Hlavní VšeobecnéDinkelkissen se udělá - Pokyny pro špaldu Pelzkissen

Dinkelkissen se udělá - Pokyny pro špaldu Pelzkissen

obsah

 • volba materiálu
 • množství materiálu
 • vzory
 • Je šitý
 • Dobře vyžehlené je poloviční vítězství
 • Dejte si polštář
 • Vztah hotelu
 • variace

Jsem velkým fanouškem smysluplného využívání zdrojů, a proto vám chci v tomto průvodci šitím ukázat, jak rychle a snadno šít špaldový polštář sami. Polštář ze špaldy z kožešin přesvědčí svým komfortem a dlouhodobým akumulací tepla. Uklidňující léčivý a zdravotní polštář je ideální pro úlevu od bolesti a velmi snadno tvarovatelný. Takto je šitý.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 3/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 60, - €)

Požadovaný čas 2.5 / 5
(včetně vzoru asi 1-3 hodiny - v závislosti na tom, zda si také ušíte povlak na polštář a pak znovu asi 45 minut pro plnění a šití)

Proč špallový polštář ">

Samozřejmě další výplně mají nepochybně své výhody, jako je rýže, hroznová semínka, štěpky švýcarské kamenné borovice nebo proso, a pokud se vám tyto výplně líbí, můžete si je vyměnit, jak chcete. Jen mějte na paměti, že v závislosti na konzistenci výplně se hotový polštář bude cítit měkčí nebo tvrdší.
Kromě toho může být špallový polštář zahříván, například v peci a poté po delší dobu, uložené teplo při regulované teplotě.

volba materiálu

Pokud jde o záležitosti, které jsou stejně důležité jako náš spánek, nechci se jen ujistit, že se jedná o dobře snášené přírodní produkty bez znečišťujících látek, takže v tomto případě používám pouze bavlněné tkaniny Oeko-Tex® Standard 100. Ideálně také s certifikátem GOTS.

Podrobnosti najdete zde oeko-tex.com a zde global-standard.org číst.

Polštáře se speciální výplní jsou nejlépe vyrobeny ze 100% bavlny, protože jsou odolné a trvanlivé, a proto vydrží déle. Zde je můj výběr látky pro polštářový obal (vnější obal):

množství materiálu

Kolik látky potřebujete, závisí na velikosti a tvaru vašeho polštáře. Pro krk je větší pravděpodobnost vytvoření válcového tvaru, pro břicho se hodí pravoúhlý nebo měsícový tvar lépe. Můžete si to promyslet, jak si přejete. V každém případě byste měli přidat švové povolenky jeden až jeden a půl centimetru kolem něj.

Tip: U čtverců a obdélníků byste měli bezpodmínečně dbát na pravoúhlé úhly, takže také vaše polštáře dobře sedí.

vzory

Chtěl bych ušit klasický špaldový polštář v pravoúhlém tvaru s polštářem. Moje rozměry jsou 40x50cm. Takže s povolenkami na švy je to 43x53cm. A ano, vím, to je PRAVDĚ VELKÉ. Chci jej ale také použít jako víceúčelový plyšový polštář. Pokud zvolíte jiný tvar, je nejlepší nakreslit vzor na list papíru a poté jej přenést na textilie s povolením švu.

Tip: Chcete-li umožnit použití rohů později, ořízněte je v švovém úhlu pod úhlem asi 1 mm před plánovaným rohem, nebo dokonce něco ořízněte pomocí křivky.

Je šitý

U čistých bavlněných tkanin se vždy vyplácí, takže se okraje nedrží. Když to uděláte, můžete obě seříznuté části ušit šikmo doprava (tj. „Pěknými“ stranami dohromady). Pokud chcete, můžete je v rozích opravit několika kolíky, aby při šití neklouzaly. Pak začnete v poslední čtvrtině stránky jednoduchým rovným stehem a přišijte do prvního rohu, poté přišijte na další tři stránky a pak znovu asi čtvrtinu poslední stránky. Otvor, který je nyní ponechán, má délku asi poloviny stránky a slouží jako otvor pro otáčení a plnění, a to je přesně to, co bude následovat v řadě.

Tip: V tomto případě není časově náročné šití s ​​overlockem, protože jinak nejsou rohy přesně dokončeny jinak a protože na druhé straně zůstává plnicí otvor na obou stranách nerovnoměrný. Kromě toho můžete šít i na začátku a na konci plnicího otvoru pouze diagonálně.

Stejně jsem to ušil s overlockem, abych vám ukázal, jak "podvádět". Takže jakmile jste sešívali téměř všude kolem, také šijete opět těsně vedle švu jednoduchým rovným stehem (světle zelená nit) a aplikujete přesně ve vyznačených rozích.

Začátek a konec jsou dobře přišité a oddělovací šev oddělíte vlevo a vpravo od otočného otvoru až k vašim šicím bodům a zkrátíte vlákna. Díky širokému cik-cak stehu (černé vlákno) nyní dokončíte otočný otvor až po body šití.

Dobře vyžehlené je poloviční vítězství

Nyní naneste polštář a jemně zatlačte rohy ven. Nyní vyžehlte okraj plnicího otvoru tak, abyste viděli na zmačkané místo, kde budete muset později přišít.

Potom můžete vyplnit špaldu s nálevkou (nebo listem papíru ve tvaru nálevky). Jako zvláštní doplněk můžete pod špaldovou plevu smíchat různé bylinky. Více o tom najdete níže v bodě „Variace“.

Podle mých zkušeností bylo prokázáno, že plnění jedné osoby samo o sobě není tak snadné implementovat, a proto jsem zvážil následující (to pro mě skvěle funguje): Šikmo jsem prořízl roh pytle špalíkovou špachtlí, Pak jsem dal svůj domácí papírový trychtýř se širokou stranou vpředu a vytáhl ji, dokud se vešly do otvoru dobře. Poté fixujte páskou a připravte se. Komerčně dostupné trychtýře vyrobené z plastu nejsou podle mého názoru užitečné, protože spelz se okamžitě zahákl a zablokoval úzký průchod. To je zbytečné chvění a chvění, protože nic nemůže projít.

Tip: Pokud je polštář dostatečně dobrý, zavřete otvor a zkontrolujte, zda polštář vyhovuje vašim potřebám, nebo pokud chcete obsah stlačit o něco více a doplňte více. Polštář by neměl být příliš plný, takže je můžete přišit dohromady.

Pokud je výplň podle vašich představ, máte nyní dvě možnosti, jak postupovat, a já bych rozhodně vybral druhou možnost, protože to prostě vypadá mnohem lépe:

 1. Pokud je polštář „sypký“ naplněný, můžete obsah zatlačit trochu dolů, zafixovat plnicí otvor kolíky a jednou z vnější strany ušit jednoduchou přímkou ​​po celé délce stránky (přišití na začátku a na konci nezapomeňte).
 2. Pokud je polštář „vydutý“, zasuňte kolíky do plnicího otvoru, ale v tomto případě ho musíte ušit ručně. Zde je záhyb obzvláště důležitý! Protože byste neměli vidět šev v ideálním případě, ukážu vám, jak vytvořit tzv. Magický šev (také Matzratzen nebo Leiterstich):

Jednoduše navléknete vlákno (ne dvojité) a uzlíte konec. Poté na samý konec švu stroje položte první steh na otvor švu před sebou vlevo a přišijte jej co nejblíže.

Pak polštář otočíte tak, aby nit byla na pravé straně. Potom položte nit na otvor (tj. Směrem k sobě) a propíchněte přesně na záhyb těsně před nití do tkaniny a vyjde s jehlou opět za nit.

Potom položíte nit na druhou stranu (od vás) a tak dále. Mezitím se samozřejmě vždy budete cítit na niti, takže se obě látky přesně setkají. Čím kratší jsou jednotlivé stehy, tím méně viditelný je šev na konci. Nakonec se 1-2 krát zašijete a nit seřízne co nejblíže.

Tip: Pokud je stříhaná nit příliš dlouhá a znatelně vyčnívá, zatlačte konec do švu pomocí jehly.

Dejte si polštář

Pokud jste už použili svou oblíbenou látku pro špallový polštář, máte hotovo!

Pokud jste zvedli „krásnou“ látku, potřebujete pro svou poslední práci potah na polštář. Protože byste neměli umýt špallový polštář, je rozumné používat přikrývku, zejména proto, že je hygieničtější. Jak ušít polštář na polštář se zipem, už jsem vám ukázal ve svém předposledním příspěvku. V té době jsem mimo jiné zmínil také odkaz na hotel, který bych vám dnes chtěl ukázat. Funguje pouze u čtvercových nebo obdélníkových polštářů. U speciálních tvarů byste měli zvolit variantu s knoflíkovým knoflíkem nebo zipem.

Vztah hotelu

Jak rychle a snadno je možné na polštář připevnit kryt hotelu, je snadné šít. Znáte rozměry vašeho polštáře. Opět platí, že budete mít stejné povolenky na švy jako špallový polštář, možná každý 2-3 mm na jeden šev. Malý kousek látky, kterou můžete oříznout přídavnou délkou švu 3, 5 cm, jakož i dvěma částmi polštáře ve špaldě, druhá část textilie by měla být asi o 1/3 delší a obsahovat další cm šev. Můžete zde také velkoryse zaokrouhlit nahoru.

Takže v mém případě:

 • na jedné straně 43, 5x57cm a
 • na druhou stranu 43, 5 × 72, 5 cm

Aby bylo rozšíření viditelné lépe, udělal jsem to pro vás v jiné barvě tkaniny (tak jsem si odřízl svůj delší kus látky), stejně jako pro mě jsou přední a zadní část odlišné. S tebou samozřejmě může být všechno ze stejných věcí.

Nejprve dokončíte své dva kousky látky znovu. Poté krátkou stranu větší části žehlíte dvakrát asi 2 cm a zašijete ji jednoduchým rovným stehem pevně na obou okrajích tkaniny. Podobně také šítete krátkou stranu menší části. Nyní položte menší kus látky na větší a označte velikost. V tomto bodě přinesete ostrý záhyb, ve kterém dvě levé strany látky leží na sobě.

Nyní položte pravé ("krásné") strany tkanin obou částí na sebe takovým způsobem, že okraj krátké strany přijde přesně do záhybu dlouhé strany. Potom sklopíte supernatant dolů a všechno dobře připravíte. Nyní zmačkejte zmačkání jednou po obou délkách a na jedné krátké straně (přišijte na začátku a na konci nezapomeňte!) A nechte stranu s otevřenou rýhou.

Nyní můžete otočit referencí a získat si s tím svůj špallový polštář.

A hotovo!

variace

Stejně jako mnoho pozitivních vlastností, jako má špalda, lze polštář vylepšit například přidáním sušeného levandule nebo rozmarýnu. Kromě velké vůně těchto dvou rostlin (které lze snadno pěstovat v jakékoli zahradě a dokonce i na balkóně), mají jejich oleje zvláštní vlastnosti, které podporují účinek špalda, který bych vám chtěl stručně vysvětlit:

Tip: Používáte-li byliny, ujistěte se, že polštář nepřehříváte, protože jinak se éterické oleje ničí, a tudíž neúčinné. Ani to necítí tak dobře. Pokud samozřejmě nemáte bylinky, můžete na plevu nalévat kvalitní olej, ale nepřehánějte to!

Je známo, že levandule má uklidňující a relaxační účinek. Ideální kombinace pro spací polštář. I s vnitřním neklidem a vyčerpáním dokáže dělat zázraky. Na žaludek (samozřejmě také jako čaj a inhalovaný) působí proti gastrointestinálnímu nepohodlí. Je také známý svým antibakteriálním účinkem.

Rosemary není o nic méně účinný: je antiseptický a působí proti nadýmání a menstruačním problémům tím, že má pozitivní vliv na krevní oběh a tím i na oběh.

Stručný návod:

1. Vytvořte řez pro vnitřní a vnější polštáře
2. Oříznutí s povolenkami na švy
3. Vnitřní polštář našijte na 3, 5 stranách, vyplňte (případně přidejte bylinky) a zašijte
4. Šijte a použijte vztah hotelu
5. Dejte hotelu polštář špaldy - hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma