Hlavní VšeobecnéOdstraňte podlahové dlaždice - aniž byste zničili staré dlaždice

Odstraňte podlahové dlaždice - aniž byste zničili staré dlaždice

obsah

 • Určete počet dlaždic
 • Odstraňte spoje
 • Odstraňte poškozené dlaždice
 • Odstraňte neporušenou podlahovou krytinu
 • Připravte půdu
 • Lepidla
 • Neuverfugen

Dlaždice nejsou nezničitelné. Někdy stačí kapku vody, aby se dlažba poškodila. V průběhu času může několik takových poškození nebo prasklin zničit jednotlivé dlaždice v podlahové krytině z úplně jiných důvodů. To není důvod k vytažení celé dlaždice. Ukážeme vám, jak vyměnit jednotlivé dlaždice.

Odstranění jedné nebo více podlahových dlaždic, aniž by došlo k poškození ostatních dlaždic vedle nich, je pro mnohé do-it-yourselfers hrozná věc. Takže se samozřejmě chcete před výměnou vyjádřit co nejdéle. Mezitím kromě zjevně poškozených panelů často existuje několik dlaždic, které již nejsou správně připevněny k podlaze. Než se tyto podlahové dlaždice rozbijí, měli byste opravdu použít naše následující tipy a pokyny k výměně uvolněných a poškozených panelů.

Potřebujete toto:

 • Mini kotoučová pila
 • Multifunkční nářadí
 • vrtačka
 • vrtací kladivo
 • zdiva vrták
 • míchadlo
 • výpadek
 • Sekáče různé šířky
 • kladivo
 • špachtle
 • zubovou stěrkou
 • gumovou chlopeň
 • mycí houba
 • Handfeger
 • respirátor
 • rukavice
 • ochrana očí
 • vědro
 • maskovací pásky
 • film
 • řezné kotouče
 • lepidlo
 • malta
 • Abtönfarbe

Než začnete pracovat, měli byste zkontrolovat, zda máte stále nějaké kopie podlahových dlaždic ve sklepě nebo v podkroví. I destičky, pod kterými se lepidlo na dlaždice rozpustilo, mohou být za určitých okolností při odstraňování poškozeny. Před odstraněním příliš mnoha poškozených dlaždic byste tedy měli uložit dostatečné množství stejné dlaždice. Je více či méně nemožné koupit vhodné dlaždice na podlahu. I když stejná destička stále existuje, pochází z jiné šarže a liší se barvou. Rovněž plameny a mramorované desky z různých šarží často nesedí, protože mramorování je v každé šarži vyjádřeno odlišně.

Určete počet dlaždic

Zkontrolujte, které podlahové panely musí být skutečně vyměněny. Pokud máte dostatek zásob, měli byste odstranit co nejvíce poškozených kopií. Udělejte si čas na kontrolu všech panelů na podlaze, zda jsou stále pevně připojeny k zemi. K tomu použijte úchytku velkého šroubováku a poklepejte na keramické nebo kamenné dlaždice. Všechny přilepené desky vydávají jasný zvonek jasný tón - volné podlahové panely znějí matně a dutě. Protože již nejsou zcela propojeny se zemí, časem se prolomí, a proto by měly být při této příležitosti co nejdříve vyměněny.

Odstraňte spoje

Před odstraněním dlaždice musí být spárovací hmota odstraněna všude kolem. Existují různé metody. Bohužel, pro nejbezpečnější a nejjednodušší verzi odstraňování dlaždic a kloubů, musíte nejprve kopat hlouběji do kapsy a kupovat nové nástroje. V této práci jsou zvláště užitečné jak kotoučová pila na mini, tak oscilační pila. Na mini ruční kotoučové pile nebo mini potápěčské pile můžete snadno nastavit hloubku řezu přesně. K odstranění spárovací hmoty použijte dobrý diamantový kotouč.

Tip: Pro takovou práci vždy používejte ochranné brýle. Dlaždice se štípají velmi snadno a mohou vám vletět do očí. Doporučují se také částečně rukavice, zejména při odstraňování talířů.

Pokud je k dispozici, použijte odsávač prachu a připojte jej k vysavači. Jinak musíte prach znovu a znovu odstranit ručním kartáčem, abyste viděli, kde stříháte. Tyto malé kotoučové pily však běží velmi rovně, a proto jsou ideální k odstranění dlaždic kloubu. Podobně oscilační pila s více nástroji pracuje dobře se svým chvějícím se pilovým listem, který vyřízne kloub bez poškození okrajů.

Opatrně seškrábněte klouby

Má mnoho jmen, pila, multifunkční nářadí a kmitající multitool, ale také pila nebo vibrační pila. Praktické zařízení je nyní k dispozici od tolika výrobců v každém železářství již od 35 EUR. V závislosti na počtu zahrnutých doplňků, ale také na ně mohou být požadovány ceny přesahující 100 €. Pokud chcete nástroj koupit, měli byste věnovat pozornost kvalitě, protože v opačném případě byste již nemohli získat další příslušenství nebo je to mimořádně drahé. Známí výrobci mají často větší výběr příslušenství. Existuje tedy více a více oblastí, ve kterých mohou do-it-yourselfers používat multi-pilu, takže jsou rychle plateni.

Odstraňte prach

Se stabilní rukou můžete také použít brusku k odstranění malty. Měli byste jej vybavit diamantovým kolem, protože se čistí velmi čistě. Jednoduchý levnější cut-off bruska je dokonce k dispozici za méně než 20 eur v železářství. Ale nesnažte se vytlačit spárou sekáčem. Poškozují podlahové dlaždice na obou stranách švu na okraji a mají více podlahových prací, než bylo původně plánováno.

Odstraňte poškozené dlaždice

Dlaždice, které stejně nelze zachránit, protože jsou poškozené, můžete použít dláto počínaje poškozeným místem. Pokud je otočné kladivo nastavitelné, měli byste jej nastavit na nejnižší úroveň. Pokud zde máte dobrý bod útoku, můžete nyní použít oscilační pilu. Zde vám vibrační špachtle na vibrační pile pomůže oddělit zbytek desky. Samozřejmě můžete pokračovat v práci se širokým sekáčem. Buďte opatrní pouze na okrajích, abyste nepoškodili okolní panely.

Odstraňte podlahovou krytinu

Poškozená dlaždice, kterou nechcete zachránit, můžete řezat uprostřed pomocí řezací pily nebo kotoučové pily na mini, abyste měli přístup k sekáčům. Vždy pracujte od středu tak, aby nedošlo k poškození okrajů ostatních podlahových dlaždic. Ale neměli byste pracovat s kompletními talíři stejně jako u kladiva. Vibrace mohou způsobit odlupování nebo odlupování sousedních desek.

Odstraňte neporušenou podlahovou krytinu

Je podstatně obtížnější zcela odstranit neporušenou desku. V tomto případě naneste vibrační špachtli velmi opatrně na okraj dlaždice a zkuste ji lehkým tlakem zatlačit pod desku. Práce kolem kamenné desky. Talíř se většinou téměř třásl chvěním víceúčelové pily.

Pokud je však stále pevně spojen se zemí ve středu, tenký tenký kus plechu vám pomůže pohybovat se jako meč pod dlaždicí. Možná budete moci ukrást talíř z kuchyně, známý také jako pečivo. Nezapomeňte na toto úsilí, musíte pracovat, pouze pokud musíte nutně dostat talíř nebo chcete.

Odstraňte neporušenou podlahovou krytinu

Někteří do-it-yourselfers měli v této práci s drátovou pilou velký úspěch. Ve skutečnosti je to určeno pro zahradu, kempování nebo trekking. Ale to, co ještě zajišťuje přežití v divočině, lze v domácnosti použít k velkému účelu. Měli byste používat co nejjemnější pilu a opatrně ji zatlačit pod podlahu. Poté zatáhněte za smyčky na obou koncích a pomalu táhněte lanovou pilu dopředu a dozadu. Dejte pozor, abyste nepoužívali drátovou pilu ke zničení okrajů desky. Udržujte smyčky rovné nad zemí.

Podobně se pracuje s jediným delším pilovým kotoučem, který zasunete pod držadlo na špičce desky. Můžete také použít špachtle k uchopení pod základní deskou a lehce zasáhnout špachtlí kladivem. Pokud má být deska zachována, neberte na tuto práci sekáč, poškodilo by to hranu. Většina dlát je navíc tak široká, že jsou poškozeny i okolní desky.

Připravte půdu

Před opětovným nalepením podlahové dlaždice do mezery musíte odstranit staré lepidlo na dlaždice. K tomu je vhodný také pilový nástroj nebo také řezací bruska. Se širokou špachtlí se však staré lepidlo na dlaždice obvykle také snadno poškrábe. Měli byste však být opatrní na okrajích mezery, abyste neodstraňovali lepidlo pod některou ze sousedních dlaždic. Poté vyčistěte mezeru ručním kartáčem od prachu a zbytků lepidla. Před lepením dlaždic nejprve vyčistěte všechny mezery.

Dokonce i podlahové desky, které se mají znovu použít, musí být zcela zbaveny starého lepidla na spodní straně. Poté by měly být desky dobře napojeny, aby lépe lepily lepidlo na dlaždice. Žulová nebo porcelánová kamenina však neabsorbuje žádnou vodu, ale měla by být proto důkladně očištěna od zbytků lepidla.

Lepidla

Lepidlo na dlaždice míchejte podle pokynů výrobce. Pomocí ozubené špachtle naneste tenkou vrstvu na mezeru na podlaze. Dbejte na to, abyste na ostatní desky nevysypali lepidlo na dlaždice. Zároveň však musí být celá mezera dobře pokryta lepidlem na dlaždice.

Tip: Pokud potřebujete pouze malé množství lepidla na dlaždice, můžete si koupit kbelík v kbelíku. Takže toho tolik nezůstalo, protože lepidlo na dlaždice v práškové formě se po několika měsících stává pevnou hrudkou, kterou již nemůžete používat.

Desku dobře zatlačte do lepidla na dlaždice a rovnou deskou nebo vodováhou zkontrolujte, zda je deska na stejné úrovni jako její sousedé. Jinak rukou opatrně poklepejte na dlaždici. Pokud je deska stále nahoře, musíte ji znovu zvednout a použít méně lepidla na dlaždice.

Lepidlo na dlaždice, které na okrajích bobtná, by mělo být okamžitě odstraněno. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je s houbou, kterou později použijete při injektáži. Před spárováním nechte nové podlahové dlaždice zaschnout dostatečně dlouho a nikdy neběhejte. Koneckonců, to už nechcete dělat znovu.

Neuverfugen

Ve dně se ve většině domácností používala šedá spárovací hmota. Aby však jednotlivé přepracované klouby nevypadaly úplně jinak, musí být uměle stárnuty. V šedém kloubu je toho dosaženo malou černou zbarvenou barvou, která se vmíchá do spárovací hmoty. Pokud je však místnost zaplavena světlem, může injektáž mizet. Poté přidejte trochu bílé barvy. Barevné klouby, které mohly v průběhu času vyblednout, mohou být také vyzrálé bílou tónovací barvou nebo přidáním normální šedé malty.

Tip: Při míchání a vyzkoušení byste měli mít na paměti, že spárovací hmota po zaschnutí je přirozeně mnohem lehčí. Namažte trochu spárovací hmoty na bílý karton a vysušte ji vysoušečem vlasů. Pokud nyní držíte karton vedle starých kloubů, můžete docela dobře vidět, zda se vám podařilo smíchat barvu.

Díky široké gumové rtěnce zapracujete spárovací hmotu do prostorů. Přejeďte prstem, dokud není kloub dobře zaplněn. Poté zbývající hmotu odstraňte houbičkou na dlaždice. Otřete houbou a opláchněte opakovaně, dokud se neodstraní všechny pruhy. Neměli byste však procházet fugou, ale vždy pracovat přes fugu. Pak musí být spárovací hmota pouze suchá, takže byste neměli na podlahu chodit asi 24 hodin.

Tipy pro rychlé čtenáře

 • Zbývající obklady na kontrolu zásob
 • Určete poškozené dlaždice
 • Odstraňte spárovací hmotu kolem panelů
 • Uvolněte spodní desku
 • Vyjměte talíř
 • vyčistěte horké talíře
 • Spárujte mezeru dole
 • Lepidlo na podlahu čerstvé
 • Znovu nainstalujte spárovací hmotu
 • Nechte půdu důkladně zaschnout
Kategorie:
Bílá plíseň na zdi - co dělat? Zbavte se bílé plísně!
Pletení Long Beanie - Pokyny pro klobouk s kruhovou jehlou