Hlavní VšeobecnéPřipojte tlačítka pro uchopení pro kutily - šít, převrátit & Co

Připojte tlačítka pro uchopení pro kutily - šít, převrátit & Co

obsah

  • Co je to tlačítko "> Jaké typy přichycení existují?
  • Šijte na knoflíky
  • Připojte nýtová tlačítka
  • Připojení pásek s tlačítky
  • Připojení Kam-Snaps stiskem tlačítka

Protože existuje tolik různých typů lisovacích cvočků, dnes bych rád poskytl stručný přehled, představil některé nebo jiné teoretické pokyny a poté se soustředil na sestavení tzv. „Kam-Snaps“, typu tlačítka z plastu, s Pracuji nejčastěji sám.

Co je to tlačítko?

Tlačítko je čtyřdílné tlačítko, které se připevňuje k oděvům, taškám nebo mnoha dalším položkám a poskytuje tak možnosti otevírání a zavírání. V dnešní době se často používá jako dekorativní prvek, protože přichází v mnoha různých barvách, tvarech a velikostech.

Čtyři části se skládají ze 2 krytů (krytky - každý pro „vnějšek“), nýtu (svorník) a objímky, svorník a objímka jsou k sobě „uvnitř“ připevněny a přesně spolu sedí. Některé typy lisovacích tlačítek se skládají pouze ze dvou „vnitřních částí“ (šicí tlačítka).

Název tlačítka vychází ze skutečnosti, že obě „vnitřní části“ přilnou k sobě navzájem stlačením.

Jaké typy snímků jsou k dispozici ">

Tlačítko s prstencovou pružinou

Jak napovídá název, prstencová kovová pružina je instalována v tlačítku. Toto tlačítko zvládne i větší náklady (např .: plachta, pracovní kalhoty)

Tlačítko se S-pružinou

Je vyrobena z bronzové drátěné pružiny ve tvaru S.
Toto tlačítko vydrží střední zatížení (např .: cestovní taška, bunda).

Tlačítko se zoubkovaným kroužkem
Je nainstalován prsten s mnoha malými (částečně zaoblenými) hroty. Toto tlačítko vydrží lehké až střední zatížení (např. Oblečení).

Kromě toho se tlačítka liší způsobem, jakým jsou připojena: šitá nebo nýtovaná. U delších proužků pro přichycení (např .: v dětském dětském oblečení) se často používají pásky pro zaklapnutí, na kterých jsou všechny západky již namontovány ve standardizované vzdálenosti.

Velikost se také může lišit, obvykle se průměr udává v milimetrech.

Šijte na knoflíky

Šitá tlačítka mají celkem pět otvorů: jeden uprostřed, tzv. "Fixierloch" pro označení přesného místa a zajištění knoflíku pomocí špendlíku a / nebo lepicího švu, takže nemůže sklouznout a další čtyři k tlačítku festzunähen. Díky upevňovacímu otvoru lze druhou stranu tlačítka označit také uprostřed.

Připojte nýtová tlačítka

Existují tři varianty: Buď nýtujete pomocí kladiva (podle popisu výrobce uvedeného v obchodním balení), pomocí speciálně vyvinutých kleští (dostupných od několika značek) nebo pomocí tlačítka.

Připojení pásek s tlačítky

Při přípravě můžete žehlit hrany, ke kterým má být páska připevněna, již v příslušné šířce dovnitř. Pokud nejste tak praktikováni, můžete také nahrát hrubě. Páska se západkou je nyní oříznuta na požadovanou délku a v případě potřeby je oříznuta. Nyní je značka vytvořena na obou stranách, kam ji chcete připojit (například: špendlíkem, křídle křídy atd.). Pak rozdělte pásku a přišijte nejprve jednu stranu, pak druhou stranu pevně ohnutou na vnitřní straně tkaniny na obou okrajích (pásky). Výhoda: Existuje mnoho knoflíků v přesně stejné vzdálenosti a zvenku vidíte pouze dva švy a žádné "čepice". Nevýhoda: Pásek tlačítka může být velmi tvrdohlavý, zejména zpočátku, což znepokojuje dětské a dětské oblečení. Po opakovaném mytí se to však u některých značek uspokojí.

Osobně dávám přednost tzv. Plastovým zaskočením. Díky své velké popularitě je nyní téměř neomezený výběr barev a tvarů. Tak je pro každý projekt zaručena správná věc.

Nejprve jsem pracoval s kleštěmi na knoflíky. Protože jsem znovu a znovu četl, že mnoho z nich je s tím naprosto spokojeno (zejména s určitou značkou), předpokládám, že jsem prostě koupil špatný model. Byl jsem s výsledky nespokojen. Tkanina neustále sklouzává a poskakuje samy od sebe nebo spadne při nejmenším tahu. Správnou volbu značky najdete na příslušných fórech, ale také na téměř všech webech, na kterých jsou nabízeny i Kam-Snaps. Vzhledem k tomu, že jsem byl tak nespokojen a opravdu pracoval s knoflíky, rozhodl jsem se koupit knoflík.

Připojení Kam-Snaps stiskem tlačítka

Poznámka: V mém příkladu jsem použil tlačítka v barvě, která vyniká co nejlépe z textilie, takže můžete vidět vše lépe. Normálně používáte barevně koordinovaná tlačítka nebo můžete jen chtít kontrast ve vašem obrobku. Pak je to samozřejmě v pořádku.

příprava

Není zde co vysvětlovat. Příslušný obrobek, na který mají být tlačítka připevněna, může být ve skutečnosti vždy všitý úplně, ledaže by tlačítko bylo „skryté“. Nejprve samozřejmě musíte přemýšlet o tom, kde přesně by měla být tlačítka připevněna. K tomu můžete přilepit značku přímo na tkaninu, v tomto případě dokonce i s kuličkovým perem nebo podobně, protože značka je stejně skrytá tlačítkem.

Stiskněte tlačítko

Tlačítkový lis má dvě různé vložky pro dva protějšky (Stud a Socket), které musíte vyměnit, proto je vhodné, pokud je připojeno několik tlačítek, vždy nejprve připojte jednu stranu všech tlačítek, poté znovu otočte a poté připojte druhou stranu,

Kšiltovka je stejná na obou stranách a vždy klesá k tisku. Buďte opatrní zde! Jakmile je tlačítko stisknuto k lisu, bude obtížné jej uvolnit a v látce zůstane malý otvor!

Připojte tlačítka

Nejprve vložte do lisu jednu ze dvou vložek (závit šroubu) a vložte na ni příslušný protějšek (kolík nebo objímku). V ideálním případě se značky na tlačítcích vždy připevňují k vnější straně (kde jsou nasazeny víčka). Poté umístěte víčko s bodem přesně do středu značky, přidržte jej s látkou a vložte svůj kus s víčkem dolů do lisu, dokud si neuvědomí, že víčko je správně v žlabu.

Tip: Ujistěte se, že váš obrobek není příliš blízko okraje stolu. Mohlo by to proklouznout a pak tlačítko nesedí správně. V nejhorším případě s tím zničíte celou svou práci.

Protože je protějšek připevněn k horní části lisu, můžete nyní páku ovládat pevně, ale s pocitem. Pokud použijete příliš velkou sílu v důsledku pákového efektu plastového knoflíku a v nejhorším případě dojde k poškození tkaniny. Zastřešení lisu, zvednutí páky zpět a vyjmutí obrobku z lisu. Tlačítko sedí správně, když je středová část stlačena naplocho, a proto je snadné připojení obou protějšků.

Tip: Nejprve se může stát, že tyto úchyty jsou docela závažné. Proto je otevírám a zavírám ihned po připojení 10-15krát. Časem to jde lépe.

Pokud chcete v manžetě přichytit západky (například: babybodies), měli byste ji buď vyztužit netkanou textilií, nebo ušit v kusu nepružné bavlny, abyste zabránili roztržení manžetové tkaniny.

Západky Kam vypadají stejně na obou stranách vnějšku, protože používají stejné čepice, a proto jsou skvělé pro obrobky, které jsou oboustranné, jako jsou oboustranné bundy.

Kategorie:
S čím byste měli řezat plexisklo? Tipy pro řezání
Rhododendron cicadas - řádný boj s cikádami na azalkách