Hlavní Háčkování dětské oblečeníPropagujte jemné motorické dovednosti u dětí - proč jsou řemesla tak důležitá

Propagujte jemné motorické dovednosti u dětí - proč jsou řemesla tak důležitá

obsah

 • Tvorba - optimální zaměstnání
 • Tvorba a jemné motorické dovednosti
 • Drotár s malými dětmi
 • Drotár s dětmi ve školce
 • Řemesla od věku základní školy

Tvorba - optimální zaměstnání

Ať už karneval, Velikonoce, Svatý Martin nebo Vánoce - existuje dost příležitostí k tvorbě. A kdo není hrdý na svou domácí lucernu, která se může zobrazit na průvodě luceren nebo na vánočních ozdobách, které zdobí domov během adventní sezóny "nebo vertbaudet.de nebo nabízených na haba.de, podporuje trpělivost a vytrvalost Nůžky a papír jsou dostatečné k tomu, aby se s nimi dalo zacházet, a tak nuda v deštivých nedělích nepřichází ani s velkými řemeslnými nápady.

Tvorba a jemné motorické dovednosti

Ale nejen nudou lze zabránit drcením. Co mnozí nevědí: Základem čistého a uklizeného písma je dobrý jemný motorický vývoj. Ta může být podporována řemeslnými výrobky. Dítě, které si podle svého věku nevyvinlo jemné motorické dovednosti, může lekce obtížně sledovat, protože se učí mnohem těžší a pomalejší než jeho vrstevníci. Fáze vývoje dítěte ovlivňuje také další oblasti vývoje. Zejména v dobách chytrých telefonů a tabletů se manipulace s papírem, lepidlem a nůžkami rychle stává menší záležitostí. Již jsou jednoduchá řezací cvičení, ale cvičí se svaly rukou a jemné motorické dovednosti a koordinace ruka-oko.

Řemeslné instrukce pro výcvik jemných motorických dovedností:

 • silueta
 • Drtič se slaným těstem
 • Vytvořte krepové květiny
 • scoubidou Guide
 • Tinker korálky zvířata

Basteln také trénuje obratnost; přemýšlejte například o navlékání korálků nebo brnění - řemeslnou techniku, při které se do díry papíru (volitelná lepenka) jehlou vyrazí malé díry, aby se daly odstranit.
Vytváření řemesel je mnohem víc než pouhá zábava: podporuje tvořivost, schopnost abstraktů a schopnost soustředit se, což je nezbytné pro školní kariéru. Řemesla vyžadují také strukturovanou práci a představivost, protože děti musí předem myslet, který krok přijde. Rychle se dozvědí, že nesprávné pořadí akcí nevede k požadovanému úspěchu a přehodnotí své činy. Pokud byl příslušný projekt úspěšný, jsou malí hrdí na výsledky a zvyšuje se důvěra ve vlastní schopnosti. Zde není nutná dokonalost; Spíše jde o zábavu a hry, stejně jako o testování a objevování vlastních schopností.

Drotár s malými dětmi

První řemeslné pokusy se zpravidla skládají z obrazů. S pomocí barevných nebo plstěných per, barev na prstech atd. Vznikají první umělecká díla. Kreativita nezná hranice - čistota je však velmi dobrá! Chcete-li zabránit nepříjemným skvrnám, zakryjte stůl (umyvatelným) voskovým ubrusem! Cenný kus nábytku tak zůstává ušetřen barvou a zbytky lepidla.

Především se ujistěte, že materiály nejsou netoxické a že nehrozí žádné riziko zranění v důsledku používání nástrojů, abyste mohli své náboje nechat bez starostí. Obzvláště malé děti si rádi něco dávají do úst.

Velkou variací pro rané umělce je domácí barva prstů - zde je průvodce: Fingermalalfarbe se uděláte

Děti chtějí a měly by prozkoumat své schopnosti. Proto je vhodné sladit řemeslné nápady s věkem, protože nemá smysl dávat jeden a půl roku komplikované výřezy. Pro batolata je zpočátku obtížné pracovat přesně. Nepodceňujte své dítě, ale vytvářejte pobídky!

Drotár s dětmi ve školce

Od věku asi tří let může většina dětí pracovat samostatně s nůžkami a lepidlem. Nyní je čas se odvážit řešit složitější problémy, jako je například kus papíru rozdrcený. Lepidlo, písek, listy a květy vytvářejí nápadité motivy. Obzvláště podzimní sezóna, která je podávána s barevnými listy, je vyrobena pro populární adhezivní obrázky. Přesto byste neměli ztratit z dohledu potomka, abyste mohli zasáhnout v případě nouze a podpory. Buďte dobrým vzorem a zapojte se, ale nezbavujte všechnu práci dítěte, protože to nebude fungovat.

Řemesla od věku základní školy

Postupně mohou děti dělat složitější řemesla, jako je práce s origami papírem nebo tvorba vlny. Můžete také vyzkoušet skládací a lepicí šablony. Jak děti stárnou, je k dispozici celá řada materiálů: sádra, jíl, slané těsto, dřevo, perly, sklo nebo kámen.

Pokyny pro děti na základní škole:

 • Vytváření sádry
 • Malovat kameny
 • Upravit mastek
 • Pokyny pro origami
 • decoupage

Vytváření řemesel je vzácné povolání, z čehož mohou těžit jen malí!

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady