Hlavní VšeobecnéC2C Crochet - Pokyny pro od rohu k rohu / od rohu k rohu hadříkem

C2C Crochet - Pokyny pro od rohu k rohu / od rohu k rohu hadříkem

obsah

 • Instrukce: Technika C2C
  • 1. blok
  • 2. blok
  • 3. blok
  • 4. blok
  • 5. blok
  • 6. blok
  • Háčkování C2C obdélník

Jste hobby podvodník nebo chcete být ">

Technika C2C pochází z angličtiny a znamená „od rohu do rohu“. Háčkování není háčkováno v jednoduchých řadách, ale šikmo od rohu k rohu. Kromě rychlosti a krásného, ​​uvolněného vzoru má tato technika další výhody: tímto způsobem můžete začlenit diagonální čáry a přechody. Můžete také háčkovat tak trojúhelníkové ubrousky a ručníky. Háčkování C2C je tak univerzální - budete ohromeni.

Pro techniku ​​C2C potřebujete následující základy háčkování:

 • stehy
 • skluzu steh
 • hůlky

Instrukce: Technika C2C

Vzor C2C se skládá z malých bloků, z nichž každý se skládá ze tří vzduchových ok a tří tyčí. Kousek po kousku a od rohu k rohu je háčkovaný kus zpracován diagonálně z těchto malých bloků. Výsledkem je rovnoměrný a volný vzor, ​​který je vhodný zejména pro ubrousky, šály nebo šátky.

Níže vysvětlíme, jak háčkovat prvních 6 bloků (tři diagonální řady). Tato technika se pak znovu a znovu opakuje. Ve druhé části si vysvětlíme, jak z háčkování vyrobit obdélník.

1. blok

Začněte s řetězem 6 mřížek vzduchu. Potom háčky hůlky vložte do čtvrté vzduchové sítě počínaje jehlou. Potom háčkujte další dvě tyčinky do následujících dvou sítí. První blok je připraven.

2. blok

Další blok začíná 6 vzdušnými oky. Pak se práce obrátí. Nyní háčkujte hůl do čtvrtého síťového pletiva jako předtím a další dvě do následujících dvou sítí. Nyní jste dokončili druhý blok.

Tento blok musí být nyní připojen k prvnímu. Chcete-li to provést, složte druhý blok doleva na první blok a oba propojte řetízkovým stehem. Toto je háčkované meziprostorem, který tvoří tři vzdušné stehy prvního bloku. Pokud jste udělali vše správně, první blok má nyní svislé hůlky a druhý horizontální.

3. blok

Háčkujte tři oka teď. Poté se tyto tři tyčinky jednoduše háčkují do prostoru řetězu vzduchového uzávěru prvního bloku. Třetí blok je připraven. Háčkování by nyní mělo vypadat takto.

Tip: Jakmile začnete nový blok, začněte vždy od posledního řetízkového stehu. To by mělo ležet vodorovně před vámi a už víte, kam musí být umístěn další blok - nalevo od něj.

4. blok

Čtvrtý blok je háčkován stejným způsobem jako druhý. Začnete se 6 vzdušnými oky. Dělejte práci, háčkujte tři hole, počínaje čtvrtým okem. Překlopte blok znovu doleva a háčkujte osnovní steh mezerou třetího bloku.

5. blok

Háčkujte pátý blok i třetí blok. Chcete-li to provést, znovu opusťte tři vzduchová oka a tři pruty do mezilehlého prostoru, který tvoří vzduchová oka. U Kettmasche je tento blok znovu připevněn v dalším prostoru bloku vlevo.

6. blok

Šestý blok funguje stejně jako pátý. Háčkují tři kusy vzduchu a tři tyčinky do mezery. Chcete-li zahájit sedmý blok a tedy čtvrtou úhlopříčku, začněte znovu se 6 vzduchovými oky a proveďte práci.

Tímto způsobem háčkujete znovu a znovu. Každá nová úhlopříčka vždy obsahuje ještě jeden blok než předchozí. Háčkování se tak stává širším a širším.

Při háčkování si musíte pamatovat: bloky na vnější straně začínají 6 vzduchovými oky a vnitřní bloky pouze na 3. Nezapomeňte se otočit a věnovat pozornost tomu, kde bloky spojujete řetězovým stehem. Ale všimnete si, že po několika řádcích je to pro vás velmi snadné.

Brzy si uvědomíte, co s touto technikou můžete dělat. Můžete háčkovat trojúhelníkové šály nebo dokonce obdélníkové ubrousky. Vzor je jednoduchý, ale krásný a pružný.

Změna barvy tak, aby byla nit odříznuta a upevněna řetízkovým stehem. Nové vlákno je pak připojeno osnovním stehem přesně tam, kde jste skončili.

Tip: A pokud nevíte, co jiného dělat - vzor vždy vám řekne, jak uspořádat bloky. Orientace tyčí se vždy mění.

Háčkování C2C obdélník

Pokud chcete háčkovat obdélníkový strop technikou C2C, měli byste si přečíst dále. Zde vám ukážeme, jak uzavřít vzor do obdélníku.

Protože v bodě, kde klesáme s počtem bloků na jednu diagonálu, je přesně jedna změna barvy, začneme tuto řadu takto. Nové vlákno je připevněno řetízkovým stehem v prostoru posledního bloku. Nezačínáme tuto řadu se 6 vzduchovými stehy, ale 3. Háčkujte blok jako obvykle a také celou úhlopříčku.

Háčkování, dokud nedosáhnete posledního bloku předchozí řady. Nahoře není žádný háčkovací blok. Háčkujete ještě 3 vzduchová oka, otočte práci a propíchněte jehlou, kam směřuje naše šipka. Háčkujte zde osnovní steh. Nyní jste přesunuli svůj výchozí bod pro další úhlopříčku a přeskočili blok.

Nyní háčkování jako obvykle. Stačí přeskočit jeden blok se 3 vzduchovými stehy na okraji. Tím se sníží počet z řádku na řádek a obdélník se uzavře - takto se trojúhelník stává obdélníkem.

Technika C2C je rychlá a snadno použitelná a dává skvělý vzor, ​​který se také zdá uvolněný a pružný - ideální pro fanoušky háčkování, kteří mají malou trpělivost.

Kategorie:
Ušetřete hnědé jehličnany: znovu zezelená
Sew Diaper Bag - DIY Pokyny a vzory