Hlavní VšeobecnéŠicí vak / otočná kapsa - návod + vzor

Šicí vak / otočná kapsa - návod + vzor

obsah

  • volba materiálu
    • Množství materiálu a řezu
  • vystřihnout
  • Je šitý
  • variace

Venku se zahřeje a cítím se jako svěží, šťastné barvy. Proto vám v tomto příspěvku ukážu, jak snadno ušít pěkně oboustrannou tašku. Ať už na nákupy nebo na výlet, koupací taška s veselým vzorem je vždy okouzlující.

Taška v čerstvém vzhledu nejen šíří dobrou náladu, ale je také ideální jako dárek a může být podle vašich nálad doplněna drobnými překvapeními.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru bez příplatků asi 3 hodiny)

volba materiálu

Zde přichází další příležitost k použití bavlněné tkaniny. V mém případě pracuji s tzv. „Tukovými kvatery“, které jsou již nařezány na čtverce nebo obdélníky a v dokonale sladěných barevných kombinacích. Vzhledem k tomu, že musím použít čtyři "Fat Quaters" k vytvoření vnitřku a vně tašky, ale chci mít konzistentní "barvu" dovnitř a ven, rozhodl jsem se rozřezat své vybrané textilie na proužky stejné šířky. a přišijte současně. Tímto způsobem jsou barvy kapsy pouzdra ukázány co nejlépe.

Množství materiálu a řezu

Jednoduše jsem nakreslil řez sám. Za to jsem vzal jeden z mých pytlů v požadované velikosti jako hrubou šablonu a délka nosítek se také zastavila přímo na těle. Pak jsem nakreslil a vyřízl celou věc na papíře v rozbití materiálu (pouze do středu sáčku). V závislosti na tom, jak velká by taška měla být a zda chcete použít různé tkaniny a vzory, můžete spočítat množství materiálu nebo jen zkusit zavěšením vzoru.

Tip: Pokud používáte motivové látky, vždy věnujte pozornost tomu, na kterou stranu nahoru sešijete obě části tak, aby objekt nebyl vzhůru nohama!

vystřihnout

Potřebujete:

  • 2x vnitřní část
  • 2x venkovní část

Každý z nich je řešen v rozbití materiálu SE SEAM ADDITIVE (pro mě asi 0, 7 cm).

Tip: Aby byla taška větší stabilita, je vhodné ji připevnit k nařezanému železnému rounu. Tím se také ušetří konec vašich kusů látky.

Každý, kdo chce nyní připojit aplikace.

Je šitý

Nejprve jsou všechny části textilie hotové, pokud jste nepoužili netkanou textilii!

Pak položte oba řezané kusy vnější látky na pravou stranu (tj. „Pěkné“ strany dohromady) a tašku sáčte kolem jedné rovné linie. Nezapomeňte na začátek a konec dobře ušit. Nosiče zůstávají prozatím otevřené. Pokud si nejste jisti, můžete označit značku na obou stranách sáčku ve stejné výšce, až do včetně šitého.

Totéž děláte s vnitřními tkaninami. Takže máte dvě samostatné kapsy.

Nyní otočte jeden ze dvou sáčků a vložte jej do druhého sáčku tak, aby opět každá „krásná“ strana byla na sobě. Ujistěte se, že postranní švy jsou pěkně zarovnány, a potom sešijte obě přední vrstvy textilie na levé a pravé straně a poté na zadní, přímo na konec postranního švu tašky (kde je vaše značka). U popruhů můžete vždy před koncem šít asi 15 cm nahoru.

Nyní opatrně aplikujte oba sáčky přes jeden ze čtyř popruhů. Začátek je poněkud slabý, ale pak se všechno snadno proklouzne. Nyní má něco jako chobotnici s dvěma hlavami a pouze se 4 chapadly.

Pak dáte tašku do druhé a narovnáte své švy.

Nyní si vezmete každý z (v mém případě) konce stejných barevných nosičů a přišijete je přesně uprostřed. Prostě šijte a šijte na začátku a na konci. Ujistěte se, že přední a zadní strana tohoto „nosného listu“ jsou stejné délky, jinak na konci tašky visí šikmo. Můžete to udělat před jejich sešitím (po narovnání švů) v horní části značení.

V dalším kroku jsou otvory na popruzích uzavřeny a ve stejném vlaku jsou připojeny 3 ozdobné švy. Chcete-li to provést, složte dosud otevřené okraje tkaniny dovnitř a připněte je pomocí špendlíků nebo svorek Wonderclips a krokem se šicím strojem všechny okraje sáčku s jednoduchým rovným stehem ještě jednou obroubte (tak dolů ke značkám sáčku jednou kolem a také kolem na na druhé straně nosiče).

3, 2, 1 ... hotovo!

A dobrý kus je hotový!

variace

Jak vidíte z mého příkladu, můžete zde také opět žít kreativně zdarma. Ať už se jedná o aplikace nebo zbytky, není tu žádná představivost. Moje peněženka dokonce vypadá trochu jako patchwork. Nyní se bavte s novými oblíbenými taškami!

Stručný návod:

1. Vytvořte sekci (+ příspěvek na švy)
2. Oříznutí s přidáním švu a v případě potřeby ozdobte
3. Sáček přišijte, otočte, vložte do sebe a přišijte nosič až do 15 cm
4. Otočte vše nosičem
5. Vložte jeden pytel do druhého a zařiďte
6. Otevřete okraje podpory dovnitř, přitlačte je dolů a dokončete ozdobným švem kolem všech otvorů - to je vše!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál