Hlavní VšeobecnéPouzdro na šicí tužku / pouzdro na tužku - pokyny a vzor šití zdarma

Pouzdro na šicí tužku / pouzdro na tužku - pokyny a vzor šití zdarma

obsah

 • volba materiálu
  • množství materiálu
 • Nakreslete řez
 • Pouzdro na tužku s vnějším švem (A)
  • Nekonečný zip
  • Šití pouzdra na tužky
  • Šijte podšívku
  • sešít
 • Pouzdro na tužku bez vnějšího švu (B)
  • Šijte na jarní tašku
 • Stručný návod

Jste fanouškem pro kutily nebo hobby sekačkou ">

Rychlý a snadný manuál pro pouzdro na tužku / šít na jarní tašku

Nemusí to být vždy pero ... Pouzdra na tužky jsou tak univerzální! Rád je používám pro všechny druhy malých věcí. Nezáleží na tom, zda se jedná o můj make-up, šití věcí, laky na nehty, mé cítil 1000 vlasových vázanek, malé části dětské hračky od syna nebo jako mini toaletní taška pro ubytování v hotelu - pro tužkové pouzdro vždycky najdu užitečné použití a myslím, že jedno nemůže toho mít dost. Proto vám dnes ukážu dvě varianty, jak rychle a snadno ušít pouzdro na tužky podle vašeho osobního vkusu.

První varianta je z ruky o něco rychlejší, ale uvnitř i vně je vidět alespoň jeden šev. Druhá varianta vyžaduje trochu více času na přípravu a navíc několik kroků šití, ale všechny švy jsou „neviditelné“. Prostě si přečtěte oba pokyny a sami se rozhodněte, která varianta vám lépe vyhovuje.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)
Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbytkového využití a 30, - EUR)
Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru každou 1 hodinu)

volba materiálu

K našití pouzdra na tužky můžete skutečně použít jakýkoli druh tkaniny. Obzvláště robustní jsou však bavlněné tkané textilie, které jsou navíc vyztuženy netkanou textilií. Pokud šijete své tužkové pouzdro pro plnění věcí barvou (například pastelky bez víčka atd.), Je nejlepší použít materiál, který se snadno čistí, jako například potažené textilie. Vybral jsem si patchworkovou bavlněnou tkaninu v obou variantách ve formě tzv. „Tukových kvaterů“. Tyto tkaniny jsou nejen velmi kvalitní a robustní, ale také barevné.

Pro zip je rozhodující délka. To by mělo být asi o 2-3 cm více, než je požadovaná šířka hotového obrobku, protože oba konce jsou šity. Alternativně - stejně jako v tutoriálu - můžete pracovat s nekonečným zipem.

množství materiálu

V závislosti na požadované velikosti hotového sáčku se množství materiálu může lišit. Normálně se dostanete s méně než dvěma tuky.

Nakreslete řez

Základní tvar řezu je jednoduchý a lze jej nejlépe popsat na kostkovaném papíru. Pokud provedete změny ve výšce nebo šířce, můžete již pomocí papírového vzoru zkontrolovat, zda jsou všechny rozměry správné, a to tak, že sklopíte odpovídající hrany k sobě. Jakmile jsou výstřižky z textilie vyříznuty, není tak snadné implementovat. Dnes šijeme dva pouzdra na tužky, jejichž konečné rozměry jsou asi 18 cm na délku, 5 cm na výšku a asi 7 cm na hloubku - to pravé pro všechny psací potřeby. Samozřejmě, jak používáte tašku, je jen na vás.

Pouzdro na tužku s vnějším švem (A)

Nakreslete vzor podle šablony na kostkovaný papír, označte rozbití materiálu a vystřihněte jej. Tento vzor je potom vyříznut v materiálu, který se rozpadá každý z vnější látky a poté jednou z podšívkového materiálu.

Pokud by to mělo být o něco rychlejší, můžete si také vytisknout náš vzor přímo zde:

Klikněte zde: Pro stažení vzoru

Tip: Pro lepší stáčení před žehlením na obou tkaninách žehlte. Pak také uložíte endeln. Pro lepší srozumitelnost jsem vyztužil vnější tkaninu netkanou textilií, podšívkou, ale nikoliv, touto pro ni.

Nekonečný zip

Nyní položte vnější tkaninu pravou (tj. „Hezkou“) stranou nahoru a upravte nekonečný zip délky. Zip by měl být asi 2-3 cm delší než horní okraj, protože konce jsou našity na obou stranách.

Tip: Pro navléknutí posuvníku na zipu je na internetu nesčetných instruktážních videí a první pokus může být velmi mizerný. Ale podruhé a potřetí to funguje lépe a rychleji a všimnete si, jak lze použít všestranné nekonečné zipy - nejen k vytvoření pouzdra na tužky!

Pro navlékání závitů otevírám spodní část nekonečného zipu jeden až dva centimetry a nejprve položím doleva, potom pravou stranu do skluzu, obě pevně přidržím a opatrně zatlačím jezdec nahoru. Uzavřené vodítko vyjde dole a zip lze otevřít nahoře.

Než začnete šít ...

Pokud stále chcete připojit ohraničení, stuhy nebo aplikace, je nyní ten pravý čas.

Šití pouzdra na tužky

Položte zip před sebe a vnější látku položte na horní okraj levou stranou nahoru. Pevně ​​přilepte obě vrstvy. Zasuňte přítlačnou patku zipu do stroje a zašijte zip pevně.

Složte vnější látku dolů a přikrývejte podle potřeby jednoduchým rovným stehem. Pro začátečníky je tento krok vhodný, protože nic nemůže proklouznout. Samozřejmě je to hezčí i bez ní, protože později se právě prošívá ještě jeden šev. Alternativně lze provést žehlení.

Přeložte druhou hranu na zip a položte na druhou stranu zipu. Nyní jsou obě strany prošívané a konce švů jsou zajištěny.

Složte obrobek tak, aby zip byl vystředěný a obdélníky po stranách byly přesně na sobě. Obdélníky na obou koncích zasuňte kolíkem přes obě vrstvy textilie a zip a zašijte je spolu jednoduchým rovným stehem. Polovina otevřete zip, takže můžete svůj vak později otočit. Nyní složte každý boční otvor a složte jej na okrajích. Ujistěte se, že jste stlačili švový prostředek uprostřed a potom je ušili jedním rovným stehem. Udělejte to ve všech čtyřech rozích. Otočte tašku. Z vnějšku vypadá vaše tužkové pouzdro hotové, ale jídlo stále chybí.

Šijte podšívku

Chcete-li to provést, vyžehlte okrajové švy na každém z obou podélných okrajů o půl palce směrem ven. Poté položte látku na pravou stranu nahoru a složte dva dlouhé okraje směrem do středu tak, aby hrany na stranách odpovídaly. Připněte oba dlouhé okraje kolíky a zajistěte boky. Pak můžete udělat totéž se čtyřmi rohy jako s vnější kapsou. Tato taška NENÍ otočena, protože pravá strana by měla být uvnitř.

sešít

Vložte potravinový sáček do vnější kapsy a několikrát vložte okraje podél zipu, abyste nic neposunuli. Potom šijte z vnějšku nohou na zip vašeho šicího stroje.

Tip: Při prošívání, pokud je posuvník v cestě, spusťte jehlu do látky, zvedněte nohu a otočte obrobek, abyste mohli jemně posunout jezdec na druhou stranu chodidla. Potom obrobek otočte zpět do správné polohy, spusťte nohu a našijte.

A již je připravena první varianta pouzdra na tužky!

Pouzdro na tužku bez vnějšího švu (B)

Snižte výšku vzoru z varianty 1 na polovinu a na spodní stranu přidejte požadovaný přídavek na šev (0, 5–1 cm). Kromě toho ořízněte obdélník z vnitřní textilie, která je 6 cm široká a 7 cm vysoká. (Motif!)

Šijte na jarní tašku

Umístěte vnější tkaninu na pravou stranu nahoru s horním okrajem zipu na horním okraji a podšívkovou tkaninou pravou stranou dolů.

Připněte všechny tři vrstvy textilie a zakončete přítlačnou patkou na zip jednoduchým přímým stehem. Přeložte látky zleva doleva a okraje vyžehlte rovně. Nyní udělejte totéž se zbývajícími kousky látky na druhé straně zipu. Ujistěte se, že horní i podšívka jsou na pravé straně. Orientujte se na již šité textilie.

Přeložte látku tak, aby sklouzla zip a vyžehlila přes okraje.

Šijte na pomocníka pro otevření pouzdra na tužky:

Přeložte každý z dlouhých okrajů oříznutého textilního obdélníku směrem dovnitř asi o 1 cm a přes okraje jej vyžehlte. Potom ohněte dlouhé okraje k sobě a znovu je vyžehlte. Naneste kus tkaniny a potom ořízněte dlouhé okraje na obou stranách jednoduchým rovným stehem. Přeložte kus látky znovu uprostřed, aby pravá strana byla na vnější straně a znovu nažehlte. Položte ji se zahnutou hranou dovnitř na požadovaný konec zipu a přitlačte jej dolů. Připevněte zip na obě strany a naneste látky na levou stranu.

Dejte obě podélné okraje vnější látky dohromady a spojte je dohromady. Stejný postup se používá pro podélné okraje materiálu výstelky, čímž se zamezí otáčení otvoru. Otevřete zip asi na polovinu. Nejprve sešijte obdélníky na každé straně a poté oddělte osm rohů (čtyřikrát na vnější straně tkaniny a čtyřikrát na straně tkaniny - jako u varianty 1). Otočte sáček tak, aby strana vložky byla na vnější straně, uzavřete otočný otvor žebříkovým švem a otočte sáček.

A již je připravena druhá verze pouzdra na tužky!

Stručný návod

1. Vytvořte vzor podle varianty a střihu (varianta B má dodatečné povolenky na švy!)
2. Vyztužte tkaninu rounem, nařežte ji (pokud je to nutné) a podle potřeby ji ozdobte
3. A: Šití zipu do vnější látky | B: Šijte na zip
4. A: Úzké boky a rohy, taška na podšívku | B: Sešijte strany k sobě, rohy uzavřete samostatně
5. A: Vložte potravinový sáček a přišijte k sobě | B: Zavřete zpětný otvor, otočte
6. A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady