Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvoření netopýra - 3 jednoduché pokyny k tvorbě

Vytvoření netopýra - 3 jednoduché pokyny k tvorbě

obsah

 • Skládací origami bat
 • Vytvořte netopýr pomocí šablony řemesla
 • Vydělejte pálku z role toaletního papíru

Podzim je tady as ním strašidelný čas Halloweenu. Stále více děsivých přátel má rád divokou párty a slaví je s dobrou vůlí, velkými nebo malými. Netopýři by samozřejmě neměli chybět. Zde vám ukážeme 3 jednoduché řemeslné pokyny, pomocí kterých můžete vy nebo vaše děti vyrobit netopýr pouze s několika materiály. Jako Halloweendeko by si neměli nechat ujít malí krevníci.

Netopýr je jednou z nejpopulárnějších Halloween dekorace vůbec. Ale nejen v temném podzimním období jste vítaným dekoračním prvkem, a to i na karnevalu, který odpovídá čarodějnici nebo kostýmu Batma, hraje důležitou roli.
Výhodou našich pokynů pro vytváření je, že opravdu nepotřebujete mnoho nebo dokonce drahé materiály. Mohou být vyrobeny tak snadné a levné pálky. Takže příští duchová párty může přijít.

Skládací origami bat

S trochou dovednosti můžete vyrobit pálku z jediného čtvercového listu papíru - Origami to umožňuje. Tato ušlechtilá papírová pálka dělá obzvláště dobrý závěsný prvek v mobilu nebo dokonce v rámu dveří.

Potřebujete:

 • Tužka a pravítko
 • bonefolder
 • list černého papíru (10 cm x 10 cm)
 • samolepící oči kroutit
1 z 8

Krok 1: Nejprve vložte čtvercový list papíru před sebe. Složte jednu z úhlopříček - vyjde trojúhelník, který ukazuje směrem nahoru s bodem 90 °.

Krok 2: Vytvořte značku tužkou a pravítkem v následujících bodech podél středové čáry: ve 2, 5 cm, 4 cm a 5, 5 cm.

Krok 3: Trojúhelník je poté jednou složen podél této středové linie a poté znovu rozložen.

Krok 4: Postupujte podle označení níže. Nejprve přeložte špičku směřující nahoru na 2, 5 cm. Pak sklopte tento hrot zpět na 4 cm. Potom sklopte špičku znovu na 5, 5 cm a znovu dolů.

Krok 5: Nyní si představte trojúhelník, jak jsme ho nakreslili červeně. Poté složte pravé křídlo dovnitř podél vnějšího okraje pomyslného trojúhelníku. Znovu otevřete křídlo.

Krok 6: Opakujte krok 5 s druhou stranou.

Krok 7: Nyní získají křídla svou optiku polních myší. Sklopte pravé křídlo směrem dovnitř podél spodního vnějšího okraje k dalšímu bodu. Nyní vezměte vnější okraj a složte jej směrem nahoru k vnějšímu okraji hlavního trojúhelníku. Otevřete tento poslední záhyb znovu. Poté se křídlo opět složí a znovu otevře.

Krok 8: Podobně se krok 7 opakuje s druhou stranou.

Krok 9: Křídla jsou poté zarovnána. Složte pravé křídlo jako v kroku 5 směrem do středu, ale tentokrát o něco dále než dříve. Udržujte záhyb a celé křídlo sklopte úplně na hraně od kroku 5.

Krok 10: Opakujte krok 9 také na druhé straně.

Krok 11: Nakonec sklopte hlavu - za tímto účelem otevřete prostřední trojúhelník. Špička směřující nahoru je zatloukána dolů. Špička směřující dolů je však nad ní přehnutá.

Vytvořte netopýr pomocí šablony řemesla

Jako dekorace na podzim a na Halloween jsou tyto papírové pálky obzvláště dobré. Díky velkým zakřiveným křídlům takový netopýr uřízne v každém okně jemnou postavu.

Potřebujete:

 • Práce kreativně
 • černý stavební papír
 • kolík
 • nůžky
 • pravítko
 • samolepící oči kroutit
 • Jehla a motouzy

Krok 1: Na začátku si vytisknete naši řemeslnou šablonu. Stačí si vybrat požadovanou pálku. Velká pálka se v okně vede dobře. Můžete drobit netopýra několikrát a pak je navléci do záclony.

Klikněte zde: Pro stažení šablony řemesla

Krok 2: Opatrně vystřihněte šablonu řemesla.

Krok 3: Nyní přesuňte tužkou tužku na obrysový papír.

4. krok: Poté je pálka vystřižena.

5. krok: Na šabloně uvidíte pět přerušovaných čar na křídlo. Nyní umístěte pravítko na černou pálku na místa, kde by tyto linie běhaly. Nasuňte špičku nůžek podél pravítka s malým tlakem. Tímto způsobem označíte čáry ohybu.

Krok 6: Křídla jsou nyní složena na těchto liniích. Začněte uvnitř vlevo s prvním přehybem. Složte to dozadu. Další záhyb se pak složí dopředu, třetí pak zády k sobě atd. Tomu se říká horský záhyb. Sklopením tam a zpět získají křídla trojrozměrnost. Tímto způsobem také složte druhé křídlo.

Krok 7: Netopýři si nyní prohlédnou oči. Jednoduše přilepte dvě chvějící se oči na obličej.

Tip: K tomuto účelu se nejlépe hodí kroutící oči s integrovanou lepicí fólií.

Krok 8: Nyní musí být netopýr zavěšen pouze nití na požadovaném místě. Prostě vpíchněte otvor jehlou středem hlavy, zauzlete na něj kousek vlákna a netopýr je připraven na okno.

Vydělejte pálku z role toaletního papíru

Tyto netopýry jsou těžké. Můžete se nejen recyklovat k tomuto řemeslnému zpracování, ale také vytvořit skvělé stínítka ve stejnou dobu. Ale o tom později.

Potřebujete:

 • Lepenková role toaletního papíru
 • černá akrylová barva
 • štětec
 • černý stavební papír
 • Nůžky a tužka
 • žlutý pauzovací papír
 • PVA lepidlo

Krok 1: Nejprve odřízněte dvě oči do kartonové zkumavky. Můžete je také předem nakreslit tužkou.

2. krok: Nyní musí být prázdný kartonový válec zčernalý. Karton kartáčujte kolem a pokud možno dovnitř černou barvou. Akrylová barva dobře kryje a rychle schne.

Tip: Samozřejmě můžete také vyrobit netopýr v jiné barvě. Tmavé podzimní tóny, jako jsou tmavě červené, hnědé, mechově zelené nebo dokonce oranžové, jsou perfektní.

Krok 3: Poté ořízněte malý kousek průhledného papíru. To by mělo být tak velké, aby zcela pokrývalo oči netopýra. Průhledný papír přilepte řemeslným lepidlem zevnitř přes oči.

4. krok: Po dokončení očí se horní otvor kartonového válce uzavře prsty. Karton přitlačte k sobě tak, aby se vlevo a vpravo tvořily malé vrcholy. To jsou uši netopýra.

Pátý krok: Nyní je řada křídel. Zde můžete nechat svou kreativitu volně fungovat. Tužkou nakreslete na stavební papír zubaté, kulaté nebo dokonce špičaté křídlo. Věnujte pozornost proporcím křídel, která také zapadají do těla netopýra. Vystřihněte první křídlo a poté jej použijte jako šablonu pro druhé křídlo.

Krok 6: Nyní jsou křídla nalepena na zadní stranu kartonové trubice.

Hotovo je netopýr! Zvláštností této pálky je, že průhledný papír očí umožňuje světlo prosvítat. Jen si udělejte spoustu těchto malých krvežízdáků a každý z nich připevněte malou dřevěnou sponou na lampu světel víly. Jak udělat Halloween světla víla snadné.

Individuálně jsou tyto pálky také velmi dobré, ať už jako dekorace na stůl, malý dárkový obal nebo jmenovka.

Šicí vak / otočná kapsa - návod + vzor
Řez ibišek správně - ukážeme, kdy a jak!