Hlavní VšeobecnéŠicí šátek - Trojúhelníkový šátek pro dospělé - instrukce + vzor

Šicí šátek - Trojúhelníkový šátek pro dospělé - instrukce + vzor

obsah

  • volba materiálu
    • množství materiálu
    • vzory
  • Je šitý
  • variace
  • Stručný návod

Nyní je venku zima a chřipková epidemie se blíží. Jak dobře chránit alespoň její krk, dnes vám ukážu v mém šicí příručce pro dospělé se vzory a pokyny.

Rychlý a snadno sešívatelný trojúhelníkový hadřík

Trojúhelníkový šátek se v posledních letech stal stále populárnějším a snadno zvládne i šitou smyčku. Označení se původně používá pro bandáž lékárničky první pomoci, kterou lze použít k vytvoření popruhu paže ke stabilizaci paže. Ale to nemá nic společného s naší šálem, takže to později zavolám šálu. Takový trojúhelníkový šátek je šitý rychle a lze jej nosit jak v přechodném období, tak i v horké studené zimě a udržuje mazlivě v teple. V zimě se obvykle nanáší zepředu a ovinuje kolem krku, v přechodném období obvykle zezadu přes ramena a snadno se uzlí. Tenké nebo jednovrstvé trojúhelníkové šátky jsou vítanou alternativou na západ i v letních večerech. A teď vám ukážu, jak šít svůj osobní trojúhelníkový šátek.

Obtížnost 1/5
(vhodné pro začátečníky)
Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbytkového využití a 30, - EUR)
Časové výdaje 1/5
(včetně vzoru bez motivu asi 1 h - více v závislosti na konstrukci a způsobu připevnění)

volba materiálu

V podstatě je šátek dvouvrstvý. Může být - jak si přejete - ale také šitá v jedné vrstvě. Dnes vám ukážu dvouvrstvou verzi dresu. V zásadě je možné použít jakýkoli typ tkaniny v závislosti na tom, jak teplá by měla být. Různé typy tkanin mohou být také smíchány. Pro přechodné období (jaro / podzim) se doporučují dvě vrstvy bavlněného dresu. V zimě lze například kombinovat vrstvu rouna, alpského rouna, potu, vlněného vlákna nebo jiných tkanin (jako je bavlněná tkanina).

Pokud jsou obě vrstvy šity z tlustšího materiálu, látka se opět zahřeje. Zejména u Wollwalk však nabízí kombinaci s dresem, protože může při přímém kontaktu s pokožkou poškrábat. Kromě toho se u silnějších tkanin na okraji přířezů švu vytvoří korálek tkaniny, který nemusí být tak atraktivní.

množství materiálu

Šití šálu závisí na množství materiálu - tak často - na vybraném vzoru. Pro mě byla prokázána řezná velikost s šířkou hrany (včetně přídavku švu) 1 m. Potřebujete tedy 1 x 1 m látky, kterou stále rozdělujete diagonálně. Můžete si to ušít 1 x 1 m buď trojúhelníkovým šátkem, ve kterém jsou obě strany vyrobeny ze stejného materiálu, nebo si dvakrát stříháte a uděláte dva trojúhelníkové šátky - jednu rozdat a jednu pro sebe!

vzory

Vytvoření střihu je velmi snadné, stačí se držet niti pro textilie s motivy: značka 1 m na délce a výšce na tkanině a oba body diagonálně spojit a vyříznout trojúhelník. K šíření dvouvrstvé šály potřebujete dva takové trojúhelníky.

Tip: Pro motivy je nejlepší udělat výřez z papíru nebo lepenky, který je vyroben stejně jako přímý výřez. Otočte to tak, aby bod směřoval v pravém úhlu k vám, a potom odřízněte látku. V tomto případě potřebujete trochu víc než metr požadované tkaniny!

Pro ozdobu: Řez je již hotový a vy jste již řezali. Před šitím byste měli zvážit, zda chcete ozdobit její šátek. Pokud ano, měli byste to udělat hned. Pro tento účel jsou zvláště vhodné aplikace. Můžete však také použít šití, které tkanině dodá patchworkový vzhled. Nechcete používat rouno, abyste zabránili příliš silné utěrce látky.

Je šitý

Po zdobení a zdobení vašich tkanin, jak si přejete (nebo ne), dejte dva kusy dohromady zprava doprava (s krásnými stranami dohromady), dejte je pevně k sobě a steh kolem okraje s běžným povolením švu. Nezapomeňte ponechat alespoň 10 cm, aby se otvor otočil. U elastických tkanin, jako je dres, můžete použít úzký cik-cak steh (0, 5 - 1 mm široký), měli byste předvrtat vysoce roztavitelné tkaniny. Odřízněte švy v rozích pod úhlem.

Tip: Pro dva špičaté rohy ráda oválím ovál, aby šev nebyl příliš tlustý.

Potom otočte obrobek a nažehlte okraje švů v otočném otvoru. Nyní ji můžete buď ručně uzavřít žebříkem nebo magickým švem, nebo je můžete opět ušít kolem celé hrany (také přes otvor otočením).

A váš trojúhelníkový šátek je připraven!

Tip: Bez ohledu na to, jak chcete zavřít otvor po otočení: Všechny okraje šálu budou obzvláště příjemné, pokud je předem žehlíte!

variace

Pokud jste šťastným majitelem řezacího plotru, můžete si samozřejmě na přání i vyžehlit.

Pokud se vám nelíbí tvar, můžete také ušit obdélníkový šátek. Stačí ponechat šířku ve vzdálenosti 1 ma řezat do požadované výšky. U trojúhelníkových šátků a šátků se mimochodem zvlášť dobře daří krajkám a klikatým pramenům!

Dokonce i „zničená negativní aplikace“ může být pěkným prvkem deco pro váš trojúhelníkový šátek:

Nejprve nakreslete tvar, který chcete použít, a vystřihněte jej z lepenky. Vybral jsem si tvar srdce.

Pak zvolte kus látky pro „pozadí“, který by měl být asi o 1 - 2 cm větší než vaše šablona. Nyní uložte svou základní látku s tímto kusem látky na pozadí a umístěte šablonu na přední stranu.

Na pravé ("krásné") straně tkaniny rámujete svůj motiv a stisknete obě vrstvy textilie několika kolíky tak, aby nic neklouzlo. Poté vyjměte šablonu a přišijte formulář trojitým rovným stehem přes obě vrstvy tkaniny. Zkraťte odstupy švu vzadu na rovnoměrnou vzdálenost 0, 7 - 1 cm.

Tyto švy mohou být také šity zepředu jednoduchým rovným nebo klikatým stehem nebo ozdobným stehem.

Nyní nakreslete do motivu vodorovné čáry ve vzdálenosti 1 cm a přišijte je trojitým rovným stehem. Nyní odřízněte horní textilní vrstvu mezi řádky přímo uprostřed. Začátečníci mohou také čerpat z těchto pokynů pomocí křídy krejčí. Pokud experimentujete s různými barvami, vždy vytvoří skvělý jedinečný!

Stručný návod

1. Vytvářejte vzory nebo kreslete přímo na tkanině
2. Vystřihněte látku a podle potřeby ji ozdobte
3. Sešijte oba trojúhelníky k sobě (otočte je) a otočte je
4. Ručně otočte uzavírací otvor nebo znovu krátkým stehem prošijte
5. Podle potřeby připojte nažehlovací ozdoby
6. A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma