Hlavní Háčkování dětské oblečeníDárková krabička Tinker - dárkové krabičky pro kutily na Vánoce

Dárková krabička Tinker - dárkové krabičky pro kutily na Vánoce

obsah

 • Praktická skládací krabička ve třpytivém vzhledu
  • materiál
  • instrukce
 • Efektová krabička z jednoho kartonu
  • materiál
  • instrukce
 • Jednoduchá dárková taška
  • materiál
  • instrukce

Nejkrásnější věcí v vánoční sezóně jsou samozřejmě dárky! A dárky jsou co nejkrásnější obaly - nejlépe domácí. Zde najdete tři různé způsoby, jak vytvořit skvělé dárkové krabičky pro kutily: od praktického skládacího boxu po nápaditě navrženou efektní krabičku až po rychlou dárkovou tašku!

Vytvořte si dárkové balení sami

Samozřejmě i láskyplně zabalený dárkový obal vypadá nádherně Vánoce. Krabici, kterou dárce ručně vyrobil, je dar zvlášť osobitý - a v závislosti na modelu jej lze použít i po slavnostních dnech. Jako úložný box na fotografie, šperky nebo jiné maličkosti jsou elegantní krabičky dalším malým dárkem, který lze použít kdekoli na ozdobu. Nejlepší ze všeho: Všechny zde prezentované vánoční krabičky pro kutily by měly být vytvořeny v co nejkratší době as náklady na materiál pod 5 eur - za předpokladu, že již máte základní řemeslné vybavení skládající se z nůžek, lepidla atd.

Praktická skládací krabička ve třpytivém vzhledu

Z jednoho listu třpytivého papíru a malé trpělivosti lze vytvořit praktickou dárkovou krabičku s pevným víkem. To je zvláště vhodné pro větší dárky nebo jako módní box, který obsahuje mnoho malých dárků. Nejlepší: Velikost je variabilní. Vezměte luky ve formátu A3 nebo dokonce svůdný formát a vytvořte odpovídající objemnou krabici. Čím větší je váš papír, zdvojnásobte, násobte, násobte nebo jednoduše znásobte naše rozměry uvedené zde, které se vztahují k A4.

Obtížnost: snadná
Potřebný čas: asi 30 minut - s trochou praxe mnohem méně
Náklady na materiál: do 5 EUR

materiál

 • 1 listová třpytivá krabice ve formátu A4 - barva dle vašeho výběru (alternativně: kovové nebo sametové listy - jen v řemeslných potřebách nebo online kontrola!)
 • pravítko
 • tužka
 • nůžky
 • Lepicí nebo oboustranná páska
 • Klipy, špendlíky nebo podobné výrobky

instrukce

Krok 1: Umístěte papír do formátu na výšku a stranou s motivem (tj. Třpytivou oblastí) směrem k desce stolu před sebou.

Krok 2: Nejprve určete požadovanou výšku krabice. Máte relativně volnou ruku. Posuďte podle rozměrů daru, který chcete zabalit do krabice později.

Krok 3: Chcete-li nastavit výšku, změřte odpovídající oblast od spodního okraje. Pokud má být například rámeček vysoký 4 cm, umístěte pravítko na 0 v levém dolním rohu a označte bod, který čte 4 cm. V pravém rohu umístěte další takový bod ve vzdálenosti 4 cm.

Tip: Místo použití tužky můžete také jednoduše označit své značkovací čáry druhým pravítkem nebo tupým nožem. Chcete-li se vyhnout nevzhledným tužkám stopy v hotové krabici. Absolutní začátečníci si však raději vyberou kompromis pozdějšího dosažení pro gumu nebo malování přes čáry.

Krok 4: Nyní spojte body nakreslením mostu mezi dvěma body pomocí pravítka a tužky. Tímto způsobem se vytvoří celé pole krok za krokem!

Krok 5: Nyní otočte druhou krátkou stranu papíru směrem k sobě (je nyní obráceně a první značka je nahoře) a opakováním kroků 3 a 4 získejte druhou linii tužky.

Krok 6: Potom papír složte nahoru - jeden po druhém podél právě nakreslených čar.

Krok 7: Nyní sklopte jeden ze skládaných okrajů k protilehlému, ale pouze k otevřeným okrajům, nikoli k přehybu. Dobře zatáhněte!

Krok 8: Nyní rozviňte konvoluci, kterou jste provedli v kroku 7 (konvoluce z předchozích kroků stále zůstávají na svém místě!) A opakujte krok 7 obrácený. To znamená, že druhá uzavřená skládací hrana se nyní pohybuje na rovnoběžné protilehlé otevřené straně přehýbané podél okraje čáry tužky.

9. krok: Tuto skladbu znovu rozložíte. Výsledkem byly dvě velmi viditelné linie ohybu ve středu vašeho papíru.

Krok 10: Nyní také znovu ohněte vnější hrany. S pravítkem a tužkou označte výšku nyní také na dlouhých stranách - stejně jako v příkladu na 4 centimetry!

Tip: Chcete-li zviditelnit složené středové linie, můžete je také nakreslit tužkou!

Krok 11: Nyní je čas být pozorný! Položte papír na šířku před sebe. Orientujte se pomocí dvou dlouhých vodorovných příčných linií. Poté pomocí nůžek odstřihněte krátké čáry, které vedou od dlouhé hrany k další příčné linii. To znamená, že provedete celkem 8 zkratek - 4 krát na každou dlouhou stranu a pouze až k další příčné linii.

Tip: Obtížné ">

Krok 13: Nyní můžete lepit krabici k sobě tím, že vždy připojíte delší vnější kus k sousednímu lepícímu čtverci a pevně zatlačíte. Část bez lepicího čtverce uprostřed se stane víkem.

Tip: S klipy, kolíčky na oblečení nebo podobně můžete spojovat a opravovat spoje, čímž získáte větší stabilitu.

14. krok: Podle přání je nyní možné rámeček obarvit zevnitř. Jinak už jste hotovi!

Efektová krabička z jednoho kartonu

Tento box nabízí nespočet možností designu: od ušlechtilých a jemných až po magické barevné. Trik je v tom, že stěny krabice se při vybalování vážně rozvíjejí, trochu jako květina. Dekorace interiéru je proto téměř důležitější než vnější dojem. Podle základních pokynů vám poskytneme několik skvělých inspirací pro vánoční malbu uvnitř vašeho efektového pole!

Obtížnost: snadná
Potřebný čas: v závislosti na rozsahu přání k dekoraci - asi jednu hodinu
Náklady na materiál: méně než 5 eur - protože se zpracovává hlavně pap prote!

materiál

 • Vánoční vzorový papír (vše od balicího papíru po papírny origami)
 • Kartonové kusy (vyrobené z kartonu z prázdné kukuřičné lupínky nebo podobně)
 • tužka
 • nůžky
 • gluten
 • Maskovací páska (je flexibilnější než běžná páska, a proto je výhodnější)

instrukce

Krok 1: Chcete-li začít, odřízněte lepenku do požadovaného tvaru, konkrétně:

 • 1 kus 10 x 10 cm
 • 5 kusů 9 x 9 cm
 • 4 proužky 10 x 2 cm

Krok 2: Nyní chcete ozdobit kartonové kousky vzorkovým papírem. Lepivější stranu lepenkové krabice nalepte na zadní stranu vzorovaného papíru.

Tip: Kousky kartonu umístěte přesně na okraje vzorku papíru. Tím se šetří materiál i následné řezací práce!

Krok 3: Nyní můžete vystřihnout pěkně vloženou lepenku.

Tip: Nepřilnavá strana je později uvnitř a lze ji libovolně malovat. Dokonce i ti, kteří již vědí, že by si chtěl tapety vyzdobit vzorovým papírem, by stále měli čekat, protože jinak by byla páska viditelná později!

Krok 4: Poté zvedněte pět prvků 9 x 9 cm a položte je na desku stolu jako plus. To znamená: Na každém okraji prostředního čtverce je další kus lepenky. Výsledkem je spodní polovina vaší krabice.

Krok 5: Pokládejte víko stejným způsobem, jako velký čtverec tvoří střed a je ohraničen na všech okrajích úzkými kartonovými proužky.

Krok 6: Nyní opatrně přilepte rozhraní - tj. Oblasti, kde se setkávají dva kusy lepenky - do maskovací pásky.

Krok 7: Zvedněte víko a jeho rohy dejte do správného tvaru. Nyní je opravte maskovací páskou. V dolní části krabice zůstávají rohy nenatřeny: výsledkem je pozdější rozbalení dárku, což je docela fantastický efekt.

Tip: Ujistěte se, že maskovací pásku držíte co nejčistěji a bez vrásek. V opačném případě bude později nedostatečně pokryta barvou.

Krok 8: Nyní je čas na „interiérový design“, který je v tomto druhu boxu obzvláště důležitý. Nechte svou fantazii běžet zdarma nebo vyberte jednu z níže uvedených variant. Ať už si vyberete cokoli: vždy zajistěte, aby rohy základny byly otevřené.

Nápady do interiéru efektové skříňky:

 • také držet se vzorem papíru
 • alternativně použijte obyčejný papír pro ušlechtilý efekt
 • s akrylovou barvou - asi ve zlatě - barva přes
 • malovat na nebo na kus barevného papíru pomocí ručních motivů, jako jsou vánoční stromky, hvězdy atd.
 • Držte se malých motivů: vystřihněte sněhuláka nebo malé samolepky
 • okraje jsou lemovány odpovídající dárkovou stuhou nebo washi páskou
 • udržujte zdi velmi diskrétně a vytvořte na zemi bohatý motiv, možná dokonce nalepte malou postavu nebo celou sněhovou kouli (funguje pouze v případě, že zabalený dárek je docela lehký a načechraný, jako je jemný oděv nebo vycpané zvíře)
 • Na prostém pozadí ručně pište přání nebo vánoční texty / básně takovým způsobem, že je nakonec pokryta celá plocha
 • Lepidlo na zimní fotografie

Jednoduchá dárková taška

Pokud to musí jít rychleji, tato roztomilá dárková taška je skvělou alternativou k propracování krabic pro kutily, ale také váš dárek zabalí do úžasně individuálního způsobu, nestojí to moc a lze jej vyrobit v žádném okamžiku z pouhého kusu papíru.

Obtížnost: Velmi snadné
Potřebný čas: kompletní s trochou tréninku za 5 minut
Náklady na materiál: do 3 EUR

materiál

 • Robustní vzorový papír ve formátu A4 nebo barevný karton (větší formáty do A1 fungují dobře a dávají odpovídající voluminösermer Täschchen, ale zůstaňte se stejným poměrem stran a podle toho upravte rozměry)
 • pravítko
 • tužka

instrukce

Krok 1: Položte list s předmětem dolů do formátu na výšku.

Krok 2: Změřte 12 cm od spodního okraje a poté jej spojte pravítkem a tužkou, abyste vytvořili rovnoběžku.

Krok 3: Opakujte totéž od horního okraje.

Krok 4: Představte si papír na šířku. Dlouhé strany nyní tvoří horní a dolní okraj.

Krok 5: Změřte okraj 4 cm nad i pod a znovu jej označte linií rovnoběžnou s dlouhými stranami.

Krok 6: A nyní přepněte zpět do formátu na výšku. V této poloze udělají značky silné H na vaší ruce. Nejprve složte vnější paprsek tužkové linie dovnitř.

Krok 7: Chcete-li složit dvě čáry, které tvoří středovou čáru, stiskněte úhledně vyčnívající papírový trojúhelník dovnitř a potom složte diagonální zalomení.

Krok 8: Pokud nyní zvednete dlouhé strany nahoru, taška je již připravena k použití. Vyplňte své dary, snadno je otočte a stačí sešit nahoře. Můžete si dát pěkný luk, washi pásku nebo nějaké třpytivé kameny.

Tip: Malé tašky jsou také perfektní na to, aby z nich vytvořil adventní kalendář! Pouhých 24 kopií je poskytnuto s příslušnými čísly a vyplňte malou pochoutku!

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy