Hlavní VšeobecnéŠití trojúhelníkové látky z mušelínu - instrukce

Šití trojúhelníkové látky z mušelínu - instrukce

obsah

 • Šít trojúhelníkový šátek
  • Výběr materiálu
  • Množství materiálu
  • Řez
  • variace
  • Tipy
 • Stručný návod

Zejména v přechodném období a na chladnějších večerech v létě se vyplatí chránit krk, aby se zabránilo nepříjemným nachlazením. Poté, co jsem vám již napsal návod, jak šít trojúhelníkový šátek vyrobený z dresu, dnes bych se rád zaměřil na látku, která dlouho vyrostla trendovou látku na sezónu: mušelín.

Šít trojúhelníkový šátek

V této příručce se dozvíte vše o této látce, jejích vlastnostech a kvalitách, jak vyšít trojúhelníkový šátek z této zázračné látky (ve dvou variantách - jednovrstvá a dvouvrstvá) a různých možnostech lemu.

Obtížnost 1/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - Euro od zbývajícího využití a 30, - Euro)

Časové výdaje 1/5
(včetně vzoru asi 30 minut - v závislosti na variantě hem a cvičení)

Výběr materiálu

Jak bylo zmíněno v úvodu, tentokrát jsem se rozhodl pro určitý druh tkaniny šít trojúhelníkový hadřík : mušelín . Ale na čem vůbec záleží ">

Dvojitá gáza a mušelín jsou technicky dvě různé tkaniny. Ve skutečnosti je Double Gauze spíše gázou. Vzhledem k podobnému vzhledu jsou látky obchodovány poskytovateli, ale také pod oběma názvy. Double Gauze se skládá ze dvou velmi tenkých, průsvitných vrstev tkáně, které jsou spojeny pouze selektivně.

Muslin je jemná tkanina, která je většinou ze 100% bavlny . Tradičně byl vyroben také z vlny, dnes na trhu již existují některé varianty viskózy. Ve vzácných případech se také vyrábí z vysoce kvalitního hedvábí. Je vždy volně tkaný a jednoduchý v prosté vazbě. Je velmi lehký a vzdušný s vysokou sací silou a snadnou péčí. Bavlna je velmi robustní a lze ji také vařit. Lze jej žehlit, ale u hotových tkanin je to záležitost vkusu, protože tento typ tkaniny nelze žehlit - v závislosti na designu - velmi dobře. Poté dostane nárazovou optiku .

Abych šil můj trojúhelníkový šátek, rozhodl jsem se pro tištěný květinový design . V této příručce to zašívám ve dvou vrstvách, ale pak pomocí zbytků textilie ukážu, jak jsou různé švy implementovány, pokud jsou šity v jedné vrstvě. Koupil jsem si tu látku: piráti.

Množství materiálu

Množství materiálu a vzor

Ať už šijete jednu nebo dvě vrstvy, potřebujete stejné základní množství látky. Zejména pokud by měl být objekt zarovnaný směrem k přednímu rohu, může se požadavek na materiál znovu zvýšit. Pokud chcete, aby to bylo snadné a motiv nemusí být vodorovný, stačí vzít šířku tkaniny na délku. Většina z nich je 140 cm .

Protože je tato látka velmi lehká, nezáleží na tom, zda se látka trochu zvětší. I menší velikosti se dobře nosí, ale u dospělých by neměla být menší než 1 m, jinak může být příliš krátká, aby se hezky zabalila.

Řez

Jednoduše položím látku diagonálně k sobě, zprava doprava, s motivem k sobě.

TIP: Chcete-li sešít v jedné vrstvě, polovinu látky rozpůlte. Věnujte pozornost tomu, jak by měl být motiv na konci!

Šije se:

Pomocí kolíků nyní upevníme dva otevřené hrany a přišijeme je s určitou vzdáleností k okraji.

TIP: Přídavek na švy lze také předem zkrátit a spojit na požadovanou šířku, ale rád to dělám retrospektivně. (Obr. 4) Zde lze použít i overlockový stroj.

Nezapomeňte mít otvor asi 10 cm !

Šiji každý začátek a konec, šikmo odříznu rohy, prošiju povolenky na švy a převléknu látku. Rohy by nyní měly být vytvořeny co nejpříjemněji.

K uzavření zatáčecího otvoru používám buď matracový steh (nazývaný také žebříkový steh nebo magický steh), ve kterém není zvenčí vůbec žádný šev - pokyny najdete zde (také při zavírání otočného otvoru): Dinkelkissen-selbst- dělat.

Pro druhou variantu jsem dovnitř vložil švy do otočného otvoru a vyžehlil jej tak, aby byla pěkná hrana, kterou uzavírám špendlíkem.

Pak jsem sešít kolem celého plátna kolem okrajů a uzavřít otočný otvor.

TIP: Obrat by měl být blíže k jednomu z konců a ne v pravém úhlu trojúhelníku, protože toto místo je téměř vždy v centru pozornosti. Švy by také měly začínat a končit na dlouhé rovné straně nebo v ostrých úhlech.

variace

Pro jednovrstvou variantu existuje několik možností pro lem.

Nejjednodušší způsob je jednoduše zarovnat okraj pomocí šicího stroje s overlockem . K nastavení akcentů můžete použít odpovídající přízi nebo kontrastní barvu.

Další možností je obvyklý lem . Chcete-li to provést, žehlte hrany v požadované šířce dvakrát dovnitř.

Sundejte se a potom klepněte na celou cestu.

Máte-li odpovídající šicí patku s válcovaným švem, můžete ji použít také. To vytváří typický lem, který znáte z muslinového zboží. Velmi tenký svinutý lem . Přečtěte si pokyny svého šicího stroje, abyste je mohli správně používat.

Pořád sem rád vyžehlím hrany. Zasáhl jsem hrany dvakrát velmi úzké. Výsledek šití bude mnohem krásnější. Rovněž sešlápnu první stehy normální přítlačnou patkou a potom je navléknu. Trvá to trochu praxe, ale pak je to docela snadné.

Tipy

Buďte kreativní při nošení látky, abyste ji mohli plně využít. Noste ji jako šál přes šaty bez rukávů.

Jako šátek do přechodové bundy.

Nebo jako příslušenství přes tenký pletený svetr uprostřed.

Určitě přijdete s více možnostmi nošení, to jsou moje oblíbené "> Rychlý průvodce

01. Tkaninu složte diagonálně nebo střih.
02. Přeložte látku (nebo obě vrstvy ušijte a spojte).
03. U dvouvrstvé varianty se vyhněte otevíracímu otvoru.
04. Otočný otvor ručně uzavřete nebo znovu krátkým stehem obtočte.
05. A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²