Hlavní šití dětské oblečeníŠicí Narozeninová Koruna - Vzor & Vzor pro Fabric Crown

Šicí Narozeninová Koruna - Vzor & Vzor pro Fabric Crown

obsah

  • Příprava a materiál
  • Šijte narozeninovou korunu

Dnes bych vám chtěl ukázat, jak můžete ušít velikonoční narozeninovou korunu pomocí malých kousků látky. Ideální pro narozeninovou oslavu vašeho miláčku nebo jako suvenýr pro spolužáky: Koruna narozenin se snadno šít a opravdovým poutačem!

Koruna pak může být ozdobena nejrůznějšími dekoracemi. Malé mašle, srdce nebo prostě počet let narozeného dítěte jsou na přední straně vynikající a dávají koruně ještě více „Pep“.

Vzor je určen pro velmi malé dítě s obvodem hlavy asi 38 cm . Podívejte se na naši tabulku velikostí, rozbalte šablonu a ušijte narozeninovou korunku ve správné velikosti pro vaše miláček!

Příprava a materiál

Potřebujete to pro korunu narozenin:

  • dvě různé bavlněné tkaniny
  • odpalování
  • kousek suchého zipu
  • Stuhy nebo jiné doplňky
  • nůžky
  • kolík
  • náš vzor

Obtížnost 1/5
Vhodné také pro začátečníky

Náklady na materiál 1/5
Textilní zbytky a trochu suchého zipu

Časové výdaje 2/5
asi 1 h

Krok 1: Nejprve vytiskněte náš přiložený vzor na papír A4. V nastavení tisku musí být vždy nastavena velikost tisku 100%, jinak může být vzor příliš malý.

Šicí vzor - narozeninová koruna

POZOR: Příspěvek na švy je již ve vzoru zahrnut!

Krok 2: Nyní přilepte oba listy společně s Tesafilm. V závislosti na velikosti musí být vzor nyní zvětšen! Koruna je původně určena pro obvod hlavy 38 cm. Na základě naší tabulky velikostí můžete nyní určit požadované rozšíření:

věkobvod hlavyprodloužení
Děti do 2 měsícůasi 37-38 cm0 cm
1 - 3 měsíceasi 39 cm2 cm
3 - 6 měsícůasi 40 - 41 cm3-4 cm
6 - 8 měsícůasi 41 - 43 cm4-6 cm
8 - 10 měsícůasi 43 - 45 cm6-8 cm
10 - 12 měsícůasi 45 - 48 cm8-11 cm
12 - 18 měsícůasi 48 - 50 cm11 - 13 cm
18 měsícůasi 50 - 51 cm13 - 14 cm
2 roky - 3 rokyasi 51 - 53 cm14 - 16 cm
3 roky - 6 letasi 53 - 56 cm16-19 cm
6 let - 8 letasi 56 cm19 cm

Krok 3: V případě rozšíření rozdělte délku, kterou chcete přidat, na dvě a přidejte ji vpravo a vlevo od koruny. Vrcholy pokračují podél linií.

Příklad: U dvouletého dítěte přidejte na obě strany délku 7 cm (14 cm: 2).

Nyní lze vzor vystřihnout.

4. krok: Chtěl bych udělat přední část naší narozeninové koruny ve dvou různých látkách, aby spodní část měla jinou barvu. Za tímto účelem nakreslím čáru na vzoru přibližně 2 cm nad spodní stranou.

Krok 5: Na právě nakreslené čáře nyní složím vzor dozadu a umístím jej na látku, kterou chci zpracovat na horní část přední strany. Nyní nakreslete vzor na tkanině a přidejte na dně asi 0, 5 cm, aby se přední strana nedostala příliš malým švem.

Krok 6: Nyní natáhněte pásek o šířce 2 cm na druhou tkaninu, která je v přední části zpracována dole. Opět přidejte 0, 5 cm pro přidělení švu!

Krok 7: Poté, co byl vzor rozložen, znovu jej natáhněte na látku pro záda a objemový fleece.

Krok 8: Nyní odřízněte všechny textilie nebo netkané části nůžkami nebo rotačním nožem.

9. krok: Objemové rouno musí být ještě oříznuto: Za tímto účelem ořízněte rouno asi 1 cm podél okrajů, aby se při šití nedostalo do cesty později. Potom lze rouno vyžehlit na levé straně (!) Zezadu koruny.

Koruna narozenin, kterou nyní šijeme na šicí stroj do konce!

Šijte narozeninovou korunu

Krok 1: Nejprve si obě látky našijeme na přední straně. Umístěte oba kusy textilie dohromady na hranu doprava a dejte textilie dohromady pomocí kolíků nebo svorek Wonderclips. Nyní šijte šňůru přímým stehem šicího stroje.

Krok 2: Chcete-li připojit pěknou stuhu na přední stranu, položte ji na právě uzavřený šev a stehem přes ni jednou rovným stehem. Stuha může být odříznuta na okraji koruny.

Krok 3: Aby byla koruna uzavřena v zadní části hlavy, musí být v tomto bodě připevněny suchý zip. První část je přilepená na tkanině vpředu vlevo, druhá část na zadní straně PRAVÉ.

Tip: Někdy pomáhá držet polovinu hotové korunky k hlavě, aby se správně určila poloha upevňovacích prvků háčku a smyčky.

Krok 4: Nyní použijte rovný steh k sešívání háčků a smyček upevňovačů k tkaninám.

Pátý krok: Nyní lze přední a zadní část již ušit dohromady. Položte korunku zprava doprava a připevněte všechny hrany. S přímým stehem nyní šijete jednou kolem koruny a vzadu ponecháte přibližně 8 cm velký otvor.

Krok 6: Poté můžete otočit korunu narozenin doprava. Protáhněte látku otočným otvorem a pokuste se rohy vytáhnout co nejdále.

Tip: Někdy pomáhá s pletací jehlou nebo hůlkou v rozích.

Krok 7: Aby textilie koruna měla pěkný plochý okraj, nyní jsme kolem koruny přikrývali krátkou hranu. Chcete-li zavřít obrácený otvor, prsty zatlačte obě strany látky a steh s rovným stehem přes ně.

Korunku k narozeninám lze samozřejmě ještě dále okořenit: Například z textilie na zádech může být vyříznuto několik kusů a na přední straně (pod velkými hroty) našito nebo lepeno textilním lepidlem.

Přeji vám hodně zábavy při šití látkové koruny!

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy