Hlavní VšeobecnéKnit Hangmats: Learn Basics Drop vzoru stehů

Knit Hangmats: Learn Basics Drop vzoru stehů

obsah

 • Pletené stehové stehy
 • Materiál a příprava
  • základy
 • Drop vzoru stehů
  • Horizontální pokles oka vzor
  • Svislý pád steh vzor
  • Vlnitý kapka steh vzor
 • Cvičební projekt Pletená smyčka
  • Pletená smyčka
  • Možné variace

Vypouštění stehů je obvykle velká chyba, která v nejhorším případě zničí celý pletací projekt. To však neplatí pro vzory sešívacího stehu v této příručce: můžete povolit, aby konkrétní stehy sklouzly z jehly a vytvořily se volné vzory. Ukážeme vám tři různé způsoby pletení stehů. Jako cvičební projekt doporučujeme letní smyčku.

Pletené stehové stehy

Hledají vzor pro pletení projekt, který vyhovuje teplé sezóně "> Materiál a příprava

Pro pletení stehů jsou příze zvláště dobré. Díky široké, ploché nitě se vzory stávají vlastními. Tyto příze jsou dostupné v různých provedeních, například v matném nebo lesklém provedení. Když naše vlákno Goldglitzer poskytuje píšťalku. Místo pásové příze můžete použít normální bavlnu .

V každém případě uchopte silnou přízi, která je alespoň pletená s jehlou velikosti šest. V kapele najdete informace. Vezměte větší s několika určenými velikostmi jehly, aby úplet pěkně padal.

základy

Pletený vzor

Průvodce vzory vám řekne, kolik stehů potřebujete použít. Nejprve plette řadu levých stehů, aby byla zarážka méně patrná. Poté projděte řadu vzorů . V každém řádku opakujte všechny kroky, dokud nejsou stehy zcela zapleteny.

Pokud jsou v popisu hvězdy (*), plette stehy před první symbol pouze jednou na začátku řádku. Kroky za druhou hvězdou fungují až na konci série. Po posledním řádku začněte znovu prvním, dokud nebude váš kus pletení dostatečně dlouhý.

Tip: Mějte přehled, abyste vždy věděli, ve kterém řádku se právě nacházíte.

okrajové stehy

Šití okrajů je nutné, aby boční okraje byly krásně rovnoměrné. Zasažte další dva stehy, než potřebujete pro vzor. Pro okraje, které mají být sešity později, je okraj uzlu dobrou volbou. Chcete-li to provést, pletené okraje stehy, to je první a poslední steh, v každé řadě napravo. Pokud zůstávají boční okraje otevřené, doporučuje se okraj konvice . Zvedněte první steh v každé řadě bez pletení. Chcete-li to provést, zatlačte ji na pravou jehlu a před prací nechte nit ležet. Poslední steh vždy pletete správně.

obálka

Položte nit přes pravou jehlu zepředu dozadu. Pokud jsou v pokynech uvedeny dvě obálky, provlékněte přízi pod jehlou za první a znovu ji nasuňte. Každá obálka vytvoří novou síť . U vzorů sešívacích stehů je zrušte ihned, jakmile vás k tomu vyzve popis.

Drop vzoru stehů

Horizontální pokles oka vzor

Pro tento vzor budete potřebovat velikost ok dělitelnou deseti a šesti dalšími stehy.

1. řada: * 6 stehů napravo, 1 otočení, 1 steh na pravé straně, 2 otočení, 1 steh na pravé straně, 2 otočení, 1 steh na pravé straně, 2 otočení, 1 steh na pravé straně, 1 otočení *, 6 stehů na pravé straně

horizontální steh vzor, ​​začátek

2. řada: plette všechny stehy napravo a obálky z předchozí řady vynechávejte

horizontální steh vzor po dvou řadách

3. řada: plette všechny stehy doprava
4. řada: jako 3. řada

horizontální steh vzor po čtyřech řadách

5. řada: * 1 steh na pravé straně, 1 obálka, 1 steh na pravé straně, 2 obálky, 1 steh na pravé straně, 2 obálky, 1 steh na pravé straně, 2 obálky, 1 steh na pravé straně, 1 otočení, 5 stehů na pravé straně *, 1 steh na pravé straně, 1 Obálka, 1 steh vpravo, 2 obálky, 1 steh vpravo, 2 obálky, 1 steh vpravo, 2 obálky, 1 steh vpravo, 1 otočení, 1 steh vpravo

horizontální steh vzor, ​​po pěti řadách

6. řada: jako 2. řada

horizontální steh vzor, ​​po šesti řadách

7. řada: jako 3. řada
8. řádek: jako 3. řádek

horizontální steh vzor, ​​po osmi řádcích

Tip: Nepočítejte stehy po první nebo páté řadě, protože obálky dočasně zvyšují počet ok.

horizontální steh vzor, ​​připravené pletené

Svislý pád steh vzor

Velikost oka musí být pro tento vzor dělitelná osmi. Potřebujete také šest dalších stehů . Spuštěné stehové žebro napříč několika řadami. Tím se vytvoří vertikální stehové stehy. Nebojte se, pletenina se nerozbije. Stehy se rozpustí až do bodu, kdy jste před několika řadami vytvořili obálku.

1. Přípravná řada: * 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 1 steh vpravo, 1 turn-up, 1 steh vpravo *, 2 stehy vlevo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vlevo

svislý pokles steh vzor, ​​začátek

2. Přípravná řada: 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, * 3 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo *

vertikální vzor sešívacího stehu, druhá řada příprav

Obě přípravné série se pletou pouze v prvním kole. Potom následujících dvanáct řádků opakujte nepřetržitě.

1. řada: * 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 3 stehy vpravo *, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo

2. řada: 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, * 3 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo *

3. řádek: Jako první řádek

vertikální vzor sešívacího stehu, po třech řadách

4. řádek: Jako 2. řádek

5. řada :: * 2 stehy vlevo, 1 steh vpravo, 1 otočení, 1 steh vpravo, 2 stehy vlevo, 1 steh vpravo, 1 steh klesl, 1 steh vpravo *, 1 steh vpravo, 1 steh vpravo 1 steh vpravo, 2 stehů vlevo

svislý pokles steh vzor, ​​po pěti řadách

6. řada: 2 stehy vpravo, 3 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, * 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo, 3 stehy vlevo, 2 stehy vpravo *

7. řada: * 2 stehy vlevo, 3 stehy vpravo, 2 stehy vlevo, 2 stehy vpravo *, 2 stehy vlevo, 3 stehy vpravo, 2 stehy vlevo

8. řada: jako 6. řada
9. řada: jako 7. řada
10. řada: jako 6. řada

11. řada: * 2 stehy vlevo, 1 steh vpravo, 1 steh klesl, 1 steh vpravo, 2 stehy vpravo, 1 steh vpravo, 1 otočení, 1 steh vpravo *, 2 stehy vlevo, 1 steh vpravo, kapka 1 steh, 1 steh vpravo, 2 stehů vlevo

12. řada: jako 2. řada

svislý pokles steh vzor po dvanácti řádcích

Tip: Při počítání mějte na paměti, že po přípravných řadách, prvních až čtvrtých a jedenáctých a dvanáctých řadách, máte na kolících ještě jeden steh, než narazíte. Po páté až desáté řadě jsou další dva stehy.

svislý pokles steh vzor, ​​hotové pletené

Vlnitý kapka steh vzor

Navrhněte několik stehů, které lze rozdělit na šest a další steh.

1. řada: 1 steh vpravo, 1 steh vpravo, 1 otočení, 1 steh vpravo, 2 otočení, 1 steh vpravo, 2 otočení, 1 steh vpravo, 1 otočení, 2 stehy vpravo *

vlnitý pokles steh vzor, ​​začátek

2. řada: plette všechny stehy napravo a obálky z předchozí řady vynechávejte

vlnitý vzor se stehem po dvou řádcích

3. řada: 1 steh vpravo, 2 obálky, 1 steh vpravo, 1 otočení, 3 stehy vpravo, 1 otočení, * 1 steh vpravo, 2 otočení, 1 steh vpravo, 1 otočení, 3 stehy vpravo, 1 obálka *, 1 steh na pravé straně, 2 obálky, 1 steh na pravé straně

vlnitý vzor stehů po třech řadách

4. řada: jako 2. řada

vlnitý vzor se stehem po čtyřech řadách

Tip: Počítejte stehy až po druhém a čtvrtém řádku, protože v ostatních řádcích je počet stehů přes obálky vyšší než při útoku.

Vlnitý vzor prošívání stehů, hotový úplet

Cvičební projekt Pletená smyčka

Materiál a příprava

Pro letní smyčku s jedním nebo více vzory stehů je bavlna (nebo směs bavlny) tou správnou přízí. Použili jsme 100 gramů pásové příze a jehly velikosti devět. Plette kousek do požadovaného stehového vzoru a změřte, kolik stehů je deset palců široké. Později můžete zjistit, kolik stehů je třeba použít pro vaši smyčku.

Potřebujete to pro smyčku:

 • Bavlněná příze o tloušťce 100 gramů (například pásová příze)
 • odpovídající pletací jehlice
 • Jehla pro šití

Tip: Použili jsme kruhovou jehlu, aby byly stehy pohodlné. Dvě krátké jehly jsou spojeny kabelem. Tuto práci můžete provádět jako obvykle po každém řádku.

Pletená smyčka

Existují dva způsoby, jak plést smyčku. Buď navrhujete stehy pro šířku od 25 do 30 centimetrů a pletenou délku od 60 do 70 centimetrů (= možnost jedna ) nebo naopak (= možnost dva ). V prvním případě pletete kolem krku z jednoho bodu, zdola nahoru ve druhém. Rozhodli jsme se pro druhou možnost.

Tip: Věnujte pozornost počtu stehů, které potřebujete. Myslete také na okrajové stehy. Pro první možnost je doporučena hrana řasy, pro druhou hrana uzlu.

Na naší smyčce jsme pracovali bok po boku všechny tři vzory stehů . Pokud dáváte přednost, oddělte stehy pro každý vzor nitěmi různých barev nebo speciálními značkami stehu, abyste byli informováni o začátku nového vzoru. Nezapomeňte na počet stehů potřebných pro každý vzor.

Pokud chcete pletenou smyčku spojit první cestou a kombinovat několik vzorů, upravujte je jeden po druhém. Začněte vzorem a změňte se po několika centimetrech na druhý a tak dále. Pokud vzory vyžadují různý počet stehů, vytvořte další stehy před jejich změnou nebo je odstraňte stejně jako u vázání . Rozložte to po řadě a ne přímo na okraji, aby nevyčnívalo.

Knit loop, steh stop

Jakmile smyčka dosáhne výše uvedených rozměrů, zřetězte ji.

Pletená smyčka, připravená k úpletu

Nyní ušijte obě úzké strany k sobě a všijte všechny závěsné nitě.

Pletená smyčka, šití dohromady

Připravte si letní smyčku ve vzorci stehů!

Pletená smyčka, hotová pletená smyčka

Možné variace

1. Pokud chcete smyčku obtočit dvakrát kolem krku, plette ji trochu déle (pokud je to možné) nebo širší (pokud možno dvě). Dobrá hodnota je 110 až 120 centimetrů. Pamatujte, že potřebujete více příze.

2. Vytvořte otevřený šátek místo smyčky zasažením tolika stehů, kolik potřebujete pro požadovanou šířku a pletení, dokud nebude šátek dostatečně dlouhý. Pokud chcete plést několik typů kapek stehů, udělejte to tak, jak je popsáno pro smyčku pro první možnost. Pokud chcete, můžete ozdobit hotové konce připojenými třásněmi. Pamatujte, že šátek musíte pletet déle než smyčku, a proto potřebujete více příze.

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma