Hlavní VšeobecnéŠijte si mobilní telefon sami - pokyny pro šití pro kutily

Šijte si mobilní telefon sami - pokyny pro šití pro kutily

obsah

 • volba materiálu
  • množství materiálu
 • vzory
 • vystřihnout
 • Je šitý - přípravky
  • Tašky jsou vytvořeny
  • Vydělávejte dva ze dvou
  • Endspurt
 • variace

Individuálně na cestě se samošívanou taškou na mobilní telefon - sovy jsou stále ještě "dovnitř" a všité všude! To je důvod, proč vám v tomto tutoriálu ukážu, jak můžete snadno a rychle ušít vlastní pouzdro na mobilní telefon. Aby se váš mobilní telefon dostal ze skořápky, šil jsem v kapele, kterou můžete vytáhnout.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 12, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně šicího vzoru asi 1, 5 hodiny)

Toto je opět průvodce pro vaše odkazy. Pro tento projekt můžete samozřejmě koupit i další tkaniny, ale nebudete je potřebovat. Pokud si opravdu chcete koupit tkaniny pro tento projekt, „Fat Quaters“ z potřeby prošívání, protože tyto látky jsou obzvláště robustní a trvanlivé a rozměry 45x55cm také nemusí být nakupovány měřidlem.

volba materiálu

V tomto případě je nejpružnější tkanina, jako je bavlna, nejlevnější, která je zesílena žehlícím rounem. Samozřejmě můžete také použít zesílený dres nebo jiné oblíbené látky. Jen se ujistěte, že textilie, kterou zpracováváte, není příliš tlustá, jinak bude při zatáčení velmi obtížné šít a extrémně složité.

množství materiálu

V závislosti na velikosti vašeho mobilního telefonu potřebujete až 20 x 40 cm vnější látku a asi 40 x 40 cm vnitřní látku. Jak přesně spočítáte měření, brzy vám ukážu.

Tip: U motivů, jako vždy, přemýšlejte předem, se kterou stranou je přišita, takže předmět je pak při šití správný. Nejlepší ze všech je zavěsit!

vzory

Nejdříve první: váš vzor. Za tímto účelem změříte svůj mobilní telefon takto:

 • Jakmile je šířka plus výška plus povolený šev
 • Jakmile je délka plus výška plus povolený šev

Přídavek na šev je pro mě obvykle 1, 5 cm. Pokud se vám líbí trochu volnější, můžete si také vzít 2 cm každý.

V mém případě se jedná o:

 • Šířka 6, 7 ​​cm plus 1, 5 cm - tedy 8, 2 cm a pro
 • Délka 13, 4 cm plus 1, 5 cm - tedy 14, 9 cm

S 1, 5 cm švem můžete být velkorysí a pokud budete chtít, zaokrouhlete se.

Pak potřebujeme pásku, abychom vytáhli telefon a dvě držáky. K tomu můžete použít pro šířku asi 2/3 šířky mobilního telefonu a očekávat délku pásma kolem x2, závorky by měly být asi 4-5 cm dlouhé. Zde nemusíte vypočítávat přídavek na šev samostatně, což je již případ zahrnuto.

V mém případě se jedná o:

 • Pás: 27x4cm
 • Držáky 4, 5x4cm

Tip: Kapela může být také užší, ale měli byste si vzít alespoň 3 cm, lépe více, jinak byste při zatáčce zoufali!

vystřihnout

Nyní vyříznete z vnější látky dva obdélníky svými rozměry (8, 2 × 14, 9 cm v mém - vyztužené rounem), z vnitřního úpletu stejně jako dva obdélníky (znovu vyztužené rounem) a z vnitřního úpletu kromě pásky a Konzoly (bez rouna).

Tip: Také zde má smysl opět připojit nažehlovací rouno a poté jej snížit tak, aby nažehlovací rouno mohlo také posílit přídavek na šev!

Je šitý - přípravky

Nejprve připravíme pásku a držáky. Páska pracuje na sobě doprava (tj. Uvnitř "krásné stránky"). V ideálním případě ji vyžehlíte a ušijete krátký konec a dlouhou stranu jednoduchým rovným stehem.

Šili jste konec (několik stehů sem a tam), takže se nezvedá. Nyní můžete řezy povolit na švy v rozích přišívané strany pod úhlem. Pak tuto stuhu použijete. Rád pomáhám dřevěnou lžící. Čím užší je tato skupina a čím širší je příspěvek na švy, tím složitější je. Až pásku úplně otočíte, bude vás to pěkně zavěšovat a znovu nažehlit.

Dvě závorky můžete okamžitě složit zleva doleva (tj. Pomocí „pěkných stránek“) ven, také krátkým žehlením a šít jednoduchým úzkým klikatým stehem úzkým lemem.

Ujistěte se, že barva dobře odpovídá výběru příze, protože tento šev je vidět, jak bliká, když se podíváte do kapsy mobilního telefonu.

Na pravé ("pěkné") straně textilního vnitřního obdélníku látky nyní ušijete ve vzdálenosti asi 4 až 5 cm od okraje otevřeného konce textilního pásu rovným stehem. Šití dobře 2-3x nad ním, aby to vypadalo dobře. Pak pásku složte na druhou stranu a znovu ji přešijte (2-3x).

Zdaleka ušijte oba držáky na pravé ("pěkné") straně textilie druhého vnitřního obdélníku tkaniny tak, aby byl obdélník přibližně ve třetinách. Jste rádi, když je budete chtít trochu připevnit. Nyní můžete pásku protáhnout závorkami, ale můžete to udělat později.

Tašky jsou vytvořeny

Nyní složte tyto dvě části k sobě tak, že strany s rounem se vytáhnou ven a šijí obě strany a spodní část dohromady jednoduchým rovným stehem. Šitý začátek a konec. Ujistěte se, že nemáte stuhu náhodně šitý. Pak se můžete stát tímto pytlem a provléknout stuhu smyčkami, pokud jste tak ještě neučinili.

Pak na sebe položíte dva obdélníky vnější textilie doprava a také zašijete tři vnější strany a zašijete na začátek a na konec.

Vydělávejte dva ze dvou

Obě výsledné kapsy jsou nyní natolik propletené, že pravé (tj. „Krásné“) strany tkaniny jsou spolu.

Pak šijete, začněte asi 2 cm před postranním švem, kolem okraje (který chce všechno připnout špendlíky) a skončí asi 2 cm po druhém postranním švu a zanecháte malý otvor, kterým se můžete otáčet. Tímto otvorem nyní protáhnete obě kapsy, složte vnitřní kapsu do vnější kapsy a poté opět zašijete na horní hranu celé kolo buď jednoduchým rovným stehem nebo ozdobným stehem dle vašeho výběru!

Tip: U dekorativních stehů se ujistěte, že tkanina je správná, takže neskončí na hlavě!

Endspurt

Nyní upravte popruh na vnitřní straně a vložte svůj mobil do kapsy. Složte pásku dopředu a označte místo, kde ji chcete zavřít, tečkou nebo křížem a přesně toto místo a konec pásky vložte tlačítkem.

A hotovo!

variace

Opět můžete samozřejmě uvolnit páru, pokud jde o design. Je dobré to udělat před šitím. Například si umím představit patchworkový design nebo ozdobu kamínky. Bavte se tvorbou!

Tipy pro rychlé čtenáře:

 1. Vyřízněte vnitřní a vnější kapsu, pásku a držáky.
 2. Řezání s přídavkem švu
 3. Šijte a otočte stuhu, ušijte držáky, našijte obě vnitřní kapsy
 4. Ušijte dvě kapsy, kapsy zasuňte a přišijte
 5. Otočte se a přišijte k sobě
 6. Připojte tlačítko - připraveno!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²