnitřní a venkovní část asi 40 cm x 60 cm. Šířka tkaniny je obvod hlavy mínus 10% a plus šev.

Kromě toho můžete podle vašeho výběru šít s manžetami nebo bez nich. Pokud je šitá manžetami, je tato manžeta široká 70% (pro manžetovou tkaninu) nebo 80% (pro trikotovou tkaninu) a má dvakrát požadovanou výšku plus povolenky na švy.

vzory

Samozřejmě najdete na internetu mnoho vzorů, které můžete tisknout a šít. Aby jste získali představu o tom, proč jsou použité rozměry, rád bych vám dnes ukázal, jak vytvořit vzor pro čepičku čepice. Kromě toho si můžete svůj střih přizpůsobit individuálně a nakonec mít svůj osobní střih vždy připraven, který můžete použít v jakékoli velikosti (obvod hlavy).

Nakreslete sekci

Nejprve potřebujete obvod hlavy osoby, pro kterou chcete ušít čepičku. Změřte nejširší část hlavy (kolem čela a zadní části hlavy). V mém případě by čepice měla mít obvod hlavy 52 cm. Šiju s Jerseystoffenem, který se natahuji, takže odečítám 10% (s potem a fleecovými tkaninami nic neodpočítává) a jsem s obvodem hlavy 46, 8 cm . Řez je nakreslen v přestávce (tj. Poloviční řez), tak jsem vydělil 2 a přistál na 23, 4 cm . Přichází tu přídavek na šev, což je pro mě 0, 7 cm, takže jsem na 24, 1 cm . Ráda se zaobírám a budu pracovat s 24 cm . To je moje průměrná šířka.

Výška je variabilní. Pro čepičku pro dospělé čepičku navrhuji pravidlo:

Výška = šířka řezu krát 1, 5 → to je 24 x 1, 5 = 46 cm

To je moje výška řezu. Tato výška se může vždy lišit - podle vašeho vkusu.

1 ze 3

Aby čepice čepice byla nahoře kulatá a ne hranatá, musí být nyní zakresleny oblouky. Zpravidla si pamatujte horní třetinu. Ve vzoru označte další dvě třetiny výšky, protože luky začínají touto značkou.

Tip: Při prvním pokusu o ušití kusu vzorku z jiné tkaniny můžete provést úpravy ještě před šitím s požadovanou látkou.

Luky

Můžete se sami rozhodnout, zda má klobouk čepice čtyři nebo pět luků nahoře. V zásadě čím více luků, tím kulatější je špička čepice. Vyrábím vzor se čtyřmi luky. Za tímto účelem nakreslím čáru ve výšce značky, kterou vydělím čtyřmi. Obdobně označím tyto čtyři body na vrstevnici. Pak jsou body spojeny jako na obrázku. K tomu jsem použil zakřivené pravítko, ale můžete použít jen velkou desku.

Pokud chcete šít manžetu

Manžeta může být vyříznuta z manžety nebo pleteniny. Při manžetě si vezměte požadovaný obvod hlavy a počítáte 0, 7krát. U dresových tkanin vezměte požadovaný obvod hlavy a počítejte 0, 8krát. Výška se může lišit, ale v každém případě musí být řezána dvakrát na výšku plus povolenky na švy. Pokud tedy chcete, aby manžeta byla vysoká 3 cm, budete potřebovat výšku manžety 7, 4 cm (3 x 2 plus 2 x přídavek na šev). Pokud chcete ušít manžetu, měli byste snížit základní střih v odpovídající výšce (v tomto případě 3 cm).

S manžetami nebo bez nich ">

Ať už čepičku šítete s manžetami nebo bez nich, je to záležitost vkusu - na jedné straně vizuálně a na druhé straně švem u krku a ne přesně na ohybové linii, což se někteří cítí rušivě. Dnes ukazuji obě varianty.

Zavěste řez

Hotový střih se nyní umístí do zlomku materiálu (tj. Na složenou tkaninu přímo na okraji) a střihne se bez přídavku švu, protože to již bylo v průměru zohledněno.

Tip: Při pokládání na niti a motivu! Nemělo by to být „vzhůru nohama“ později!

Pokud otočíte čepičku, když ji máte na sobě, není co zvážit. Pokud se tak stane, oblast, která bude obrácena (asi 6 - 8 cm), by měla být nařezána na velikost a prošita v opačném směru, jinak to bude vypadat jako obrázek a manipulovaná část bude „vzhůru nohama“.

Řez rozdělte 1x pro vnitřní a 1x pro vnější. Pokud chcete použít manžetu, ořízněte střih na výšku odpovídajícím množstvím a také připravte manžetu.

Šicí návod pro čepičku

Oboustranná čepice bez manžety

Nejprve dejte dovnitř a ven zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany k sobě) na sebe a připněte přímku. Nyní šijte běžným povolením švu s minimálním klikatým stehem (šířka asi 1 mm, normální délka stehu), aby byla zajištěna roztažitelnost švu.

Tip: Samozřejmě můžete také ušít overlockovým strojem, ale jen přední šev by měl být pěkný a jednoduchý šev se méně opotřebuje.

Potom žehlte přes šev. Přeložte obě vnější části doprostřed a připojte vnější švy (samozřejmě na vnitřní tkaninu i na vnější stranu textilie) a přišijte je. Poté položte oba otevřené okraje na sebe a zafixujte křivky a přímku na obou stranách. Zde označte otočný otvor o délce 6 - 10 cm, který leží nad příčným švem, v tomto bodě bude přitahovat pozornost nejméně od chvíle, kdy přijde k odpočinku v zadní části hlavy.

Zašijte všechny zaseknuté oblasti (kromě otvoru pro zatočení), otočte čepičku čepice a okraje otvoru pro zatočení vyžehlte dovnitř.

Pro uzavření zatáčecího otvoru jsou nyní k dispozici dvě možnosti: Buď kouzelný nebo žebříkový šev, který je ručně šitý (podrobné pokyny také v tutoriálu pro Dinkelkissen) a zvenku neviditelný, takže je obzvláště krásný. Nebo jednoduše šijte krátkou hranou pomocí šicího stroje. Toto místo je v zadní části hlavy a je velmi nenápadné. Šití šicím strojem samozřejmě stojí mnohem méně času.

A oboustranná čepice čepice je hotová bez manžet.

Tip: Tuto variantu lze nosit jednoduše složenou dolů nebo tak, aby se v oblasti uší a na čele setkalo dvakrát tolik vrstev látky. Pak čepice čepice udržuje tyto oblasti trochu teplejší.

Oboustranná čepice s čepičkami s manžetami

U této varianty nejprve zevnitř a zvnějšku oddělte odděleně tkaninu, připevněte otevřenou rovnou k lukovému oku a tuto část také přišijte.

Švy se stávají zvláště plochými, když jsou šity běžným šicím strojem a potom jsou povoleny švy. Samozřejmě můžete také šít se svým overlock strojem.

manžety

Polovinu manžetové textilie na polovinu napřed roztečte („pruhy“ v tkanině vedou shora dolů, je šité bočně) a přikrývejte ji jednoduchým rovným stehem. Na protilehlých rozích vyznačte přední středové kolíky. Rozložte povolenky švu od sebe a umístěte látku tak, aby povolenky švu byly vystředěny na horní straně a označte obě strany.

Nyní složte manžetovou tkaninu nahoru tak, aby se okraje spojily. Zajistěte obě vrstvy povolenek na švy kolíkem. Nyní sklopte horní vrstvu a položte ji na všechny tři další vrstvy tak, aby směřovala dolů. „Pěkná“ strana vaší manžetové tkaniny je nyní na vnější straně. Nyní položte manžetu tak, aby se setkaly jehly obou protilehlých stran, odstraňte jehlu a dejte obě vrstvy dohromady. Tedy manžeta je „čtvrtkovaná“ kolíky.

Označte také tyto ubikace na obou stranách čepice - stejně jako na manžetách. Otočte jednu čepičku a umístěte ji do druhé čepice tak, aby se obě pravé (tj. „Hezké“ strany) spojily. Mezi tím je nyní vložena manžeta. Známky čtvrtí jsou vaše vodítka.

Šití čepice k sobě

Nyní sešívejte všechny čtyři vrstvy textilie (dvakrát manžetová tkanina a jedna vnitřní a jedna vnější tkanina každá) s obvyklým povolením na šev a obraťte obrobek tak, aby levá strana obou kusů čepice byla na vnější straně.

Nyní přeložte stránky (jako u verze bez manžet) tak, aby šev byl na přední straně uprostřed. Boční mašle nalepte na obě strany (čtyřikrát) a přišijte je k sobě. Poté položte obrobek tak, aby dlouhý šev spočinul na boku a pevně připevněte horní listy. V jednom z těchto dvou oblouků je označen otočný otvor, který ukazuje na dlouhý šev. Šijte vše (kromě zatáčky), zapněte čepičku čepice, nažehlovejte do otvorů pro švy otevíratelného otvoru a zavřete je (znovu ručně nebo strojem).

Nyní zatlačte jednu část čepice čepice do druhé části a tato varianta je připravena.

Stručný návod

1. Změřte obvod hlavy a vypočítejte všechna potřebná měření.
2. Vytvořte střih beanie (a střih manžety pro V2)
3. Vyjmout čepičku
4. V1: Sešijte díly dohromady, uvolněte otvor, otočte, ušijte - hotovo!
5. V2: oddělte vnitřní a vnější části odděleně na boku, nasaďte manžety a našijte
6. Otočte doleva a přišijte horní ohyby, uvolněte otočný otvor, otočte, našijte
7. Hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Craft Magic Hat | Pokyny | Ostřihovací klobouk
Epoxy povlak vysvětlen a přehled nákladů