Hlavní VšeobecnéHáčkovaný trojúhelníkový šátek - zdarma průvodce pro kutily

Háčkovaný trojúhelníkový šátek - zdarma průvodce pro kutily

obsah

 • Materiál a příprava
 • Vytvořte vzorek stehu
 • Háčkování vzor pro trojúhelník šálu
 • absolvování
  • Háčkování a třásně

Trojúhelníkový šátek je praktické příslušenství, které by nemělo chybět v šatně dámy. Za chladnějšího počasí je rychle svržen a přináší příjemné teplo. Dokonce i večer na gauči se můžete mazlit. Každý, kdo si cení svého vlastního stylu a rád pracuje ručně, sám háčkuje takovou praktickou látku v krátkém čase as malým úsilím.

Včera a dnes

Historie trojúhelníkového šálu sahá až do středověku. Dokonce i tehdy prosté ženy pletly teplé plátky ovčí vlny jako náhradu kabátu. V následujících stoletích byla trojúhelníková látka někdy více či méně v módě. Dnes je stále součástí různých kostýmů, ale opět je žádán jako módní doplněk. Zejména "in" jsou ručníky, které byly vytvořeny interně. Jeden je tedy nezávislý na barvách a vzorech současné módy a může háčkovat nebo pletet látku, která se optimálně hodí k osobnímu šatníku.

Materiál a příprava

V závislosti na účelu a ročním období, kdy chcete použít trojúhelníkový šátek, byste měli vybrat materiál, který chcete zpracovat. Na podzim a na jaře jsou vhodné lehké, ale teplé nitě, které lze použít se vzory nebo bez nich. Zima samozřejmě vyžaduje silné, načechrané příze, které jsou nejlépe háčkované nebo pletené bez velkých nebo mimořádně jemných vzorů. Vhodné jsou všechny příze obsahující vysoké procento nové vlny. Vlněný hadřík vás udržuje v teple v chladném období. Kdo ji miluje teplý a načechraný, zvolí alpakovou vlnu. Díky své výjimečné struktuře vlasů je ideální pro chladné, ale i teplejší dny. Výrazné letní látky jsou vyrobeny z jemných přízí, jako je perlová příze, bavlna, hedvábí a kašmírová příze. S tímto jemným výchozím materiálem můžete pracovat s magickými a filigránovými vzory.

Pokud jste se rozhodli háčkovat trojúhelníkový šátek sami, je zapotřebí trochu přípravy. Nejprve potřebujete vzor s pokyny. Výsledkem je obvykle velikost látky a požadované množství vlny. V závislosti na tom, jak složitý je vzor, ​​lze jej rozšířit nebo zkrátit, aby se dosáhlo osobně požadované velikosti. S trojúhelníkovým šátkem byste měli vždy měřit od pravého zápěstí, přes ramena k levému zápěstí (samozřejmě obráceně). Tato délka je přibližná míra původně požadovaného řetězce ok. Při normální velikosti je délka asi 150 cm. Látka se potom háčkuje z široké strany na vrchol.

Pro výrobu níže popsaného trojúhelníkového plátna se používá knotová příze „Clou“ od Junghans. Je to hustá, objemná, přesto lehká příze ze 75% čisté nové vlny a 25% akrylu, která je také vhodná pro pračku. "Clou" se zpracovává háčkovým háčkem o síle 6 až 8. Velikost jehly, která se má použít, závisí na tom, jak pevně háčkujete. S menší jehlou získáte relativně pevný výsledek háčkování, velká jehla uvolňuje ruční práci. Pokud tedy tvrdě pracujete, měli byste použít 8-jehlu k získání uvolněného a načechraného hadříku.

Potřebujete toto:

 • 400 g vlny, zde značka "Clou" od Junghans v barvě stříbro-šedá, ale může se použít i podobná vlna, jejíž délka použité vlny odpovídá
 • 1 háčkový háček velikosti 6 až 8 (práce na obrázku jsou háčkované silou 7)
 • 1 řádkový čítač (usnadňuje počítání řádků ve vzoru)
 • 1 nůžky
 • 1 metr
 • 1 silná šicí jehla pro šití nití

Tip: Před zahájením práce je vhodné háčkovat vzorek stehu tak, aby konečná tkanina také splňovala požadované rozměry. V závislosti na přízi a velikosti jehly, kterou používáte pro svou práci, se může změnit požadovaná velikost ok, počet řádků a také vzhled vzoru. Aby bylo možné získat pracovní část v požadované velikosti, je vhodné vytvořit vzorek ok před skutečným zahájením práce.

Vytvořte vzorek stehu

1. Podívejte se na informace o kouli příze: z. Pletené 10 cm hladké vpravo = 11 - 14 stehů.

Poznámka: Počet stehů platí také pro háčkování.

2. Háčkujte čtverec o rozměrech 10 cm x 10 cm tímto počtem stehů. V "Clou" 6 řadách tyčinek tvoří 12 stehů vzduchu, s jehlou velikosti 7 háčkuje požadovaný čtverec.

3. Pokud rozměry neodpovídají specifikacím po dokončení vzorku, vytvořte další čtverec a změňte velikost ok a případně počet řádků.

Vždy záleží na tom, jak tvrdě pracujete a jakou vlnu a velikost jehly používáte. U tenké příze potřebujete více stehů na centimetr než u silné příze. Pokud pracujete velmi tvrdě, výběr větší jehly může pozitivně ovlivnit výsledek.

Háčkování vzor pro trojúhelník šálu

Po uspokojivém testu stehu můžete začít se skutečnou ruční prací.

Trojúhelníkový šátek je háčkován na základě 150 vzduchových stehů s jednoduchými tyčinkami. Po 40 řádcích by měl být hadřík dlouhý asi 60 - 70 cm. Nakonec je látka háčkovaná pevnými stehy a opatřena třásněmi.

Řádek 1: Hit 150 Air Meshes a začít hůlkami. První hůlka je háčkovaná do čtvrté smyčky vzduchu, procházející tři stehy také znamenají hůlky.

Chtěli byste vědět přesně, co jsou vzduchová oka a jak je háčkovat "> // www.zhonyingli.com/luftmaschen-haekeln/

V následujících řádcích (až do řádku 36) bude vždy na začátku a na konci řádku pokles o dva stehy. To znamená, že na začátku řádku (z řádku 2) přeskočte dva stehy a udělejte první řadu řádku v stehu 3. Na konci řady nejsou poslední dva stehy opatřeny hůlkami. Místo toho háčkujte dvojitou tyčinku do posledního stehu v řadě a plette ji spolu s posledními hůlkami. V řádcích 37 až 40 je vpravo a vlevo odstraněn pouze jeden steh.

Řádek 2: Po 150 tyčích přichází první kolo. Po poslední tyčce znovu strčte 3 vzduchové stehy a vložte první tyč druhé řady do třetího stehu řady 1. Prošel dva stehy jsou první pokles. Poslední stehy tvoří dva stehy před koncem. Poté následuje dvojitá tyč v posledním stehu první řady.

Získáte tím každý sníží „díru“ a zároveň mírný sklon. Dvojitá tyč a spirálová vzduchová síť brání vytvoření schodiště na okraji. „Díra“, kterou místo toho obdržíte, bude později použita pro okrajové chomáče.

Řádek 3: Nyní udělejte tři zatáčky, abyste otočili a háčkovali první kus do třetího stehu řady 2.

Až do 36. řádku pracujete stejným způsobem, jak je popsáno výše. Každá řada je vždy zkrácena o čtyři stehy. Pouze z 37. řady na obou stranách je odstraněn pouze jeden steh na konci řádku a na začátku řádku.

Řádek 36 Konec: Stejně jako v předchozích řádcích háčkujte dva stehy před koncem řádku, abyste vytvořili poslední kus - na konci dvojitý kus, poté tři spirálové stehy.

Řádek 37: Po spirálovitých sítích přeskočte hůl z předchozí řady a začněte znovu řadou tyčinek. Snížení na konci řádku se provádí háčkováním posledních dvou tyčinek. To znamená, že poslední dvě hůlky jsou pouze napůl háčkované (všechny stehy zůstávají na háčkovém háčku) a abgemashcht dohromady.

Řádky 38, 39 a 40: ... jsou háčkované stejným způsobem. V horní části šálu zbývají 2 stehy. Nitě štípejte velkoryse, protáhněte ji poslední smyčkou vzduchového stehu a zašijte ji.

absolvování

Háčkování a třásně

Háčkování celé látky se sadou silných stehů (zde byla pro jasnost použita modrá vlna). Díky tomu jsou hrany pravidelnější a stabilnější. Nyní můžete začít s přípravnými pracemi na strapcích.

Nejprve spočítejte „díry“ na obou diagonálních stranách látky, protože je potřeba tolik třásňových chomáčků.

Řezejte čtyři 30 cm dlouhé nitě na chomáč. Vlákna jsou nyní přeložena na polovinu a vložena s očkem skrz otvor na okraji látky. Protáhněte smyčku ve všech osmi vláknech, všechno provlékněte a první okrajový chomáč je připraven. Zajistěte všechny otvory ozdobnými chomáčky. Pokud si nejste jisti, jak to opravit, můžete každou třmen zabalit do provázku, uzel nitě a zkrátit jej, nebo prostě zavěsit konce za chomáč. Nakonec zkontrolujte, zda jsou všechny třásně stejné délky. Možná budete muset něco vyrovnat s nůžkami.

Tipy pro rychlé čtenáře:

 1. Materiál 400 g vlny, značka "Clou" od Junghans
 2. Háčkový háček o síle 6 - 8
 3. Měřicí páska, nůžky, šicí jehla a počítadlo řad
 4. Zastavte 150 vzduchových ok, tip: test stehu předem!
 5. Háčkování 36 řádků
 6. Přijetí z řádku 2, 2 oky na obou stranách
 7. z řady 37 - 40 každý 1 steh na obou stranách
 8. Zbytek sítě 2, přišit na nit
 9. Háčkujte látku pevnými stehy
 10. Třásňové trsy ze čtyř 30 cm dlouhých nití
 11. složte 4 nitky na polovinu
 12. Protáhněte smyčku otvory v okraji látky
 13. Utáhněte nitě skrz smyčku
 14. Pokud je to nutné, upravte třásně na stejnou délku
Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²