Hlavní VšeobecnéRám postele samotný je vyroben z europalet Průvodce pro kutily

Rám postele samotný je vyroben z europalet Průvodce pro kutily

obsah

 • Nástroj a materiál
 • Palety
  • Co hledat „> Alternativy
 • instrukce
  • příprava
  • brousit
  • montážní
  • prémie
 • Malování nebo malování
 • Když je připraveno lůžko europalety
  • Zahodit nic!

„Průmyslový styl“ je stále oblíbenější. Nemusíte vlastnit podkroví ani stavět továrnu, abyste tento pocit přenesli do svých čtyř stěn. Ukážeme, jak postavit postel s malým úsilím od společnosti Europalletten. V případě drsného kouzla musí modernizované staré továrny nebo kompletně vykuchané byty učinit domácí a dokonce pohodlnější požadavek na „průmyslový styl“. Tento trend kombinuje upcycling a kutilství pro dosažení co největšího individualismu. Vydělat něco nového ze starých nebo používat věci, je to, co mnoho do-it-yourselfers a DIY nadšenci vždy milují. Tady vám představujeme postel europalet - spící v průmyslovém stylu.

Nástroj a materiál

 • europalet
 • Vrták / akumulátorový šroubovák s vrtákem do dřeva
 • Bruska (orbitální bruska nebo excentrická bruska)
 • Brusný papír v různých velikostech zrna
 • Šrouby s odpovídajícími bity
 • Plochý konektor a úhlový konektor
 • svorky
 • Dřevěné těsnění nebo barva
 • Malerflies nebo plstěná páska
 • Bezpečnostní vybavení (rukavice, ochrana dýchacích cest, ochranné brýle, ochrana sluchu)
 • Prach a smeták + vysavač
 • Pila (skládačka, liška)
 • Velké kartony nebo přikrývky, které se mají položit pro montáž
 • Alespoň jedna další osoba, kterou drží

Lamelový rám, matrace a jakékoli dekorace nejsou součástí této příručky, zde je průvodce rámem postele z europalet.

Palety

Normalizovaná Europallet má rozměry (podle DIN EN 13698-1) 120 x 80 cm s výškou 14, 4 cm. Obchody pro domácí kutily mezitím uznaly, že se jedná o velmi vyhledávaný materiál a nyní jej prodávají za přibližně 17 EUR.
Levnější získat, ale i na portálech inzerovaných na internetu nebo požádat společnosti v komerční oblasti o staré / použité europalety, tyto náklady se obvykle pohybují mezi 4 a 10 €.

Měli byste pamatovat na to, že jste palety položili nejméně dvakrát, aby nebyly ihned na podlaze. Ideální by byly tři vrstvy, takže se můžete dostat až do výšky normální postele, a tak se můžete pohodlněji dostat dovnitř a ven z postele později.

Co hledat „> Alternativy

Alternativou (zejména cenou) jsou palety na jedno použití. Nejsou však standardizovány co do velikosti nebo materiálu. Zde se může stát, že nenajdete dvě stejné palety. Pokud máte spoustu času a prodavače se spoustou trpělivosti, můžete strávit spoustu času hledáním správných palet, ale většina skončí se spoustou práce.

Podívejte se zblízka na palety! Hrubé nečistoty lze snadno odstranit následným broušením. Ujistěte se, že jsou palety celé. Malé hrboly, praskliny, štípání nejsou tak špatné a budou stejně opraveny později. Pokud si však na paletě všimnete zbytků oleje nebo chemikálií, měli byste se od ní zdržovat. Stejně jako vidíte stopy čerstvých potravin od červotočů nebo podobných hmyzů. Na dřevo by neměla být žádná kůra, protože může také skrývat škůdce.

instrukce

Udělejte si náčrt
Existuje několik způsobů, jak si přizpůsobit své vinobraní postele. Měli byste vědět, kolik místa máte a kolik místa potřebujete.

Tip: Pokud si nejste jisti, vyrobte model z papíru.

Poznámka:

 • Jednolůžko nebo manželská postel
 • Šířka a délka roštového rámu a matrace

Základna europalet by měla být alespoň tak velká jako prostor potřebný pro roštový rám, ale ještě lépe o něco větší. Existuje mnoho možností a variací, jak zkombinovat europalety navzájem .. Zde jsou 2 jednoduché způsoby, jak postavit postel europalet.

Varianta 1: 2 x 2 m
Potřebujete nejméně čtyři palety, osm je lepší - dostat se o trochu větší vzdálenost k zemi.

Varianta 2: 2, 4 x 2, 4 m
Díky 6 paletám, některé spojovací desce a několika šroubům je velká spací plocha připravená. Nejjednodušší způsob, jak postavit velký rám postele z europalet.

Varianta 3: 1, 6 x 2 m
Vytvořte si pohodlnou postel se 4 paletami, která má také 2 mini noční stolky.

Varianta 4: 2, 07 x 2, 4 m
U této varianty potřebujete 6 palet na vrstvu. Dva z nich musí být viděni, ale není třeba nic vyhazovat.

příprava

Je dobré sestavit palety dohromady a zjistit, která paleta funguje, zapadá do sebe nebo zda se skrývají nevzhledné skvrny.

Na spodní straně udělejte malá označení, abyste mohli objednávku a polohu později rekonstruovat. Bez ohledu na to, jaký vzor nebo druh sortimentu palet na lůžko jste se rozhodli, první krok je stejný pro všechny:

brousit

Nejlepší způsob, jak udělat broušení venku, protože v této práci hodně špíny a prachu. Používejte ochranu dýchacích cest a rukavice. Pracujte s různými drsnými brusnými papíry, začněte s hrubými a poté jemnějšími a jemnějšími. Mezi tím byste měli palety a vakuum otřít, abyste dosáhli čistého výsledku.

V každém případě důkladně obruste všechny viditelné oblasti, abyste se později nezranili a vaše ložní prádlo neubližovalo. S broušením se můžete zastavit, když ze dřeva nevyčnívají žádné třísky, a můžete je ručně hladce vyhodit přes hladké dřevo, aniž byste cítili jakékoli hrubé skvrny.

montážní

Pokud to prostor a pracovní síla dovolí, je nejlepší sestavit každou jednotlivou vrstvu opačným směrem - je nejlepší se dostat ke všem bodům, které mají být spojeny.

V1 - Square and Practical
Umístěte palety, jak je znázorněno, a jakoukoli jinou polohu přesně naproti. Jednotlivé palety ve spodní části propojte pomocí úhlové žehličky, montážních desek, ploché žehličky a šroubů.

Tip: Pokud se chcete obejít bez roštového rámu, budete muset díru uprostřed zakrýt zbytkovým dřevem nebo podobně. Blízko matrace se do ní jinak ponoří a rychleji se opotřebuje.

V2 - Královská postel vyrobená z europalet
Zde musí být na stranách 1, 2 m navzájem spojeny 3 palety, což se provede dvakrát a pak se spojí obě části dohromady. Musí se zde však velmi důkladně brousit, protože palety se později na všech stranách dívají ven.

V3 - Malý, ale pěkný
U tohoto modelu musí být dvě palety spojeny na krátké straně a dvě palety na dlouhé straně. Poté se oba spojí dohromady jako chybný tvar „T“.

Zde najdete vlevo a vpravo vedle čela postele nebo praktické úložiště pro chytré telefony, šperky nebo kapesníky.

V4 - Ušlechtilá postel s doplňky
Prořízněte dvě palety podél prostředního bloku podélně. Toto ponechává jen přes polovinu šířky palety a stále má dvě stopy. Vedle sebe přijde celek, „polovina“ a celá řada. Totéž znovu pod. Všechny části musí být svědomitě a stabilně spojeny s příslušným plechem a šrouby.

Pokud chcete vytvořit více než jednu vrstvu, nemusíte po sestavení otočit spodní vrstvu, ale nejprve druhou. Tím získáte větší otvor ve spodní části chodidla, kde můžete později umístit krabice. Stejná varianta je k dispozici také na boku, ale zde musíte stále prořezat okrajové proužky na spodní straně obou palet.

Aby byly vrstvy pevně usazeny na sobě, musí být opět sešroubovány. Přestože palety se svou vlastní hmotností téměř nemohou proklouznout, měli byste se přesto ujistit, že jsou všechny díly bezpečně připojeny.

prémie

Ze dvou odříznutých částí můžete snadno postavit zkosenou čelní desku postele. Položte oba kusy na čelní desku a pevně zašroubujte. Pokud přechod není zcela konzistentní, můžete také rohy odříznout nebo písknout.

Tip: Zbývající kusy zakryjte pěnou a přikryjte velkým kusem materiálu. Alternativně sem můžete dát také polštáře.

Malování nebo malování

Aby bylo dřevo chráněno před opotřebením, mělo by být utěsněno barvou, olejem nebo tvrdým voskem vhodným pro obytné prostory. Pokud se vám nelíbí vzhled dřeva, může být rám postele velmi dobře natřen barvou. Ochranná vrstva by poté měla dřevo také utěsnit.

Tip: Pokud postel europalet není dostatečně rustikální, může dřevo před zapečetěním spálit. Ale to by mělo být provedeno venku a s maximální opatrností, aby nedošlo ke vznícení žádné kapely. Poté dřevo znovu opláchněte a znovu jděte přes něj jemným brusným papírem, abyste v ložnici navždy neměli „kouřovou chuť“.

Když je připraveno lůžko europalety

Doporučujeme použití roštového rámu, který matraci určitě ušetří, protože mezery mezi dřevěnými rošty neposkytují dostatečnou stabilitu.
Aby lamelový rám neklouzl, můžete jej buď sevřít malými tyčkami nebo jej přišroubovat přímo k podvozku (u drahých modelů se to lépe předvídá).

Zahodit nic!

Pokud máte v nabídce jednu nebo dvě další palety, abyste našli ty správné, nebo pokud při řezání zbude něco, prostě to nevyhazujte. Dokonce i od „zbytků“ můžete stále něco drotat. Od mini bočního stolu, přes stojan na koření až po držák vína, existuje mnoho možností, jak pokračovat v jízdě na kole.

Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady