Hlavní VšeobecnéVytvořte háčkovaný klobouk - návod + háčkovaný vzor pro klobouk

Vytvořte háčkovaný klobouk - návod + háčkovaný vzor pro klobouk

obsah

  • Materiál a základy
    • Háčkování dvojitý bob
  • Háčkování vzor pro čepici
  • Stručný návod

Háčkované klobouky již dávno zajistily pravidelné místo v našich skříňkách jako módní doplněk a samozřejmě se to neděje pouze s jednou kopií. Aby bylo možné nosit různé oblečení a odpovídající háčkovanou čepici, vyžaduje větší výběr a různé barvy.

Aby se háčkování klobouků nestalo časem, ukazuje se zajímavá variace vzoru s dlouhými kreslenými reliéfními hůlkami. Jakmile překonáte záhadu reliéfních tyčinek, háčkovaný klobouk snadno vyklouzne a nakonec jste vytvořili úžasnou pokrývku hlavy pro děti i dospělé. Ve sportovním designu a vhodné barvě je nad tímto háčkovaným kloboukem nadšený i pánský svět.

Materiál a základy

Pokyny jsou pro vlnu, která může být háčkována jehlou velikosti 7. K háčkované čepici potřebujete asi 100 gramů. Pokud chcete vytvořit poněkud delší háčkovanou čepici, musíte si připravit 150 gramů vlny.

Velikost: háčkované háčkovacím háčkem č. 7, háčkované víčko získá obvod přibližně 53 - 54 cm, a je tedy vhodné pro obvod hlavy 56 - 60 cm. Výška čepice je variabilní.

Užitečné informace o háčkování:

Čepice je háčkovaná shora dolů a začíná závitovým kroužkem. Podrobné pokyny k navlékání závitů najdete na našem webu: //www.zhonyingli.com/fadenring-haekeln/

Od kola 2 je každé kolo zahájeno dvěma přechodovými vzduchovými uzávěry a uzavřeno štěrbinovým stehem. Tato přechodná vzduchová oka se při výpočtu vzoru a sítě nezohledňují.

Háčkování dvojitý bob

Dvojitá reliéfní páka vpředu:

Reliefstäbchen je v podstatě háčkovaný jako normální hůlky. Pouze v místě vpichu je rozdíl. Zatímco normální hrot je zasunut do hlavy pletiva předběžného kola, jeden se háčkuje háčkem kolem úplného stehu u Reliefstäbchen. Double Reliefsticks front: Vezměte dvě jehly na jehlu jako obvykle pomocí dvojitých tyčinek a propíchněte kolem úplného stehu zepředu. Protáhněte nit a protáhněte nit celou smyčkou, než je háčkovaná jako obvykle na dvojitou tyčinku. Přesné injekční body pro dvojité reliéfní tyčinky tohoto háčkovaného víčka jsou uvedeny níže v pokynech.

Dvojitý kříž předním nárazníkem:

K dispozici jsou 4 háčky s dvojitým reliéfem.

Místo vpichu pro první dvojitou reliéfní tyčinku: steh 3 základní řady. Místo vpichu pro druhou tyč s dvojitým reliéfem: steh 4 pod ním ležící řady. U třetí dvojité reliéfní tyčinky nalepte do stehu 1 podřadné řady. Pro čtvrtou tyč s dvojitým reliéfem vložte háčkovací háček do stehu 4 v podřadné řadě.

Přes místo vpichu nejprve doleva a poté v řadě dozadu doprava, abyste překročili 4 tyče. Přesné body vpichu pro zkřížené paličky s dvojitým reliéfem této háčkovací čepičky jsou uvedeny níže v pokynech.

Háčkování vzor pro čepici

Kolo 1: Háčkování 8 polovičních tyčinek do provázku a uzavření kola 1 štěrbinovým stehem.

Háčkování 2: 2 přechodných sítí a zdvojnásobení osmi půl kola předběžného kola. Chcete-li to provést, ponořte se do každého z kulatých stehů dvakrát a háčkujte 2 poloviční tyčinky = celkem 16 poloviční tyčinky.

Háčkování kolo 3: 2 přechodné vzduchové stehy. V tomto kole zdvojnásobte každý druhý steh = 24 polovičních tyčinek. Počítání vzorku: na okraji kružnice je vidět 24 ok hlavice + hlava ok přechodového vzduchu. Konec kola: Kettmasche.

Háčkovací kolo 4: 2 přechodné oky, pak pořadí: * 1 půl stick, 2 dvojité reliéfní hole vpředu kolem poloviny stick kola 2, 1 half stick *. První polovina hůlky je první polovina hůlky předběžného kola, druhá polovina hůlky je třetí polovina hůlky předběžného kola Druhá polovina hůlky předběžného kola zůstává nekrytá, protože obě reliéfní tyčinky jsou bodnuty o jedno kolo hlouběji.) Opakujte sekvenci celkem čtyřikrát. Na konci háčkování 2 x 8 polovičních tyčinek a 8 polovičních párů reliéfních tyčinek = 32 stehů. Konec kola: Kettmasche.

Háčkování kolo 5: 2 přechodné pletivo + 32 poloviční délky tamponů. Konec kola: Kettmasche.

Háčkovací kolo 6: 2 přechodné oky, pak posloupnost: * Háčkování 1 polovina hůl, 2 dvojité reliéfní tyčinky kolem první reliéfní tyčinky předposledního kola a 2 dvojité reliéfní tyčinky kolem druhé tyčinky předposlední kolo, 1 polovina tyčinky *. (Místo vpichu pro první polopůlku je první polopůlka předběžného kola, místo vpichu pro druhou půlpůlku je čtvrtá polopůlka předběžného kola.) Druhá a třetí polovina tyčinky předběžného kola zůstávají nezakryté, protože reliéfní tyčinky jsou bodnuty o jedno kolo hlouběji. )

Opakujte sekvenci celkem čtyřikrát. Na konci jsou háčkované 2 x 8 poloviční tyčinky a 8 poloviční tyčinky = 48 stehů. Konec kola: Kettmasche.

Háčkování kolo 7: 2 přechodné pletivo + 48 půl tyčinek. Konec kola: Kettmasche.

Háčkování kolo 8: 2 přechodných ok, pak pořadí: * 1 polovina hůl, 4 křížové přední dvojité kříže, 1 polovina hůl *.

Místo vpichu pro 4 dvojité reliéfní tyčinky jsou: třetí reliéfní tyčinka, poté čtvrtá reliéfní tyčinka předposledního kola, nyní první a poté druhá reliéfní tyčinky předposledního kola, sh. Foto série.

Místo vpichu pro první polopůl je první polopůl předběžného kola, místo vpichu pro druhou napůl je šestá půlka předběžného kola. Druhá, třetí, čtvrtá a pátá polovina předběžného kola zůstává nezkrytá, protože reliéfní tyčinky jsou skutečně bodnuty o kolo níže. Konec kola: Kettmasche.

Háčkování Round 9: 2 Transition Air Mesh + 48 Half Chopsticks. Konec kola: Kettmasche.

Háčkování kolem 10: 2 přechodných ok, pak pořadí: * 1 půlpůl, 4 dvojité křížové stehy vpředu, 1 polovina palce *.

Místo vpichu pro 4 dvojité reliéfní tyčinky jsou: třetí reliéfní hůl, poté čtvrtá reliéfní hůl předposledního kola (objevující se zprava doleva jako přední kříž), nyní první a poté druhá reliéfní tyčinka předposledního kola (objevující se zleva doprava jako zadní kříž) ).

Místo vpichu pro první polopůl je první polopůl předběžného kola, místo vpichu pro druhou napůl je šestá půlka předběžného kola. Druhá, třetí, čtvrtá a pátá polovina předběžného kola zůstává nezkrytá, protože reliéfní tyčinky jsou skutečně bodnuty o kolo níže. Konec kola: Kettmasche.

Opakujte kola 9 a 10 celkem pětkrát až sedmkrát (v závislosti na požadované výšce čepice). Následuje kolo se 48 pevnými stehy. (Začátek kola: 1 přechodová síťovina, konec kola: 1 řetězový steh). Stále existuje několik posledních kol s pevnými stehy. U těchto kol vždy propíchněte zadní smyčku svázané smyčky předběžného kola.

Stručný návod

pro háčkovanou čepici se zkříženými luky:

Háčkování 1: 8 polovičních tyčí do provázku

Kolo 2: háčkované poloviny tyčinek, dvojnásobný počet stehů = 16 polovičních tyčí

Kolo 3: Zdvojnásobte každý druhý steh = 24 polovičních tyčí

Kolo 4: Posloupnost: * 1 půl stick, 2 dvojité reliéfní hole vpředu kolem poloviny stick kola 2, 1 half stick = 32 stehů

Háčkování kolo 5: 32 půl hole

Kolo 6 a všechna následující sudá kola: Sekvence: * Háčkování 1 polopůlka, 2 dvojité reliéfní tyčinky vpředu kolem první hůl předposledního kola a 2 dvojité reliéfní tyčinky kolem druhé hůlky předposledního kola, 1 polopůlka

Kolo 7 a všechna další lichá kola: Háčkování 48 polovičních tyčí

Manžety: Háčkování 1 kolo silných stehů a háčkování několik kol robustních stehů, které se pouze vrazí do zadního stehu předběžného kola.

Další dva pokyny pro háčkování klobouku najdete zde. Zda dětský klobouk nebo čepice Boshi - začátečníci by neměli mít problémy s těmito pokyny:

  • //www.zhonyingli.com/babymuetze-haekeln/
  • //www.zhonyingli.com/boshi-muetze-haekeln/
Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál