Hlavní VšeobecnéHáčkovací rukavice - Pokyny pro teplé rukavice zdarma

Háčkovací rukavice - Pokyny pro teplé rukavice zdarma

obsah

 • Materiál a příprava
 • Pokyny: Háčkovací rukavice
  • Háčkujte palec
 • Häkelvarianten
 • Stručný návod

Rukavice nejsou jen teplé a plyšové, rukavice jsou trendy, jsou to nové oblíbené pod rukavicemi. Palčáky mohou být rychle nasazeny a vzlétnuty a volně sedět na ruce. Omezené prsty, které se rychle ochladí, již s nimi nejsou. Co by mohlo být lepší než háčkování pár stylových rukavic? S naším bezplatným průvodcem, který může být snadno přepracován kterýmkoli začátečníkem, můžete rychle a snadno háčkovat jakékoli rukavice odpovídající oblečení.

Tyto rukavice mohou používat začátečníci rychle a snadno

Nemusíte být háčkovým umělcem, abyste se háčkovali sami. Naše pokyny jsou navrženy tak, aby je bylo možné snadno upravit pro jakoukoli velikost a také pro každou přízi. Představujeme základní princip a háčkujeme si vlastní rukavice rychle a snadno podle této příručky. Nezáleží na tom, zda se jedná o dětské rukavice nebo rukavice pro ruce velkých mužů.

Pro stehový vzor rukavic nejsou potřeba žádné neobvyklé dovednosti háčkování. Tyto módní rukavice vykouzlí pouze pevné stehy a půlky. Pro náš model nemusíte přinášet háčkování. Naše pokyny jsou tak jednoduché, že přepracování se stane potěšením.

Materiál a příprava

S přízí a vzorem dáváte každému páru rukavic, které háčkujete, jeho velmi zvláštní charakter. To odlišuje řemeslné zpracování a činí je tak cennými.

Pro naše háčkované rukavice jsme vybrali ozdobnou přízi vyrobenou z nové vlny a akrylu. Smíšená příze proto, protože takové směsi přízí jsou zvláště vhodné pro doplňky, jako jsou rukavice, čepice nebo šály. Směsi panenské vlny jsou trvanlivé a mají prvotřídní akumulaci tepla, takže prsty zůstávají pohodlně teplé i při nízkých teplotách.

Tip: Každá příze vykazuje jiný vzor stehu pro tloušťku háčku. To znamená, že ten, kdo volně háčkuje, vyžaduje jinou pevnost háčkového háčku, než ten, který háčkuje spíše tvrdě. Proto byste měli udělat malý stehový test se dvěma různými sílami před provedením jakékoli háčkování. Tímto způsobem můžete rychle zjistit, který vzor oka vám lépe vyhovuje.

Potřebujete:

Pro pár rukavic, které jsou vhodné pro úzkou dámskou ruku, jsme zpracovali 100 gramů panenské vlněné příze. Háčkovací háček měl sílu 5.

Ostatní přípravky nemusí být vyráběny. Chcete-li získat rukavice správné velikosti, můžete je snadno měřit přímo rukou během háčkování. V souladu s tím háčkování více kol nebo podle toho zkrátit naši háčkování.

Pokyny: Háčkovací rukavice

Náš háčkovací vzor začíná horní částí rukavice a končí manžetou. Palec je na samém konci háčkovaný.

Rukavice jsou háčkované ve spirálových kruzích. To znamená, že poslední steh kola není dokončen řetězovým stehem, ale první steh nového kola se spojí bez přechodu na pletivo předběžného kola. Toto pak dává charakter spirály.

Můžete pracovat se značkami stehů, takže začátek kola nebo konec kola lze vždy snadno rozeznat. Jsou k dispozici v každém řemeslném obchodě nebo online. Jako značku na klíně používáme v našich rukavicích malý kousek různě barevné vlny. To vždy leží mezi posledním a prvním stehem a doprovází celou háčkovací práci od prvního do posledního kola.

1. kolo:

První kolo začíná kouzelným prstenem / závitovým prstenem. Zde jsou přesné pokyny pro závitový kroužek: Háčkujte závitový kroužek

2. kolo:

Háčkujte 4 stehy do Kouzelného prstenu, lehce utáhněte nit vlákna a prsten uzavřete štěrbinovým stehem. Toto je jediný řetězový steh, který dokončí kolo. Jinak pouze háčkování ve spirálovitých kolech. Po uzavření kola můžete pevněji utáhnout závitový kroužek.

3. kolo:

Poté zdvojnásobte každý steh předběžného kola. To znamená, že každý jednotlivý steh z předchozího kola je háčkován dvěma jednoduchými háčkovacími stehy. Kolo má nyní 8 silných stehů .

4. kolo:

V tomto kole se každý druhý steh zdvojnásobí. Kolo má nyní 12 stehů . Ořezávání prstů je již vidět.

5. kolo:

Každý třetí steh je zdvojnásoben. Kolo nyní počítá 16 stehů .

6. kolo:

V tomto kole se každý čtvrtý steh zdvojnásobí = 20 stehů .

7. kolo:

Poté zdvojnásobte každý 5. steh. Nyní máte v čepici 24 stehů .

8. a 9. kolo:

Tato dvě kola jsou háčkována bez zvýšení pouze pevnými stehy. Bod rukavice je nyní hotový.

Tip: Samozřejmě si můžete tuto špičku rukavice zkrátit podle své představy nebo ji rozšířit o 1 kulaté pevné stehy.

10. kolo:

Od 10. kola začíná nový háčkovací vzor. Pokračuje v práci s polovičními tyčemi.

Půl hůlky je háčkovaná takto:

 • Pomocí pracovního vlákna vložte obálku na háčkový háček
 • do stehu předběžného kola a získejte pracovní nit
 • Na háčkovém háčku jsou nyní tři smyčky
 • Získejte pracovní nit znovu háčkovacím háčkem a protáhněte všechny tři smyčky současně

Od 10. do 20. kola bude háčkována pouze polovina tyčinek.

Na konci 20. kola začíná otevírání palce. Za tímto účelem se udeří 14 vzduchových ok.

21. kolo:

Hned na začátku 21. kola je háčkování řetězu pro palec háčkováno v 5. stehu tohoto nového kola s půl hůlkou.

Háčkujte toto kolo jako obvykle polovičkami. Palcová díra je připravena.

22. kolo:

Kolo začíná u leteckého řetězu.

V tomto řetězci stehů jsou vždy háčkovány 2 stehy. To znamená, že háčkujete dvě poloviny tyčinek dohromady. První polovina hůlky je pouze poloviční háčkování, druhá polovina háčkování je háčkovaná, na háčkovacím háčku je nyní 5 smyček, s pracovním závitem jsou obě poloviční tyčinky vzájemně spojeny.

23. - 24. - 25. a 26. kolo:

Háčkujte tato kola jako obvykle pomocí půl tyčinek.

27. kolo:

Od 27. kola začíná manžeta. Manžetu jsme háčkovali znovu pevnými stehy. Tuto délku manžety si určujete sami. Háčkovali jsme 7 kol pevnými stehy.

Háčkujte palec

Celý steh palce je výsledkem řetízku stehů a přeskočených stehů na palci. Z těchto stehů je palec háčkovaný. Háčkování každý druhý a třetí steh v prvním kole. Pro náš palec to mělo za následek 14 palcových stehů na konci.

Háčkujte tyto palcové stehy se silnými stehy až ke špičce palce.

Když dosáhnete špičky palce, špička se začne zmenšovat.
Za tímto účelem vždy bodněte do každého dalšího stehu a háčkujte pevnou smyčku. Udělejte to, dokud nebude vrchní část háčkovaná.

Tip: Pokud hubnete normálně a háčkujete dva stehy dohromady, bude to pro hrot palce příliš vyboulené. Proto na špičku palce vždy píchejte pouze každý druhý steh.

Odřízněte nit a potom ji protáhněte stehem. Palec je hotový a rukavice jsou téměř hotové.

Pro šití zatáhněte palcový nit dovnitř a šijte nit dvěma nebo třemi stehy. Také počáteční a uzavírací nit by měla být šita dobře několika stehy.

Rukavice samozřejmě potřebuje své dvojče.

Druhá rukavice se pohybuje přesně jako první rukavice. Nemusíte se bát palců. Vždy sedí s oběma rukavicemi na pravé nebo levé skvrně.

Pro naše rukavice jsme otočili stahovací šňůru.

Potom jsme šili tento kabel vlevo a vpravo od hotových rukavic. Rukavice tedy nemohou být ztraceny jednotlivě a vždy zůstat připojeny k zimní bundě.

Häkelvarianten

Samozřejmě můžete našeho průvodce změnit na pár módních rukavic mnoha způsoby.

Háčkujte všechna kola robustními stehy, díky čemuž mají rukavice jiný charakter. Je také zajímavé, pokud pracujete s různými barvami. Například horní část rukavice, manžety a palec mohou být zpracovány s kontrastní barvou. Pro děti mohou být rukavice háčkované velmi barevné. Špička, dlaň, palec a manžety mají jinou barvu. Rukavice bude také zajímavá, pokud háčkujete dvěma různými barvami. Špička, palec a manžeta jsou háčkované v jedné barvě. Ve střední části rukavice pracujte každé spirálovitě kolem střídavě s jinou barvou.

Stručný návod

 • Kouzelný prsten / závit
 • Háčkování 4 stehy do závitu prsten
 • Zdvojnásobte každý steh = 8 stehů
 • Zdvojnásobit každý druhý steh = 12 stehů
 • Zdvojnásobit každý 3. steh = 16 stehů
 • Zdvojnásobte každé 4. steh = 20 stehů
 • Zdvojnásobte každý 5. steh = 24 stehů
 • Háčkování 2 kola normálních těsných stehů
 • Háčkování napůl háčkování 10. až 20. kolo bez zvýšení
 • Háčkujte palec palce
 • Na konci 20. kola udeřte 14 vzduchových sítí
 • Háčkujte tento řetězec v 5. stehu 21. kola
 • Háčkujte toto kolo normálně polovičními tyčkami
 • 22. kolo začíná u leteckého řetězu. Vždy háčkujte dva stehy dohromady
 • Pokračujte v háčkování polovičními hůlkami až do 23. až 26. kola
 • Od 27. kola začíná manžeta
 • Háčkování 7 kol robustních stehů

palec:

 • Háčkujte každý druhý a třetí steh v prvním kole palců
 • Háčkujte celou délku palce silnými stehy
 • Od špičky palce háčkujte jednu háčku v každém dalším stehu, dokud nebude krajka háčkovaná.
 • Šít všechna vlákna.
Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²