Hlavní VšeobecnéHáčkování hranice - Průvodce pro začátečníky pro háčkované krajky

Háčkování hranice - Průvodce pro začátečníky pro háčkované krajky

obsah

 • Háčkování hranice
  • 1. Hladká hrana
  • 2. Mosty
  • 3. Kruhové oblouky
  • 4. katedrála
  • 5. trojúhelníky
  • 6. vlny
  • 7. Široký hrot

Téměř žádné textilie, které nelze ozdobit odpovídajícím ohraničením. Domácí krajka tak zdobí zakoupený bavlněný ručník i samo háčkovaný ubrousek nebo opotřebovaný svetr. Můžete si vybrat z nespočetných možných vzorů pro své hranice. V tomto článku vám představíme sedm variant.

Některé háčkované kusy formálně vyžadují slušné dokončení ve formě hranice. Sotva vychází dětská přikrývka bez plyšové střechy. Jsou-li textilie pletené nebo háčkované, jsou pro okraje snadné výchozí body. U ručníků, záclon a podobných věcí musíte nejprve okraje opatřit stejnými otvory, kterými prochází háčkový háček. Potom je zde také možná ozdoba s krajkou. Vyberte si svůj oblíbený vzor z rovných, kulatých, hladkých, širokých nebo úzkých okrajů. Mimochodem, háčkování hranice je skvělé cvičení pro začátečníky, protože stejné stehy se opakují velmi často!

Háčkování hranice

1. Hladká hrana

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • Pevné stehy
 • hůlky

Nejjednodušší způsob, jak ohraničit, je háčkování poslední řady nebo kola v jiné barvě. V závislosti na tom, co pokyny poskytují, například háčkování může být háčkování nebo háčkování. Naše hladká hrana zde jde trochu dále. Začneme od finálového kola s pevnými stehy. Aby celá věc vynikla nejen barvou, ale také designem, začleňujeme v pravidelných intervalech hlouběji vložené hůlky.

Konkrétně to vypadá, že v každém bodě fixujete přízi na hranici osnovním stehem. Potom háčkujte těsný steh. Poté udělejte hůlku. Ale bodnete do předposlední řady. Nyní existují vždy dva střídavé stehy a spodní vztyčené hůlky.

Pokud musíte háčkovat za roh, postupujte následovně: Po poslední těsné smyčce přímky háčkujte dvě smyčky. Teprve poté pokračuje první pevnou smyčkou další rovnice. Nakonec zabalte háčkovaný okraj štěrbinovým stehem do prvního stehu.

2. Mosty

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • Pevné stehy
 • stehy

Háčkování malých mostů nebo úklony jako hranice je téměř stejně snadné jako hladká hrana. Začněte řetízkovým stehem pro upevnění niti k okraji. Poté háčkujte těsný steh ve stejném stehu. Poté následují čtyři vzdušná oka. Přeskočte dva stehy a připojte řetěz pevnou smyčkou ve třetím stehu od původu. Okamžitě následuje další řetězec vzduchové sítě se čtyřmi vzdušnými oky. Háčkování v této změně čtyř vzduchových stehů a silného stehu v každém třetím stehu celé lemování.

Pokud musíte háčkovat za roh, můžete udělat šest místo čtyř. Alternativně můžete také háčkovat jednu háčkování v obou rohových stehech. Mezi těmito dvěma pevnými stehy jsou dvě vzduchová oka.

Most lze snadno rozšířit na širší vrchol. Pro toto háčkování další kolo, jak bylo právě popsáno. Namísto pevných stehů háčkujte hůl do stejného stehu jako první kulatý steh. Nezačínáte tedy v prvním žebrovaném kole, ale v posledním kole háčkování.

Tip: Pokud potřebujete háčkovat svůj bod kolem 90 ° rohu, vložte mezi poslední steh první roviny a první steh na další rovinu dvě mřížky vzduchu.

3. Kruhové oblouky

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • Pevné stehy
 • hůlky

Malé půlkruhy jsou mezi hranicemi klasické. Jsou velmi snadné a okamžitě uvolní jakoukoli nudnou hranu.

Na začátku připevněte nit řetízkovým stehem hned vedle rohu nebo kdekoli, kde to pro vás má smysl. Háčkujte těsný steh ve stejném stehu. V dalším, ale jednom stehu je pět tyčinek. Takže vynecháváte steh a bodejte po pěti tyčích jednu po druhé vždy ve stejném stehu. Potom znovu přeskočte steh. Háčkujte pevnou smyčku v dalším stehu. Luk je již hotový.

Pokračuje s pěti tyčkami v dalším, ale jednom stehu. Schéma zůstává stejné pro celé kolo: pět holí, jedna pohovka, pět holí, jedna pohovka, ...

4. katedrála

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • hůlky
 • stehy

Tento vzor je velmi podobný kulatým obloukům. Ale půlkruh je přerušen dresem, který tvoří docela malý tip. Katedrála je tedy o něco náročnější než kulaté oblouky.

Začínají přednostně na začátku přímky. Tam připojíte vlákno řetízkovým stehem. V příštím kromě jednoho stehu jsou tři tyčinky. Nyní přichází dres. Háčkování tři oka. Vytvořte malý kruh háčkováním osnovního stehu do první smyčky vzduchu. Dále háčkujte další tři hůlky do stejného stehu jako ty předchozí. Vezměte steh a připojte špičatou příď v dalším stehu silným stehem.

Další špičatý oblouk začíná znovu pevným stehem. Schéma této hranice vypadá stručně takto: pevný steh, tři tyčinky, pikot, tři tyčinky, pevný steh.

5. trojúhelníky

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • poloviční tyčinky
 • hůlky
 • stehy

Na rozdíl od předchozích variant vytváří tento vzor rovné hrany a ostré rohy. Je ideální jednou internalizovat všechny základní háčkovací stehy. Kromě toho to vypadá rozkošný!

Začněte řetězovým stehem, abyste vlákno opravili. Háčkujte těsný steh ve stejném stehu. Potom následuje půl hůlky a celá hůl v následujících dvou stehech.

Vrchol trojúhelníku, který tvoříš z dresu. Háčkujte tři kusy vzduchu k tyči. V prvním ze tří stehů zakončete dres štěrbinovým stehem. Nyní to pokračuje hůlkami, půl klackem a pevnou smyčkou. První trojúhelník je připraven.

Následující trojúhelníky začínají okamžitě půl hůlkou. Všechny končí pevným stehem.

6. vlny

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • stehy
 • hůlky

Vlny jsou pravděpodobně nejúžasnější z našich sedmi vzorů pro copánky. Trvá trochu déle, než se háčkují, vypadají velmi hravě a jsou skutečným poutačem s 3D efektem.

Začnete řetězem se čtyřmi oky na začátku vaší hrany. Háčkujte vždy jednu hůl v následujících třech stehech. Za poslední tyčinkou následuje vzduchový řetěz se třemi řetězovými stehy. Nyní aplikujte háčkování, abyste se podívali na zadní stranu. Upevněte řetěz osnovním stehem ve čtvrté smyčce od začátku. Po spirálové vzduchové síti otočte háčkovanou část zpět dopředu. Nyní pracujte v řetězci airmesh sedm tyčinek. Za tímto účelem nepropichujte jednotlivé vzduchové oky, ale protáhněte nit pod vzduchovými oky velkou mezerou. Po sedmé hůlce háčkujte hůlku do dalšího stehu.

První vlna je připravena a už jste začali s druhou. Háčkujte další dvě tyčinky do dalších dvou stehů. Nyní přichází opět vzduchový řetěz se třemi vzduchovými oky. Použijte svou práci. Od nynějška vždy připevňujete tuto síťovinu řetízkovým stehem na zadním sloupku předchozí vlny.

Následuje další vzduchová síť a práci obrátíte zpět dopředu. V řetězci je háčkováno celkem sedm hůlek. Pak to pokračuje se třemi tyčemi v příštích třech stehech.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat za roh, je háčkování čtyř tyčinek v rohu. První tyč dokončí poslední vlnu jedné strany. Čtvrtá hůl je již začátkem první vlny na další stránce.

7. Široký hrot

Předchozí znalosti:

 • řetízkový steh
 • Pevné stehy
 • stehy
 • hůlky

Toto lemování je zde jediné, které je háčkováno ve třech kolech. Proto je také poměrně široký. To je zvláště dobré u velkých textilií. Například tato krajka je nádherným doplňkem pro svetr nebo vestu.

První kolo se skládá pouze z pevných stehů. Chcete-li to provést, začněte v rohu s řetězovým stehem a háčkování těsné stehy všude kolem. Dvě vzduchové sítě vám pomohou dostat se za roh.

Následuje kolo ve tvaru V. Pro první V háčkujte čtyři smyčky vzduchu do prvního pevného stehu. Vytvořte další hůl ve stejném stehu. Vezměte steh a háčkování v dalším, ale jeden steh další hůlky. Poté následuje vzduchová síť a další hůl ve stejném stehu. Háčkování v tomto vzoru celé kolo: hůlky, síťovina, hůlky ve stejné síti, hůlky v dalším, ale jeden steh, síťovina, ...

V rohu přicházejí dvě Vs do dvou vzduchových sítí. Mezi dvěma Vs háčkujete dvě vzduchové sítě.

Ve třetím a posledním kole je každý V stále dres. Po uzavření druhého kola štěrbinovým stehem od začátku druhého kola háčkujte pevnou smyčku do horního vzduchového uzávěru. Sleduje pevnou síť v můstku nad V. Nezabíjejte do vzduchové sítě, ale přímo do velké díry Vs. Nasaďte dres na tento těsný úplet. To znamená, že háčkujete tři smyčky vzduchu a zavřete je štěrbinovým stehem v první smyčce vzduchu.

Háčkování jeden steh v následujících dvou stehů. Pak jste uprostřed příští Vs. Udělejte pevnou smyčku s pikot na to znovu.

Třetí kolo je nyní opět všude kolem. V rozích háčkujete ve dvou vzduchových okech přípravného kola každý pevný steh, dva vzduchové sítě a pevnou síť. Dokončete kolo štěrbinovým stehem v první smyčce.

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²