Hlavní VšeobecnéHáčkovací instrukce pro začátečníky: Háčkované ponožky

Háčkovací instrukce pro začátečníky: Háčkované ponožky

obsah

 • Materiál a základy
 • Háčkované ponožky - návod
  • toe box
  • Oblast nohou, pata a nárt
  • oplechování
  • šachta
 • Krátké pokyny - háčkované ponožky

Vlněné ponožky jsou opravdu pěkné. Jakmile si zvyknete nosit domácí ponožky, už nechcete nechat ujít teplé a měkké doplňky. Zejména na podzim av zimě chybí husté ponožky. V této příručce vám ukážeme, jak háčkovat ponožky s lehkostí a rychlostí blesku.

Pokud nechcete zacházet s 5 pletacími jehlami, můžete samozřejmě také háčkovat vlněné ponožky. Jak to funguje, je podrobně popsáno v této příručce.

Materiál a základy

 • 1 přadeno 4-násobná ponožková příze, délka cca 420 m / 100 g
 • 1 háčkový háček č. 2, 5

Techniky potřebné pro háčkovanou ponožku najdete zde:

 • Závitový kroužek na začátek háčkování: //www.zhonyingli.com/fadenring-haekeln
 • háčkování poloviční tyče: //www.zhonyingli.com/halund-und-ganze-staebchen-haekeln
 • háčkování háčkování: //www.zhonyingli.com/feste-maschen-haekeln
 • Háčkování Knittmaschen: //www.zhonyingli.com/kettmaschen-haekeln

Pokyny pro různé velikosti:

Pokud je uvedeno několik podrobností:

Velikost 38/39 = Specifikace 1 - (Velikost 40/41 = Specifikace 2 v závorkách) - Velikost 42/43 = Informace 3

Háčkované ponožky - návod

Jako základní vzor jsou háčkované ponožky háčkované v půl kolech. Na začátku kola zaháčkujte 2 přechodové oky před 1. polovičními pruhy a každé kolo dokončete štěrbinovým stehem v horní části obou počátečních stehů. Přechodová oka se při výpočtu ok neberou v úvahu.

Tip: Chcete-li zabránit posunutí začátku kola v jednom směru, řádek po řádku, měli byste začít pracovat před třetím kolem zápatí před každým kolem. Toto funguje nejlépe, pokud necháte jehlu ve smyčce po osnovním stehu a otáčí ponožku ve směru hodinových ručiček (pracovní nit může dokonce zůstat na prstu).

Ponožky jsou háčkované od přední špičky přes oblast chodidla, od paty až po hřídel.

toe box

Kolo 1: Na začátek je nejlepší použít závitový kroužek. Háčkujte 8 polovičních tyčinek do prstence, vytáhněte otvor dohromady a dokončete toto první kolo štěrbinovým stehem.

závit kroužek

Kolo 2: Počet stehů se zdvojnásobí (platí pro všechny velikosti ponožek) a v každém stehu předběžného kola se probodne dvakrát. (= 16 polovičních tyčí) Pamatujte: start na klíně = 2 přechodové vzduchové sítě; Konec kola = osnovní steh

Od nynějška se každé kolo nepřetržitě přidávají 4 stehy (na pravém a levém okraji kruhu). Za tímto účelem označím 4. steh (první bod zvýšení) a 12. steh (třetí bod zvýšení) nití.

Háčkování 3: 3 poloviční tyče, háčkování 2 poloviční tyče ve 4. stehu (viz značení), háčkování 2 poloviční tyče v 5. stehu, háčkování 6 polovičních tyčí, v 12. stehu (viz označení) 2 polovina Háčkovací hůlky, háčkování 2 poloviční tyčinky v 13. stehu, štěrbinový steh. (20 hůlek)

Kolo 4: Práce je obrácena, háčkuje polovinu tyčinek a zdvojnásobuje dva levé a pravé stehy u značkovacího vlákna. (= 24 polovičních tyčinek)

Háčkování podle tohoto principu v horní části ponožky, dokud nedosáhnete následujícího počtu stehů a požadované velikosti:

 • 38/39 = 44
 • (40/41 = 44)
 • 42/43 = 48

Na špičce ponožky jsem vždy narazil přes přední viditelné pletivo předběžného kola. To má za následek háčkování mírný pruh. V oblasti chodidel stojím v předběžném kole vpředu a v pultovém kole vzadu. Vzor je tišší. Stačí si vybrat techniku, která je pro vás nejjednodušší.

Oblast nohou, pata a nárt

Oblast chodidel je háčkovaná bez přírůstků. Pokračujte v háčkování v přímých kolech až do dosažení následující délky od konce špičky ponožky:

 • 38/39 = 18 cm
 • (40/41 = 19 cm)
 • 42/43 = 20 cm

Od této chvíle je třeba na patě zvýšit stehy. To se stává znovu vpravo a vlevo jako na špičce ponožky.

Kolo 1 zvýšení paty: Háčkování v prvním kole čtvrtiny (10 (10) 11) v půl hůlky, zdvojnásobit 11. (11.) 12. steh, zdvojnásobit 12. (12.) 13. steh, pokračovat s polovinou Háčkovací hůlky, zdvojené 33. (33.) 35., dvojité 34. (34.) 36. a háčkování zbývající části kola na poloviční tyčinky. Podle tohoto principu háčkujte celkem 6 (6) 7 tahů, každá se 4 čtyřhra.

Pokud ponožku položíte naplocho na stůl, ponožka prochází zdvojením doprava a doleva.

Velikost ok nyní činí 68 (68) 67 stehů.

oplechování

Zvládání je háčkováno přes 19 (19) 21 řad 15 (15) 17 stehů (podél podrážky chodidla). Háčkovací háček je uprostřed pozdější podrážky chodidla. Háčkování od středu prvních 8 (8) 9 osnovních stehů doleva.

Dělejte práci, abyste háčkování zvládli pomocí bočních okrajů paty:

Řádek 1: Neháčkujte přechodový průchod, ale háčkujte první těsnou smyčku. Nezasahuji do oka osnovního stehu, ale ve výšce poslední řady. Výsledkem je, že malý výškový rozdíl, který tvoří osnovní stehy, okamžitě zmizí. (Háčkování celkem 14 (14) 16 st. A steh poslední (15. (15.) 17.) steh paty spolu se smyčkou na stěně paty (propíchněte jehlu, zvedněte nit, ale neháčkujte, jehlu prorazit další steh, znovu navléknout nit a okamžitě ji protáhnout oběma stehy)

Řádek 2 - Řádek 19 (19) 21: Na začátku řádku otočte práci tak, aby pracovní nit byla vzadu. Přeskočte první smyčku a háčkujte 14 (14) 16 st. Na konci řádku zvedněte 15. (15.) 17. steh šikmo a odřízněte jej spolu s dalším stehem na patě.

Následuje dvě kola hůlky poloviční délky. V těchto dvou kolech rovnoměrně rozložených snižte počet stehů na 45 (45) 48 stejně jako v oblasti chodidel.

šachta

Hřídel lze použít v kolech s polovičními tyčemi. Nebo háčkujte následující vzor v kolech:

Vzorek kolem přechodové sítě 1: 3 a 2 další hole v místě vpichu. * Háčkujte dva stehy a háčkujte 3 tyčinky ve 3. stehu. * Pokračujte ve vzoru * * až do konce kola a dokončete kolo štěrbinovým stehem.

Krátké pokyny - háčkované ponožky

 • Špička ponožky: Háčkujte 8 napůl prutů do provázku a uzavřete kolo štěrbinovým stehem. V kole 2 se počet stehů zdvojnásobí a potom se v každém kole zvýší o 4 stehy.
 • Oblast chodidel: Háčkování v kolech bez zvětšování, práce po každém kole: háčkování jedno kolo doleva a jedno kolo doprava.
 • Pata a nárt: zvyšujte 4 stehy v každém kole, jak je uvedeno
 • Čepice: Háčkujte pevné stehy v řadách a odřízněte poslední steh řady spolu se stehem bočního panelu.
 • Stopka: Pracujte v kolech buď v hůlkách nebo v požadovaném vzoru. Háčkovací hřídel v požadované výšce bez zvětšení.
Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál