Hlavní VšeobecnéŠijte dvouplášťovou kapsu s klopou i bez ní - pokyny k obrázkům

Šijte dvouplášťovou kapsu s klopou i bez ní - pokyny k obrázkům

obsah

  • Materiál a příprava
  • Pokyny - našijte hadici na potrubí
    • Šití kapsy
    • Šijte kapesní tašku
    • variace
  • Stručný návod

Potrubní vak je bohužel nespravedlivě tak obávaný jako šití zipu. Pokud však pracujete přesně a postupujte podle těchto pokynů, je šitý Ratz-Fatz a vypadá profesionálně. Obvykle se používá na kapsy na bundy a blejzry, ale myslím si, že se jí daří i na šaty a kalhoty.

Dudácká kapsa s klopou je také úspěšná pro začátečníky

V této příručce vám ukážu, jak ušít potrubní kapsu s klopou a bez ní. Budou další dvě instrukce, ve kterých bych chtěl představit jednostranný vak na potrubí a kapsu na svařování. Doufám, že najdete - stejně jako já - potěšení z tohoto typu sáčku a v budoucnu jej můžete začlenit do svých projektů.

Úroveň obtížnosti 2.5 / 5
(s touto příručkou a trochou trpělivosti, ale také vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(žádné další náklady - obvykle vyplývají ze vzorce)

Požadovaný čas 2.5 / 5
(variabilní v závislosti na cvičení a typu látky)

Materiál a příprava

Výběr materiálu

Výběr materiálu obvykle vyplývá ze vzoru. Pro tento tutoriál používám obyčejný bavlněný dres v různých barvách, abych lépe ilustroval a vysvětlil každý krok. Ve skutečnosti se ve většině případů používá stejná tkanina jako pro zbytek oděvu. Pro kapesní tašku se často používá materiál podšívky, protože je velmi tenký, a proto se nevztahuje. Nicméně, toto sklouzne těžce a vyžaduje více praxe (nebo Wondertape).

V každém případě by měly být textilní části vyztuženy žehlícím rounem. Na jedné straně to usnadňuje práci a na druhé straně je to stabilnější a potrubní vak později pěkně drží svůj tvar.

Množství materiálu a vzor

Oděvy s kapsy s plynem jsou obvykle specifikovány ve vzoru, pak závisí množství materiálu. V zásadě můžete všude vkládat zúžené kapsy. Nejprve zvažte, jak široký by měl být postup a jak velký chcete, aby vaše klapka byla.

Pro šířku samostatně konstruované kapsy na potrubí změřte šířku ruky (v nejširším bodě ne palce) budoucího nositele a přidejte asi 3 cm.

Moje dudácká kapsa proto musí být nejméně 9 cm + 3 cm = 12 cm dlouhá (délka řezu). Na každý konec přidejte přídavek na šev 1, 5 cm, který nakreslíte. Celková délka je tedy v mém případě 15 cm . Pro výšku beru 3 cm . Celkově potřebuji dvě potrubí, takže jsem si odřízl kus látky, na kterou mohu tato měření krásně nakreslit (vůle kolem 2 cm) a obrátit ji s chrámovou vložkou.

Tip: Pro žehlící vložku NEPOUŽÍVÁM objemový fleece. Jde pouze o vyztužení a oporu tkaniny, ale nikoli o její zesílení. Používám zde H180, ale můžete použít také např. H250.

Pokyny - našijte hadici na potrubí

Nyní kreslím všechna měření svých dvou pruhů na rouno a přesně vyříznu vnější linie.

Pak oba pásy žehlím podélně dovnitř, nakreslím pomocnou čáru na polovinu (0, 75 cm) a vystoupím uprostřed.

Vyztužuji místo na tkanině, kde se hadicový vak má použít s žehlícím rounem. Fleece by měla jít po stranách nejméně 2 cm za Einrifflänge (12 cm) a nahoru a dolů, také velkoryse dávám pár cm. Potom nakreslím Eingrifflänge a označí mě začátek a konec. Tyto čáry jsou nyní prošívané - já to zde ukazuji pro lepší viditelnost kvůli kontrastním barvám - jmenovitě dlouhá čára s velkým bastingovým stehem stroje, krátké krátké linie ručně.

Ručně šitá označení nejsou šita. Takže můžete vidět značky na pravé straně látky.

Nyní jsem dal jeden ze dvou pásků potrubí s břitem uprostřed prošívané linie a připnul ji dolů. Nyní spojuji všechny vrstvy podél švu na potrubním pruhu jednoduchým rovným stehem, jen mezi dvěma koncovými značkami.

Stejně jako u druhého potrubí.

Zezadu značím vzdálenost 1 cm a odtáhnu od ní čáry do rohů. Pak jsem prořízl prošívanou středovou čáru až na tyto trojúhelníky a dolů po špičkách podél stehen až k koncovým bodům mých švů. Zde musíte pracovat velmi pečlivě, jinak taška nebude vypadat hezky. Dávejte pozor, abyste neprorezali potrubí.

Tip: Pokud jste řezali příliš daleko: sklopte potrubí zpět a steh na vrchol řezu.

Pokud jste neprotrhli dostatečně daleko: sklopte potrubí zpět a řezejte, dokud neskončí šev.

Teď otočím potrubí. Pokud zvednete potrubí po stranách, uvidíte malé trojúhelníky. Složte svůj obrobek tak, aby potrubní pásy a trojúhelník ležely na sobě a přesně je sešily. Nyní žehlte potrubí z obou stran.

Tip: Při žehlení parou jsou hrany obzvláště krásné. Aby se zajistilo, že se nepřekrývají švy potrubí, umístěte mezi vnější tkaninu a přídavek švu po obou stranách trochu lepenky.

Pokud chcete ušit dvojitou trubku bez kapsy, začněte hned s kapsou a přeskočte pokyny pro klapku.

Šití kapsy

Pro klapku používám délku záběru s výškou 3 cm a zaoblení ve viditelných rozích plus přídavek na švy na všech stranách 0, 75 cm . Potřebuji tedy dva kusy textilie, každý s velikostí 13, 5 cm x 4, 5 cm . Zesílím vnější tkaninu opět pomocí žehlicí vložky. Položil jsem dva kusy látky zprava doprava (tj. S pěknými stranami k sobě) dohromady a sešívám obě strany a spodní rovně dohromady, pak jsem rozřezal rohy v švu, otočil a vyžehlil kapsu kapsy.

Vložil jsem klapku do otvoru mezi dvěma trubkami.

Zde by se měl otevřený okraj klapky s otevřeným okrajem potrubí přesně uzavřít. Všechny vrstvy přilepte na horní část textilie a přišijte je ve stínu švu (tj. Ve spoji mezi potrubím a vnější látkou).

Zde vidíte šev velmi dobře díky šicí nitě v kontrastní barvě. Pokud používáte odpovídající barvy, tento šev nevyčnívá.

Šijte kapesní tašku

Můžete si ušít kapesní tašku z vnější látky nebo použít podšívku. Kombinace obou je běžná. Pokud pracujete s materiálem podšívky, měli byste naplánovat alespoň jeden panel z vnější látky, aby při otevírání sáčku materiál podšívky nevyblikal. Vypadá to profesionálnější a vypadá mnohem hezčí.

Vystřihněte látky tak, aby odpovídaly délce potrubí, tj. 15 cm. Výšku lze přizpůsobit vašim osobním preferencím. Myslím, že je hezké umět zvednout ruku alespoň k horní řadě kotníků.

To je pro mě nejméně 10 cm za spodní kapsu plus povolenky na švy, takže 11, 5 cm. Pro zadní část kapsy potřebujete o 1, 5 cm více, protože je přišita výš. Tento kus kapsy je také volitelně vyroben s panelem z vnější látky. Clona by měla být alespoň 3 cm vysoká, lépe lepší.

Rozměry mých kusů látky pro vak jsou tedy 15 x 11, 5 cm a 15 x 13 cm .

Tip: Pokud sdílíte tyto rozměry pro panel, nezapomeňte přidat další povolenky na švy!

Položte menší kusy materiálu zprava na spodní okraj potrubí, vložte je, sklopte horní materiál dolů a zašijte tkaninu sáčku do potrubí těsně vedle existujícího švu.

Přeložte tkaninu sáčku směrem ven a postupujte stejným způsobem jako s ostatním kusem látky nahoře. Obě textilie sáčků jsou ve spodní části zarovnány. Položte strany sáčku sáčku a dno sáčku dohromady a sešijte je dohromady. Připojte také potrubní lišty na bok. Pro snazší šití sklopte vnější látku dozadu. Ručně šité značky stránek lze nyní odstranit.

A taška s dvojitým potrubím je již hotová.

variace

Pokud není plánována žádná vnitřní podšívka a nechcete vidět povolenky na švy kapesních švů, můžete je také spojit doleva doleva, otočit je a znovu je spojit krátkým lemem, takže nevidíte povolenky švu ani zevnitř ani zvenčí.

Pro ozdobu lze také připojit tlačítka (s a bez klapky). To mohou být buď figuríny, nebo ve skutečnosti fungují. Jak šít knoflíkové díry, viz náš tutoriál "šití knoflíkových dírek".

Stručný návod

1. Určete délku řezu (šířka ruky +3 cm) + řez 1, 5 cm každý s výškou 3 cm dvakrát
2. napůl na polovinu / železo, ve středu na délku
3. Umístěte otevřené hrany na vodítko pro postup a střed doprostřed
4. Otevřete řez a vždy ořízněte přibližně 1 cm před okrajem pod úhlem ke konci švu
5. Otočte potrubí a zajistěte „trojúhelníky“
6. Žehlení
7. Je-li to žádoucí, odřízněte klopy, vyztužte, přišijte a otočte
8. Vložte klapku a steh do stínu švu potrubí
9. Vystřihněte kousky látky do kapsy
10. Umístěte menší kus látky tak, aby byl zarovnán se spodním okrajem potrubí a pevně prošijte
11. Umístěte větší kus látky tak, aby byl zarovnán s horním okrajem okraje potrubí a stehem na místo
12. Připevněte vak na boku a na dně a stehu (včetně potrubí)

A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy