Hlavní VšeobecnéŠijte jednoduchou sukni - bezplatný snadný průvodce pro začátečníky

Šijte jednoduchou sukni - bezplatný snadný průvodce pro začátečníky

obsah

  • Materiál a příprava
    • vzory
  • Šijte jednoduchou sukni
  • variace
  • Stručný návod

Krásná sukně dělá šatník perfektním. Není žádným tajemstvím, že dokonce i začátečníci si sami rychle uší sukni. Ale jak přesně to funguje “>

V této příručce vám ukážu, jak rychle a snadno vytvořit vzor pro sukni a tuto sukni šít. Přizpůsobeno vaší vlastní postavě a super pohodlné!

Materiál a příprava

Obtížnost 1/5
(tento jednoduchý průvodce sukně je určen pro začátečníky)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(v závislosti na výběru materiálu a velikosti na sukni asi 10-20 eur)

Časové výdaje 1/5
(v závislosti na zkušenosti a přesnosti bez šicího vzoru asi 30 min na sukni)

vzory

Vzor pro jednoduchou sukni

Pro vzor potřebujete nejprve měření. Měření pasu - nejužší bod ve výšce pupku, měření kyčle - nejširší bod kyčle a délka sukně - délka pasu k požadovanému konci lemu a vzdálenost mezi pasem a boky.

Pro mě jsou to následující hodnoty:

  • TW = pas 100 cm
  • HW = šířka kyčle 108 cm
  • L = délka 56 cm
  • TW až HW = 19 cm

Chcete-li vytvořit vzor, ​​rozdělte TW a HW na čtyři, protože každý vzor bude nakreslen pouze při porušení a tato sukně bude vypadat stejně na přední a zadní straně. Výsledkem je vzor, jak je vidět výše. Šířka kyčle by měla být nejširším bodem. Mezi pasem a boky je nakreslena luk, který pak jde buď o kousek dále, nebo jde přímo dolů z boků. Pokud chcete, můžete také nakreslit diagonálně dolů zprava nahoru od pasu nahoru, pak dostanete mírně rozšířenou sukni ve tvaru A-line.

Můj vzor je jen skica, protože v této velikosti je pro vás jasnější. Tuto skicu mám v souladu se svými skutečnými hodnotami 1: 1 převedena na vzorový papír a vystřihnout. Levý (rovný) okraj vzoru je umístěn přímo nad přídí, takže je přerušen. V tomto bodě je podkladová tkanina složena.

Před stříháním můžete ještě stále značit švy a lemy přímo na tkanině. Rád používám trikovou značku nebo kruhovou dívku. Najdete je například zde: PRYM trikové markery samozhášecí nebo zde: PRYM Kreiderad pen.

V pase a na bocích je přídavek na švy přibližně jedna šířka chodidla. Přidání lemu na dně je věcí vkusu. Ale měla by být alespoň 2 cm široká, jako víc. Řez je nyní zlomen dvakrát ve zlomenině.

TIP: Při řezání věnujte pozornost možnému motivu, neměl by být „vzhůru nohama“.

Výběr materiálu

Pro tento vzor jsem si vybral krásný bavlněný dres s květinovým motivem, který bych chtěl kombinovat s černou organickou manžetovou tkaninou .

Můžete také použít spandex bez elastanu, ale v tomto případě bych přidal asi 0, 5 cm na stranu před přidáním švu, takže se můžete pohybovat i v sukni.

Pro tento střih jsou vhodné téměř všechny tkaniny. Dokonce i teplejší látky jako Jacquardsweat nebo Alpenfleece se snadno používají.

TIP: Pokud chcete ušít látku, která je uvnitř zdrsněná, může se později „vyšplhat“, pokud budete nosit punčocháče. V tom případě byste ho měli nakrmit.

Šijte jednoduchou sukni

Pro sešívání sukně odřízněte obě části sukně dohromady a dejte je dohromady na pravé straně doprava (tj. S motivem k sobě). Odstraňte boční švy kolíky.

TIP: Když by šití nemělo být taháno za látku, pokud je to možné!

Postranní švy sešijí k sobě (s pružnými tkaninami, s nataženým stehem jako úzký cik-cak).

Nyní už můžete hádat, jak bude sukně vypadat, až bude hotová. Zkuste to a vyzkoušejte, zda se vám délka líbí. Když je pas výše, neměl by sedět příliš vysoko v pase, je na něm stále našitá manžeta. Když se délka přizpůsobí, stáhněte sukni a přeložte lem dovnitř na požadovanou délku . U mě to je 3 cm.

Kolík jehel všude kolem a pak šít přes z pravé strany látky. Je to zvláště příjemné s krytím. Alternativně můžete také šít běžným šicím strojem pomocí dvojité jehly. Ale i jednoduchý, pružný šev vypadá velmi pěkně.

Nakonec je manžeta připevněna. Počínaje obvodem mého pasu 100 cm, nyní vypočítávám x 0, 7 pro šířku manžety a přidávám přídavek na šev: 70 cm + (2 x 0, 7 = 1, 4) = 71, 4 cm. Osobně preferuji vyšší manžety, protože se snáze nosí. Moje manžeta by měla být vysoká asi 8 cm. Beru tuto hodnotu dvakrát, protože manžeta je šitá na dvou vrstvách. Pak přidám povolenky na švy. Potřebuji tedy výšku manžety 17, 4 cm.

Jak správně ušit manžetu, můžete vidět z mého tutoriálu: Sew on cuffs - vypočítat délku a seitovat správně.

A vaše nová sukně je připravena. Bavte se šití!

variace

Jak již bylo zmíněno, sukně lze snadno upravit v různých tvarech. Nechte ho běžet šikmo směrem ven a vytvořte tvar čáry A. Pokud to uděláte kulatější a nafouklejší, stane se sukní s balónky . Může také mírně zaokrouhlit boky a poté se trochu vrátit k sobě, čímž se vytvoří sukně střihaná blízko těla .

Pro hravý vzhled si můžete také přišít vlněné kalhoty vedle volánů, krajek a dekorativních tkanin.

Stručný návod

01. Odstraňte požadované rozměry.
02. Zadejte kóty do náčrtu.
03. Vytvořte vzor podle náčrtu.
04. Řez a švy dvakrát přerušte.
05. Odstraňte boční švy a přišijte k sobě.
06. V případě potřeby montáž a korekce délky.
07. Jízda v lemu a fixace. Šijte lem.
08. Vypočtěte požadavek na manžetu.
09. Ořízněte, připevněte a zašijte manžety podle návodu.
10. A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady