Hlavní Háčkování dětské oblečeníPhoto on Wood Render - DIY Guide for Photo Potch

Photo on Wood Render - DIY Guide for Photo Potch

obsah

 • Základní tipy pro potching
  • Agent Fotopotch
  • Tiskárna Fotopotch
  • Formátování
  • Velikost motivu
  • Podzemní materiál
  • Povrch
 • Pokyny pro Potchen
 • Praktické informace o přenosu fotografií
  • Tiskárna a papír
  • Tip na malování
 • Nápady pro design

Přenos fotografií pro kutily je nejnovějším hitem - není divu, že speciální technologie dokáže vykouzlit nejrůznější krásné věci. Ať už chcete přenést svůj oblíbený motiv na dřevo nebo plátno: S naším průvodcem získáte skvělý výsledek. V této příručce vysvětlujeme krok za krokem, jak potchen pracuje s lepidlem na dřevo nebo jiným lepidlem!

Fotopotch je na rtech každého. Technika DIY vám umožňuje „tisknout“ obrázky a / nebo text na dřevo a jiné povrchy. Naštěstí není postup nijak zvlášť obtížný, takže můžete bez problémů postupovat podle našich pokynů. Kromě podrobného vysvětlení realizace projektu vám v tomto článku také poskytneme cenné obecné tipy, které byste měli zvážit pro všestranný přesvědčivý výsledek. Odpovídáme na otázky jako: „Která tiskárna je ta správná“>

Základní tipy pro potching

Agent Fotopotch

Trend s fotografickým potenciometrem usnadnil nákup konkrétního převodu fotografií Potch. Je to průhledné adhezivní činidlo, které má vlastnost nepřesného přenosu toneru na požadované povrchy. Přenos fotografií Potch (a jiná lepidla) se také označuje jako přenosové médium. V závislosti na poskytovateli a obsahu to stojí 4 až 15 eur.

Nejsou nutně závislé na použití přenosu fotografií Potch. Zde je seznam možných alternativ:

 • vodotěsné lepidlo na dřevo (pouze na dřevěných povrchech!)
 • ubrousky lepidlo
 • Řemeslné lepidlo (zředěné stejným množstvím vody)

Tip: Naše zkušenost ukazuje, že výsledky jsou nejkrásnější u Potch, těsně následované lepidlem na ubrousky a lepidlem na dřevo. Verze se zředěným řemeslným lepidlem je třeba považovat spíše za zarážku, kterou byste měli použít pouze v případě, že chcete začít okamžitě a nemáte čas na nákup vhodného řešení. Od verze řemeslného lepidla nečekejte příliš mnoho. Zmíníme je pouze pro úplnost, ale radíme vám výslovně o jiných prostředcích.

Pokud se rozhodnete pro Fototransfer Potch, měli byste se vždy řídit pokyny výrobce uvedenými na obalu.

Tiskárna Fotopotch

Potchen optimálně uspěje pouze s výtisky laserových tiskáren. Pokud doma nemáte odpovídající tiskárnu, je nejlepší jít do nejbližšího kopírovacího centra a nechat si tam vytisknout vybraný motiv.

Poznámka: Také si uvědomte, že technika se skutečnou fotografií (na fotografickém papíře) nefunguje vůbec!

Formátování

Aby mohl objekt správně dopadnout na cílený povrch, musíte jej vytisknout (nechat) zrcadlený. Jinak bude obrázek nebo písmo obráceno.

Velikost motivu

Doporučujeme vytisknout požadovaný motiv (obrázek nebo text) ve velikosti „příjemce“ (kus dřeva, plátno atd.). Příklad: Pokud je přijímací povrch 30 x 20 centimetrů, motiv by měl být vytištěn ve stejné velikosti. Papír, který má být přenesen po celém povrchu kusu dřeva nebo plátna, to znamená, že žádné okraje papíru nejsou na konci viditelné.

Podzemní materiál

Ideálním materiálem pro přenos fotografií je bezpochyby dřevo. Kromě toho můžete své motivy ještě věnovat jiným prvkům - například následujícím:

 • Bavlněné předměty (například plátno nebo látková taška)
 • skleněné desky
 • Svíčky z vosku

Povrch

Bez ohledu na to, který základní materiál si nakonec vyberete, měl by být povrch co nejlehčí. Je to proto, že přenos fotografií je vždy doprovázen mírnou ztrátou barvy a kontrastu. Zejména u obrázků není výsledek poochu fotografií na tmavém základě tak pěkný jako na bílé, krémové nebo světle hnědé. Kromě toho musí být podklad bez prachu a mastnoty - tak snadno čistitelný. Pokud je to nutné, nejprve jej očistěte.

Pokud jde o základy Fotopotch. Nyní jste připraveni na našeho podrobného průvodce Potcheny!

Pokyny pro Potchen

Potřebujete toto:

 • kus dřeva
 • Obrázek / text jako laserový tisk
 • Přenosové médium (přenos fotografií Potch nebo lepidlo na dřevo)
 • měkký kartáč (tvrdé štětiny mohou při kartáčování poškrábat tisk)
 • malá houba
 • voda
 • papírové ručníky
 • brusný papír
 • Podklad (novinový papír nebo karton)
 • volitelně: bílá akrylová barva (kapalina se štětcem nebo sprejem)

Krok 1: Vytiskněte požadovaný motiv zrcadlený ve velikosti kusu dřeva. Pozor: Tiskněte pomocí vhodné tiskárny (laser)!

Tip: Chcete-li se vyhnout těžkopádné fotografii pomocí editoru fotografií, jednoduše vyberte v předvolbách tisku možnost „Překlopit vodorovně“.

Krok 2: Popadněte svůj (čistý!) Kousek dřeva a brusného papíru. Dřevo důkladně obruste, protože čím hladší povrch, tím lepší bude výsledný hrnec.

Volitelný mezistupeň: Po broušení můžete dřevo naplavit bílou akrylovou barvou. To se doporučuje zejména pro barevné fotografie, které mají jen malý nebo žádný bílý obsah. Pokud chcete přenést velmi jasný obrázek nebo černobílou fotografii, měli byste vynechat primer. Ale: Naše tipy samozřejmě nejsou povinné. Vyzkoušejte různé varianty - brzy zjistíte, co se vám osobně nejvíce líbí.

Poznámka: V případě základního nátěru je nutné jej nejprve nechat zcela vyschnout, dokud nepřejdete do skutečné nádoby.

Krok 3: Přeneste tištěný motiv do připraveného kusu dřeva.

3a) Za tímto účelem nejprve rozložte základnu a na ni položte kus dřeva.
3b) Vybavte také svou pracovní stanicí papírovými ručníky - hned to bude trochu svižné.
3c) Vezměte si přenosové médium (přenos fotografií Potch nebo lepidlo na dřevo) a měkký kartáč do ruky.
3d) Rozložte kus dřeva velkoryse a rovnoměrně pomocí přenosového média.
3e) Malování přední strany objektu pomocí přenosného hrnce nebo lepidla na dřevo.
3f) Okamžitě položte obrázek na dřevo natřenou stranou a papír rukou vyhlaďte.

Důležité: Tady musíte být rychle, protože papír zjemňuje poměrně rychle.

3g) Přebytečné lepidlo setřete kuchyňským papírem.

Krok 4: Nechte výsledný obraz dřeva důkladně zaschnout.

Poznámka: Může to trvat několik hodin. Papír musí řádně schnout, dokud motiv již není viditelný. Pomozte s vysoušečem vlasů nebo počkejte do dalšího dne, než budete pokračovat v práci. V každém případě má smysl mezitím kartáč pečlivě omýt.

Krok 5: Jakmile je papír suchý, znovu jej navlhčete.

5a) Popadněte malou houbu a navlhčete ji vodou.
5b) Opatrně přejeďte papírem přes papír vlhkou houbou - dokud subjekt znovu nevyjde.

Důležité: Aby nedošlo k poškození dřeva, neponechávejte dřevo pod tekoucí vodou ani ho neponořujte do vody.

Krok 6: Poškrábejte papír postupně. Začněte na okraji a buďte opatrní, aby fotografie zůstala na dřevě.

Poznámka: Tento krok vyžaduje trpělivost a určité zkušenosti. Pokud první pokusy nejsou stoprocentně úspěšné, neusmutujte se. Pouze pár z nich dokázalo na své premiéře Fotopotch dosáhnout čistého výsledku bez vady. A: malé nesrovnalosti jsou naprosto normální i po tisícině. Jsou součástí technologie - konec konců vytvoříte něco ručně!

Krok 7: Nechte kousek dřeva a motiv trochu vyschnout, jakmile jste jej uvolnili z papíru.

Tip: Vaše první pokusy mohou zanechat bílý závoj. Nebojte se, jedná se pouze o zbytková papírová vlákna. To je nejlepší nechat to tak a už to nepoškrábat. Případně zkuste vlákna jemně otřít navlhčenýma rukama.

Krok 8: Opět uchopte brusný papír a opracujte okraje dřeva.

Krok 9: Utěsněte motiv. K tomu naneste tenkou vrstvu přenosového média na měkký kartáč. Jak chránit své kresby. V důsledku toho zmizí také bílé pruhy papírových vláken. Na požádání můžete na ni namalovat dvě vrstvy (druhou pouze tehdy, když je první vysušena!).

Tip: Místo převáděcího činidla přichází v úvahu také čistý lak.

Krok 10: Kartáč znovu důkladně omyjte. Hotovo!

Tip: Na jiných površích je princip stejný. Můžete ji tedy použít na jakýkoli povrch (s jediným rozdílem, že nemusíte nic pískovat).

Praktické informace o přenosu fotografií

Tiskárna a papír

To, že laserová tiskárna je základním požadavkem, jsme několikrát zmínili v tomto průvodci DIY pro Fotopotch. Použití takového zařízení bohužel není absolutní zárukou dokonalého výsledku. Ne každá tiskárna tohoto druhu poskytuje stejně dobré výsledky. Kvalitu toneru často určuje vysoká kvalita finální tvorby. Proto vám doporučujeme, abyste pro svůj projekt Fotopotch použili originální toner. Znovu a znovu ukazuje, že velká kancelářská zařízení typu všetko-v-jednom (tiskárny, kopírky a skenery v jednom) vedou k horším výsledkům než malé domácí tiskárny.

Kromě tiskárny rozhoduje papír také o tom, zda bude vaše práce zcela krásná nebo nebude stoprocentně přesvědčivá. Použijte obyčejný papír o gramáži 80 g / m2, což je zcela dost. Silnější papír není vhodný.

Tip na malování

Pokud se podíváte na průvodce Potchenu na jiných stránkách, ukázalo se, že někteří z nich doporučují, aby člověk po kroku 3f znovu otřel papír s přenosovým médiem (lepidlo na dřevo atd.). Důrazně nedoporučujeme, protože: Mnoho agentů vyschlo vodotěsné. Za předpokladu, že byste si ji otřeli o záda, nemohli byste udělat šestý (a téměř nejdůležitější) krok - poškrábání. Takže říká: Postupujte podle našich přísných pokynů a nelze je odradit takovými podivnými doporučeními, pak se nic nemůže pokazit.

Nápady pro design

Pokud jde o výběr předmětu, můžete samozřejmě nechat svou fantazii poběhat divoce. Všechno je povoleno. Přesto bychom vám chtěli dát několik dalších inspirací - možná se vám jeden nebo druhý nápad líbí a implementujete ho.

Idea č. 1: Cestovní fotografie

Navrhněte koláž s vašimi nejlepšími fotografiemi z cestování. Samozřejmě potřebujete dostatečně velký povrch, aby byl také každý obraz dobře prezentován.

Idea č. 2: Fotografie zvířat

Zaujměte svého domácího mazlíčka zvláštním způsobem pomocí techniky Fotopotch - nebo udělejte tento zvláštní rám vážené zoo nebo divokému zvířeti.

Idea # 3: Pár fotografií

Je to krásný nápad přenést pěkné fotografie na dřevo. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je ponechat malou část povrchu dřeva volnou a poškrábat do ní znaménko nekonečna nebo srdce.

Tip: Popsaná varianta párů je také vtipným dárkovým nápadem na Valentýna (partnerovi) nebo na svatbu přátelského páru.

Idea # 4: Černobílé obrázky

Obecně doporučujeme, abyste (alespoň) navrhli jeden z vašich přenosů fotografií s černobílým obrázkem. Klasický vzhled slibuje fantastické výsledky.
Doufáme, že si Potchen užijete!

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma