Hlavní VšeobecnéPonožky / šály na krk - rozměry a pokyny pro kutily

Ponožky / šály na krk - rozměry a pokyny pro kutily

obsah

  • volba materiálu
    • množství materiálu
  • vzory
    • Nakreslete sekci
  • Šití krku sukně
  • Varianta - skluzavka s uzávěrem
  • Stručný návod

Jsou samo-výrobci a mají zájem o šití ">

Rychlé a snadno šité ponožky na krk / šitý samonosný šátek

A tady přichází - odpovídající chladnější sezóně - další tutoriál, který mohou snadno implementovat začátečníci. Dnes vám ukážu, jak rychle a snadno ušit halo, ponožku, známou jako šátek. Kvůli jednoduchosti budu v následujícím textu používat termín Halssocke. Jako variantu vám také ukážu, jak ušít halo, která je uzamykatelná - zejména pro lidi, kteří nechtějí něco čistit nad hlavou.

Tento tutoriál vám nejen ukáže, jak zašívat halo ponožku a jak efektivně využít vaše zbytky nebo vytvářet krásné kombo sady, ale také jak si navrhnout vlastní vzorec pro sebe. Právě teď, jak se venku zchladí, jsou ponožky také úžasným dárkem pro rodinu a přátele. Druhou variantu s lisovacími cvočky, které budou uvedeny níže, můžete také šít krční ponožky, které nemusí být natahovány přes hlavu. To je zvláště vhodné pro nejmenší.

Obtížnost 1/5
(vhodné pro začátečníky)
Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - EUR)
Časové výdaje 1/5
(včetně vzoru v závislosti na cvičení 30min až 1h)

volba materiálu

V zásadě můžete použít všechny typy tkanin, pokud chcete ušít halo ponožku, ale skóre měkčí (a zejména pružné) materiály výrazně v pohodlí. Z tohoto důvodu doporučuji dres, který můžete stále kombinovat s fleecovou nebo elastickou mikinou a napínáním plyšových tkanin. Pro tento tutoriál budu používat dva dresy.

množství materiálu

Množství materiálu tak často závisí na konkrétním vzoru. Stejně jednoduché jako základní střih, který se hodí pro kojence, je samozřejmě pro dospělé příliš malé. V zásadě budete potřebovat nejvýše dva obdélníky dresu o rozměrech 62 x 24 cm, pokud šijete ponožku pro dospělého s obvodem hlavy 60 cm.

vzory

Pro kojence změřte obvod hlavy (KU) a přidejte šířku 3 cm. U batolat, dětí a dospělých přidejte k měřenému KU pouze šířku 2 cm. Výška se může také lišit. Tady bych počítal s nejmenšími hlavami (až do 40 KU) s výškou 10 cm a pak se postupně zvyšoval až do výšky 20 cm u dospělých s velkým KU (60 cm). Obzvláště u dětí a dospělých je často „pocitová otázka“, která výška odpovídá, protože by měla být vnímána jako pohodlná pro uživatele. Zpracováním měkkých materiálů to však není tak důležité, protože krční ponožku lze snadno převrátit, pokud je příliš vysoká. Sčítání švů 1 cm je již zahrnuto v tomto výpočtu.

Nakreslete sekci

Chtěl bych ušít půlku ponožky pro batole s KU 52 cm. Přidám tedy do KU 2 cm a jsem se šířkou 54 cm. Na výšku jsem použil 14 cm, takže potřebuji dva kusy látky o velikosti 45 x 14 cm. Můj vzor je tedy obdélník o rozměrech 27 x 14 cm, který jsem vložil na látku v lomu (látka je jednou složena, vzor je přímo na přídi) a střihaná bez přídavku švu.

Tip: Pokud používáte zbytky s motivy, ujistěte se, že motivy nejsou příčné skrz vzorek. Pokud máte na obou stranách jedinečné předměty, přišijte je k sobě tak, že když je složíte, žádný motiv nebude „vzhůru nohama“. Zkuste to v případě nejistoty předem zasunutím kolíků a vyklopením.

Střih v přestávce 1krát pro vnitřní a 1krát pro vnější.

Šití krku sukně

Položte oba kusy textilie zprava doprava (tj. „Pěkné“ strany k sobě) a ujistěte se, že obě vrstvy tkaniny leží pěkně hladce a nezvrásňují se. Připněte obě dlouhé strany kolíky a přišijte je roztažitelným stehem vašeho šicího stroje nebo overlockem.

Poznámka k šití: Pokud nemáte na vašem šicím stroji určitý napínací nebo stehový steh, jednoduše vyberte klikatý steh a nastavte šířku stehu asi na jeden milimetr. To udržuje šev pružný a neroztrhá se, když se tkanina natáhne. Při šití netahejte za zadní část látky, jinak se objeví nepříjemné vrásky a šev nebude rovný. Transportní patka šicího stroje tlačí tkaninu správnou rychlostí. Pokud stále vidíte „vlny“ skrz šev, můžete je prostě vyžehlit, pak je vše opět rovné.

Nyní polovinu zkumavky tak, aby švy byly na sobě zprava doprava. Jednou rukou natáhněte hadici, uchopte konec a protáhněte látku do poloviny. Švy pěkně pokládejte a spodní část rozprostřete, aby byla jasnější. Nyní dejte dvě vrstvy dohromady a označte otočný otvor o několik centimetrů.

Rád používám špendlíky, které prostě držím přes okraj. Nyní šijte kolem celého otvoru pod otvor a šít začátek a konec. Použijte jednoduchý rovný steh - Hall Socks nemusí být roztažitelný nahoru a dolů. Podle potřeby otočte hadici a na žehlení proveďte švy.

Pokud chcete používat krční ponožku na obou stranách, měli byste povolit šev ručně uzavřít žebříkem nebo magickým švem (podrobné pokyny viz Výukový program Dinkelkissen), jinak zašroubujte otočný otvor přímým řezem v odpovídajícím přímém stehu.

A váš Halssock je připraven!

Tip: I když máte overlock, je pro tento šev vhodnější běžný šicí stroj, protože šev je tenčí a uzavření otočného otvoru je snazší.

Varianta - skluzavka s uzávěrem

Některým dětem - zejména dětem - se to nelíbí, když se něco táhne přes jejich hlavy. Případně můžete také ušít halterovou ponožku se zapínáním. Základní řez a rozměry zůstávají stejné. Po oříznutí dejte oba kusy textilie znovu zprava doprava - věnujte pozornost zdůvodnění. Obě vrstvy by měly být opět pěkné a ploché a nemačkat. Držte je všude, tentokrát i na krátkých stranách. Na jedné z krátkých stran je točivý otvor o několik centimetrů.

Tip: Pokud chcete použít patentky, měli byste oba konce zesílit žehlícím rounem nebo sešit na kus bavlny, aby se látka při otevření a zavření později neroztrhla.

Šijte všude kolem a nechte otočný otvor prázdný. Šijte na začátku a na konci. Odřízněte rohy v švu v úhlu, otočte hadici a dobře tvarujte rohy. Potom celý šátek vyžehlte a okraje dejte dovnitř do otočného otvoru a dobře je vyžehlte. Poté uzavřete otočný otvor rovným stehem šicího stroje nebo ručně žebříkem nebo magickým švem.

Pro uzavření je možné přišít buď normální knoflíky na straně s otočným otvorem (na druhé straně šálu, ale pak musí být připevněny knoflíkové dírky - podrobný návod naleznete v našem tutoriálu „Šicí knoflíková dírka - instrukce pro začátečníky“) nebo je použijte Tlačítka (zde najdete podrobného průvodce v našem tutoriálu „DIY - připojte tlačítka“). Kolik tiskových knoflíků, které používáte při šití punčochy, je věcí vkusu. Rád položím knoflíky přímo na látku a podívám se, jak se mi líbí.

Tentokrát to budou tři snímky. Připevňuji je asi 1 cm od okraje (na straně, kde nedošlo k žádnému obratu). Pak jsem si svázala sukni kolem krku jednou pro svůj „model“ a podíval se, jak pevně by měla být. V souladu s tím jsem dal další úchyty s opačnou stranou v odpovídající vzdálenosti. Z tohoto důvodu skládám oba konce do středu, pro mě výšku (což se v mém případě dá snadno udržet pomocí proužků, mám zde pro úplnost tu i tak vyznačené body, kde jsou připevněny další západky) a vzdálenost od okraje pomocí Označte otevírací otvor. Jsou obvykle asi 7 - 8 cm.

Tip: Tlačítka musí být nejprve „zabudována“, aby se dala snadněji otevírat a zavírat. Chcete-li to provést, otevřete a zavřete tlačítka 10 až 20krát za sebou.

A tato varianta je již připravena!

Stručný návod

1. Změřte obvod hlavy a přidejte 3 nebo 2 cm, určete výšku.
2. Vytvořte střih ponožky (poloviční šířka)
3. Řezané kousky látky
4. V1: přišijte strany k sobě, otočte, otočte napůl, zavřete (otočte!)
5. V2: Šijte celou cestu (otevírání!)
6. Hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady