Hlavní VšeobecnéHáčkovací stehy - přehled a pokyny včetně vzoru

Háčkovací stehy - přehled a pokyny včetně vzoru

obsah

 • Crochet stehy na první pohled
  • stehy
  • řetízkový steh
  • závit kroužek
  • Pevné stehy
  • hůlky
   • poloviční tyčinky
   • celé hůlky
   • dvojité hůlky
   • odlehčovací hůlky
  • Výukový program pro háčkové stehy
 • Odřízněte stehy
 • Zvětšete síť
 • Různé vzory háčkování

Pokud se chcete naučit háčkování, nejprve nejprve malý přehled toho, co je vůbec možné. Výhodou háčkování je, že můžete udělat hodně s několika základními základy, které existují. Jako začátečník neexistuje lepší lepicí technika než háčkování. V tomto přehledu vám ukážeme, které háčkovací sítě jsou k dispozici a jak jsou zpracovány. Poskytujeme také různé vzory pro procvičování a konsolidaci vašich nově získaných háčkových dovedností.

Crochet stehy na první pohled

stehy

Vzduchová síť je nejjednodušším základem pro háčkování, ale může být použita nejvšestrannější. Například slouží jako spirálová vzduchová síť při otáčení háčkovaného kusu nebo jako náhrada za jiné stehy na začátku nového kola. Několik vzduchových sítí dohromady tvoří tzv. Řetězec vzduchové sítě .

Tento řetěz pracuje v háčkovaném kusu jako spojovací prvek. Oblouky se vzduchovým okem také umožňují integrovat vzory děr, protože můžete přeskakovat se stehy vzduchových sítí z předchozí řady.

Zde jsou obrázky, jak přesně háčkovat oka: Háčkovat oka

řetízkový steh

Tento steh se používá, jak název napovídá, k propojení stehů dohromady. Většinou jsme použili řetězový steh jako kulatý konec, abychom spojili první a poslední steh dohromady. To umožňuje stabilní a diskrétní přechod kola, který v každém případě platí.

Tento plochý steh lze také použít jako ozdobný okraj . Zejména v jiné barvě vypadají Kettmaschen velmi elegantně.

Jak háčkovat Knittmaschen: Crochet Knittmaschen

závit kroužek

Kouzelný prsten, nazývaný také prsten nití, je klasický začátek uzavřených kulatých háčkovaných kusů, jako jsou čepice nebo zvířata Amigurumi. Jakékoli stehy jsou háčkovány v prstenci a poté staženy dohromady - první kolo je hotovo.

Zde je návod, jak háčkovat závitový kroužek: Háčkovat závitový kroužek

Pevné stehy

S robustními stehy vytvoříte stabilní a rovnoměrný háčkovací povrch. Často používáte tento typ pletiva na čepici nebo Amigurumi plyšové hračky. Zejména tito potřebují neprůhledný a nepropustný kabát, protože zvířata jsou po háčkování naplněna vatovou vlnou.

Kromě toho se často používají jako dokončovací a okrajové hrany fixované stehy. Zde jsou kroky: Háčkovací stehy

hůlky

Hůlky jsou ve srovnání s pevnými stehy vyšší, a proto jsou ve vzoru stehu mírně volnější. Háčkovaný kus je proto trochu pružnější a není tak tuhý. V případě potřeby lze výšku tyče nastavit a změnit podle potřeby. Abychom lépe pochopili princip hole, pamatujte si:

Hůlky jsou silné stehy na kůlech.

poloviční tyčinky

Začněme s polovinou tyčinek - z výšky je o něco vyšší než pevná tyč. Obrázek ukazuje, jak se liší dvě řady pevných sítí a dvě řady půlpruhů. Háčkovací vzor najdete zde: Half Chopsticks

celé hůlky

Celá hůl je o něco vyšší - skládá se z obálky a dvou pevných stehů. Takže můžete říci: celá hůl je téměř dvakrát vyšší než pevná síť. Jak háčkování: Celé tyčinky

dvojité hůlky

Ještě vyšší je dvojitá hůl - jak název napovídá, je téměř dvakrát vyšší než celá hůl. Pro tuto hůl se odeberou dvě obálky na začátku jehly a postupně se očkují všechny stehy na jehle. Funguje to takto: dvojité tyče

odlehčovací hůlky

Chcete-li přinést nějakou strukturu v háčkování kus, můžete háčkování reliéfní hole. Jedná se o konvenční hůlky, celé hůlky nebo dokonce dvojité hůlky - podle libosti. Zde se liší pouze místo vpichu - v závislosti na místě vpichu se ve vzoru vytvoří tzv. Žebra. Jeden rozlišuje mezi přední a zadní bodnou reliéfní tyčinky . Jak háčkování: Reliefstäbchen

Háčkováním tyčinek z předchozí řady jsou reliéfní tyčinky vždy o něco nižší než jejich „normální háčkované sourozence“.

Výukový program pro háčkové stehy

Pokud s pohyblivými obrázky dokážete udělat více, podívejte se na toto video, abyste se naučili a procvičovali různé háčkovací stehy. Podrobně zobrazujeme háčkování všech stehů.

Odřízněte stehy

Samozřejmě, pokud chcete méně stehů v řadě nebo kole než v předchozím, musíte samozřejmě snížit počet stehů. Tomu se říká uvolněné nebo stehové stehy.

Takto funguje stehování pevných stehů:

Vyrobíte jeden ze dvou jednoduchých stehů. Chcete-li to provést, bodněte do první ze dvou a začněte háčkování těsné úplet. Nyní jste protáhli nit přes stehy a na jehle jsou dva stehy. Pevný steh se nyní nepracuje přímo na konec, ale pracovní nit znovu protáhnete druhým pevným stehem předchozí řady. Na jehle jsou nyní tři smyčky.

Prošívání se provádí následujícím způsobem: nasaďte pracovní nit a úplně ji protáhněte přes všechny tři smyčky na jehle. Takto jste vytvořili jedinou smyčku ze dvou stehů.

Zvětšete síť

Pokud můžete snížit počet ok, můžete je násobit. Tomu se říká „zvětšit síť“. Princip je zde velmi jednoduchý a funguje stejným způsobem pro všechny háčkovací oky. Pouze dva stehy jsou zpracovány do místa vpichu. Na obrázcích si můžete prohlédnout, jak jsme pevně steh. Prostě jsme háčkovali dvě pevné smyčky v jedné. Jak již bylo zmíněno, funguje to stejně jako při pěstování hůlek.

Různé vzory háčkování

Jakmile na něm máte nejdůležitější háčkovací stehy, můžete s tím hodně udělat. Nejlepší způsob, jak zlepšit své háčkovací schopnosti, je vyzkoušet různé vzory háčkování. Poskytujeme vám pestré barevné pokyny s přesnými ilustracemi jednotlivých pracovních kroků: háčkovací vzory - pokyny

Kategorie:
Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné