Hlavní Háčkování dětské oblečeníFadengrafik - návod + šablony zdarma pro tisk

Fadengrafik - návod + šablony zdarma pro tisk

obsah

 • Pokyny pro grafiku vlákna na papíře
  • Varianty pro grafiku vlákna: Kruh
 • Hvězda jako závitová grafika
  • Pěticípá hvězda
  • Osmicípá hvězda
 • Závitová grafika s hřebíky
  • srdeční
  • ježek

Niťová grafika vypadá vznešeně a vysoce kvalitně - ať už na papíře nebo na dřevě. Jsou to ideální dekorace dekorace pro vánoční přání nebo přání. S touto technikou změníte každou složenou kartu v samostatné umělecké dílo. V tomto tutoriálu se šablonami vám ukážeme, jak si sami vytvořit takovou nitovou grafiku.

Pokyny pro grafiku vlákna na papíře

Potřebujete:

 • podání
 • Tonkarton
 • Jehla a nit
 • nůžky
 • sponky

Krok 1: Vytiskněte naši řemeslnou šablonu na začátku.

Klikněte zde: Stáhněte si šablonu řemesla - kruh

Krok 2: Poté se rozhodnete pro velikost motivu, který odpovídá velikosti karty, kterou chcete rozdat.

Krok 3: Nyní musí být body motivu přeneseny na papír. Chcete-li to provést, umístěte předmět přesně tam, kde by měl být později na mapě. Papír můžete připevnit na lepenku pomocí sponek na papír. Takže nic neklouzne.

Samozřejmě si také můžete vytvořit vlastní šablonu s 20, 24 nebo 30 body. Můžete to udělat pomocí čtverce a tužky.

Tip: Pokud je šablona větší než karta, můžete ji také trochu oříznout.

Krok 4: Nyní nasaďte jehlu. Vložte tečky na šablonu tak, aby se otvor objevil na kartonu. Nemusíte prorazit přímo oběma vrstvami papíru. Stačí dojem. Můžete to probodnout později. Pokud jste propíchli všechny díry, šablonu lze odstranit. Motiv je nyní viditelný na papíře.

Pátý krok: Samozřejmě nejdůležitější věcí na grafice nití je způsob, jakým prošíváte tečky jehlou a nití. Vlákno může sledovat vzor nebo být chaoticky vedeno. Úkolem nitě grafiky je však více dosáhnout geometricky přesných výsledků podle vzoru. Zde je návod, jak spojit body s jehlou a nití.

Odřízněte dlouhý kus nitě. Lepší trochu víc než příliš málo. Nitě protáhněte jehlou. Na konci vlákna vytvořte dvojitý uzel. Poté začněte jehlou v bodě 1 na zadní straně karty. Uzel je nyní vzadu. Protáhněte nit skrz otvor k uzlu.

Nyní sledujte čísla. Modré čáry ukazují vlákno na přední straně, oranžové čáry ukazují vlákno na zadní straně. Jakmile propíchnete několik děr, pochopíte vzorce za tím. Na konci už čísla nepotřebujete.

Před propíchnutím další díry vytáhněte nit napnutá. Takže nedochází k uzlům ani fitzenům. Závit by měl nyní skončit v otvoru 52 na zadní straně. Znovu ji napněte a na zadní straně vytvořte dvojitý uzel. Poté může být zbývající nit odříznuta. Na přední straně by nyní měl být předmět vidět. Uprostřed je nyní volný kruh. To je ideální pro psaní kouzla nebo dokonce vložení obrázku.

Hotovo je vlákno grafika! S touto technikou lze vyrobit pohlednice na jedinečné kousky. Zejména o Vánocích jsou tyto vznešené skládací karty nádhernými dárky. Hvězda je typický vánoční motiv. Níže vám ukážeme, jak navrhnout hvězdu pomocí závitové grafiky.

Samotný kruh lze navrhnout mnoha způsoby. To je jen variace mnoha.

Varianty pro grafiku vlákna: Kruh

Velikost prostředního kruhu se liší podle varianty 1

Volný kruh uprostřed se může lišit velikostí. Podle toho, kde je nastaven druhý otvor pro vpíchnutí. Ve variantě, která byla právě vysvětlena, byl druhý otvor vyražen v 9. otvoru z otvoru 1 ve směru hodinových ručiček.

 • Pokud dáte druhou díru blíže, kruh uprostřed se zvětšuje
 • Pokud budete pokračovat ve druhé díře, kruh ve středu se zmenší

Hvězda jako závitová grafika

Pěticípá hvězda

Potřebujete:

 • Jehla a nit
 • Práce kreativně
 • nůžky
 • Tonkarton
 • sponky

Krok 1: Vytiskněte naši řemeslnou šablonu a rozhodněte se o velikosti hvězdy.

Klikněte zde: Stáhněte si šablonu řemesla

Krok 2: Připojte motiv k vyklopené kartě pomocí kancelářských sponek.

Krok 3: Potom propíchněte každý otvor jehlou.

4. krok: Odřízněte dostatečně dlouhý kus nitě. Navlékněte nit na jehlu a na konci vytvořte dvojitý uzel.

5. krok: Nyní začínáte na zadní straně motivu přesně uprostřed. Nyní nasměrujte jehlu k horní špičce.

Na zadní straně niti je nyní znovu protažen střed. Potom provlékněte jehlu dalším otvorem na pravé straně. Pokračujte tedy až do konce hvězdy - nit je vždy vedena středem a jedním bodem doprava.

Krok 6: Nakonec dokončete na zádech. Nyní vytvořte dvojitý uzel a odřízněte vlákno. připravený

Osmicípá hvězda

Hvězda s osmi body nabízí o něco více možností než pěticípá hvězda, protože je symetrická. Při zpracování postupujte přesně podle popisu. Nyní vám ukážeme tři způsoby, jak navrhnout grafiku vlákna pro tuto hvězdu.

Příklad 1 je varianta pro vláknovou grafiku osmicípé hvězdy. Začněte v rohu hvězdné oblasti. Tento bod je na obrázku označen x a vždy počáteční bod. Potom dokončete hranici.

Příklad 1

Poznámka: V příkladu 1 nepotřebujete centra ve hvězdách.

Nyní musíte vždy šít mezi body 1, 2, 3 atd. A x . Jako bod x zvolte střed hvězdy , získejte tento vzorec jako v příkladu 2. Potom také ušijte okraj hvězdy.

Příklad 2

Poznámka: V příkladu č. 2 nepotřebujete střed hvězd.

V tomto příkladu č. 3 je x uprostřed hvězdného paprsku. Tento vzorec je výsledkem. Uvidíte, umístění X-bodu změní předmět ohromně - takže máte mnoho možností navrhnout hvězdu.

Příklad 3

Poznámka: V příkladu 3 potřebujete střed každého paprsku hvězd.

Zde je řemeslná šablona pro osmicípou hvězdu, která se má tisknout v různých velikostech: Tvorba šablony - vláknová grafika „hvězda s 8 body“

Závitová grafika s hřebíky

Niťová grafika může být vyrobena nejen na papíře, ale také na dřevě. U hřebíků, kolem nichž jsou navinuta vlákna, jsou zobrazeny body připojení. Můžete postupovat podle systému nebo pracovat chaoticky.

Potřebujete:

 • dřevěná deska
 • Nähel
 • kladivo
 • páska
 • vlna
 • nůžky
 • v případě potřeby šablona řemesla

srdeční

Krok 1: Vytiskněte šablonu řemesla na papír a vystřihněte srdce.

Klikněte zde: Pro stažení šablony řemesla

Krok 2: Položte motiv na kus dřeva. S kouskem pásky zůstává motiv na svém místě.

3. krok: Nyní kladivo kolem motivu hřebíky v lese. Nejprve označíte prominentní body, jako je bod srdce a křivky. Takže můžete rovnoměrně distribuovat nehty. Ujistěte se, že hřebíky jsou od sebe téměř ve stejné vzdálenosti.

Krok 4: Začněte s vlnou v kterémkoli bodě. Připevněte konec vlákna k hřebíku s uzlem. Nyní provlékněte nit křížem kříže od hřebíku do hřebíku a vždy ovinujte nit kolem hlavy hřebu.

Tip. Vlákno musí vždy zůstat napnuté, aby linie byly rovné.

5. krok: Pokud si myslíte, že je srdce hotové, uzel nit na nehty a odříznout.

ježek

S naším párem ježků jednáte stejně jako se srdcem. Šablonu řemesla pro ježky najdete zde:

Klikněte zde: Šablona pro ježky

Můžete dát volnou ruku na barvu a pocit vlny - vaše kreativita není nijak omezena. To je krása nití grafiky - neexistují žádná pravidla a jakmile pro sebe objevíte vzorec, vypadá to velmi vznešeně.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma