Hlavní Háčkování dětské oblečeníTvorba žabích hvězd - Pokyny pro skládání ve 21 krocích

Tvorba žabích hvězd - Pokyny pro skládání ve 21 krocích

obsah

 • materiál
 • Bastelanleitung
 • instruktážní videa

Froebelské hvězdy se skvěle hodí do vánoční sezóny a jsou vhodné i jako ozdobné prvky. Pomocí následujících pokynů si můžete vytvořit svou vlastní hvězdu - pouze ve 23 krocích. Jako dárkovou ozdobu můžete také vyřezat model s plochým dnem. S několika dalšími kroky se vytvoří trojrozměrná froebelská hvězda.

Snadno si sami vytvořte ozdobné žabí hvězdy

Jakmile internalizujete zásadu, můžete pomocí tohoto průvodce rychle a snadno vytvořit vlastní Fröbelsterne ve všech možných velikostech - postup zůstává stejný.

Obtížnost: 1/5 (5 je nejtěžší úroveň)
Potřebný čas: asi 20 minut, jako absolutní začátečník možná trochu víc
Náklady na materiál: papírové pásy se obvykle prodávají v barevných sadách za přibližně 10 EUR

materiál

 • 4 proužky papíru dlouhé nejméně 50 cm a šířky 1, 5 - 2 cm (k dispozici v barevné kvalitě * origami v řemeslné dílně nebo online)
 • nůžky

* U jednobarevného modelu vyberte čtyři pruhy, každý se stejným designem. Ti, kteří to mají rádi více, mohou kombinovat čtyři různé vzory a barvy. Oba výsledky mají pěkný výsledek.

Bastelanleitung

Krok 1: Nejprve jednou složte jednotlivé proužky tak, abyste je podélně o polovinu zkrátili.

Krok 2: Potom rozřízněte otevřené rohy proužků pod úhlem - tak, aby na každém konci padal pravý trojúhelník, jak zbytek spadne.

Krok 3: Nyní vezměte proužek a položte jej před sebe se zavřeným okrajem.

Krok 4: Umístěte druhý pruh rovnoběžně s prvním pruhem. Uzavřená hrana druhé strany je však směřována od těla - tentokrát na vás bude řezat roh.

Krok 5: Nyní přichází číslo pruhu 3. Vezměte ho vodorovně před sebe a protlačte jeho oříznuté rohy obrácené doleva skrz uzavřenou smyčku prvního pruhu. Druhý proužek, který je již před vámi, čerpáte ze stejného principu uzavřenou stranou třetího.

Tip: Začátečníci mohou pruhy označit čísly. Taková „zkušební hvězda“ se diví pochopení a usnadňuje práci na nadcházejících zkouškách.

Krok 6: Poslední proužek je rovnoběžný s jeho předchůdcem, tj. Vodorovně. Jedna uzavřená stránka však vypadá vlevo a otevřená doprava. Tento čtvrtý pás obsahuje první a je protlačen druhým.

Krok 7: Nyní můžete spojit proužky a opravit základnu vaší žabí hvězdy: Jednoduše zatlačte rovnoběžné proužky vedle sebe (tak, aby se jejich okraje vzájemně dotýkaly) a současně podélně - nakonec by měl vyústit pevně spojený kříž s centrálním čtvercem !

Krok 8: Sklopte nohu z proužku číslo 1 dolů. Přehyb končí sousedním vodorovným pruhem.

Krok 9: Pokračujte proti směru hodinových ručiček: Horní část levého pruhu položte doprava.

Krok 10: A nyní se spodní část proužku směřující k vašemu tělu pohybuje nahoru - sklopte směrem k proužku číslo 1. Pevně ​​zatlačte na každou ze složených hran.

Krok 11: Pozor, pravý proužek dostává zvláštní roli. Není jako jeho předchůdci jednoduše složený, ale také protlačený otvorem, který při sklopení tvořil část pásu číslo 1. Vytáhněte až na konec a pevně stiskněte.

Tip: jaké otevření ">

Krok 12: Nyní je vytvořena základna hvězdy Froebel. Před vámi je kříž se čtvercem uprostřed. "Ramena" tohoto kříže se skládají ze dvou sousedních proužků. Nyní je čas na Pikes: Začněte vlevo dole a složte tento proužek pod sebe na levé straně. Diagonální složená hrana tvoří trojúhelník. Výsledek: Vlevo jsou nyní tři pruhy a ve směru těla zůstává pouze jeden pruh.

Krok 13: Nyní přesuňte pruh, který právě používáte, přes sebe (nikoli dolů), aby byl rovnoběžný s bývalým pruhem číslo 1. Hrana skládání opět tvoří typický trojúhelník.

Krok 14: Stejný proužek je stále zapnutý: Nyní jej sklopte dovnitř. Nyní leží na náměstí.

Krok 15: Je to první vlna! Chcete-li pruh opravit, provlékněte jej podél známého vzoru přes levý dolní čtverec (tj. Ten, ze kterého pochází kvazi).

Krok 16: Otočte konstrukci ve směru hodinových ručiček tak, aby dva další pruhy byly dolů a směřovaly k vám. Nyní opakujte 12 až 15 s příslušným proužkem. Poté opakujte kroky se zbývajícími dvěma stránkami.

Krok 17: Potom opakujte kroky 13 až 16 také na zadní straně hvězdy - čtyřikrát, počínaje vlevo dole, poté otáčením hvězdy o patnáct minut po směru hodinových ručiček a pokračováním k dalšímu pruhu. Hvězda by měla vypadat takto:

Krok 18: Nyní je před vámi další kříž. Nyní rozdělte proužky tak, aby již nebyly nad sebou. Prostě to na pomyslném prodloužení sklopte opačným směrem.

Krok 19: Froebelova hvězda je stále plochá. Pro svůj typický trojrozměrný tvar vezměte výstupní pásek vlevo dole a přeložte jej doleva. Potom ji zvedněte tak, aby byla kolmá k stolu. Jeho konec vás nejprve zavede na levou stranu těla a poté ji protáhne sousedním čtvercem vpravo dole. Tím se vytvoří první žabí špička.

Tip: Pokud se špička nenarovnává, pravděpodobně jste přesouvali proužky nesprávným směrem přes čtvercovou chlopeň. Lze snadno opravit!

Krok 20: Krok 21 opakujte ještě třikrát s ostatními pruhy. Pokud chcete hvězdu nalepit na dárek, máte hotovo - zbylé kousky jednoduše odřízněte nůžkami.

Krok 21: Jinak otočte froebel hvězdou dozadu a opakujte krok 18, třídění pruhů, na zádech. Poté naformátujte jednotlivé tipy na této stránce stejně jako v kroku 19. V tomto případě přebytečné množství samozřejmě odřízněte až po kroku 21.

instruktážní videa

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Dejte 4 záhyby na kříž
 • skládat znovu a znovu
 • protáhnout čtvercové karty
 • Rohy formulářů
 • Položte žabí tipy
 • Odřízněte překrývající se záhyby
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál