Hlavní Háčkování dětské oblečeníTvorba sponek do vlasů - nápady a tipy k materiálu

Tvorba sponek do vlasů - nápady a tipy k materiálu

obsah

 • Kreativní sponky do vlasů
  • Materiály a nádobí
 • Vytvořte si klipy na vlasy sami
  • Bat vlasy klip instrukce
  • Clip na vlasy | instrukce
  • Svorky na vlasy | instrukce

Chcete se ozdobit nudným klipem na vlasy a vyjádřit tak svou kreativitu. Pokud však nemáte představu o designu sponky do vlasů, můžete se zde inspirovat vhodnými materiály a některými nápady. Díky jednoduchému principu si můžete vybrat z celé řady různých možností, které vedou k novým, atraktivním vlasovým doplňkům.

Sponky na vlasy již dávno neměly pouze za cíl fixovat vlasy, ale inspirovat se viditelně pomocí jedinečného příslušenství . Obzvláště mladé dívky jsou nadšené z vlasových doplňků, protože jsou často drženy v barevných vzorech a vtipných vzorech.

Kreativní sponky do vlasů

Tato odrůda se také cítí, pokud si chcete sami vyrobit sponky do vlasů, pro které můžete použít různé materiály. Pokud hledáte vhodný návrh, zde je podrobný přehled potřebného nádobí a toho, jak jsou společně použity k realizaci nápadu.

Materiály a nádobí

Jako takový si můžete nechat svou fantazii vybírat při výběru materiálu a používat, co chcete kreativně použít. Velká výhoda: některé z těchto vybraných tkanin a dekorativních prvků mají ideální vlastnosti, aby se vlasové spony samy vytvořily. Tyto jsou podrobně uvedeny níže.

plst

Plsť je tkanina pro spony do vlasů, kterou lze snadno stříhat a šít. Vzhledem k tvrdosti mohou být dobře zastoupeny různé tvary, například okvětní lístky.

batoh materiál

Tkanina batohu je velmi robustní a může být použita zejména pro oblékání sponek do vlasů. Z tohoto důvodu jsou jednoduše přišity kolem spony.

vlna

Můžete snadno vytvořit dekorace z vlněné příze pro klipy. Může například vytvářet malé postavy, které jsou připevněny ke sponě a zvláště potěší děti.

Stoffreste

Pro toto použití se doporučují textilní kousky všeho druhu. Z textilních zbytků můžete implementovat květiny, malá srdce, smyčky a další umělecké nápady . Čím větší je barevný rozdíl jednotlivých zbytků látky, tím více možností máte zde.

tlačítka

Ano, tlačítka jsou skvělá pro zdobení nudných klipů. Ty jsou připevněny spolu se zbytky nebo fleece na nich.

kůže

Kůže může být použita podobným způsobem jako plsť a má tu výhodu, že je v tomto měřítku poměrně tuhá, a proto se během používání neohýbá.

flitry

Flitry se používají s jinými tkaninami, jako je stuha, kůže nebo bavlna.

schleifenband

Stuha je jedním z klasických materiálů, pokud si chcete sami vyrobit sponky do vlasů. Je snadné s ním pracovat a je k dispozici v mnoha různých barvách.

plastický

Zde lze použít nejrůznější plastové díly, od figurek po jednoduché disky s ozdobami otvorů. V závislosti na řemeslném zpracování komponenty nevyzerají ani jako levný plast. Například můžete řezat a používat plastové formy.

pružina

S peřím je o něco obtížnější pracovat, ale jsou také skvělé, protože představují elegantní a hravou postavu .

dekorační kameny

Dekorační kameny jsou vedle flitrů velmi snadno použitelné. Ve většině případů se snadno drží a drží na plastových površích, což je zvlášť zajímavé pro vaše chrámy, když chcete ozdobit sponky do vlasů.

skořápky

Ano, můžete si z celé skořápky vytvořit sponku na vlasy. Přirozený vzhled a snadné použití jsou užitečné.

šperky

Šperky, jako jsou náušnice, lze použít ozdobným způsobem jako materiál pro sponky do vlasů. V závislosti na vaší kreativitě lze použít lehké šperky a upevnit je na látku nebo silné lepidlo. Neměli byste ji však v této variantě přehánět množstvím, jinak dojde k rychlému přetížení.

umělé květiny

Umělé květiny nemůžete pokazit. Lze je snadno řezat, vážit jen nepatrně a lze je použít pro řadu nápadů.

korále

Použijte falešné korálky, abyste si sami vytvořili sponky do vlasů. Styl je velmi přitažlivý.

Samotný výběr umožňuje širokou škálu návrhů, které si dokážete představit. Samozřejmě můžete snadno najít vhodné materiály ve vaší šperkovnici nebo jiných obalech u vás doma. Výše uvedené jsou pro tento účel velmi vhodné, protože je snadno zvládnete . Dále byste měli mít při přípravě vedle náčiní následující nádobí.

 • vteřinové lepidlo
 • sešívačka
 • sponky
 • nůžky
 • šicí jehly
 • příze
 • barvách ve sprejích
 • horké lepidlo
 • Vlněná nebo tenká příze, háčkovaný háček

Samozřejmě byste neměli zapomenout na skutečné sponky do vlasů, které si můžete zakoupit u mnoha online prodejců, lékáren a supermarketů. V závislosti na výrobci jsou vyrobeny z plastu, kovu a vzácného dřeva a všechny tři jsou dobré pro výrobu sponek do vlasů.

Některé materiály je však pro některé zpracovatelské formy snadnější. Díky tomu je obzvláště snadné lepit na dřevo při šití kolem kovu a poskytovat tak robustní příslušenství.

Tip: Můžete dokonce použít cihly Lego a proměnit je v zábavné sponky do vlasů pro vaše děti, což určitě budou poutače. Za tímto účelem uděláte něco z Lega a přilepíte ho pomocí super lepidla na sponku na vlasy, abyste opravili kresbu Lego.

Vytvořte si klipy na vlasy sami

3 nápady pro domácí sponky do vlasů

Různé sponky do vlasů, které si můžete sami vyrobit, jsou obrovské. Představují se četné designy, díky nimž budete své staré klipy opět v krátkém čase přitahovat. Velké zaměření myšlenek je na použití jednoduchých materiálů, které lze kombinovat do něčeho atraktivního.

Materiál je upraven podle myšlenek a přiveden do vhodné podoby. Tento proces ilustrují tři zajímavé nápady, abyste mohli následně implementovat své vlastní problémy.

Tip: Při vytváření sponek na vlasy neváhejte dostatečně, protože to může zabránit možným problémům. Kromě toho lze pomalý proces trochu změnit, pokud jste ve své mysli narazili na jiný nápad a chcete je implementovat nezbytně.

Bat vlasy klip instrukce

Klasika výztuh zahrnuje modely, které připomínají netopýr. Jsou ideální například pro alternativní styl nebo kostýmní párty na Halloween, protože jejich tvar lze integrovat do mnoha oblečení.

K tomu potřebujete:

 • Vhodný je také 1 kus černé kůže nebo jiné tlustší látky, stejně jako plstěná pryž
 • 1 sponka do vlasů
 • světlá nebo tmavá nit (podle chuti)

K tomu je potřeba kůže nebo tlustý hadřík, jinak by křídla netopýra spadly a zničily by požadovaný efekt.

Poté postupujte následovně:

1. Na plsti nebo kůži označte tvar křídla netopýra hlavou znázorněnou jako kruh nebo čtverec. Spona je pouze o křídlech, tělo se používá pro upevnění na sponu. Z tohoto důvodu nedostává žádnou hlavu ani nohy. Můžete také použít naše šablony netopýrů ke stažení zdarma.

Stáhněte si netopýří šablony

Vystřihněte požadovaný tvar netopýra a položte jej na kus plsti. Pak nůžkami vystřihněte netopýr z plsti.

2. Nyní vystřihněte netopýr. Zároveň volitelně stříháte kožený pruh o šířce jednoho centimetru, jehož délka by neměla být příliš krátká. Toto bude upraveno později. Případně použijte černou stuhu s lukem.

3. Nyní nalepte tělo netopýra uprostřed horní poloviny spony a počkejte, dokud lepidlo nezaschne. Pak pásek jednou nebo dvakrát obtočte kolem těla netopýra, aby mohl být konečně fixován. Křídla na těle jsou trochu složena, aby byl účinek skutečných křídel ještě jasnější.

4. Po ovinutí stuhy nebo koženého proužku kolem dvou křídel netopýra odřízněte zbytek kusu.

Volitelně upevněte středový kus jehlou a nití. Chcete-li to provést, přišít pásek přes okraje tak, aby tělo bylo viditelně odděleno od křídel přízí. Připraven je váš netopýr.

Clip na vlasy | instrukce

Pokud chcete, aby to bylo o něco jednodušší, použijte umělé květiny a odstraňte květní hlavy.

Květinu si můžete samozřejmě vybrat, protože na trhu umělých květin je mnoho barev a tvarů, které nejsou v přírodě běžné.

Případně můžete vyrobit malé háčkované květiny z nějaké vlny nebo příze. V článku „háčkované velikonoční koše“ vám pod bodem „květiny“ ukážeme, jak můžete velmi malou háčku háčkovat.

Hotový háčkovaný květ je vidět na následujících obrázcích.

Pevně ​​zatáhněte za niťový kroužek a vlněné nitě uzlujte od začátku a konce na zadní straně háčkovaného květu. Uzavřením háčkovaného květu něco mává a vytváří krásný tvar květu.

Nyní přilepte háčkované květiny na sponku do vlasů pomocí horkého lepidla.

Po odříznutí květních hlav je jednoduše přilepte na sponu.

Pokud máte dostatek dovedností, můžete je připojit i jehlou a nití. Adhezivní varianta je ve většině případů naprosto dostačující.

Svorky na vlasy | instrukce

Pokud chcete implementovat sponku na vlasy, potřebujete čistou škeble v požadované velikosti. Stejně tak by spona samotná již neměla být široká jako spona, pokud nemáte problém se sponu vidět. Následující pokyny vysvětlují jednotlivé kroky sponky do vlasů ve Středomoří.

 • Držte sponu na dně skořepiny
 • zkontrolujte požadovanou polohu podle vašich preferencí
 • potom umístěte jednu kapku superglue na každý konec horní části spony
 • Nyní opatrně zatlačte klip do skořepiny
 • Počkejte chvíli, než lepidlo zaschne
 • hotový je klips na vlasy

Kleště na vlasy jasně ukazují, jak snadné jsou klipy na vlasy se správným materiálem proveditelné bez velkého úsilí.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál