Hlavní Háčkování dětské oblečeníFuroshiki: Balení dárků hadříkem a ubrousky instrukce

Furoshiki: Balení dárků hadříkem a ubrousky instrukce

obsah

 • Furoshiki technologie
  • Furoshiki | Hadřík v detailu
 • Balení dárků | 3 různé pokyny Furoshiki
  • Pokyny | Otsukai tsutsumi
  • Pokyny | Yottsu Musubi
  • Pokyny | Jsem tsutsumi
 • Furoshiki | Další použití

Japonsko je známé svou tvůrčí invencí s vlastním kouzlem. Pro mnoho aplikací existují různé techniky, díky nimž jsou i ty nejjednodušší každodenní předměty něco zvláštního. Furoshiki je také jedním z nich. Pro tento typ dárkového balení se používá speciální tkanina, která nese stejný název jako technika a je nedílnou součástí kultury Země vycházejícího slunce.

Čisté, uklizené a módní dárky v japonském stylu "> Furoshiki

Tato technika je známá od období Nara (710 až 794 nl) a dnes se stále používá jako tradiční způsob balení, zejména při zvláštních příležitostech, jako jsou narozeniny nebo profesionální úspěch. Bývalé osušky jsou nyní oblíbeným suvenýrem a stále častěji se používají jako ekologická alternativa k plastovým nebo papírovým obalům. V tomto článku je vysvětleno, jak zabalit dárky do Furoshiki.

Furoshiki | Hadřík v detailu

Nejdůležitějším aspektem této techniky je látka samotná, protože termín také popisuje látku. Obecně se uvádějí utěrky, které mají následující vlastnosti.

 • Velikost: 45 cm x 45 cm
 • Tkanina: hedvábí, bavlna, krep, hedvábí
 • vzorkovaný
 • serged nebo s lemem

V současné době se používají četné utěrky vyrobené z nylonu a dalších syntetických vláken, které mají podobné vazebné vlastnosti jako ostatní textilie. Stejně tak se ve výše uvedených rozměrech nepoužívají jen ručníky. Jedná se o nejčastější. Možné velikosti se liší od 30 centimetrů x 30 centimetrů do 100 centimetrů x 100 centimetrů. Vždy to však musí být čtverec, jinak jednotlivé techniky již nemohou být účinně implementovány.

Stejně jako v origami musí být velikost tak přesně provedena, aby se prováděly pokyny. Ale to je také velká výhoda Furoshiki . Nemusíte používat ubrousky, které mají typický japonský styl. Můžete použít evropské, americké, africké, vlastně všechny vzory, které se vám líbí. Jsou možné i karikatury nebo výroky.

Při výběru jsou důležité následující body:

 • Vzor je vybírán podle příležitosti
 • vysoká kvalita
 • lze znovu použít
 • prací

Šály budou prezentovány společně s dárkem a budou se i nadále používat. To je činí tak účinnými, a pokud takto balíte dárky, příjemce bude šťastný, že obdrží obaly, které vydrží po mnoho dalších let. Takže pečlivě přemýšlejte, jaký druh látky chcete použít jako dárkové krabičce.

Každý účel je jiný a vyžaduje různé vzory a barvy. Naštěstí v soukromém sektoru nejsou pravidla tak přísná, jako je například dar spolupracovníkům nebo zeť. To vždy funguje dobře, pokud si vyberete vzory, které opravdu potěší příjemce.

Poznámka: Pokud jedete na dovolenou v Japonsku a chcete si vybrat jednu z široké škály šátků, pomůže vám zvládnout správnou výslovnost slova, takže majitelé obchodů vám mohou okamžitě pomoci. V japonštině se první „i“ v „shiki“ hovoří téměř ztlumeně, zbytek je velmi podobný němčině.

Balení dárků | 3 různé pokyny Furoshiki

Jakmile vyberete odpovídající šály, můžete také jít na dárkové balení . Unikátní technologií je velké množství způsobů balení, které jsou závislé na druhu dárku a byly po staletí používány stejným způsobem.

Pokud se chcete naučit, jak lahve na víno, krabičky od bot nebo knihu ozdobně balit, podívejte se na následující tři průvodce. Ty pokrývají širokou škálu možností balení, které vám umožní navrhnout celou řadu položek atraktivním způsobem. Celkově existuje 14 klasických technik, které si můžete vyzkoušet.

Pokyny | Otsukai tsutsumi

Otsukai tsutsumi je jednou ze základních variant využití Furoshiki. Je vhodný pro objekty ve tvaru kvádru, které tvoří asi čtvrtinu velikosti látky. Otsukai tsutsumi umožňuje zabalit dárek v několika jednoduchých krocích, takže má po ruce praktickou rukojeť.

Z tohoto důvodu se Otsukai tsutsumi používá nejen k dárkům, ale také k japonským krabicím na oběd (bento). Stejným způsobem lze snadno uvolnit a znovu svázat nosnou rukojeť . Následující průvodce vám pomůže aplikovat Otsukai tsutsumi.

Postupujte takto:

Krok 1: Roztáhněte látku před sebe. Není to s dlouhou stranou k vám, ale s rohem. To usnadňuje otáčení stránek v následujících krocích a umožňuje implementaci Otsukai tsutsumi s co nejmenším počtem tahů.

Krok 2: Položte předmět do středu látky. Rohy dárku na ně nesměřují, ale po stranách látky.

Přeložte nyní spodní roh nad dárek tak, aby byl zcela zakryt.

Roh by neměl být příliš daleko, ale pouze něco o objektu.

Krok 3: Další, úplně zasáhnout protější roh přes objekt.

Roh by nyní měl přežít a uprostřed by měl tvořit obdélník.

To poskytuje potřebnou oporu, aby dárek nevyklouzl z látky a nezlomil se.

Krok 4: Nyní vezměte dva volné rohy do svých rukou a spojte je uprostřed dvěma smyčkami.

Křížte dva volné konce dohromady.

Utáhněte oba konce jednou v horním směru a jednou v dolním směru.

Pak uvázejte uzel pro připevnění.

Oba konce dobře utáhněte tak, aby uzel seděl centrálně a centrálně.

Upevněte jej do středu a vytvořte centrální držadlo.

Když například položíte na narozeninový stůl, jednoduše zasuňte odkrytý roh pod dárek.

Když přenášíte dárek, vždy při zvedání dárku prezentujte volný roh, který ukazuje ven. Takto vypadá váš hotový zabalený dárek s první variantou Furoshiki.

Vzhled je tedy položen na pěkně zabalený dárek, aniž by byl rušivý. Praktická rukojeť na přenášení je uvedena na následujícím obrázku.

Otsukai tsutsumi je tak populární, protože můžete opravdu balit, přepravovat a prezentovat velké množství předmětů. Volný roh poskytuje zvláštní kouzlo a lze jej ještě silněji nastavit pomocí dvoubarevných šál. Zejména pro začátečníky Furoshiki je tato metoda doporučena, protože můžete zabalit typické dárkové krabičky přesně a bez velkého úsilí.

Pokyny | Yottsu Musubi

Yottsu musubi nebo Yottsu tsutsumi je dekorativní varianta tsutsumi Otsukai a je ideální pro čtvercové dárky nebo předměty. U této metody může být předmět tichý o něco větší než čtvrtina látky, protože je vázán úplně jiným způsobem. Yottsu musubi znamená „4-listový obal“, Yottsu tsutsumi „4-listový obal“. Říká se tomu tak proto, že čtyři rohy látky jsou jasně viditelné po vazbě a v závislosti na prezentaci připomínají květinu, která se často podává při slavnostních příležitostech.

Postupujte takto:

Krok 1: Umístěte látku šikmo před sebe tak, aby jeden z rohů směřoval vaším směrem. Vyhlaďte hadřík a položte předmět přímo do středu. Průvodce je zatím podobný postupům v průvodci Otsukai tsutsumi, což vám usnadní.

Krok 2: Nyní vyzvedněte dva rohy vlevo a vpravo od daru.

A pak je znovu křížit.

Upevněte je do dvojité smyčky přímo uprostřed.

Spusťte uzel nebo smyčku, jak je znázorněno na následujících obrázcích.

Ujistěte se, že obě strany mají stejnou délku, protože pouze na konci je možné okvětní lístky lákat.

Takto vypadá vaše hotová smyčka.

Krok 3: V dalším kroku opakujte smyčku znovu a spojte zbývající dva volné rohy dohromady těsně nad dříve vázanou smyčku.

To je také dvojí vazba pro posílení rukojeti a umožnění okvětních lístků, které tvoří tuto techniku.

Vázejte druhou smyčku znovu pevně.

Druhá smyčka je také uprostřed a tedy přímo nad první smyčkou.

Krok 4: Jakmile jste rohy svázali, zatáhněte rohy od sebe tak, aby viditelné uzly vypadaly jako okvětní lístky. Udělejte si zde čas, protože čím krásnější jsou květiny, tím více bude příjemce spokojený s obalem.

Zejména u Yottsu musubi se doporučuje použít dvoubarevný hadřík. Tímto způsobem můžete svázat barevné květiny, které nastaví barevný kontrast a udělají dárek něčemu velmi zvláštnímu.

Pokyny | Jsem tsutsumi

Nakonec vám to Bin tsutsumi vysvětlí. Tato technika Furoshiki usnadňuje bezpečné balení lahví všeho druhu. Obzvláště láhve vína jsou v Japonsku baleny s košíkem tsutsumi, protože je lze bezpečně přepravovat, zejména pokud jsou dobře svázány. Za tímto účelem je vhodné zvolit velikost látky na základě láhve. Pro normální láhev vína se proto doporučuje používat hadřík 70 cm x 70 cm. K fixaci potřebujete také nenápadný gumový pásek nebo kabel.

Poté postupujte následovně:

Krok 1: Látka se znovu položí rohem k sobě a láhev přímo uprostřed.

Přeložte jeden z rohů na láhev a zvedněte část látky.

Sbírejte složený hadřík v těsných intervalech.

A tuto část zafixujte gumovou páskou v úzkém hrdle.

Krok 2: Opakujte krok 1 s opačným rohem.

Roztrhněte část látky tak, jak jste právě udělali.

Nyní byste měli vidět uzávěr láhve pouze tehdy, když je zbývající láhev již zabalena.

Krok 3: Nyní vezměte dva volné rohy do ruky a proveďte je za hrdlem láhve. Tam jsou jednou přeškrtnuty.

Krok 4: Předávejte konce před lahví.

Vázejte znovu dvě smyčky nebo dvojitý uzel.

Vytváří pěkný uzel nebo pěknou smyčku na úzkém hrdle.

Nyní je látka přilepená a můžete odstranit gumu nebo šňůru. Hadřík Furoshiki je držen nad uzly na místě. Hotovo je metoda bin tsutsumi.

Furoshiki | Další použití

Pokud nechcete používat nově zakoupené látky výhradně jako obalový materiál, najdete mnoho dalších aplikací . Japonci používají ručníky v každodenním životě více, než byste si mohli myslet. Následující seznam poskytuje přehled možností aplikace, které jsou s látkou okamžitě možné a lze je efektivně používat.

ubrus

Jeden z větších listů můžete snadno použít jako ubrus, protože je lze kdykoli prát. Po použití jsou jednoduše vyčištěny a poté mohou být znovu použity. Tloušťka hadříků je vhodná zejména pro chvíle, jako je odpolední čaj nebo snídaně v neděli ráno. Můžete je použít i pro své děti v restauracích nebo kavárnách.

piknik hadřík

Podobně jako ubrus je třeba zmínit i výhodu, že se jedná o látku na piknik. Například, pokud jste na cestách a chcete jíst vaše občerstvení v městském parku, je látka vyrobena pro to. Zároveň to také vypadá dobře, což osloví mnoho lidí, kteří si chtějí den užít uvolněně.

oblečení bag

Z tkanin můžete složit tašky, abyste je mohli nosit v těchto oděvech nebo zabalit jednotlivé kusy. To usnadňuje například přenášení jemné blůzy nebo nově získaných sandálů, pro které v tuto chvíli nemáte kabelku.

Nákupní taška

Japonské tkaniny mohou být použity jako nákupní taška na oblečení. Jen několika kroky jste vytvořili tašku, kterou můžete položit kolem ramen a nakupovat. Postačí spojit dva rohy dohromady a vést jeden uzel přes druhý, abyste získali držadlo k přenášení.

šaty

Klasické krční a šátky na hlavu se skvěle implementují pomocí ručníků. Jen si to oblékni a nosit. Jsou možné i kombinace oblečení.

Víte, Furoshiki jsou všestranní. Obzvláště snadno se používají, pokud necháte trochu plynout svou kreativitu . To odhalí další použití.

Poznámka: Velmi populární jsou Furoshiki jako alternativa k plastovým sáčkům, protože jsou opakovaně použitelné, trvanlivé a módní. Obzvláště pro malé nákupy jsou ideální a pohodlné na nošení.

Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²